Şimdi Ara

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
2
Favori
12.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işlemci 8350 idi sanırsam bahsi geçen kart ise 780 bile değil bence fuzuli masrafa gerek yok
  • Yazdığım yorum yanlış olmuş hocam, eski kartlara bakarak çıkarım yapmıştım. O bölümü elden geçireceğim birazdan.
    Farklı monitör de dahil olmak üzere oldukça fazla şey denedim, denemediğim tek oyunu kaldırıp kurmak kaldı. Ya bendeki oyun problemli ya cpu cayır cayır kısıtlıyor.

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-11.html

Tomb Raider sonuçları, Double Buffer V-SYNC açık iken 60-102-80 , kapalı iken 60-102-81 çıkıyor. Driveri silip tekrar kurdum 14.7

@scutaro @KediQ

Aynı ayarlarda OC'siz Tomb Raider ve Metro LL sonucu koyabilirmisiniz ? (Cpu isimleri ile beraber)

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 28 Ağustos 2014; 20:54:23 >

•  PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]
    Metro kurulu değil bench için ayrıbirşey kurmama gerek var mı hiç bench almadım daha önce onda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 28 Ağustos 2014; 22:14:21 >
  • Min fps neden bu kadar düşük cıktı bilmiyorum 6 sahnede düşmüş o kadar öyle diyor..gayette akıcı bench alıyordu halbuki..update kurmadım sanırım o yüzden update kursam dahada yükselir sonuc tahminimce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 28 Ağustos 2014; 22:32:08 >
  • Gerçekten başarılı ve emek verilmiş bir inceleme olmuş teşekkürler..
  • FX8350 de 4.4Ghz de, Aynı ayarlarda sonuç Metro LL :

Tomb raider de ekran görüntüsü nedense alamadım bir türlü ama sonuç :

60 - 106 - 82,2 Çıktı şuan.

Ve bu sonuçlara göre de sanırım tomb raider da sıkıntı kalmamış oluyor driveri kaldırıp kurmak işe yaradı sanırım. Anladığım kadarıyla sonuçlar çok farklı değil incelemelerinkinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 29 Ağustos 2014; 8:20:17 >
  • Teşekkürler hocam.
  • Metroda sıkıntı gozukuyor net..update12 1.5gblik yamasini kurarsaniz buyuk ihtimal iyilesme yasarsiniz..

Tombraider daha iyi olmus ama ben daha iyi bekliyorum bi %10 luk perf daha vermesi lazim bunada sukur diyelim

Ekran goruntusu icin bench bitiminde alt enter yaptiktan sonra print screen tusu ise yaramakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 29 Ağustos 2014; 11:25:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tomb raiderde %5 daha iyi olabilir ama netteki sonuçlara baktım, aynı kart ve güçlü cpu'lar ile alınan sonuçlarla tamamen benzer. Yani tomb raiderde sıkıntı yok şuanda.

Metro testini o sebeple istedim fark ciddi çünkü, sağlam kısıtlama var. Şuan bu kısıtlamanın Cpu yüzünden olduğunu düşünüyorum ama yeni patch vs. ile düzeliyor ise şayet, FX8350 beni şaşırtmış olacak. Ondan sonra Crysis 3 ile de aynı şekilde bakacağım, bakalım sonuçlar nasıl değişecek.
  • Gerçekten güzel olmuş teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Tomb raiderde %5 daha iyi olabilir ama netteki sonuçlara baktım, aynı kart ve güçlü cpu'lar ile alınan sonuçlarla tamamen benzer. Yani tomb raiderde sıkıntı yok şuanda.

Metro testini o sebeple istedim fark ciddi çünkü, sağlam kısıtlama var. Şuan bu kısıtlamanın Cpu yüzünden olduğunu düşünüyorum ama yeni patch vs. ile düzeliyor ise şayet, FX8350 beni şaşırtmış olacak. Ondan sonra Crysis 3 ile de aynı şekilde bakacağım, bakalım sonuçlar nasıl değişecek.

Dediğim gibi update 12 metro ll diye aratirsaniz ulasabilirsiniz dedigim patche fps duzelecektir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Update den sonra da çok değişiklik yok, %30 gibi düşük performans,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 29 Ağustos 2014; 19:21:08 >
  • Konuya katkısı olması amacıyla birkaç bench sonucu eklemek isterim;

Win 8.1 X64 tüm güncellemeler kurulu ekran kartı sürücüsü 340.52 whql ve işlemci 4770K 4.5 Ghz hızında iken yine oyunların tüm güncellemeleri yüklü iken(oyunlar redux dışında orjınal steam sürümleridir) ki sonuçlar;

@Chris Brown

Hocam emeğinize sağlık güzel inceleme olmuş istediğiniz ayarlardaki metro last light sonuçları

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]

Bunlarda farklı ayarlardaki sonuçlar

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]

Bunlarda yeni çıkan Reduxten

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]

Son olarak Tomb Raider Ultimate grafik ayarlarındaki bench sonucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 29 Ağustos 2014; 19:55:31 >

• 780 le ti arasinda hani cok fark yoktu o fpsler nedir ? Bu forumda denilenlere inanmicam artik..tombraider test fps si 290xde de oyle olmasi gerekiyor..bende min fps yerlerde guncellemeyede usendim redux kurcam..

• O diyenlerden biriside bendim hocam 2033 indi onuda eklerim birazdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Yaptığınız testler aynı zamanda, GTX 780 ile karşılaştırma açısından da faydalı olur. GTX 780 varken, 780 Ti almaya değer mi daha iyi anlaşılır.
  • Metro 2033 Redux (updateleri yüklü)

SSAA açıkken 780 ti dökülüyor resmen 20 li fpsleri gördü benchte 2033 reduxun benchmarkı tam bir yeni nesil crysisi andırıyor ve oldukça kasıyor optimize yapmışlardı hani

Her iki oyunuda eğer ki 120 hz ve üstü monitörünüz varsa ssaa kapalı oynamak daha mantıklı iken 60 hzde 780 ti kullanıyorsanız ssaa açık oynanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Metro 2033 Redux (updateleri yüklü)

SSAA açıkken 780 ti dökülüyor resmen 20 li fpsleri gördü benchte 2033 reduxun benchmarkı tam bir yeni nesil crysisi andırıyor ve oldukça kasıyor optimize yapmışlardı hani

Her iki oyunuda eğer ki 120 hz ve üstü monitörünüz varsa ssaa kapalı oynamak daha mantıklı iken 60 hzde 780 ti kullanıyorsanız ssaa açık oynanabilir.

240 tmu / 5*8 piksel 780ti'nin her frekanstaki en yüksek performansı
    176 tmu / 4*16 piksel ise 290x'in. Hangi kartta darboğaz sorunu olduğu belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Frame sayisi baya fazla min fps de sıkıntı acik..

780 konusunu sonra soylicem bana metro ll redux atarsan sevinirim battlelogdan

• ssaa ve physx on ( Bench başında tek bir kare min fps yine farketmedim bile :) )
    ssaa off physx on (simage neden calışmıyor anlamadım)

2033 redux iniyor şuan bakalım ssaa da sorun cıkcak mı senin ssaa acık olunca fps yarı yarıya düşmüş nerdeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 30 Ağustos 2014; 17:19:00 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.