Şimdi Ara

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
2
Favori
12.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün kartlarda aynı durum var hocam ssaa açıkken fps kaybı yarıya yakın oluyor ayrıca kartta oc var mı yoksa stok hızdaki sonuçlar mı?

Ekleme:Aslında şimdilik yeni sürücü ve physx gelmeden uğraşma reduxlerle çünkü oyunlarda physx gpu tarafında çalışmıyor ve cpu ile physx efektlerini oluşturmaya çalışıyor(denetim masasında physx görsel ögesini gösteri seçtiğimizde oyun içinde physx>cpu ve physx>gpu şeklinde sol üst köşede bir yazı beliriyor yeşil yeşil )normalde physx destekli oyunlarda bu indikatör physx>gpu şeklinde yazarken reduxlerde hep cpu olarak görünüyor(ilk sürüm last lightde physx>gpu yani olması gereken şekilde) bu nedenlede oyunun kendi içinde physxi olduğundan dolayı oyundaki performans sorununun ilk nedeni(physx kapalı ikenle açık arasında hiç fps ve efekt farkı yok yani kapansada bir şekilde yine çalışıyor) bu onun dışında nvidia kartlarda ssaa açıldığında fps kaybı epey yüksek amd lerde durum nasıl bilemiyorum ancak hem 780 de hemde 780 ti da metroda olsun tomb raiderda olsun ve sleeping dogs olsun hepsinde ssaa açılınca fps ler epey düşüyor mesela tomb raiderda 4x ssaa açılınca ortalama fps 61 olarak çıkıyor fxaada ise bu değer 100 fpsye oldukça yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 30 Ağustos 2014; 19:13:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Bütün kartlarda aynı durum var hocam ssaa açıkken fps kaybı yarıya yakın oluyor ayrıca kartta oc var mı yoksa stok hızdaki sonuçlar mı?

Ekleme:Aslında şimdilik yeni sürücü ve physx gelmeden uğraşma reduxlerle çünkü oyunlarda physx gpu tarafında çalışmıyor ve cpu ile physx efektlerini oluşturmaya çalışıyor(denetim masasında physx görsel ögesini gösteri seçtiğimizde oyun içinde physx>cpu ve physx>gpu şeklinde sol üst köşede bir yazı beliriyor yeşil yeşil )normalde physx destekli oyunlarda bu indikatör physx>gpu şeklinde yazarken reduxlerde hep cpu olarak görünüyor(ilk sürüm last lightde physx>gpu yani olması gereken şekilde) bu nedenlede oyunun kendi içinde physxi olduğundan dolayı oyundaki performans sorununun ilk nedeni(physx kapalı ikenle açık arasında hiç fps ve efekt farkı yok yani kapansada bir şekilde yine çalışıyor) bu onun dışında nvidia kartlarda ssaa açıldığında fps kaybı epey yüksek amd lerde durum nasıl bilemiyorum ancak hem 780 de hemde 780 ti da metroda olsun tomb raiderda olsun ve sleeping dogs olsun hepsinde ssaa açılınca fps ler epey düşüyor mesela tomb raiderda 4x ssaa açılınca ortalama fps 61 olarak çıkıyor fxaada ise bu değer 100 fpsye oldukça yakın.

Oc yok hocam oksasam biraz sizin degerlere ulasirim..ama siz oksasaniz isler baska olur

Ek olarak ışık süzmeleri belirgin olarak değişmiş onun dışında pek farkedemedim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 30 Ağustos 2014; 20:07:39 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Bugünde metro 2033 redux oynama fırsatım oldu ve gerçekten asıl redux 2033 e yapılmış çünkü eski grafikleri ve optimize olmayan oynanışını bildiğimden dolayı 2033 deki değişim kendini kolayca belli ediyor.2033 Redux ile eski sürümünden eser kalmamış oynanış değişmiş araya ufak bulmacalar eklenmiş ve grafikler tamamen değişmiş güzelde olmuş.2033 de ilk açık bölgeye çıktığımız yer olan dead cityde ışıklara bakıldığında fpsler oldukça düşüyordu bunu gidermişler atmosfer değişmiş last lightde yapılabilecek en iyi optimizasyonu yapmışlardı onda geliştirmeye dayalı yapılabilecek pek bir şey yoktu ki redux sürümündede bunu görebiliyoruz sadece ışıklarla oynamışlar gerisi aynı ama 2033 tamamen yeni bir oyuna dönüşmüş.

Ek olarak oyun içi fpslerle benchmarkının hiç bir benzerliği bulunmuyor en aksiyonu bol sahnelerde bile minumum fpsyi 75 lerde gördüm ortalama ise 90-100 arası seyrediyor tabi ssaa kapalı physx vs. hepsi sonda ama ssaa kapalı iken görüntüde daha doğrusu kalitede hiç bir değişiklik yok boşuna açıpta düşük fpsde oynanmamalı bu oyun ama tıtan black slı yı olan onuda açabilir.Ayrıca maksimum vram kullanımıda 1 gb ı bulmuyor bu grafiklere böyle bellek kullanımı yaptırmak optimizasyonun ne denli iyi yapıldığının bir göstergesi.Yeni sürücü ve olası bir physx update ile dahada görselliği artabilir.

Daha önce metro oynamayan ve merak edenler için güzel bir fırsat hem yeni nesil grafikler hemde daha optimize sürüm oyun yokluğu olan bu dönemde oynanmaya değer yapımlardan birisi diyebilirim.

Birde Crysis 1 e böyle bir redux yapsalar bizleri far cry 4 e kadar idare eder.

• %90 da 2033..insin bakcam bende bunlar da da var mı iyi son kötü son oyunu 3 sefer bitirdim bi sefer bile iyi son olmadı hep birşeyi atlıyorum..
  • SSAA kökleyince 4K gibi çözünürlüklerde oynamış oluyorsun zaten. Onu açıp, optimizasyona laf etmeyin
    Bazı arkadaşlar MSAA gibi bir metod zannediyor sanıyorum..

2033, 1-2 sahne dışında fps sorunu olan bir oyun değildi. Redux'ta Dx11 advanced dof gibi gereksiz özellikleri kaldırdılarsa, fps ondan artmış olabilir. Normal halinde de onu açmadan oynuyordum, fps'yi düşürdüğü gibi görüntüyü de bazen bozuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Ağustos 2014; 2:58:36 >
  • Büyük sıkıntı var 2033 de..redux medux olmamış söylim şimdiden update 1 ve 2 nin birlikte kurlumu olan dosyayı indirip updateledim birşey değişmedi.
  • İlk 1 saatlik kısmını oynadım update 1 ve 2 yüklü akıcılık olarak ve fps olarak last light kadar iyi değerler elde ettim bende bir sıkıntı olmadı oynadığım sürece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

İlk 1 saatlik kısmını oynadım update 1 ve 2 yüklü akıcılık olarak ve fps olarak last light kadar iyi değerler elde ettim bende bir sıkıntı olmadı oynadığım sürece

Bu saatte oynamayim tek yasiyorum

Bench ss koyuyorum simdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssaa off
     PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]
    ssaa on
     PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]

Fps yerlerde :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 31 Ağustos 2014; 4:53:25 >

• NVIDIA destekli Batman Origins'de aldığım benchmark sonucu. Metro benchmark bende hata veriyor veya Redux versiyonda çalışmıyor nedenini bulamadım.

PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ] PowerColor R9 290X PCS+ 4GB İNCELEMESİ [ 13+2 Oyun ]

• Hocam yorumların hepsini okumadım belki söyleyen olmuştur ama ben genede bilgilendirmek istedim sanırım Far Cry 3 testini DX9 ile yapmışsınız. Oyun içi menüde DX11 gözüküyo ama oyuna DX11 kısayolundan girmeniz gerekiyor DX11 çalışması için. Far Cry 3 DX9 testi olmuş yani haberiniz olsun.
  • Nerden anladınız hocam dx9 olduğunu
  • MSI Afterburner'ın vermiş olduğu sol üstteki bilgilerde D3D9 olarak gösteriyor.
  • Bütün ayarları en sona alıp dx11 olarak tekrar oynadım ortalama 45fps veriyor hocam.
    Görüntüde değişiklik var mı dersen, bana kalırsa resim kalitesindeki değişme %0.
  • 14.8 ile metrolarda iyileşme sağlanmış reduxları deneyebilirsin..bu arada 2033 harbiden cok güzel olmuş oynamaya değer :)
  • 14.8 'i denemedim deneyelim bakalım bir.
  • Oyunlar 1080p mi 144p mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 31 Ağustos 2014; 18:03:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p , ilk sayfadaki testlerde ve yorumlarda bütün detaylar var.
  • Resim kalitesini bilemem ama oyun içinde bayağı fark var hocam mutlaka oynarken farketmişsinizdir.
  • Bende Asusun R9290x directCUII kartını almıştım ama maalesef aşırı ısınmayla karşı karşıya kaldım. İlk başlarda önemsemiyordum ama 95 dereceleri çıkınca ve sizdeki sıcaklık test sonuçlarını görünce baya bi işkillendim. Kartı vatan'a götürdüm önce cizgiye yolladılar. Parça değişimi olmuş. Kart 2 haftalık olunca bende iade hakkımı kullandım ve geri verdim. Velhasıl ASUS dan uzak durun Powercolor çok daha başarılı sonuçlara imza atmış sıcaklık konusunda.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.