Şimdi Ara

PowerColor AX6850 1GBD5-DH CrossFire - Kullanıcı İncelemesi(1 GHZ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
2
Favori
10.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @emre kardeşim şuan hd 6850 cf için hangi driverı kullanıyorsun rica etsem yazar mısın? Amd'nin driverları öldürecek beni.
  • @£mre tavsiyeni bekliyorum yarın alabilirim 6850

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip..
  • @oğuz15 hepsini denedim 12.1 hariç sorun yaşadım hepsinde.
    @yusufcan -05 diger parçarlarda önemli,anakart vs cf destekliyormu ,psu yetiyormu.Ayrıca o işlemciyle sıkıntı yaşarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufcan -05-

@£mre tavsiyeni bekliyorum yarın alabilirim 6850

Emre hocamızın yaptığı testlere bakdığımızda ben al derim ve bende 6850 cf kullanıyorum.
  • @£mre

Hocam tam HD6850 CF'ın dikkatimi çektiği bir dönemde konunuzu gördüm, gerçekten çok fazla emek sarfetmişsiniz ellerinize sağlık, burada hazıra konmuş olduk sayenizde
    Ayrıca merakımdan Arctic Cooling Accelero Extreme konunuzu da baştan sona inceledim onun için de çok teşekkürler

Size buradan birkaç birşey sormak isterim; GTX470 AMP'den sonra HD6850 CF'ın beni üzebilecek herhangi bir yönü var mı acaba?

Bir de nedense hep bir SLI ve CF isteği vardı içimde, bu yüzden HD6850 CF şu an için bana çok yakın görünse de tek HD7850 daha akıllıca olur mu acaba gelecek açısından?

Eğer zahmet olmazsa son olarak CF için hangi driver en iyisidir, cap3 nedir nasıl kullanılır, yani CF hakkında bilmem gerekenleri bana pm olarak atarsanız sevinirim, eğer zaman bulamazsanız anlayışla karşılarım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: £mre

@oğuz15 hepsini denedim 12.1 hariç sorun yaşadım hepsinde.
    @yusufcan -05 diger parçarlarda önemli,anakart vs cf destekliyormu ,psu yetiyormu.Ayrıca o işlemciyle sıkıntı yaşarsın.

valla emre hocam bende driverlerın hepsinde garip garip sorunlar yaşıyorum. En son 12.1 yükledim ama bu sefer de 1 haftada 2 defa 0x0000000116 kodlu mavi ekran hatası yedim Bu kod ekran kartı ile ilgiliymiş araştırdığım kadarıyla sende de böyle bir durum oldu mu hiç? Birde rica etsem driverları temizlerken uyguladığın yöntemi anlatabilir misin? Ben ilk önce ati install manager ile kaldırıyorum driverı sonra driver sweeper ile temizleyip öyle kuruyorum başka önereceğin birşey var mı? Bu arada bu konuda yapmış olduğun paylaşımlar ve yardımların için bir kez daha teşekkür ve tebirk ediyorum seni.

• @otomania Bende 470 Amp olsaydı onla idare ederdim bir süre çünkü iyi kart çogu oyunu hala fulle yakın oynatır.Bekledikten sonra 7870 e geçerdim.Driver sıkıntılı konu biraz ama 12.1 de sorun yaşamıyorum ben başkası onda yaşıyor belli olmaz. Cap sitesinden indirirsin amd nin kurup yeniden başlatırsın o kadar.

@oğuz15 bende mavi ekran alıp duruyorum yeni driver yükledigimde.Format atıp deniyecem birde.
  • quote:

@otomania Bende 470 Amp olsaydı onla idare ederdim bir süre çünkü iyi kart çogu oyunu hala fulle yakın oynatır.Bekledikten sonra 7870 e geçerdim.Driver sıkıntılı konu biraz ama 12.1 de sorun yaşamıyorum ben başkası onda yaşıyor belli olmaz. Cap sitesinden indirirsin amd nin kurup yeniden başlatırsın o kadar.

@oğuz15 bende mavi ekran alıp duruyorum yeni driver yükledigimde.Format atıp deniyecem birde.

Eğer formatla çözersen durumu burda belirtirsen sevinirim hocam. Tekrar sağol.
  • Yaklaşık 2 hafta oldu ne mavi ekran hatası aldım nede başka bir hata.Gayet akıcı takılıyorum bf3 crysis 1 gibi oyunlarda.Hocam driverleri yüklesem fps artışı yaşarmıyım?Yoksa performans kaybımı olur?Vede hocam crossfire yaparken neden ekran kartı ramı 1+1 2gb olmuyor?2gb olması için bir çözüm varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: naklan

Yaklaşık 2 hafta oldu ne mavi ekran hatası aldım nede başka bir hata.Gayet akıcı takılıyorum bf3 crysis 1 gibi oyunlarda.Hocam driverleri yüklesem fps artışı yaşarmıyım?Yoksa performans kaybımı olur?Vede hocam crossfire yaparken neden ekran kartı ramı 1+1 2gb olmuyor?2gb olması için bir çözüm varmı?

Ya birşey demiyeyim demiyeyim diyorum ama artık dayanamayacağım takip ettiğim her konuda sen varsın ve tek yaptığın sistemini övmek tamam arkadaşım tüm forum anladı öğrendi senin hd 6850 cf sahibi olduğunu bf 3'ü ultarada oynadığını sisteminle gtx580'i geçtiğini hiç bir sorun yaşamadığını ama yeter artık üstte yazdığın mesajında mavi ekran almadığını yazmışsın eyvallah ama kimse bf3'ü crysis'i akıcı oynayıp oynamadığınla ilgili birşey belirtmemiş ama sen illa yazıosun. BF3 forumunda arkadaşın biri LAPTOP ile oyunu oynayıp oynayamayacağını soruyor sen hd6850 crossfire'ın ile hiç kasmadan oynadığını söylüyorsun adam laptop diyor laptop.

• x16 / x4 PCI ile bu işe girmek mantıksız mı olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZGR+

x16 / x4 PCI ile bu işe girmek mantıksız mı olur ?

6850 16x4 cf testini cekik gozlu bir arkadasimiz yapmis inceleyebilirsin.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?268636-quot-Personal-Test-quot-HD-6850-Crossfire-16x-4x-with-AMD-system-1080p

baslik sahibine bir soru sorayim.1 ghz yaparken ULPS'yi disable ettin mi yoksa gerek yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZGR+

x16 / x4 PCI ile bu işe girmek mantıksız mı olur ?

Pek bir farkı yok ama 2 3 fps ya oynar yada oynamaz.
  • Güzel testler,güzel konu ufak bir soru; masaüstünde sağ alttaki sıcaklıkları gösteren eklentinin adı nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Güzel testler,güzel konu ufak bir soru; masaüstünde sağ alttaki sıcaklıkları gösteren eklentinin adı nedir acaba?

Sapphire Trixx'in eklentisiymiş buldum.
  • tekrardan meraba ben bugün saphıre 6850 cf yaptım fakat oyunlarda hiçbir fps artısı yok hatta düşüş var.bunun nedeni ne olabilir?oyunadığım point blank oyunundada ekranda kesilmeler oluyor bunun nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maktel

tekrardan meraba ben bugün saphıre 6850 cf yaptım fakat oyunlarda hiçbir fps artısı yok hatta düşüş var.bunun nedeni ne olabilir?oyunadığım point blank oyunundada ekranda kesilmeler oluyor bunun nedeni ne olabilir?

1-Cap Dosyasını yüklediniz mi ?
    2-Cf etkin olduguna emin misiniz?

Etkin olup olmadıgına Cpuz den bakabilirsiniz,Enable 2 Cpu diyorsa aktiftir.Yada Catalsyt dan görünür.
  • quote:

quote:

tekrardan meraba ben bugün saphıre 6850 cf yaptım fakat oyunlarda hiçbir fps artısı yok hatta düşüş var.bunun nedeni ne olabilir?oyunadığım point blank oyunundada ekranda kesilmeler oluyor bunun nedeni ne olabilir?

Etkin olup olmadıgına Cpuz den bakabilirsiniz,Enable 2 Cpu diyorsa aktiftir.Yada Catalsyt dan görünür.

cap dosyası nedir onu bilmiyorum ama cf yi etkinleştirdim control centerdan ama neden böle olduki bu cap dosyası nedir?
  • quote:

quote:

çok enteresan birşey daha oldu ekrandaki yırtılmaları göstermek için videoya aldım fakat videoda yırtılmalardan eser yok...cam gibi görüntü var bu neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maktel -- 8 Nisan 2012; 15:45:37 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.