Şimdi Ara

Power Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    işlemci : intel core2Quad 2.40 Ghz q6600
    ekran : philips 17'' Lcd monitör
    anakart : intel DG31PR 1333 fsb
    ekran kartı : Nvidia Geforce 8500 512 mb
    tv kartı : skystar 2
    ram : 2gb kingston
    hardisk : 250 + 320 = 570 gb samsung
    sürücü : Lg Dvd
    fanLar : 3 adet ( biri işlemci orjinal fanı diğer ikisi 8 Lik ve 12 Lik LedLi )
    ses : 5.1 ses sistemi

bu sistemimde everest 500 watt power kullanıyorum.yalnız gerçek 500 olmadığından dolayı bilgisayarın en ufak zorlanmasında güç yetersiz kalıyor ve resetleniyor...hdd lerden birini çıkardım ve çok aşırı zorlanmadıktan sonra normal olarak kullanıyorum... Ve sorum şu ; bu sistemde power en az kaç olmalıdır ve >>> aynı anda iki power <<< kullanabilirmiyim kasada (mesela 500 + 350 gibi ) ???
    Yardımcı oLan oLmayan Herkeze Şimdiden TeşekkürLer...!

• inan psu n bu sisteme laik değil böyle bir sistemi tam anlamıyla kullanabilmen için iyi bir psu alman lazım en az 1000 watt derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uzy

inan psu n bu sisteme laik değil böyle bir sistemi tam anlamıyla kullanabilmen için iyi bir psu alman lazım en az 1000 watt derim.

1000 watta gerek bile yok dostum...
    gerçek psu olsun 500 watt olsun
  • quad işlemci off neler yaparsın o işlemciyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uyuz35

Herkeze selamlar , benim sorunum şu ;
    işlemci : intel core2Quad 2.40 Ghz q6600
    ekran : philips 17'' Lcd monitör
    anakart : intel DG31PR 1333 fsb
    ekran kartı : Nvidia Geforce 8500 512 mb
    tv kartı : skystar 2
    ram : 2gb kingston
    hardisk : 250 + 320 = 570 gb samsung
    sürücü : Lg Dvd
    fanLar : 3 adet ( biri işlemci orjinal fanı diğer ikisi 8 Lik ve 12 Lik LedLi )
    ses : 5.1 ses sistemi

bu sistemimde everest 500 watt power kullanıyorum.yalnız gerçek 500 olmadığından dolayı bilgisayarın en ufak zorlanmasında güç yetersiz kalıyor ve resetleniyor...hdd lerden birini çıkardım ve çok aşırı zorlanmadıktan sonra normal olarak kullanıyorum... Ve sorum şu ; bu sistemde power en az kaç olmalıdır ve >>> aynı anda iki power <<< kullanabilirmiyim kasada (mesela 500 + 350 gibi ) ???
    Yardımcı oLan oLmayan Herkeze Şimdiden TeşekkürLer...!

sorun başka bişey olabilir
    300w bi psu bile yeter o sisteme

• quote:

inan psu n bu sisteme laik değil böyle bir sistemi tam anlamıyla kullanabilmen için iyi bir psu alman lazım en az 1000 watt derim.

Bilmiyorsanız yanıltıcı yönlendirmelerde bulunmayın lütfen. Sisteme 500w 400w hatta belki 350w psu bile yeter ancak psunun kaliteli güç sağlaması lazım everest ise ne olduğu belirsiz bir güç kaynağı. Dolayısıyla sorunun güç kaynağı olma olasılığı fazla. Size ikinci elde (Aslında ikinci elde sıfır olarak bulabilirsiniz. Çoğu kasa alan müşteri 500-600w psu aldığından kasayla birlikte gelen 400w-450w psuları kullanmadan satıyor) 400-450w aopen, asus yada gigabyte kasa psusu öneririm

• Kaliteli oldugu surece 400w çok iyi göturur o sistemi.http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=31298 bu çok iyi giecektir ama biraz tuzlu bir öneri oldu herhalde...
  • gerçek 500 watt seçimindede zorlanıyorum birden fazla seçenek olduğu için tavsiyelerinizi bekliyorum gerçek 500 watta..

• quote:

şu son günlerde ikidir 1000watt 1200watt gereklidir şeklinde tavsiyeler görüyorum. İnanılmaz yanıltıcı ve yanlış yorumlar yapıyorsunuz. 1000 watt 4 tane ekran kartı+su soğutma için anca gerekli olur. O kadar uçmayın.
    Şurda yazılan sistem kaliteli 400-450 watt ile iş yapar. o.c bile çekilir

Olur ki ilerde upgrade yapmak istersiniz onun için ocz'nin stealthxstream 500 watt tavsiye ederim. öbür türlü high power'ın 430 wattlığı alınabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.