Şimdi Ara

Port açalım dedik 192.168.1.1 mefta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar modem markası pikatel airmax 101 ttnetten alınma.

Port açayım derken yan menüden Port adreslemeye girmişim yanlışlıkla orda ekle deyip tdu yu yazıp yan tarafda birşey vardı onu ekledim tamam dedim modem resetledi artık internet vermiyor ve 192.168.1.1 e girmek istediğimde sayfa kullanılamıyor sorunu alıyorum daha önce karşılaşan çözüm konusunda yardımlarını bekliyorum

• fabrika ayarlarına donseydin
  • Denedim ise yaramadi ilginize tesekkurler
  • arkadaşlar modemi kendi pc'de denedim sorunsuz çalışıyor fakat tekrar kuzen kendi pc'sinde denediğinde 192.168.1.1 açılmıyor yardımcı olabilecek varmı
  • Kuzeninin PC'sinde seninkinden farklı olarak ne tür ağ yapılandırması (TCP/IP) mevcut?

Modeme reset (deliğe kalem sokup hard reset yapmak) yaptığında düzelmiyor mu kesinlikle?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Sorun pcden kaynaklaniyormus chrome da arayuzu acmazken baska bir tarayicida sorunsuz acti ilginix icin tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet Airties Rt 205 ile Win8 üzerinde aynı sorun var. Chrome zar zor açıyor. Safari sorunsuzdu. Saçma birşey. Bu ihtimali hatırlamanız iyi olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Evet Airties Rt 205 ile Win8 üzerinde aynı sorun var. Chrome zar zor açıyor. Safari sorunsuzdu. Saçma birşey. Bu ihtimali hatırlamanız iyi olmuş.

bu biraz geriye dönük uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor win8 de rt-204 u acamamistim xp yuklu notebookda tıkır tıkır çalıştı cihaz

• Evet arayüz Win8 üzerinde çalışan birçok tarayıcı ile uyumsuz. Xp'de sorunsuz olması bu yüzden. Sinir edici bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Evet Airties Rt 205 ile Win8 üzerinde aynı sorun var. Chrome zar zor açıyor. Safari sorunsuzdu. Saçma birşey. Bu ihtimali hatırlamanız iyi olmuş.

bu biraz geriye dönük uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor win8 de rt-204 u acamamistim xp yuklu notebookda tıkır tıkır çalıştı cihaz

Sorun çözüldü dedim ama arkadaşlar kafayi yiyecem yok böyle komedi. Sabah modemi aldı geldi kuzenim taktım kendi netime sorunsuz giriyorum nete götürdü öglen vakti yine aynı sorun modem'de Tüm ışıklar yanıyor ama pc nete girmiyor. Dolayısı ile modem arayüzüne girmiyor. Akşam hem pc yi hem modemi aldı geldi modeme net baglamadan pc'ye takıp chrome dan denediğimde modem arayüzüne girmedi fakAT ie dan denediğimde girdi fakat o modemde neti denemedim. Kendi modemimi pc ye bagladım sorunsuz şekilde nete girebiliyorum. Sorun tam olarak nedir hala anlamış değilim .:S

Edit: bende yedekte duran bir modemi kendisine yolladım. ondada aynı sorunları yaşamış modemdeki kayıtlı kullanıcı adı ve şifresi benim kendi bilgilerim olduğu için internete bağlanması söz konusu değil zaten fakat o modeminde arayüzüne bu sefer hem Chrome hem ie hemde yandexten ayrı ayrı denememiz sonucu sayfa kullanılamıyor taşınmış olabilir gibisinden bir hata alıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JindaR -- 30 Aralık 2013; 0:32:11 >

• windows tuşu + r tuşuna basın, ipconfig /all yazın, internete bağlandiginiz aygıtın olduug bolumde default gateway yazan yerin karşıtındaki adresi internet tarayıcınıza girin. işlem bu kadar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.