Şimdi Ara

Popcorn A-200 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
588
Cevap
2
Favori
35.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mngb

@ Arkadaşlar yeni güncelleme var....

http://www.popcornhour.com/download/A200/firmware-A200.html

Ben güncellemedim (27/11/2011 tarihli)...var benim cihazımda...

Belki bu güncelleme ile bir önceki sürümdeki hatalar giderilmiştir belki...

Bilgilendirme için Teşekkürler.. Hemen yükleyeceğim.. Bu sorunlu firmaware de Youtube hesabımızdaki playlistlere ulaşabiliyorduk. Umarım bu olayı geri almazlar..

• Şimdilik bir hata bulamadım :) Sorun kalmamış gibi... İlerleyen günlerde bişi çıkarsa yazarım artık..

Bu A200 lere Android Medya yazılımı yüklenebiliyormu? diye internete şöyle bir baktım bişi bulamadım. Ama A110 a XBMC yüklemişler sanırım. Bizim Türkler de gelişme var XBMC plugin yapmışlar. Online film / Dizi izlenen sitelerden film linklerini alıp direk izleme yapabiliyorlar. Acaba Bu popcornu da uygulanabiliniyomu ki?
  • arkadaşlar son yazılımda sorun varmı ben daha yüklemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz0571

arkadaşlar son yazılımda sorun varmı ben daha yüklemedim.

Yükleme.. Bir süre sonra Ağ bağlantısında problem çıkarıyor.. Film yarıda kalıyor.. (Ağ üzerinden izleyenler için tabi USB de problem yok).
  • Bugün tesadüfen keşfettim. Pek kullanmadığımdan bilmiyordum belki siz biliyorsunuzdur.

A200 3D TV ye bağlı. Ağ üzerinden A200 aracılı ile film izleyeyim dedim. TV otomatik 3D ye geçti. Asıl önemli olan A200 menüsü ve Alt yazı de düzgün 3D modda düzgün göründü. (3D TV si olanlar bilir Harici player ile SBS film oynatmada altyazı ve Cihaz menü yazılar birbirine girer.)

MKV merge programı ile filmi incelediğimde SBS 3D film olarak işaretlenmiş ve popcornda buna göre kendi menüsüne çeki düzen vermiş.

Ama yinede problem mevcut Bu alt yazı ve menüler (Hadi menüyü boş ver) sadece SOL GÖZ de görünüyor. ki benim sol gözde tembel.. yazıları zor seçiyorum. Zaten 3D filmde alt yazı bir işkence..

Bu arada MKV Merge programı ile bu 3D işaretini kaldırarak filmi çoğalttım. A200 bunu direk olarak çalıştırdı. TV yi de manuel 3D geçirdiğimde alt yazı ve menü yazıları birbirine girdi..

Bu arada Ağustos firmwaresinde AĞ bağlantı problemi oluştuğundan Mayıs 2011 Firmwaresi kullanıyordum. Acaba 3D de ALT yazı bu Ağustos firmwaresi ile Hem SAĞ hemde SOL gözden görünecek şekilde düzeltmilermidir düşüncesi ile güncelleme yaptım. Malesef bu konuda gelişme olmamış. Yine bu Firmware ile film izlerken 20 dakika civarlarında A200 ağı görmemeye başladı ve film kesildi. Hemen eski firmwareye dönüş yaptım..

• Bugün tesadüfen keşfettim. Pek kullanmadığımdan bilmiyordum belki siz biliyorsunuzdur.

A200 3D TV ye bağlı. Ağ üzerinden A200 aracılı ile film izleyeyim dedim. TV otomatik 3D ye geçti. Asıl önemli olan A200 menüsü ve Alt yazı de düzgün 3D modda düzgün göründü. (3D TV si olanlar bilir Harici player ile SBS film oynatmada altyazı ve Cihaz menü yazılar birbirine girer.)

MKV merge programı ile filmi incelediğimde SBS 3D film olarak işaretlenmiş ve popcornda buna göre kendi menüsüne çeki düzen vermiş.

Ama yinede problem mevcut Bu alt yazı ve menüler (Hadi menüyü boş ver) sadece SOL GÖZ de görünüyor. ki benim sol gözde tembel.. yazıları zor seçiyorum. Zaten 3D filmde alt yazı bir işkence..

Bu arada MKV Merge programı ile bu 3D işaretini kaldırarak filmi çoğalttım. A200 bunu direk olarak çalıştırdı. TV yi de manuel 3D geçirdiğimde alt yazı ve menü yazıları birbirine girdi..

Bu arada Ağustos firmwaresinde AĞ bağlantı problemi oluştuğundan Mayıs 2011 Firmwaresi kullanıyordum. Acaba 3D de ALT yazı bu Ağustos firmwaresi ile Hem SAĞ hemde SOL gözden görünecek şekilde düzeltmilermidir düşüncesi ile güncelleme yaptım. Malesef bu konuda gelişme olmamış. Yine bu Firmware ile film izlerken 20 dakika civarlarında A200 ağı görmemeye başladı ve film kesildi. Hemen eski firmwareye dönüş yaptım..

• bilgi için çok teşekkür ederim mehmet_alp.ağla şu an işim yok.yakında yüklerim.
  • Arkadaşlar server üzerinden film izlerken kullandığım BFS server programını önceden aşağıdaki linkten indiriyordum..
    Link artık açılmıyor..
    Çok ufak bi dosya..
    Dosyayı paylaşabilecek bir arkadaşa varmı..
    PC üzerinden izleyemiyorum.. PC ile popcorn arası çok uzak.. kablosuz ile bağlanıyorum

www.hanewin.net/nfs-e.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Arkadaşlar server üzerinden film izlerken kullandığım BFS server programını önceden aşağıdaki linkten indiriyordum..
    Link artık açılmıyor..
    Çok ufak bi dosya..
    Dosyayı paylaşabilecek bir arkadaşa varmı..
    PC üzerinden izleyemiyorum.. PC ile popcorn arası çok uzak.. kablosuz ile bağlanıyorum

www.hanewin.net/nfs-e.htm

http://soft.hanewin.de/nfs126.exe

• çok makbule geçti hocam..
    çok sağol..
  • Bu cihaz yuksek bitrateli videolarda basarili mi arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzeeeelll
  • Eksikleri;
    FLV oynatamaması
    3D iso açmaması
    Site üzerinden dizi/film izletememesi..
    Başka sıkıntısı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Eksikleri;
    FLV oynatamaması
    3D iso açmaması
    Site üzerinden dizi/film izletememesi..
    Başka sıkıntısı yok

Onlarin hicbiri onemli degil benim icin
    Tum mkv codeclerini desteklesin yuksek bitrateler ile sikinti cikarmasin yeter bana

• NetX N kullanıcısına yanıt
    O zaman hayırlı olsun diyeyim. Ağ üzerinden FullHD filmlerde bile sıkıntı yaşamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

O zaman hayırlı olsun diyeyim. Ağ üzerinden FullHD filmlerde bile sıkıntı yaşamıyorum..

Evet bugun itibariyle almis bulunmaktayim, gercekten harika bir cihaza benziyor.
    Bu arada .flv formatli bir video vardi diskimde onu da calistirdi, flv destegi var gibi :)

• arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz.
    popcorn a-210 cihazımda 2 tb HDD var.ne olduysa artık HDDyi görmüyor.
    bende labtopla filimleri başka HDD ye aktardım.
    şimdi HDD yi formatlamak istiyorum.olmuyor aşağıdaki uyarıları veriyor.

http://img9.imageshack.us/img9/3406/j0eb.jpg

yazılımı güncellemek isteyince

http://imageshack.us/a/img59/1651/8qke.jpg

NMT yi güncelleyince

http://img809.imageshack.us/img809/7143/u1ro.jpg

• Konuyu hortlatacagim ama a-200 var ve. Bazi mkv ve tum avi lerde ses cikmiyor. Nedendir bilen var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncel versiyonda mısın?
    Bende a-200 kullanıyorum mkv'lerde ses problemi hiç yaşamadım.Dual olanlarda bile.

ses sorunu yaşadığın dosyalardaki ses formatı DTS mi?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.