Şimdi Ara

Popcorn A-200 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
588
Cevap
2
Favori
35.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Popcorn Hour A-210 cihazım geldi.kutulu bir vaziyette tüm aksessuarları tamam.fişini kullanamıyorum.dönüştürücü lazım.yarın ancak alırım.200 dolar +Washington a kargo 20 dolar. Washington dan ıspartaya beleş arkadaş yanında getirdi kutusuyla beraber.ordan ankaraya 12 tl kargo parası.
  • altyazıyının rengini nasıl değiştireceğim.bilen varmı.
  • altyazılı filminizi izlerken, kumandadan sublite ye basınızı. yukarı aşağı tuşlardan COLOR menüsüne gelip AUTO olarak seçilmiş rengi istediğiniz reng ile değiştiriniz. Yazı büyüklüğünü yazı pozisyonlarınıda buradan ayarlıyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

altyazılı filminizi izlerken, kumandadan sublite ye basınızı. yukarı aşağı tuşlardan COLOR menüsüne gelip AUTO olarak seçilmiş rengi istediğiniz reng ile değiştiriniz. Yazı büyüklüğünü yazı pozisyonlarınıda buradan ayarlıyorsunuz..

çok teşekkürler mehmet_alp bir haftadır beyaz altyazılı olarak izliyorum.
  • Popcorn Hour A-210 veya Popcorn A-200 için TÜRKÇE kullanma klavuzu varmı?
    varsa burada paylaşırmısınız.
  • Türkçe kullanım klavuz yok diye biliyorum.. Bu konuda bir çok açıklmama vardır. Deneme yanılma..
    Alt yazı senkronizasyonu da bu yerden ayarlayabilirsiniz.. Sublite düğmesi ile
    Ses senkronunu Film oyner iken setup düğmesi ile audio kısmından,,
    Filmin renk parlaklık renk vs.. ayarını film oynerken setup video sekmesinden,
    Filmi 10 saniye atlatmak için navikasyon düğmesi OK butonunun çevresi,
    filmde sitediğiniz bir yere hemen gelmek için film oynatılırken serarch (Büyüteç) düğmesi
    Kumandanın numerik klavyesinden 0-9 rakamları film oynatma sırasında % olarak gidier (Yani 5 e basarsanız tam filmin ortasına atlar 0 filmin başına)
    mkv lerde kumandanın alttaki düğmelerden ses alt yazı seçimi sahne seçimi vs.. DVD BD isolarındada geçerli.. Takıldığın yerleride foruma sor..
  • torrent dan dosya indirirken aynı zamanda popcorn u kullanmaya devam edebilirmiyiz mesela film izleyebilirmiyim? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdoo

torrent dan dosya indirirken aynı zamanda popcorn u kullanmaya devam edebilirmiyiz mesela film izleyebilirmiyim? teşekkürler

Evet
  • quote:

Türkçe kullanım klavuz yok diye biliyorum.. Bu konuda bir çok açıklmama vardır. Deneme yanılma..
    Alt yazı senkronizasyonu da bu yerden ayarlayabilirsiniz.. Sublite düğmesi ile
    Ses senkronunu Film oyner iken setup düğmesi ile audio kısmından,,
    Filmin renk parlaklık renk vs.. ayarını film oynerken setup video sekmesinden,
    Filmi 10 saniye atlatmak için navikasyon düğmesi OK butonunun çevresi,
    filmde sitediğiniz bir yere hemen gelmek için film oynatılırken serarch (Büyüteç) düğmesi
    Kumandanın numerik klavyesinden 0-9 rakamları film oynatma sırasında % olarak gidier (Yani 5 e basarsanız tam filmin ortasına atlar 0 filmin başına)
    mkv lerde kumandanın alttaki düğmelerden ses alt yazı seçimi sahne seçimi vs.. DVD BD isolarındada geçerli.. Takıldığın yerleride foruma sor..

sevgili mehmet_alp bu yazdıklarınızın hemen hemen hepsini biliyorum zaten.yinede bu açıklamanız için çok teşekkür ederim.
    nerdenmi biliyorum 2 yıldır EGREAT M33A kullanıyorum.kullanımı aynı çünkü.son 6 aydırda Popcorn Hour A-110 nın en son çıkan yazılımı yüklü.

• mehmet_alp hocam iş yerinden nmt içindeki hdd i nasıl bağlanıp görebilirim dyndns ten adres vs aldım hatta işyerinden tranmission programına bağlanıyorum cihazın içindeki hdd i görebilmem için tam adres nedir veya ek bir ayar mı yapmam lazım? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

mehmet_alp hocam iş yerinden nmt içindeki hdd i nasıl bağlanıp görebilirim dyndns ten adres vs aldım hatta işyerinden tranmission programına bağlanıyorum cihazın içindeki hdd i görebilmem için tam adres nedir veya ek bir ayar mı yapmam lazım? Teşekkürler

Süpersiniz Demek Transmissionla dışardan bağlanabildiniz. Demekki port yönlendirmesi vs.. yapabildiniz. Bunları biliyorsanız işiniz aşırı kolay. modemden 21 nolu portu popcorna yönlendiriniz. Sonra popcorndan FTP yi çalıştırınız. İş yerinizdeki windows dan FTP yoluyla rahatça bağlanabilirsiniz..

bilgisayarımı açın adres çubuğuna Örnek: FTP://popcornum.ath.cx:21 yazıp entere basınız. Açılan pencerede şifrede nizi kullanıcı adınızı yazınız.. Dikkat burada dosya silme yetkinizde geliyor. Herkeze şifrenizi vermeyiniz. Default olan şifrenizi 1234 ü değiştiriniz.
    Kolay gelsin

• mehmet_alp teşekkür ederim nette arama yapmıştım sizin daha önce başka arakadaşlara yardımlarınız sayesinde kendimce epey yol katettim
    "Sonra popcorndan FTP yi çalıştırınız"
    hocam popcorn dan ftp yi nasıl çalıştıracağı tam anlamdım? şuanda iş yerinden popcorn menüsünü görebiliyorum ancak değişiklik yapmamıyorum "127.0.0.1:8883 sunucusuyla bağlantı sağlanamıyor." diye uyarı mesajı alıyorum
    ayrıca modemden daha önce 21 nolu port yönlendirmesini yapmıştım fotodan bi bakabilir misiniz doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 20 Eylül 2011; 11:45:06 >
  • quote:

mehmet_alp teşekkür ederim nette arama yapmıştım sizin daha önce başka arakadaşlara yardımlarınız sayesinde kendimce epey yol katettim
    hocam popcorn dan ftp yi nasıl çalıştıracağı tam anlamdım? şuanda iş yerinden popcorn menüsünü görebiliyorum ancak değişiklik yapmamıyorum "127.0.0.1:8883 sunucusuyla bağlantı sağlanamıyor." diye uyarı mesajı alıyorum
    ayrıca modemden daha önce 21 nolu port yönlendirmesini yapmıştım fotodan bi bakabilir misiniz doğru mu?

/>

Ben uzaktan popcorn menüsünü hiç kullanmadım. İnternet ortak olunca herkez kurcalayabilir konuma düşüyor. Uzaktan torrnent kontrolü için Transmission Remote programını kullandım bunuda 9091 porttan bağlamıştım.
    Ben kumandadan ayarlara girip Ayarlardaki NMT uygulamalarından FTP yi çalıştırmıştım. Şifre ayarıda orada olması gerekir. Şu an evde değilim..
    Ben Atom işlemcili masa üstü topladığımdan Torrent FTP vs.. için popcornu kullanmıyorum artık. Memnundum ama eski pc aşırı elektrik tükettiğinden Atoma geçtim. İkiside yaklaşık aynı miktarda elektrik tükettiğinden PC yi açık tutar oldum. Yoksa Popcorda çok harika çalışıyor.. Transmission remote ile Torrent programınızı daha detaylı kontrol yapabiliyorsunuz. (Paketteki istenen dosyaları indirme, hız limiti vs..)

Bu arada port yönlendirme doğru görünüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 20 Eylül 2011; 12:47:42 >

• teşekkürler hocam
  • arkadaşlar yükarıda da yazdığım gibi ABD den bir adet Popcorn Hour A-210 aldım.elime geçer geçmez eternetten bağladım ve en son yazılımını yükledim.içine henüz harddisk koymadım.

benim sorum ise kumandadan mute tuşuna basınca bir daha sesin açılmaması ne yaparsam yapayım düzelmiyor.tek çare kapat aç yapmak anca düzeliyor.sizlerden isdediğim sizdede böyle bir (BUĞ) arızanın olup olmadığı.özellikle Popcorn Hour A-210 ve A-200 sahipleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz0571

arkadaşlar yükarıda da yazdığım gibi ABD den bir adet Popcorn Hour A-210 aldım.elime geçer geçmez eternetten bağladım ve en son yazılımını yükledim.içine henüz harddisk koymadım.

benim sorum ise kumandadan mute tuşuna basınca bir daha sesin açılmaması ne yaparsam yapayım düzelmiyor.tek çare kapat aç yapmak anca düzeliyor.sizlerden isdediğim sizdede böyle bir (BUĞ) arızanın olup olmadığı.özellikle Popcorn Hour A-210 ve A-200 sahipleri.

Bende HDD siz kullanıyorum. Problem yok.. Muteden sonra ses açma ses kısma tuşlarını deneyin birde... Enteresan bir bug.. (A200)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aziz0571

arkadaşlar yükarıda da yazdığım gibi ABD den bir adet Popcorn Hour A-210 aldım.elime geçer geçmez eternetten bağladım ve en son yazılımını yükledim.içine henüz harddisk koymadım.

Bende HDD siz kullanıyorum. Problem yok.. Muteden sonra ses açma ses kısma tuşlarını deneyin birde... Enteresan bir bug.. (A200)

akşam evde dener sonucu yazarım.
    bide filimde iki ses varsa sesler arası geçiş yapılınca filim duruyor illaki play tuşuna basmak lazım.bu bir arızamı yoksanormal bişimi.

• arkadaşlar a-200 için uyumlu wireles adaptörleri marka model olarak neler önereceğiniz marka model varmıdır.

hem laptop hemde a200'de kullanabileceğim wireless adaptör arıyorum.
  • quote:

mehmet_alp teşekkür ederim nette arama yapmıştım sizin daha önce başka arakadaşlara yardımlarınız sayesinde kendimce epey yol katettim

/>

öncelikle cihaza disk(usb de olabilir) bağlayıp nmt uygulamalarını çalıştırabilmek için formatlamak gerekiyor(formatlama için internet yada içinde firmware'in bulunduğu usb'ye ihtiyaç var.).

sonrasında seçenekler'e nmt uygulamaları diye bir bölüm gelir.
    buradaki servisler çalışır durumda ise (örneğin ftp).

herhangi bir bilgisayardanftp://192.168.1.34(popcron'un ips i olacak buradaki)
    kullanıcı adı:nmt
    şifre:1234 ile giriş yapabilirsiniz.

aynı şekilde torrent içinde herhangi bir pc üzerinden yönetim sağlanabiliyor.
    http://192.168.1.34:8883 (burda kullanıcı adı parola sormuyordu sanırsam.)
    bununla iligli evde bir döküman var.pm den hatırlatırsan gönderebilirim.

• teşekkürler hocam sağolun
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.