Şimdi Ara

Polislik mesleği yapılır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
3.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önlisans mezunuyum. Seneye kpss ile pomeme girmeye çalışacağım. İlk seferde olur mu bilmiyorum. Mülakatları çok zormuş. Diyelimki kazandım mezun oldum şartları nasıl çok mu zor? Tayin şark hizmeti felan varmış bunları yapınca 30 yaşına varırım zaten yaşım 23 bu arada evlenebilirmiyim ev yuva kurabilirmiyim bilmiyorum memurluk nasıl birşeydir açıklayın az forumdaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaparsın ama her gün küfür yiyeceksin oradan buradan baskı dizikerdeki gibi sanma eğer vatan aşkın varsa yapacaksın bu işi. Bi polis arkadaş var adamı 10 yıl görmedim saçları bembeyaz olmuştu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence askerlik-polisliğin en zor tarafları koşulsuz şartsız itaat ve sıkı displindir. Bu tür şeylere herkes gelemez.

• Çalışma sistemi 12/24.Bur gündüz bir gece.Haftalık izin yok.Sık sık 12/12'ye döner.Dış ve ek görevi var.Çift şark var.Ayın 15'inde maaşım yatsın yeter,devlet baba beni sömürebilir dersen yapılacak meslek.Evden işe işten eve hayatın geçer.

• 3 polis arkadaşım var. Geneli rahat hatta Diyarbakır, Van, Erzurum gibi yerlerde olanlar daha rahat bahsedildiği gibi zor değil diyorlar.

Eksi yanları sürekli gurbettesin memleketine gelmiyorsun, başka bir eksi yönünün olduğunu görmedim.

Bence bu işsizlik ortamında en iyi meslek, minimum 6 bin lira maaş alıyorsun, Bugün özel sektörde o paraları almak için çok tecrübeli olmak lazım.

Edit:yanlış bilgi silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 15 Ocak 2020; 1:6:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polis mesai parası almıyor kardeşim nerden çıkıyor bu 10 bin. Doğuda bile terör tazminatı ile anca 7 bulur ki oda evli ve çocuğun varsa 12 /24 çalışırsın yıllık iznini bile kullanamazsın bayram yok seyran yok 10 gün önceden izinleri kapatırlar. Hastalanırsın doktor rapor vermeye çekinir. Ek görevin bitmez. En ufak olayda 12 12 sistemine donersın.

• by_Jazz B kullanıcısına yanıt
    O zaman mesai olayını yanlış anlamışım pardon, doğuda polis olan arkadaşım 7 alıyor ve 5 yıllık polis. Yine de iyi para

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askeri ücretin 2300 olduğu bir yerde 7000 gibi bir maaş almak gerçekten iyi ama her zaman sevdiğin mesleği yapmalısın ha sevdiğin mesleğe gücün yetmiyorsa da sevebileceğin senin huyuna suyuna hayatına zorluk çıkarmayacak zorlukta olsa o zorlukla baş edebileceğin bir meslek seçimi yap. Her şey para olmuyor bir süre sonra ama yine de parasızda olmuyor. İyi düşün taşın hayatın olacak bir mesleği seçeceksin orta yaştaki polislere sorabilirsin onlar daha iyi cevaplar verecektir

• Çok iyi yanıtlar gelmiş teşekkürler

• 15 puanla PMYO kaçırmıştım 3 yıl önce
    Bu mesleği çok istiyorum şahsen saatleri vs benim için hiç önemli değil sırf para alıp yatayım diye yapılacak meslek değil
    Çalışma saatleri değişiyor 12-36 da var normal memur gibi olup hafta sonu izin olan da yerine göre değişir
    Şark hizmeti de iki kez gelir ve şehirlerin belli seneleri var artık ikinci geldiğinde emeklilik alabiliyorsun diye biliyorum zamandan ötürü
    Yani normalde diyelim 6 bin TL maaş var ben 4 e bile yapmaya hazırım çalışıyorum pomeme geçiş yapicam önlisans bitince bakalım

• Suçlulardan vs korkacaksan bu mesleğe girmeni tavsiye etmem.Parası için yapılacak mesleklerden değil kamu güvenliğini sağlamak önceliktir bu tarz mesleklerde.
  • Bu dönemde herkes bu mesleği yapmak için önceliğine parasını koyuyor. İnsanlar yeri gelicek bir polisin yardımına muhtaç düşecek. Bana da çok polis ol dediler ben kendimde o cesareti göremedim.

Olay yerine bile isteye olaydan sonra gidecekseniz, aman boşver bana bir şey olmasın ne uğraşacam vb vb diyecekseniz olmayın. Zayıfı korumayacaksanız olmayın. Onun dışında parası iyi evet tartışmasız onun dışında toplum içinde de biraz havası var yalan değil, bazı avantajları var askerlik yapmadıysan muaf olacaksın erken emekli olacaksın vb. Avantajları ile dezavantajları miktarı eşit seç beğen al
  • Bu devirde yapılacak en son meslek bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72F89107A

Suçlulardan vs korkacaksan bu mesleğe girmeni tavsiye etmem.Parası için yapılacak mesleklerden değil kamu güvenliğini sağlamak önceliktir bu tarz mesleklerde.
    Hocam ne korkması. Gerek halkın güvenliğinde gerek kendi güvenliğimde kafamda en ufacık bir soru işareti olursa karşımdaki suçlunun bacağına patır patır sıkarım. Ben tırsak polislerden olmam

• quote:

Orijinalden alıntı: ScreptouR

15 puanla PMYO kaçırmıştım 3 yıl önce
    Bu mesleği çok istiyorum şahsen saatleri vs benim için hiç önemli değil sırf para alıp yatayım diye yapılacak meslek değil
    Çalışma saatleri değişiyor 12-36 da var normal memur gibi olup hafta sonu izin olan da yerine göre değişir
    Şark hizmeti de iki kez gelir ve şehirlerin belli seneleri var artık ikinci geldiğinde emeklilik alabiliyorsun diye biliyorum zamandan ötürü
    Yani normalde diyelim 6 bin TL maaş var ben 4 e bile yapmaya hazırım çalışıyorum pomeme geçiş yapicam önlisans bitince bakalım
    Şark hizmeti 2 kez mi geliyor ben tek sefer oluyor diye biliyordum? Peki şark dönüşü istediğimiz şehiri seçebiliyormuyuz?

• hernos2 kullanıcısına yanıt
    Şark iki defa geliyordu da şehre göre yıl düzenlemesi geldi 6 senelik şehir de var sanırım o da bir kez geliyor anlamına geliyordur.
    Dönüşte belli sayıda şehir seçme hakkın oluyor şansına hangisi çıkarsa oraya atanirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ScreptouR

Şark iki defa geliyordu da şehre göre yıl düzenlemesi geldi 6 senelik şehir de var sanırım o da bir kez geliyor anlamına geliyordur.
    Dönüşte belli sayıda şehir seçme hakkın oluyor şansına hangisi çıkarsa oraya atanirsin
    İstanbul ankara da varmı o şehir listesinde

• Her mesleği maaşı ile kıyaslamayın lütfen.. Bir düşünün devlet neden astsubaya yada standart memura verdiği maaşı vermiyor. Kamuda bi müdürle aynı maaşı veriyor polislere şans eseri rahat yerlere düşebilirsin. O maaşı veriyor ama senden o maaşın içinden harcaman gereken kalemler de oluyor hop tüm para cebe olmuyor. Yeri geliyor sana şuraya git diyor ödenekten saymazsa cepten gidiyor. Bir adamı takip et diyor o sürede ne yiyip içtiğin cepten gidiyor. Normalde evde yiyebilecekken görevde olduğun için dışarda yemek durumunda kalabiliyorsun.
    Bide şu mantığı kafana oturtmanız gerek
    Polis memurunun tek amiri emniyet teşkilatı değildir.
    Savcı gelir 3 polis alır yanına emir yağdırır
    Hakim gelir keşife gidecektir sorun vardır polisleri alır yanına emir yağdırır
    İcra müdürü/memuru polis alır yanına şunları yap der yapmazsan bak iik 81 göre tutanak tutarım der.
    Her kamu görevlisi bi sıkıntı olduğunda polisi yanına çekerse o polis onun emir komutasında oluyor. Bunu kişiliğin kaldırabilirse çok iyi polis olursun. Yeri gelir 3500 tl alan lise mezunu icra memuru haciz mahallinde gerekli önlemleri aldırır es kaza yapamazsan anlaşamazsan tutanağa yazmakla tehdit eder gibi gibi bir sürü şeylerle karşılaşabilirsiniz.
    En kötüsü resmi tatillerde tüm kamu tatildeyken siz çalışıyor olabilirsiniz. Yıllık izni tek seferde kullanma izni olmayabiliyor hatta kullanabiliyorsan kendini şanslı hissediyorsun. Büyük illerde bu her polisin bir sıkıntısı küçük ilçelerde ise bunların %90 yok sakinlik oluyor genelde evrak işleri oluyor, günler geçip gider meslek rahat gelir.. meslek riskine hiç girmedim bile normalde 3-5 kere düşünüyorsanız 10 kere düşünüp karar verin. İyi günler

• hernos2 kullanıcısına yanıt
    İstanbul Ankara zaten kalabalık ve olay çok olduğundan genelde ilk atanilan yer şark hizmetinden sonra secerken de olur tabi

• Polislik için bile torpilin söz konusu olduğu dönemde yapılmaz. Ben bütün yolları tüketirsem ancak polisliği seçerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.