Şimdi Ara

Polislerin sadece erkeklere kimlik sorması erkeklere yönelik bir ayrımcılıktır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
6
Favori
7.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
251 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cevo_61

Uzattıkça uzatıyorsun birader. Adam bir soru sormuş, niye erkekler daha çok sorgulanıyor diye. Ben de cevap vermişim, açıklama yapmışım. Sen hâlâ yok eşitlik yok kadınlar yok kızlar. Yani bu mesleği icra eden o kadar insan, sürüyle eğitime tabi tutulup görev yapıyor. Sorgu yapmanın teknikleri vardır, misal sokakta önüne geleni sorgulamazsin sadece şüpheli gördüklerini sorgularsin. Ama bir cezaevine görüş için giden herkese kimlik sorgusu yapılmak zorunda kanunen. Bunun gibi şeyler. Neyini eleştiriyorsun daha anlamıyorum.

Alıntıları Göster

Uzatmaya gerek yok birader.

Bildiğiniz gibi devam Polislerin sadece erkeklere kimlik sorması erkeklere yönelik bir ayrımcılıktır Polislerin sadece erkeklere kimlik sorması erkeklere yönelik bir ayrımcılıktır 

Hadi kolay gele birader.

• Biri tip diyor, öteki ağzın laf yapacak diyor, beriki boy diyor.

Gerçek şu ki bunların hiçbiri gerekli değil, paranın satın alamayacağı kız yoktur çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-06D4C1909

Belki de tüm polis kadrolarını erkeklerle doldurduğumuz için böyledir? 1:1 oran olsaydı kadın da erkek de aynı oranda aranırdı. Şu an erkek ağırlık polisler var ve kadınları aramaya çekiniyorlar. Marmaray'da kadın polisler kadınları gayet arıyor. Kısacası bunun kök nedeni erkeklere sağlanan ayrılacaktır.

Dünya genelinde erkek polisler kadın polislerden fazladır. Bu güç ve dayanıklılık eşiği ile alakalı bir durumdur. Suç cinsiyet oranına bakarsan suçluların %96'sı erkek %4'ü kadındır. Izbandut gibi herifleri kadın polis nasıl al aşağı etsin? Bizdeki sıkıntı kontrol noktalarına en azından 1 tane bile kadın polis konulmamasıdır. Kadınları genelde masa başına veriyorlar. Kadın polisler de bu durumdan gayet memnun.

Polislerin sadece erkeklere kimlik sorması erkeklere yönelik bir ayrımcılıktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 13 Haziran 2020; 18:38:3 >

• konuyu görünce jeton düştü şaka maka biyana harbi neden kontrol noktalarında 3,5 tane polis+bekçi koyuyorlarda 1 tane bile kadın polis katmıyorlar birde alışverişin yoğun olduğu noktalarda bayramlarda baya kontrol noktası oluyor ama kadın polis hiç gözüme deymedi.ha birde herşeye muhalefet olan feminist kızları ve kadınlarıda unutmayalım nerde olursa olsun cidden rahatsız ediciler hani tamam kadınlarla erkekler eşittir lafım yok sonuçda ikiside insan.ama her yerde her an bu cümleyide kullanmazsınız çok itici geliyor öyle insanlarla ilişkileri olanlarında zamanla sıkılıp ilişkiyi bitirdikleri bir gerçektir.

• Ona sıra gelene kadar yapılacak çok şey var mesela kadınlara da zorunlu askerlik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Dünya öyle işte. Zamanında erkekler kadınları ezerdi şimdi kadınlar erkekleri eziyor. İlla birinin ezmesine gerek yok ki. Eşit olalım. Ama yok illa bir sorun olacak. Gelecekte kadın robotlar çıksın da bak o zaman gör insan kadınlara talep nasıl azalacak.

Çok isterim bunu gerçekten

• Suç işleyenlerin %95'i erkek olduğundan olabilir mi?

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Oyuzden kekolar torbacılık yaparken yanında kadınla geziyor. Üzerinde emanet ne varsa kadında oluyor yol boyunca. Ta ki ulaşacağı yere kadar. Bir kere kendi halimizde çarşıda yürürken 3 arkadaş polis sırf 3 ayyaşa bulaşmamak için (kimlik sorgusu yaparken) hemen bize atladı kimlik beyler falan derken 3üde ayyaş küfür edip duruyor onları da kontrol etmelisiniz dediğimde. Sanane birader istediğimize bakarız dediler. Korkak adamı ya da görevini yerine getiremeyen adami boşuna polis asker vb yapmasınlar bence. Denetim zayıf Ümraniye de cirit atıyorlardı yol üstü alışveriş yapıyorlardı sokaklarda bekçiler sayesinde biraz düzeldi ortalık. Onların o kadar mimlenme sebebi de odur bence. Görevlerini yapmaya çalışıyorlar yeni bir kurum olduğundan devrecilik sekli de yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Süleyman Çakır.

Oyuzden kekolar torbacılık yaparken yanında kadınla geziyor. Üzerinde emanet ne varsa kadında oluyor yol boyunca. Ta ki ulaşacağı yere kadar. Bir kere kendi halimizde çarşıda yürürken 3 arkadaş polis sırf 3 ayyaşa bulaşmamak için (kimlik sorgusu yaparken) hemen bize atladı kimlik beyler falan derken 3üde ayyaş küfür edip duruyor onları da kontrol etmelisiniz dediğimde. Sanane birader istediğimize bakarız dediler. Korkak adamı ya da görevini yerine getiremeyen adami boşuna polis asker vb yapmasınlar bence. Denetim zayıf Ümraniye de cirit atıyorlardı yol üstü alışveriş yapıyorlardı sokaklarda bekçiler sayesinde biraz düzeldi ortalık. Onların o kadar mimlenme sebebi de odur bence. Görevlerini yapmaya çalışıyorlar yeni bir kurum olduğundan devrecilik sekli de yok

Aynısını sivil hayatta ben de yaşadım. Sahilde arkadaşlarla gezerken, her tarafta bira içip bağırıp çağıran gençler varken sivil polisler düzgünce gezen bize gelip kimlik sorup üst araması yapmıştı. Yani kolluk kuvvetlerinin hepsi işini düzgün yapıyor diyemem ama konu amacından sapmasin erkek profili her zaman kadınlardan daha fazla potansiyel suçludur. Misal biz tehlikeli veya şüpheli gördüğümüz on kişi sorgulasak muhakkak birinden birinde sıkıntı çıkıyor, ama aynı oranda kadın sorgusu yapsak çok nadir araması olan çıkar. Burda günümüz erkeklerinin özellikle genç neslin yoklama kaçağı - bakaya olmaları erkek suç potansiyelini arttıran önemli bir etmen. Kadınlar genelde Adli ve terör suçlardan işlem görürken erkeklerin adli ve terör harici bir de askerlik yüzünden işlem görmesi sayıyı bayağı arttırıyor.

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    İnsan böylesine de birşey diyemeyip biryere şikayet edemeyince kötü oluyor. Adama ne desen haksızsın çünkü güç onda. Bazı polislerin nadirde olsa bu şekilde egosu görevini yapmasını engelliyor. Acaba teşkilatta ara sıra sivil şekilde polislere denetim vb yapılıyor mu?

• cingozzz kullanıcısına yanıt

Çok doğru yazmışsınız hocam

• Korona döneminde kontrol noktalarında sık sık kadın görevlilerin de olduğuna şahit oldum. Gece saatleri de dahil. Denk gelmemiştir diye düşünüyorum

• Çünkü erkeklerin pipisi var tamam mu

• quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Dostum en büyük ayrımcılık iş durumu.

Çalışan erkek işsiz bir kadınla evlenir ama çalışan bir kadın işsiz bir erkekle evlenmez.

Kadın işsiz kaldığı zaman ev hanımı derler erkek işsiz kaldığı zaman ovv işsiz koca mı olurmuş derler.

Bir de nafaka sorunu var. Madem kadın-erkek eşit, o zaman neden erkek ömür boyu nafaka veriyor?

KPSS'ye girerken sen erkeksin ev geçindirmek zorundasın sana ekstra puan verelim demiyorlar. Kadınada erkeğe de eşit şartlar sunuluyor. O zaman neden erkek nafaka veriyor? Neden erkek işsiz kaldığı zaman ayıplanıyor?

ben yıllardır bu cümlelelerin benzerlerini söylüyorum hep. her seferinde de çevremdekiler tarafından yüksek dozda ayıplanıyorum. başkası tarafından bu sözlerin söylendiğini görünce yalnız olmadığımı görmek beni sevindirdi cidden.

• Zaten toplumun her kesiminde aşağılanan, dayak yiyen, ezilen, tacize uğrayan, tecavüze uğrayan, öldürülen bir kesimden bahsediyoruz. Kimlikleri de sorulmayıversin. Bırakın bu işleri.

Biz de namus davasına öldürülmüyoruz, onu ne yapacağız?

• MilanRapajic M kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 15 Haziran 2020; 20:52:41 >
  • Benim derdim erkeklerin daha fazla sorgulanması değil.Polis memurlarının yaklaşımı seni sorgulamaya geldiğinde sanki suçluymuşsun gibi yaklaşıyor.Bi sorgula suçluysan ona göre davran.Konuşma üslupları çok kötü bu konuda eğitim almaları lazım zira çok antipatik oluyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

.

Bu kadının problemi değil, devletin, kanunun problemi. Neden öldürülen kadın oluyor?

Ayrıca, hesinden öte, nasıl bir sebep bir insanın hayatını sonlandırmayı meşrulaştırabiliyor?

Boş konuşuyorsunuz, kimse kimseyi öldürmesin, evlenirken de medeni kanuna baksın, kimden nasıl boşanırsa başına neler gelir öğrensin. yasayı beğenmeyebilirsin, benim de bu dahil beğenmediğim bir sürü yasa var ama beğenmediğim için birilerini öldürmüyor ya da yasayı çiğnemiyorum.

• Kadın da suç işler tabi ama suçluların %90-95’i erkektir.
    Yanınızda kız olunca gelip size de kimlik falan sormuyorlar. Ama erkek grubuysanız özellikle suç teşkil etme potansiyeliniz var yalan yok. At hırsızı tipinde erkek de çok bi dışarı çıkıyorum herkes tecavüzcü gibi geziyor. Bu konuda polisi suçlayamam ben tipleri görünce yolumu değiştiriyorum polis napsın? Bana da kimlik falan sordukları oluyor nadiren, rahatsız olmuyorum adam görevini icra ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 14 Haziran 2020; 12:40:42 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.