Şimdi Ara

Polislerin sadece erkeklere kimlik sorması erkeklere yönelik bir ayrımcılıktır (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
6
Favori
7.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
251 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slz bide Türk Hukuku karşısında kadın rakiplerinizle karşılaşın bakın görün ayrımı, adamın karısı başkasıyla yatar adam kanıtlar, hakim “özel hayati tecir ettin” der adama(kocaya) ceza keser :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadar dertmi oldu sana.

• Konuya ve yorumlara sasirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam geçenlerde denk geldim 3 4 kızı çevirip kimliklere bakıyorlardı bende şaşırdım 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeri geldiğinde ülkede bazı noktalarda patlama yapmışlıkları var kadınların. Terör örgütü mensupları da bu durumun farkında ki kadın terörist yetiştirip salıyor aramıza.

• Feminikler suspus olmuşlar.

• Toplumsal eşitlik bir tarafa karşı pozitif ayrımcılık yaparak sağlanamaz. Benzer şekilde feministlere karşı maskülist bir duruşta yanlış olacaktır. Demek istediğim sonsuz bir döngüye giriyoruz ve bu çok tehlikeli ciddi bişey. Yani belki 50 sene sonra maskülizm çok şiddetli bir şekilde savunulacak ve yine sonsuz uçsuz bucaksız hak arama mücadelesinden çok üstünlük sağlama yarışına girilecek. Şiddettin adaletsizliğin haksızlığın eşitsizliğin hertürlüsü ile mücadele etmeden bu sorunlara çözüm bulunması olanaksız.

• Kadınlara karşı hayatın bazı alanlarında pozitif ayrımcılık var. Bu bizim geçmişimizden örf lerimizden geliyor kadındır yapmaz evde oturur eşine hizmetkar olur diye bakmaktan geçiyor.. İnkar edilemez kadınlar zamanında çok ezilmiş insan yerine dahi konmamış eski otoriter köylü adamlarıın köpeği muamelesi yapılmış. Fakat günümüz itibariyle kendini geliştiren kadınlar okuyup meslek sahibi olup ünvanlı oluyor, ailesi ve kendini bilen kadınlarda eskisi gibi kendilerini ezdirmiyor. Ha bazıları var ki kadın olduğu için onu altın kafes içinde saklayıp hizmet edelim her alanda üstün olsun istiyorlar kendi akıllarınca nafaka vs hesaplar yapıyorlar onlara bende karşıyım. İşin kısası her çeşit insan var önemli olan sosyal statünüz nasıl kadınlar veya kişilerle arkadaşlık dost ilişkisi kurduğunuz önemli.

• Guzel kizlara kimlik sormuyorlar desek daha dogru olur

• cingozzz kullanıcısına yanıt

o kadar haklısınız ki +

• ulan bunu hiç düşünmemiştim ha xd

• Al işte en güzel örneği...

• Sahildeki hayat kadınlarını da kovalıyorlar merak etmeyin :))

• quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Dostum en büyük ayrımcılık iş durumu.

Çalışan erkek işsiz bir kadınla evlenir ama çalışan bir kadın işsiz bir erkekle evlenmez.

Kadın işsiz kaldığı zaman ev hanımı derler erkek işsiz kaldığı zaman ovv işsiz koca mı olurmuş derler.

Bir de nafaka sorunu var. Madem kadın-erkek eşit, o zaman neden erkek ömür boyu nafaka veriyor?

KPSS'ye girerken sen erkeksin ev geçindirmek zorundasın sana ekstra puan verelim demiyorlar. Kadınada erkeğe de eşit şartlar sunuluyor. O zaman neden erkek nafaka veriyor? Neden erkek işsiz kaldığı zaman ayıplanıyor?

Nedeni çok basit toplumun erkek egemen olması

• Madem eşitiz bu sefer de patlak lastiği sen değiştir hayatım 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaan77 -- 15 Haziran 2020; 13:31:17 >
  • istabul edirnekapi metrobus duragi cikisinda kimlik kontrolü yapan ekipteki amire bende bu konu hakkinda rahatsizligimi dile getirmistim yeterince bayan memur yok falan demisti.

emniyet teşkilati biseyi unutuyor bayrampasa çevik kuvvet önünde polis servisine silahli saldiri yapanlar kadindi şans eseri ölen olmamisti , emniyet teşkilatinin bu konuya daha cok önem vermesi gerekiyor bayan memurlari masa basi islerde degilde sahada görünmeleri gerektigini düsünüyorum.

• bir tanesi bana kimlik sordu ve konuşurken elim cebimde diye arkadaşlarımı ve bizi kafeden attı resmen valla ne diyim . :d

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Kolluk kuvveti kardeş peki neden beyaz tenli sarışın renkli gözlü insanlara kimlik kontrolünü yapmiyorsunuz bunların suç isleme potansiyeli yok mu? KPSS 50 alan adamı polis yaparsan kafası bu kadar çalışır iste. Arkadaşla beraber geçiyoruz o esmer olduğu için hemen kimlik sordular ben kıllığa kimligimi uzattım polis tip tip baktı. Uzaylı görmüş gibi. sarışın olunca sanki suçtan muaf oluyoruz AMK.

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Evet güzel kızlara ,çirkin erkeklere soruyorlar

• İstatistik olarak erkekler daha fazla suç işlediğinde olabilir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.