Şimdi Ara

Polis mi jandarma mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar uzun suredir düşündüğüm ama icinden cikamadigim bi konuda işin icinde olanlar yaşamışlar, bilgisi olanla filan vardir diye sizden bilgi almak istedim umarim yardimci olursunuz.
    Ben mulakatlari bekliyorum da jandarma astsubay mi yoksa polislik mi tercih etmeliyim
    Polisin uzun sure bi yerde gorev yapabilmesi sehir icinde olması gibi avantajlari varken jandarmada ise özlük hakları çalışma saatleri, rutbesi filan daha düzgün.
    Jandarma aslinda biraz daha agir basiyor gibi ancak ilerisini evliligi filan düşününce sık sık tayin olmasi sıkıntılı gibi çocuğun esin surekli 3-4 yılda bir yer degistiricek gibi gibi bunlar arttirilabilir. Sizde tavsiyenizi sebebiyle birlikte yazabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Askerliğimi asteğmen olarak yaptım. İki meslek grubundan da tanıdığım var. İki meslek grubunun da artısı eksisi mevcut. Kabaca anlatırsam:

Polislik: Şehir içindesiniz. Özellikle büyükşehirde çalışmak istiyorsanız size daha uygun olabilir. Şark görevi ve süresi askeriyeye göre nispeten daha iyi.

Jandarma: Genellikle kırsal kesimde görev yaparsınız ve ciddi anlamda bir saygınlığınız olur. Köylerde, kırsal kesimlerde kolluk kuvvetlerine ciddi anlamda bir saygı var. Ayrıca maddi olanak açısından da polislikten daha iyi. Ama dediğiniz gibi tayin olayı polisliğe nazaran sıkıntı. Sıklıkla tayin edilebilirsiniz.
  • İkisini de olmayın...

• Polis iyidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ?
  • istihbarat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkürler.

• Özel hareked

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jandarma olursanız kırsalda görev yapma ihtimalinin daha yüksek. Ben askerliğimi jandarma olarak yaptım. Bazı durumlarda çok güzel ama rütbeliler için bazı durumlar zor olabiliyor. Aynı zamanda terörle mücadele durumuda jandarmaya düşecek. Yakın bir binbaşı jandarma arkadaşım 2 ay önce hiç hesapta yokta 2 gün içinde idlip e gönderildi mesela.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.