Şimdi Ara

POCO F2 Pro [ANA KONU] (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.411
Cevap
73
Favori
208.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu sıralar bir uygulama kullanıyorum, Google alternatifi duckduckgo isimli arama motorunu duyan vardır mutlaka, android için tarayıcıları da var hatta, geçenlerde burda sormuştum androidde ios'da olduğu gibi gizlilik kuralları ve gizliliği ihlal aşamasında bildirim geliyormu diye ama pek bir cevap alamadım yani androidde öyle bir sistem yokmuş, bahsettiğim duckduckgo firması android için böyle bir sistem getirmiş fakat herkese açık değil, tarayıcıyı indiriyorsunuz ve uygulamanın ayarlarından başvuru yapıyorsunuz benim başvurun bir aydan fazla süredir kabul olmamıştı bir kaç gün önce kabul ettiler ve o zamandır uygulama üzerinden telefondaki hangi uygulamanın hangi siteye veya firmaya bilgi aktardığını ve bunu hangi saatlerde kaç kez denediğini görebiliyorsunuz, hatta başvuru kabul edilirse bir vpn kurduruyor tarayıcı telefona, ve tüm diğer uygulamaların aktarmaya çalıştığı bağlantılar otomatik kesiliyor, ben yıllardır ülkemizde yılın uygulaması olan Bundle kullanıyordum, sistem aktif olduğunda gördüm ki bundle günde yüzlerce kez telefonumuzdan bilgi aktarmaya çalışıyormuş şaşırdım. tarayıcı şuan sadece uygulamaların dışarıya kurmaya çalıştığı bağlantıları gösteriyor belki ileride hangisi gizli gizli telefonumuzdaki hangi dosyalara kişisel hangi verilere ulaşıyor onları da gösterir. sizlere tavsiyem, duckduckgo sitesinin arama motoru belki google kadar iyi olmasa da bence bu yönüyle farklı bir işe yarayabilir.

• s_demirci_53 kullanıcısına yanıt

Bendeki IMEI nin biri orijinal diğeri kendi attığım IMEI ama dediğim gibi orijinal olan hala açık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon görüşmesi sırasında bir süre sonra hat kopması vs olmadan sesin karşıya gitmemesi ve görüşmenin olanaksız hale gelmesi gibi bir sorun yaşayan oldu mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sesin karşıya iletilmemesi sorununu yaşıyorum, nadirende olsa, imei atıldıktan sonra cihaza yeni veriyon yükleyin yoksa bu sorunlarla karşılaşırsınız denildi ben yüklemedim sorunları ona bağlıyordum

• sallami kullanıcısına yanıt

Sesin karşıya gitmemesi değil de karşıdakinin bana gelmemesi sorununu çok yaşadım.

Her gün yada gün aşırı 1 er 2 şer defa görüşmeye başladıktan 4-5 sn. sonra ALO ALO diyorum karşıdan ses gelmiyor. Kapatıp yeniden arıyorum ve düzeliyor. Karşıdakine sorduğumda "Senin sesin geliyordu ama sen ben duyamıyordun" diyordu. Bu arada Volte ya da vowifi açık/kapalı sonuç değişmiyordu.

Birçok farklı Rom denedim. Global & EU & Miumix & Hellas.

Yaklaşık 1 yıl bu problemi yaşadım. Sorun yazılımsal mı, Donanımsal mı, Hat kaynaklı mı bir türlü çözemedim.

Sorunu sadece iş yerindeyken yaşıyordum. Sorun hat kaynaklı desem (Vodafone), iş yerimde 100-150 mbit arası 4.5G çekim sağlıyor. Oldukça kuvvetli ama tabii dalgalanma mı oluyor, anlık hat sorunu mu yaşıyordum bilemiyorum.

1 ay önce tekrar EU romu yeniden kurdum (toplamda belki 5. kuruşum. 1 aydır bu sorunu hiç yaşamadım.

Yani EU Romla mı alakalı tam olarak bilemiyorum ama cihazın garantili değilse EU 12.0.8 i bir dene istersen.

• s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    Cihaz original, kayıtlı ve xiaomi Tr garantili. A10 ile geldi ve update görünmüyor. Ben de custom rom istemiyorum. Belki bir süre daha update gelmezse netten orijinal A11 rom indirip kurabilirim.

• cileri33 kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu Turkcell ve Vodafone ile yaşadım. Sorun hattan bağımsız.

Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum zira telefon uygulaması için ön belleği temizleyince düzeliyor.

• someoneme kullanıcısına yanıt

Bu durumda her Romu yeni kuruşumda birkaç gün sorun yaşamayıp, 1/2 hafta sonra sorun yaşamaya başlamamı ön bellek olayı biraz açıklıyor aslında.

Telefon uygulaması ön belleği dediğin;

Uygulamalar/Kişiler ve Çevirici/Veriyi Temizleme mi?

• Telefon ıygulaması - uygulam bilgileri - depolama alanı - ön belleği temizle. Bunu yapınca düzeliyor. @cileri33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someoneme -- 5 Ocak 2022; 8:19:4 >
  • Arkadaşlar biri yardım etsin telefonu kırmamak için zor tutuyorum. İnstagram whatsapp duo hangi uygulamadan görüntülü arama yapsam ses yok karşılıklı. Faturalı telefon daha 1.5 aylık. Lanet olsun satıcam bu gidişle.

• xiaomi belli aralıklarda uygulama izinlerini kaldırıyor, uygulamaların mikrofona izni kalkmış olmasın

• cileri33 kullanıcısına yanıt

Bende sizin sorunun tam tersini yaşıyorum birebir anlattığınız şekilde 1. aramada karşı taraf sürekli alo diyor 4 5 sn bekleyip kapatıyor 2. aramada sorun yok.

• Arkadaşlar Endonezya rom yüklü telefonda fabrika ayarlarına dönsem plaka uçar mı acaba?

• Global romda volte ve vowifi kullanımında sıkıntı yasaniyor mu

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    Voltede sorun yok. Vowifi ise guncelleme sonrası bir süre kullandım. Sonra kendiliğinden gitti. Herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. Şu an kullanamıyorum.

• IsO6 kullanıcısına yanıt

voltede şöyle bir sorun var, Xiaomi cihazların genelinde var gibi, Volte açıkken size iPhone X ve daha üstü bir modelden cevapsız arama geldi diyelim, bunun bildirimi gözükmüyor, sanki hiç aranmamışsınız gibi oluyor, insanlara geri dönüş yapamıyorsunuz. Ancak o kişi size sitem edip de kişilerden onun ismine tıklayıp geçmiş çağrılarına girdiğinizde çağrı başka bir cihazda cevaplandı olarak görünüyor araması. Bu büyük bir sorun ve bildiğim tek çözümü Voltenin kapalı olması, ki bu ne kadar kabul edilebilir bir çözüm tartışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanbahri -- 23 Ocak 2022; 7:1:45 >
  • Şu sıralar beni aradıklarında sesin gelmemesi sorununu sıkça yaşamaya başladım, 5 yıl ios kullanıp Android'de böyle sorunlarla uğraşmak can sıkıyor, öyle rom yükleyen biri de değilim, MIUI global 12.5.5 kullanıyorum, bu versiyon için temiz bir rom atayım diyorum

• @someoneme Arkadaşın yazdığı yöntemi denedin mi?

Telefon çevirici uygulamasına uzun basıp/uygulama bilgisi/veri temizleme/ön belleği temizleme.

Ben denedim birkaç gündür sorun yaşanmadı. Bir süre daha takip edip buradan tekrardan bilgilendirme yapacağım

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.