Şimdi Ara

PLEXİ KASA (YENİ TASARIM) FİNAL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
10
Favori
55.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafaf1

bu muhteşem çalışmayı görünce üye oldum foruma denecek kelime yok kullandığın plekSiler kaç mm kalınlığında kaSada bu kadar çok fan var ne kadar gürültü yapıyor alt kıSımı naSıl Siyah yaptın acaba kaSa yükSekliği biraz fazla gibi görünüyor reşimlerde kaç cm acaba

Gerçi ilk mesajımda gerekli bilgileri vermiştim ama, yine yazayım.

Plexi 5mm kalınlıkta. Alt kısım füme plexi.

Kasada fazla fan yok aslında. Bir tane kasa içine üfleyen (Soldaki), bir tane egzoz fan vazifesi gören (Sağdaki) işlemci üzerindeki (Mecburi) ve vga üzerindeki fan. Psu ve HDD kutusu önündeki fanla beraber 6 adet fan var ama, kasayı yakından görenler gördükleri en sessiz kasa olduğunu söylüyorlar.

Kasanın boyutları şöyle:

Genişlik:38cm
    Yükseklik:28cm
    Derinlik:33cm

• Tebrikler, ciddi olarak çok şık olmuş
  • harbiden tek kelimeyle mükemmel olmuş eline sağlık
  • Çok konsept bir tasarım olmuş.. Ellerinize sağlık.
  • Teveccühünüz sevgili müdürüm..
    Birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte.
  • Vay canına .. Şaşırtıcı

Müthiş
  • mustafa abi nin her zaman yaptığı bu sen ona bir parça plexi ver arkanı dön hayal kur geri döndüğünde hayalin gerçek olsun dimi abi...

benim kasada güzel oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_sea -- 15 Ağustos 2009; 21:35:16 >
  • Mod = boşa harcanan zaman ve para artık benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

Mod = boşa harcanan zaman ve para artık benim için

kesinlikle yanlış.
    ne alakası var
    insanın öz güvenine takviye yapar bence.
    amfibi başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimikonen -- 16 Ağustos 2009; 14:10:42 >
  • quote:

Bu fikrine katılmıyorum malesef.
    Bir var ki, kullandığın şey herkesinki ile aynı, sıradan ve vasat.
    Bir de var ki, o vasat şeyi sıradan olmaktan kurtarıyorsun ve bunu kendi bilgi-becerinle, el işçiliğnle yapıyorsun. Ve her kullanmanda gözünü alamıyorsun. Evine misafir geldiğinde o modifiye ettiğin şeye hayretle baktıklarını görüp mutlu oluyorsun. Bunu ben yaptım demenin mutluluğunu yaşamak, harcanan emek ve paraya değer bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

quote:

Bu fikrine katılmıyorum malesef.
    Bir var ki, kullandığın şey herkesinki ile aynı, sıradan ve vasat.
    Bir de var ki, o vasat şeyi sıradan olmaktan kurtarıyorsun ve bunu kendi bilgi-becerinle, el işçiliğnle yapıyorsun. Ve her kullanmanda gözünü alamıyorsun. Evine misafir geldiğinde o modifiye ettiğin şeye hayretle baktıklarını görüp mutlu oluyorsun. Bunu ben yaptım demenin mutluluğunu yaşamak, harcanan emek ve paraya değer bence...

kesinlikle katılıyorum bunu ben yaptım demek bambaşka birşey

• Gerçekten yine süper ötesi çok güzel bir kasa yapmışsın AMFİBİ. Benim aklıma takılan birşey var peki alt kapağı vidaylamı tutturdun acaba. Eğer öyleyse alt kapağıda menteşeli yapmayı hiç denedinmi. Bunları şu yüzden soruyorum mesela 3-5 dakikalık bi hdd bağlamam gerekti yada herhangi bişey için kablolara ulaşmam gerekti. İşte o zaman kablolara ulaşım nası olcak bütün sistemi sökmekmi gerekecek. Bu konuda beni aydınlatırsan çok sevinirim. Resim olursada daha mükemmel olur hani .
  • @ bordoomavii, aydınlatırım elbette ve hem de bunu zevkle yaparım.

Alt kapağın menteşeli olma gibi bir durumu yok ama emin ol, herşeye ulaşım çok basit. Şöyle tarif edeyim:

Resimde görüldüğü gibi alt siyah kısımda bir ızgara var. O ızgaranın olduğu kısım çıkıyor ve bu kısım hemen psu önünde olduğundan, bütün kablolar elimize geliyor.

PLEXİ KASA (YENİ TASARIM)  FİNAL

Sol tarafta yine alt siyah kısımda bir ızgara var ve bu kısım da çıkabiliyor. Bu bölüm de HDD kutusunun tam önünde olduğundan, hem HDD kutusunun önündeki fanın üflediği hava buradan çıkıyor, hem de disklerin kablolarına buradan erişebiliyorum..

• Gerçekten çok güzel bir iş çıkarmışsın ama böyle görkemli bir şey monitörün yanında kullanmak(resimden böyle bir kanıya vardım) beni rahatsız ederdi,sanki dikkat dağıtıcı.
  • Resim ve bilgiler için teşekkürler AMFİBİ. İnşallah benimde böle bi kasam olur bir gün gerçekten çok güzel ve bence bir nazar boncuğu yapıştır köşesine felan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin1132

Gerçekten çok güzel bir iş çıkarmışsın ama böyle görkemli bir şey monitörün yanında kullanmak(resimden böyle bir kanıya vardım) beni rahatsız ederdi,sanki dikkat dağıtıcı.

Hemen yanıbaşında böyle birşeyin bulunması asla ve asla rahatsız etmiyor. Yalnız şu var ki, ilk birkaç hafta monitörden çok kasaya bakıyorsun.

@ bordoomavii, yaparız istersen bir kasa da sana.
  • vala yeni mezun oldum abi ilk maaşımı alim gelicem yanına zaten taa ilk yaptığın kasadan beri aklımda bu plan ama bu kasa daha estetik olmuş gerçekten.
  • @Anfibi ustam verdiğin emeği hakkıyla alan bir çalışma yapmışsın.. Eline emeğine sağlık..
  • Kasanın maliyeti hakkında bilgi verirsen sevinirim açıkçası süper bir kasa olmuş ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlymaniso

Kasanın maliyeti hakkında bilgi verirsen sevinirim açıkçası süper bir kasa olmuş ellerine sağlık.

Teşekkür ederim, gerekli bilgiler özelden iletilmiştir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.