Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
542
Cevap
45
Favori
126.588
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      383 Mesaj
      20 Şubat 2014 09:38:57

Bu programı test edip de gerçekleri söylerken ve foruma yazarken hiçbirşey içmedim ama şu an çay içiyorum :)

İmzamdaki Samsung 40D6000 kullanıyorum ve torrentten indirdiğim klasörü Plexe gösterdim ve bir hevelse geçtim tv karşısına bir tanesini bile açamadı, klasörde denemediğim film kalmadı ...
      Her denediğim filmde "Desteklenmeyen Format" hata mesajını tv ekranında görüp de MKV leri açabiliyor, süper program, hemen indirin kullanın gibi ifadeler mi daha doğru olurdu bilemedim ...

Serviio şu ana kadar indirdiğim hiçbir filme bu hatayı vermedi. Flex - Serviio karşılaştırması yapınca bendeki durum bu. Serviio ile sorunsuz izlediğim filmlerden ve Flex in "Desteklenmeyen Format" dediklerinden örnekler aşağıdadır, karar sizlerin.
      Flex LG tv ler içindir, Samsung da çalışmaz diyebilirsiniz ama kendi sitesini de araştırdım LG tv ler için üretilmiştir diye bir açıklamadan hiç bahsetmiyor...

Filmlerden örnek veryim o zaman;
      Prometheus.2012.720p.BluRay.DTS.x264-HiDt

Format : Matroska
      Format version : Version 2
      File size : 5.75 GiB
      Duration : 2h 3mn
      Overall bit rate : 6 649 Kbps
      Encoded date : UTC 2012-09-30 12:21:43
      Writing application : mkvmerge v3.4.0 ('Rapunzel') built on May 15 2010 09:38:20
      Writing library : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0

Video
      ID : 1
      Format : AVC
      Format/Info : Advanced Video Codec
      Format profile : High@L4.1
      Format settings, CABAC : Yes
      Format settings, ReFrames : 12 frames
      Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
      Nominal bit rate : 5 008 Kbps
      Width : 1 280 pixels
      Height : 534 pixels
      Display aspect ratio : 2.40:1
      Frame rate mode : Constant
      Frame rate : 23.976 fps
      Color space : YUV
      Chroma subsampling : 4:2:0
      Bit depth : 8 bits
      Scan type : Progressive
      Bits/(Pixel*Frame) : 0.306
      Title : x264
      Writing library : x264 core 128 r2216 198a7ea
      ....
      Audio #1
      ID : 2
      Format : DTS
      Format/Info : Digital Theater Systems
      Mode : 16
      Format settings, Endianness : Big
      Codec ID : A_DTS
      Bit rate mode : Constant
      Bit rate : 1 509 Kbps
      Channel(s) : 6 channels
      ....

Halo.4.Forward.Unto.Dawn.2012.1080p.BluRay.x264-GECKOS

Format : Matroska
      Format version : Version 2
      File size : 6.56 GiB
      Duration : 1h 31mn
      Overall bit rate : 10.3 Mbps
      Writing application : mkvmerge v4.1.1 ('Bouncin' Back') built on Jul 3 2010 22:54:08
      Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0

Video
      ID : 1
      Format : AVC
      Format/Info : Advanced Video Codec
      Format profile : High@L4.1
      Format settings, CABAC : Yes
      Format settings, ReFrames : 5 frames
      Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
      Bit rate : 8 760 Kbps
      Width : 1 920 pixels
      Height : 800 pixels
      Display aspect ratio : 2.40:1
      Frame rate mode : Constant
      Frame rate : 23.976 fps
      Color space : YUV
      Chroma subsampling : 4:2:0
      Bit depth : 8 bits
      Scan type : Progressive
      Bits/(Pixel*Frame) : 0.238
      Stream size : 5.46 GiB (83%)
      Writing library : x264 core 129 r2230 1cffe9f
      ....
      Audio
      ID : 2
      Format : DTS
      Format/Info : Digital Theater Systems
      Mode : 16
      Format settings, Endianness : Big
      Codec ID : A_DTS
      Bit rate mode : Constant
      Bit rate : 1 509 Kbps
      Channel(s) : 6 channels
      ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandman Painkiller -- 20 Şubat 2014; 10:29:20 >
      |
      |
      bado6100 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      20 Şubat 2014 09:43:49
      @bado6100

Siz mkv destekliyor dediğiniz için programı bir kez daha yükleyip tekrar test ettim ve yine hüsran yine hüsran

Denediğim filmlerden örnekler vereyim ;

"The.Lord.of.The.Rings.2001-2003.Extended.Edition.Trilogy.1080p.BluRay.DTS-ES.x264-HiDt" Paketinden
      TLOTR1.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.PROPER.Extended.1080p.BluRay.DTS-ES.x264-HiDt
      TLOTR2.The.Two.Towers.2002.Extended.1080p.BluRay.DTS-ES.x264-HiDt
      TLOTR3.The.Return.of.the.King.2003.Extended.1080p.BluRay.DTS-ES.x264-HiDt

"Thor.2011.BRRIP.1080P.DTS.H264-ZEKTORM"

"Pacific.Rim.2013.1080p.BluRay.x264-SPARKS"

"Point.Blank.2010.720p.BluRay.x264-TheWretched"

"The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.1080p.BluRay.x264-SPARKS"

Ekran görüntüsü ektedir.
      http://imgim.com/flex-2014022009-45.png

Bu kadarı yeterlidir sanırım. Ben en iyisi çay içip serviio kullanmaya devam edeyim...
      Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandman Painkiller -- 20 Şubat 2014; 9:47:02 >

• Yarbay
      2239 Mesaj
      20 Şubat 2014 15:11:49
      bendede lw 570s var ve 720p 1080 p mkv dts cok filmi plex ve tv arasinda takilmadan oynatiyorum
      sizde degisik bi durum.
      plex sin ayarlarina bi bakiniz video codec ayarlari gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      LG LW 55.570S.LEDPLUS-SMART TV-/LG. 47LH4000.LCD TV/SAMSUNG 46 ES 6140 SMART.TV./LGHB906SB.BLURAY-5+1/EGREAT.R6B.MP/WD.3.5. 2TB.HDD///NEXT MACHİNE.3 D.HD/NEXT.18500HD/NEXT MINIKS BLACK HD////./.LG G3/SAMSUNG GALAXY TAB.3/ASUS MEMOPAD HD.7/DARK.809.2 ANDROID STICK.DONGLE/PRITECH.W.1 MIRACAST DONGLE/ DOBLO.COMBİ.2014.1.3 MJ 90HP.SAFELİNE/İSTANBUL/ANTALYA
    • Yüzbaşı
      794 Mesaj
      20 Şubat 2014 15:23:58

Servio nasil kuruluyor paylasim yapabilirseniz sevinirim yazilmis birsey varsa

|
      |
      Sandman Painkiller kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Şubat 2014 15:26:56
      aynen katiliyorum. plex cok kullanisli bir program 2011 den beri kullaniyorum bende mkv dahil acmadigi codec yok
      lg lw 570s
      tabi ayni anda hem pc hem tv acik oluyor elektrik tuketimi artiyor.
      lg tv ler icin mkvod uygulama guzel ondada sinirsiz internet gerekiyor.online 720p film 3gb veri aliyor.

LG LW 55.570S.LEDPLUS-SMART TV-/LG. 47LH4000.LCD TV/SAMSUNG 46 ES 6140 SMART.TV./LGHB906SB.BLURAY-5+1/EGREAT.R6B.MP/WD.3.5. 2TB.HDD///NEXT MACHİNE.3 D.HD/NEXT.18500HD/NEXT MINIKS BLACK HD////./.LG G3/SAMSUNG GALAXY TAB.3/ASUS MEMOPAD HD.7/DARK.809.2 ANDROID STICK.DONGLE/PRITECH.W.1 MIRACAST DONGLE/ DOBLO.COMBİ.2014.1.3 MJ 90HP.SAFELİNE/İSTANBUL/ANTALYA
    • Yarbay
      2363 Mesaj
      20 Şubat 2014 16:58:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Sandman Painkiller

Merhaba,

Öncelikle emeğinize sağlık.

Yalnız, başlıkta da göreceğiniz gibi LG TV'ler için yazan programı Samsungta denemiş olmanız takdire şayan :)

O yüzden yorum yapamıyorum ama dediğim gibi bu programın tu kaka olduğunu göstermiyor :) LG içindir yazılan programı samsungta deneyip sonra programı yerin dibine sokmak bana nedense tuhaf geldi :)

Ama dediğim gibi burada Plex'in samsungta çalışıp çalışmadığı konusunda en ufak fikrim yok.
      20 Şubat 2014 17:00:39
      quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

aynen katiliyorum. plex cok kullanisli bir program 2011 den beri kullaniyorum bende mkv dahil acmadigi codec yok
      lg lw 570s
      lg tv ler icin mkvod uygulama guzel ondada sinirsiz internet gerekiyor.online 720p film 3gb veri aliyor.

aynen 47LW570s sahibiyim :) Sanırım 4K'lar yaygınlaşana kadar ya da TV'ler bozulana kadar kullanmaya devam edeceğiz :)

Ben görüntü kalitesinden çok memnunum.

Ben kapağı sürekli kapalı duran, eski bir core2duo işlemcili laptop kullanıyorum. HDMI ile TV'ye bağlı. Ama genelde laptopdan ya da tabletten RDP yaparak kullanıyorum ve neredeyse hiç elektrik çekmiyor :)
      20 Şubat 2014 17:04:56
      quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

lg lw 570s

aynen 47LW570s sahibiyim :) Sanırım 4K'lar yaygınlaşana kadar ya da TV'ler bozulana kadar kullanmaya devam edeceğiz :)

Ben görüntü kalitesinden çok memnunum.

Ben kapağı sürekli kapalı duran, eski bir core2duo işlemcili laptop kullanıyorum. HDMI ile TV'ye bağlı. Ama genelde laptopdan ya da tabletten RDP yaparak kullanıyorum ve neredeyse hiç elektrik çekmiyor :)

rdp yapma nedir nasıl yapıyorsun. bende masaüstü pv var 300 wat çok tüketimli

tablette var tablete nasıl yapılır.

• Yarbay
      2363 Mesaj
      20 Şubat 2014 17:18:12
      quote:

Şunu demek istedim,

laptop'ın kapağı sürekli kapalı olduğu için, klavyesini filan kullanmıyorsun.

RDP demek remote desktop protokol, yani ikinci bir tabletten ya da bilgisayardan o kapalı duran tablete bağlanabiliyorsun, yani kapağı kapalı duran laptopa uzaktan erişebiliyorsun hatta modemde ayarlarını yaparsan internet olan herhangi bir yerden erişebilirsin.

bu arada 300 wattlık bir pc sürekli açık kalıyorsa sırf bu iş için, bence dediğim gibi bişey yapsan kısa sürede amorti edersin

ama önce test et, mesela şu anki pcye tabletinden Rdp ile bağlan ve ne kadar pratik onu bir gör. Ondan sonra pcni laptop ile değiştirebilirsin bence.

• Yarbay
      2239 Mesaj
      20 Şubat 2014 17:46:11
      quote:

quote:

Şunu demek istedim,

laptop'ın kapağı sürekli kapalı olduğu için, klavyesini filan kullanmıyorsun.

RDP demek remote desktop protokol, yani ikinci bir tabletten ya da bilgisayardan o kapalı duran tablete bağlanabiliyorsun, yani kapağı kapalı duran laptopa uzaktan erişebiliyorsun hatta modemde ayarlarını yaparsan internet olan herhangi bir yerden erişebilirsin.

bu arada 300 wattlık bir pc sürekli açık kalıyorsa sırf bu iş için, bence dediğim gibi bişey yapsan kısa sürede amorti edersin

ama önce test et, mesela şu anki pcye tabletinden Rdp ile bağlan ve ne kadar pratik onu bir gör. Ondan sonra pcni laptop ile değiştirebilirsin bence.

Teşekürler, deniycem.
      |
      |

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      20 Şubat 2014 23:14:02
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sandman Painkiller

Merhaba,

Öncelikle emeğinize sağlık.

Yalnız, başlıkta da göreceğiniz gibi LG TV'ler için yazan programı Samsungta denemiş olmanız takdire şayan :)

O yüzden yorum yapamıyorum ama dediğim gibi bu programın tu kaka olduğunu göstermiyor :) LG içindir yazılan programı samsungta deneyip sonra programı yerin dibine sokmak bana nedense tuhaf geldi :)

Ama dediğim gibi burada Plex'in samsungta çalışıp çalışmadığı konusunda en ufak fikrim yok.

Mesajımda da belirttiğim gibi "Flex LG tv ler içindir, Samsung da çalışmaz diyebilirsiniz ama kendi sitesini de araştırdım LG tv ler için üretilmiştir diye bir açıklamadan hiç bahsetmiyor..."

Konu başlığında LG TV ler içindir yazması Samsung da çalışmayacağı veya denenemeyeceği anlamına da gelmiyor sanırım :)
      İhtiyacım olmasından çok merak ettiğim için bu programı kurmuştum. İlk fırsatta bahsettiğim filmlerle bir LG TV de test edeceğim...

Sonuç olarak bir kullanıcı tecrübesinin ortaya konulmuş olması da arayış içerisinde olanlar için iyi bir referans olacaktır...
      |
      |

• Yüzbaşı
      383 Mesaj
      20 Şubat 2014 23:23:00
      quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

Servio nasil kuruluyor paylasim yapabilirseniz sevinirim yazilmis birsey varsa

Serviio yu forumdan @smt arkadaşın eski sürümdeki kurulum ve kullanım yazını referans alabilir, yazısındaki anlatımı takip ederseniz rahatlıkla kurup kullanabilirsiniz.
      Sitesinden son sürümü indirirseniz kurulum sonrası menülerde bazı farklılıkların olduğunu göreceksiniz fakat kullanımı içeriği aynı ...

DLNA Programlar Rehberi Bölüm 2: Serviio
      http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41053617

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandman Painkiller -- 20 Şubat 2014; 23:24:16 >

• Yüzbaşı
      794 Mesaj
      20 Şubat 2014 23:41:51

Tesekkurler bilgi icin

|
      |
      Sandman Painkiller kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mart 2014 12:05:08
      Arkadaşlar başlık içinde aradım ama sorunumu çözecek bir cevap bulamadım. Sorunum şu: Plex'i açıp, bir dizi veya film izlemeye başladığımda, internet kopuyor, bilgisayarda interneti kullanamıyorum. Dizi veya filmde de ara ara takılmalar oluyor. Çok büyüt boyutlu dosyalar değil açtıklarım. 150 MB'lık dizilerde bile bunu yapıyor. Antivirüs programından kaynaklanabileceği yazılmış. Programı kapatıp, deniyorum, yine internet kopuyor. Modemde sorun olabileceği söylenmiş. Nasıl bir sorun olabilir modemde?
      |
      |
      02 Mart 2014 16:07:33
      arkadaşlar pc ye programı kuramadım.pms dosyası istiyor.ne yapmam lazım acaba*
      |
      |
      16 Mart 2014 14:25:10
      içeriği nasıl Türkçe yapabiliriz
      |
      |
    • Yarbay
      6246 Mesaj
      16 Mart 2014 20:46:23
      6,5 GB filmi daha duraksatmadan oynatmıyor.Bunun yerine geçecek program biliyor musunuz ? Ne yaptıysam Bluray filmleri izleyemedim ya da bir çözümü var mı ?
      Filmi açtığımızda sol alt köşede çıkan ağ çekim çubukları ya tek ya iki çubuk bunu artırmanın yolu nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoksi -- 16 Mart 2014; 20:57:34 >
      20 Mart 2014 13:40:58
      Yeni güncellemeyle türkçe karakterleri destekliyor keza android uygulamasıda öyle.Altyazıyı farklı kaydetle açıp kodlamayı değiştirmeye gerek kalmadı artık.Doğru göstermiyorsa güncelleyip deneyin.
      |
      |

Farewell, good hunter. May you find your worth in the waking world.
    • Teğmen
      186 Mesaj
      20 Mart 2014 14:35:18
      win8'de çalıştırabilen var mı?
      win7'de ne güzel çalışmıştı.
      |
      |
      20 Mart 2014 14:52:52
      quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Filmi açtığımızda sol alt köşede çıkan ağ çekim çubukları ya tek ya iki çubuk bunu artırmanın yolu nedir ?

Cevabı kendiniz vermişsiniz, televizyonun modeme olan uzaklığı sebebiyle aktarım hızı düşük, o çubuklar onun göstergesi. Ya modemi yakınlaştıracaksınız, ya da bilgisayarınıza connectify, virtual router gibi programlarla hotspot özelliği ekleyip televizyonu doğrudan bilgisayara bağlayarak aktarım hızını yükselteceksiniz.

@mdevran Evet windows 8 ve 8.1 'de sorunsuz çalışıyor.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.