Şimdi Ara

Plex altyazı problemi için tüm dosyaları tek seferde UTF-8 yapmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
4
Favori
3.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Altyazı sitelerinden Windows-1254 veya ISO 8859-9 olarak indirdiğimiz altyazıları Plex üzerinde Türkçe karakterleri bozuk olarak görüyoruz.
    Bunu düzeltmenin en geçerli yolu altyazı dosyasını UTF-8'e çevirmek.
    Tabi esas problem yüzlerce altyazı dosyasını tek tek UTF-8 olarak kaydetmenin başa çıkılmayacak bir iş olması.

Kendi problemimi çözmek için yazdığım programı, başka arkadaşlar da sıkıntılarından bir nebze kurtulsunlar diye paylaşıyorum.

"Select folder" butonuna basarak arşiv klasörünü seçtiğimizde, o klasör ve alt klasörlerindeki tüm altyazılar listelenir.

"Convert to UTF-8" ile işlemi başlatmadan önce;

Ekrandaki gibi "Create new file" seçeneği aktif ise, dosyaların isimlerine ".tr" ekleyerek aynı yere kaydeder.

Eğer "Overwrite existing file" seçeneği aktif ise varolan dosyaları direk UTF-8'e çevirerek üzerine yazar.

Edit : Domain adresini Google Domains üzerine taşıdığım için şu an dosyayı Google Drive üzerinden paylaştım. Güncel link aşağıdadır.

İndirme Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yildizoglu -- 4 Temmuz 2022; 13:24:12 >

• Elinize sağlık. Ancak bence çok büyük bir hata var programda. Toplu arşivlerde sorun çıkarmadan bence linki şimdilik kaldırın. İyice test edip o şekilde paylaşın.
    The 100 isimli dizinin 2 sezonluk alt yazısını bir kerede değiştiremedim. Ve new file seçeneğinde orjinal dosya ve yeni dosya farklı içeriklere sahipti.
  • Uyarınız ve yorumunuz için teşekkürler. Ben elimdeki tüm dosyaları bu program ile değiştirdim ve bir problem göremedim.
    Ama siz bu şekilde bir sorun yaşadıysanız bahsettiğiniz altyazı dosyalarını bana PM veya mail ile gönderebilirseniz karşılaştığınız sorunla ilgili inceleme yapabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atobaba

Elinize sağlık. Ancak bence çok büyük bir hata var programda. Toplu arşivlerde sorun çıkarmadan bence linki şimdilik kaldırın. İyice test edip o şekilde paylaşın.
    The 100 isimli dizinin 2 sezonluk alt yazısını bir kerede değiştiremedim. Ve new file seçeneğinde orjinal dosya ve yeni dosya farklı içeriklere sahipti.

Problemi tespit edip düzelttim. Uyarınız için tekrar teşekkürler.
  • elinize sağlık süper işime yaradı program.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yildizoglu

quote:

Orijinalden alıntı: atobaba

Elinize sağlık. Ancak bence çok büyük bir hata var programda. Toplu arşivlerde sorun çıkarmadan bence linki şimdilik kaldırın. İyice test edip o şekilde paylaşın.

Problemi tespit edip düzelttim. Uyarınız için tekrar teşekkürler.

Zamanında geri dönüş yapamadım. Kusura bakmayın. Elinize sağlık , program bu kategoride bir eksiği kapatacak.
    Vaktim olursa testi tekrarlayıp cevap yazarım.
  • Hocam merhaba şu anda Antalya'da tatildeyim ve evdeki bilgisayardan film izlemek istiyordum ve alt yazılar problemliydi. Sizin yazdığınız program sayesinde uzaktan bilgisayara bağlanıp tüm alt yazıları düzelttim elinize sağlık. Allah razı olsun...
  • Win7 X64 Sp1 hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wywh -- 24 Ağustos 2015; 9:00:28 >
  • Kıymetli kardeşim müthiş işe yarar bir program hazırlamışsınız.
    Koreden gelen Lg pf1500Kr projektörüm Türkçe alt yazıdaki ışğç leri tanımıyordu ve alt yazıları gömmek seçeneği dışında seçenek yok gibiydi .X00 filmlik arşivime ne yapacağım diye düşünürken...
    Çok işime yaradı.Ellerinize sağlık.
    w10 da sorunsuz çalıştı.
    Yeni altyazıyı dosya üzerine yaz seçeneğini aktif hale getirince mevcut altyazının üzerine yazıyor. Tekrar tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 9 Nisan 2018; 20:43:17 >
  • Çok işime yaradı. paylaşım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necipfazil2041

Hocam merhaba şu anda Antalya'da tatildeyim ve evdeki bilgisayardan film izlemek istiyordum ve alt yazılar problemliydi. Sizin yazdığınız program sayesinde uzaktan bilgisayara bağlanıp tüm alt yazıları düzelttim elinize sağlık. Allah razı olsun...

vay arkadaş teknoloji nerelere gelmiş. antalyadan, evdeki pc den film izleme, uzaktan bağlanıp altyazıları düzeltme falan baya iyimiş.
    usta hangi donanım ve programları kullanıyorsunuz bu işleri yaparken?
  • Tam aradığım program google da arıyordum bu konu çoktı,teşekkürler.
  • Sırf teşekkür edebilmek için üye oldum. Sağol kardeşim emeğine sağlık.
  • indirdim kullandım +1
  • Selamlar ,bende aynı problemden muzdaripim ancak bende mac var sorun yaşar mıyım?Yardımcı olursanız sevinirim,
  • çok teşekkürler buyuk dertten kurtardı
  • Yaklaşık 2 senedir işim düştükçe kullanıyorum, Plex için mükemmel bir yardımcı. Çok teşekkürler.
  • Elinde program olan var mı? link çalışmıyor

• link çalılıyor. direk indiriyor.

• http://www.yildizoglu.net/download/SubFolder2UTF8.rar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.