Şimdi Ara

::.. PLESK Kontrol Panel Sorunları-Çözümleri ..:: (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
38.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fethimurat

Merhaba arkadaşlar

Serverim linux. plesk panelde (plesk 8.1) hangi domainin ne kadar cpu kullandığını veya cpu kullanım yüzdesini istediğim şekilde ayarlayıp, kullanıcıların bunu aştığı zaman bana e-mail göndeilmesini nereden ayarlayabilirim.

Çok güzel bir soru bu sorunun cevabı banada lazım. ? Ayrıca hocam linuxa gül gibi cpanel var niye plesk açtın.

Son olarak bana plesk demeyin kabuslarıma giriyor.
  • plesk 7.5.6 Windows Türkçe Sürüm:

Reseller hesabım var.. bi domainde log dönüşümü açık unutmuşuz 150 mB log birikti, bunlardan nasıl kurtulabilir ve log dönüşümünü tamamen iptal edebilirm?? log dosyalarının yanında silme butonu deaktif duruyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: netopin

plesk 7.5.6 Windows Türkçe Sürüm:

Reseller hesabım var.. bi domainde log dönüşümü açık unutmuşuz 150 mB log birikti, bunlardan nasıl kurtulabilir ve log dönüşümünü tamamen iptal edebilirm?? log dosyalarının yanında silme butonu deaktif duruyo...

Merhaba

Reseller aldığınız firmaya eğer log dönüşümü yetkisi istediğinizi söylerseniz ve firmada bu yetkiyi verirse dediğinizi yapabilirsiniz silebilirsiniz ama vermezlerse (ki genelde verilmez) yapabileceğin bir şey yok

Bilginize,
  • Ben ilk kez paralı bir hosting alacağım ve kontrol paneli PLESK diyor,
    asp, html vs. dosyalarımızı nasıl yöneteceğim bilmiyorum

PLesk in demosuna baktım ve göremedim de..

Edit: Yoksa dosya yönetimi Plesk ten değilde başka bi yerden mi oluor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 81Selanik -- 19 Kasım 2007; 19:00:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan.red

Ben ilk kez paralı bir hosting alacağım ve kontrol paneli PLESK diyor,

FTP.siteadi.com şeklinde siteni yüklersin

Diğer işlemler içinse örnek email açma veritabanı açma vb.. plesk panel kullanısın.

Sorun yaşamazsın şu an için en iyi hosting otomasyon yazılımıdır swsoftun plesk paneli
  • quote:

Orjinalden alıntı: byLiLattah

quote:

Orjinalden alıntı: hasan.red

Ben ilk kez paralı bir hosting alacağım ve kontrol paneli PLESK diyor,

FTP.siteadi.com şeklinde siteni yüklersin

Diğer işlemler içinse örnek email açma veritabanı açma vb.. plesk panel kullanısın.

Sorun yaşamazsın şu an için en iyi hosting otomasyon yazılımıdır swsoftun plesk paneli

tşk, henüz host u almadım, alınca yapıcam
  • merhaba kontrol panelimdeki domainlerin trafikleri 0 gozukuyor bundan onceki aylar nekadar trafik kullanmış bakabiliyordum bir bug olduğunu duydum şimdi trafik gostermiyor sunucu . bu sorunu nasıl aşabilirim. YARDIM EDERSENiZ SEVİNİRiM SAYGILARIMLA.
  • Benim Plesk 7.5.6 versiyonunda Yaşadığım sorun şu ;
    Hostingi kendi iş yerimde barındırıyorum ve sadece deneme amaçlı olarak sistemi kurdum. bütün ayarları yaptım sitem güzel çalışıyor mail alıp gönderiyorum. buraya kadar herşey normal. Fakat webmail e giriş yapıyorum açılan sayfadaki butonlara bastığım zaman (örneğin : inbox gibi) her defasında şifre soruyor. Bu problemi kontrol panelinde de yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhaba arkadaşlar benim de bir iki sorum var size;

bende yeni bir hosting hizmeti aldım, plesk panel var. ftp'de httpdocs dizininin altına asp.net'te yaptığım uygulamayı attım. index.html'i sildim. lakin siteye girmeye çalıştığımda hala siteadı.com/index.html'e gidiyor. neyi unuttum acaba?
    bir diğer problem ise database ile ilgili. şimdi benim projeme ait database'im (aspnetdb.mdf) var localimde. onu nasıl siteye implemente edicem? ftp ile attım diyelim. httpdocs/db diye bir klasöre, sonrasında ne yapacam? yani site kendiliğinden anlıyacak mı onun database olduğunu yoksa ben plesk'ten birşeyler yapacakmıyım? web.config'imi düzeltmem gerekir sanırım ama connectionstring'e ne yazacağımı bile bilmiyorum. (database'in yolu falan nedir?)

bu arada web uygulaması benim bilgisayarımda problemsiz olarak çalışıyor.

yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
    herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediem1 -- 17 Aralık 2007; 21:02:58 >
  • bilen yok mu yahu :(
  • Hayırlı Günler Arkadaslar :

Evvela Konuyu baştan sona kadar okudum ama sorunuma yanıt bulamadım bilen kardeşlerimiz cevab verise sevinirim :

Windows sunucum var ve ben plesk 8.2 kurmaya calısırken ; Microsoft SQL SERVER connection paramtres ayarlarında takıldım .

Bana :

Host adress:

Administrators name :

Administrator's password:

diye parametreleri soruyor. Bildiğim butun parametreleri denedim ancak hepsinede bağlanmak için gecersiz user adı tanımladığımı sölüyor.Yardım edermisiniz ?
  • Merhaba

Bu konuyla ilgili yazdığım dökümanlar webde bayadır mevcut

http://www.zerrinozer.com.tr/vip/pleskpanelkurulumuwindows/pleskkurulumu.html

Lütfen ilk adımdan takip edip işlemi yapınız..

Bilginize,

quote:

Orjinalden alıntı: Lemalar

Hayırlı Günler Arkadaslar :

Evvela Konuyu baştan sona kadar okudum ama sorunuma yanıt bulamadım bilen kardeşlerimiz cevab verise sevinirim :

Windows sunucum var ve ben plesk 8.2 kurmaya calısırken ; Microsoft SQL SERVER connection paramtres ayarlarında takıldım .

Bana :

Host adress:

Administrators name :

Administrator's password:

diye parametreleri soruyor. Bildiğim butun parametreleri denedim ancak hepsinede bağlanmak için gecersiz user adı tanımladığımı sölüyor.Yardım edermisiniz ?

• Plesk panel'den daha önceden bir adet mssql database oluşturmuştum.Database'de tablo açmak vb. şeyler için açıkçası o zamanlarda pek vaktim yoktu. Yaklaşık 1 hafta önce database'e tablo eklemek istediğimde plesk altında varolan database'i databases menusu altında göremedim.Üstelik yeni bir database oluşturmak istediğimde windows host altında mysql veritabanı kurulmaması gerekirken seçeneklerde sadece mysql veritabanı görnüyordu ve tabiki databases oluşturmak istediğimde hata verdi.Pleskin bu sürümünden bir önceki sürümündeyken ben bu hosting hizmetini almaya başlamıştım ve o zaman bir sorun yoktu. Bunu hosting sağlayıcısına bildirdim.Plesk'e mail atıp durumu bildirdiklerini ve cevap beklediklerini söylediler fakat hala bir cevap gelmedi. Ne yapmam gerek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daffodil -- 25 Kasım 2008; 16:20:18 >
  • Hosting Firması hala cevap bekliyoruz diyor deli olcam ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: daffodil

Hosting Firması hala cevap bekliyoruz diyor deli olcam ya

Daha çok beklerler onlar :)))

tavsiyem firmanı değiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eltun -- 26 Kasım 2008; 23:53:06 >
  • Plesk 'den sıkılıp başka bir panel denemeyi düşünüyorsanız hem de türkçe olsun diyorsanız ve linux tercihinizse

http://www.isp-tr.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eltun

quote:

Host ve domainimi alıp firma değiştirme gibi bir olanak var mı peki ?
  • Herkes kendi firmasının reklamını yapıp host firması tavsiye edioda bir sorun yazdığımız zaman cevap veren yada ilgilenen biri çıkmıyor ne iş ya
  • quote:

quote:

quote:

Evet var tabiki. İsterseniz hostavrupa.net üzerinden iletişim kurun arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet var tabiki. İsterseniz hostavrupa.net üzerinden iletişim kurun arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

yapmayın sakın ne yapıyorsunuz

hostavrupa yı domaintools.com dan inceledim

http://www.domaintools.com/reverse-ip/?hostname=85.153.24.5

300 tane domain tek ip de barındırıyor yazık ya o kadar müşterisine yazık

alcaksanız hosting biraz araştırın derim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.