Şimdi Ara

PLAYVISION GERÇEK 5.1 (ANALOG + USB) KULAKLIK ANA KONU *** (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
484
Cevap
13
Favori
45.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konu ile alakalı değil ama forum donanımda bununla ilgili yazı bulamadım, playvision sayfasına girdim ve bluetooth kulaklık gördüm, "Playvision BTH033 Bluetooth Kulaklık" olarak geçiyor. Bu kulaklık hakkında bilgisi olan var mı?

http://www.playvision.com.tr/playvision-bluetooth-kulaklik.php#menu
  • conistr C kullanıcısına yanıt
    O stereo kulaklıktır ve virtual/sanal surround u yoktur yani anlayacağın hiç gamer kulaklığı sayılmaz daha çok telefon/ipad gibi bluetooth lu cihazlarla müzilk oyun film için kullanılmak üzere bir cihaz, laptop ta falan da bağlanır tabi ama yani ses kalitesi yüksek değildir bence onla aynı özellikte başka kulaklıklardan sadece daha ucuz (çin menşeili) ve hatta biraz da performansı kısılmış bir versiyonu olabilir.
  • DamnedLife D kullanıcısına yanıt
    ses kalitesi için dediklerinin haricinde yorum yazanlar var kulaklık için. Yabancı forumları okuduğumda etkilendim o yüzden Türkiye' de var mı diye araştırayım dedim. Neticede garanti vs olsun isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterix_58

yok hocam masa üstünde duran alet sadece ps3 de kullanıyorum takıp çıkarmıyorum bile kulaklığa giriş yerine bant bile yapıştırdımki askıda kalır filan die önlem bile aldım ama yok şansımamı nedir bozuldu gönderdim yapıldı geldi yine aynı

Benim kulaklıkta garantisi varken bozuldu, 1 haftada tamir ettiler. Şimdi tekrar bozuldu. Arka sağdan ses gelmiyor. Ses kontrol yerini söküp baktım, kablolar ince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 17 Ağustos 2013; 14:56:08 >
  • kulaklık arızalandığı için kablosunu kopartmıştım kendim yapmaya çalışıyım diye ama içini açınca karışıklığı görüp vazgeçtim 2.kez servise verdim kablosunu komple değiştiklerini sölediler 30 lirada ödeme yaptım 2 haftadırda kullanıyorum şuana kadar herangi sorun çıkmadı inş çıkmaz kulaklıksız oyun oynuyamıyorum artık
  • analog girişleri kullanarak bağlantımı yaptım. onboard ses kartından da ayarları yaptım. 5.1 sesi test et dediğimde 5 kanal sorunsuz çalışıyor ama bass dan titreşim ve ses gelmiyor. neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jigsaww

analog girişleri kullanarak bağlantımı yaptım. onboard ses kartından da ayarları yaptım. 5.1 sesi test et dediğimde 5 kanal sorunsuz çalışıyor ama bass dan titreşim ve ses gelmiyor. neden olabilir?

Center/Subwoofer jakı iyi oturmamış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

quote:

Orijinalden alıntı: jigsaww

analog girişleri kullanarak bağlantımı yaptım. onboard ses kartından da ayarları yaptım. 5.1 sesi test et dediğimde 5 kanal sorunsuz çalışıyor ama bass dan titreşim ve ses gelmiyor. neden olabilir?

Center/Subwoofer jakı iyi oturmamış olabilir.

dikkat ettim ikisi de oturmuştu. başka ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jigsaww -- 27 Ekim 2013; 22:01:20 >
  • Bu kulaklıkdan ben de yaklaşık 2 sene önce almıştım ama size şaka gelir belki 1 yılı geçmiştir kullanmayalı
    ta ki, bu konuya tekrar rastlayana kadar. Unutmuşum.
  • Arkadaslar artik kulakligimin titresiminin calismadigi i farkettim ben usb yi prize takiyorum dip gurultusu kesilsin diye alakasi varmidir ne yapmaliyim bu durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pércussionist kullanıcısına yanıt
    Usb ile ilgisi yoktur. Ses kartından stereo seçtiyseniz titreşim çalışmıyor. 5.1 yapmanız gerekir. Onda da çalışmıyorsa servise yollayın.
  • ben playvısıon decoder ıle kullanıyorum ps3 te servıse yolluycam sanırım

tıtresımsız basslar cok yetersız kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pércussionist -- 2 Kasım 2013; 22:28:28 >
    Belki bass rolesi bozulmus olabilir onu maksimumdan minimuma bikac kere dondurun patlamali bir sahnede eger oyleyse garantili tamir ederler. Bi de ben de boyle basin bozuldugunu sanmistim bi kere sonra anladim ki ses kartinin eq i tiz on plana cikariyo ve subfoower i kullanmiyo eq kapayinca eskisi gibi oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DamnedLife

Belki bass rolesi bozulmus olabilir onu maksimumdan minimuma bikac kere dondurun patlamali bir sahnede eger oyleyse garantili tamir ederler. Bi de ben de boyle basin bozuldugunu sanmistim bi kere sonra anladim ki ses kartinin eq i tiz on plana cikariyo ve subfoower i kullanmiyo eq kapayinca eskisi gibi oldu.

olabılır dostum, sorun kulaklıkta cunkı kablo gırıs tarafı olan yerdekı hoparlorde de gıdıp gelme var kopukluk oldu sanırım tıtresım bass kablolarıda yıne keza, maddı gıderım cok oldugun ıcın su sıra yollayamadım, kendı teknık servısı 30 lıraya degıstırıyor kabloları ve tamır edıp yolluyor, 30 lıra cok uygun bı fıyat en kısa zamanda tamıre yolluycam ınseAllah.
  • merhaba arkadaslar bende uzun arastırmlar sonuncunda Playvision HST-51 veya Plantronics GameCom 780 arasında gıdıp gelıyorum ıkısnın arasındakı fark bırı gercek 5+1 dıgerı ise sanal 7+1 destekliyor...

esas amacım Playvision HST-51 dı ama yorumlarda cogu kısı malzeme kalıtesınden sıkayetcı kablosu ınce tıtresım motoru sorunlu gıbı yazılar gordum acıkcası buda benı korkutuyor sizce ıkı urun arasında fıkrı olan varsa ıkı urunude kullanan varsa yardımcı olursa sevınırım bu benım ılk alacağım kulaklık olcak husrana ugramak ıstemıyorum yardımcı olursanız sevınırım ,sımdıden tesekkurler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inhuman -- 4 Aralık 2013; 14:25:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inhuman

merhaba arkadaslar bende uzun arastırmlar sonuncunda Playvision HST-51 veya Plantronics GameCom 780 arasında gıdıp gelıyorum ıkısnın arasındakı fark bırı gercek 5+1 dıgerı ise sanal 7+1 destekliyor...

esas amacım Playvision HST-51 dı ama yorumlarda cogu kısı malzeme kalıtesınden sıkayetcı kablosu ınce tıtresım motoru sorunlu gıbı yazılar gordum acıkcası buda benı korkutuyor sizce ıkı urun arasında fıkrı olan varsa ıkı urunude kullanan varsa yardımcı olursa sevınırım bu benım ılk alacağım kulaklık olcak husrana ugramak ıstemıyorum yardımcı olursanız sevınırım ,sımdıden tesekkurler....

Ilk alacagin kulaklik olacaksa yazmak geregi duydum.

Ikisinide alma.
  • 5.1 ses kartin yada dekoderin varsa playvision yoksa gamescom. Bunlar butce kulakligi yani cok para harcamayacaksan seni tatmin edecektir playvision da aslinda razer barracuda nin yan uretimi ama sanma ki diger kulajliklar baska yerlerde uretiliyor. Sadece en iyi ve en pahali birkac kulaklik amerika japonya veya almanyada uretilir onlar da ates pahasi yani hak etselerde ulkemizde herkes alamaz. Butcen neyse onu al. Logitech in sanal surrounlarindan daha iyi bence playvision hem de daha ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Bu kulaklıkdan ben de yaklaşık 2 sene önce almıştım ama size şaka gelir belki 1 yılı geçmiştir kullanmayalı
    ta ki, bu konuya tekrar rastlayana kadar. Unutmuşum.

Aynı durumdayım ben de, bir yıldan fazladır kullanmadım, varlığını unutmuştum.

Kulaklığı aldığımda ses konusunda sorun yaşayıp iki defa değiştirmiştim ki servisi sağolsun tüccar zihniyetiyle yaklaşmayıp, sorunu ciddiyetle dinlemişlerdi. Üçüncü kulaklıkta hatasız ürünü bulmuştum.

Kablo karmaşası yaratmamasından dolayı Creative Tactic 3D Alpha kullanıyorum ama bence iyi bir ses kartı ile PlayVision daha kaliteli bir ses sunuyor. Tabi biraz da zevk meselesi...
  • arkadaslar ben bu teknık servıse bır turlu ulasamıyorum, bugun aradım sıtedekı numarayı baska bı yer cıkıyor, teknık servısı vs kapandımı buların acaba yahu kulaklık bozuk bı sekılde kaldı elımde, acıyım denıyım bı dıyorum yedıremıyorum kendıme, bass/center kablosu kopuk sanırım bırı bana yardımcı olabılır bu ınsanlara ulasmam konusunda acaba ?
    Uzun zaman oldu, güncel bilgi sayılmaz ama ben servise gönderirken " info@playvision.com.tr" adresine bilgi verip, cevaben gönderdikleri e-postadaki sürat kargoda kayıtlı ticari kodlarını kullanarak ücretsiz göndermiştim.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.