Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Shingo Yabuki , Shingo Yabuki , mg3 , mg3 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
107.935
Cevap
260
Favori
3.955.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
165 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
8. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tr de olmadığı sürece hiçbir anlamı yok. ayrıca stream sisteminin fizikselin yerini almasına daha çok var. last of us ı bilgisayardan oynayıp bitirdim oynanmayacak seviyede değildi ama stream olduğunu hissettiriyordu. çok fazla görüntü kalitesi bozulması vs sorunu yaşamıştım.

• neyi tartışıyosunuz ps4 çok dövdüydü 5 de çok dövecek [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] şaka bi yana xbox ile ps karşılaştırması kadar boş bir iş olamaz. o kadar ayrı dünyalar ki nintendo ile karşılaştırmak gibi birşey. şöyle özetlenebilir:

xbox: halo dışında fps beceremeyen casual gamer platformu

ps: hardcore oyuncular için alternatif exclusive gamer platformu.

nintendo: ilk 8bit oyun konsolu. açık ara en yaratıcı oyunlara sahip platform. her eve lazım aslında

pc: bildiğin hardcore gamer platformu. online-fps tarafını saymasak bile gamepad ile oyun oynayaman ciddi bir kesim var. strateji türü için de tek alternatif

• sekoni kullanıcısına yanıt
    Ps'de indirip oynayabiliyorsun oyunları, pc'de sadece stream oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoni

tr de olmadığı sürece hiçbir anlamı yok. ayrıca stream sisteminin fizikselin yerini almasına daha çok var. last of us ı bilgisayardan oynayıp bitirdim oynanmayacak seviyede değildi ama stream olduğunu hissettiriyordu. çok fazla görüntü kalitesi bozulması vs sorunu yaşamıştım.

Ps4 ve ps5 de oyunları konsola indirerek oynanıyor.

İstersen basit veya denemek istediğin oyunları indirme beklemeden anında açıp test edebilirsin stream ederek buda gamepass a göre ekstra avantaj.

Denemek istediğin bir oyun var ama indirmeye vaktin yok veya hemen bakmak görmek istiyorsun o zaman bu faydası öne çıkıyor ps now ın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS Now Türkiye'de IP engeline mi takılıyor? Seneye yurtdışında yasayacagım ana psn hesabım amerikan hesabı ve ayrıca amerikan banka hesabım mevcut şuan ps now ı alıp direk ps5 e indirerek oynama şansım var mıdır? Yoksa Türkiye'de İP engeline mi takılırım?

• fenercag kullanıcısına yanıt

Hayır PS NOW da her hangi bir bölge ve IP engeli yok. Amerikan hesabınızla PS NOW a abone olup Türkiye'de PS NOW'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

• fenercag kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olmadan oynayabilirsiniz. Sadece TR PSN hesabı yerine US, UK ya da herhangi bir Avrupa Birliği ülkesi mağazasına ait PSN hesabından giriş yapmanız lazım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yeni oyun yok ama fps boost var diye gazlıyorlar, oyunları 900p'ye düşürüp çamur gibi görüntü verdikten sonra fps boost neye yarar.

Watch Dogs: 792p on both SX|SS: Perfectly locked 60 FPS.

AC Unity: SX|SS both run at 900p/60. SS has drops in depth of field related effects.

Deus EX: Mankind Divided: SX|SS 900p/ flat 60 FPS. Game never got One X updates.

Metro Redux: 912p on both, SX|SS and perfect 120hz through and through.

Anthem: SX only. Pretty good 60 FPS lock but resolution drops to 900p.

Homefront The Revolution: SX 900p, but mostly 60 FPS with some unusual drops. SS also runs at 900p/60 but has a lot more frequent drops all over the city.

• [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Forum yöneticilerinin yasak olduğunu defalarca belirtmesine rağmen, bizim de bunu hem burada hem de ilgili konular altında belirtmemize rağmen Playstation VS Xbox konusu altında defalarca yazan eski nick'i "macır" yeni nick'i "Darkenergy90" olan arkadaş yine insanları kışkırtma peşinde. Bazı arkadaşlar hâlâ "çocukça" davranışlarına neden devam ediyor anlayamıyorum. Kim bilir belki de ben samimi değilimdir "Darkenergy90" nick'li arkadaş daha samimidir (!)

Bu arada oyun geriye uyumluluk modunda konsollarda çalışıyor. Daha önce de paylaşımını yapmıştım. Geriye uyumluluk konusunda da Xbox tarafı Playstation'dan iyi olduğu için doğal olarak Xbox Series X PS5'ten bariz şekilde daha iyi performans verebiliyor. Çözünürlük - fps mod farklılığına da daha iyi şekilde izin verebiliyor.

İsteyenler kaynağına da bakabilir : https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/148999342

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 14 Mayıs 2021; 23:54:9 >

• Steve Paul Jobs kullanıcısına yanıt
    Nisan’da Avrupa’ya ps5 stoğu gelmedi ondandır
  • Digital foundry videolarında xbox sürekli ps5 tokatliyor. Örneğin resident evil Village oyununda kadının kaşları xbox'ta 2 mm daha uzun. Ps5 in gücü yetmediği için kaslara rimel sürülmemis.

Iyi ki xbox secmişim.

Onumuzeki ay ratchet and clank videosunu da bekliyorum. Orada da xbox versiyonunda clank in kaşları rimelli ise değme keyfime.

En son god of war ragnarok çıktığında da xbox versiyonunda kaşlara bakar ne kadar doğru karar verdiğim konusunda tekrar kendimi ikna ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacemonkey -- 15 Mayıs 2021; 8:36:16 >
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Hocam ben tam tersini düşünüyorum xboxsx’in gücü yetmediğinden kusurları makyajla kapatmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 15 Mayıs 2021; 11:2:14 >
  • Sony steamde 41 oyun listelemis, 2 oyun 20 civari dlc digerli gizli

• KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt
    Bu da iyiymiş hocam:)))

• https://twitter.com/Wario64/status/1393374782826061825?s=19

• 4quare kullanıcısına yanıt

Yüksek ihtimalle yakın zamanda daha fazla PS özel oyununu PC'de göreceğiz. Artık özel oyun kavramı Nintendo'ya özel olacak gibi, PS tarafi zamanlı özel oyuna kayıyor gibi görünüyor.

• kataaay kullanıcısına yanıt

Rakibinin oyunları Steam'in en çok satanlar listesine girip durduğu için (Forza Horizon 4) Sony'nin boş durmaması lazım (bence).

• 4quare kullanıcısına yanıt

Hocam ticari açıdan mantıklı olabilir ancak day1 olacak şekilde getireceklerini sanmam. Açıkçası PS özel oyunları ilk günden PC'ye çıkacaksa benim için PS5 almış olmanın hiçbir anlamı kalmaz, ekran kartı piyasası düzelince satar PC'ye yatırım yaparım. Ben day1 getireceklerini sanmıyorum, eğer 3 yıl önce çıkmış GOW gibi oyunlar gelecekse onlar gelebilir diye düşünüyorum, üstüne bir de PC'ye gelen eski PS özel oyunlarını Plus ile ya da Plus Collection ile Playstation kullanıcılarına ücretsiz sundular mı pek bir sorun olmayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.