Şimdi Ara

PlayStation oyunlarını iOS'a getiren emülatör yakında yayınlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PlayStation oyunlarını iOS'a getiren emülatör yakında yayınlanacak
    Apple, retro oyun emülatörlerinin App Store’da yayınlanmasına izin veren App Store yönergelerini hafiflettikten kısa bir süre sonra App Store’da birbiri ardına emülatör görmeye başladık. Yakında da PlayStation oyunlarını iPhone ve iPad’de oynatacak emülatör “Provenance” geliyor.

Ayrıca Bkz.İlk alternatif iOS mağazası karşınızda

Provenance, AltStore ve başka App Store dışı platformlardan zaten indirilebilen oyun emülatörü. Şu anda App Store'da mevcut olan Delta’ya benzer şekilde, NES, SNES, Game Boy, Nintendo 64 ve DS gibi Nintendo’nun klasik konsollarının çoğunu oynatabiliyor. Ancak Atari, Sega ve PlayStation oyunlarıyla da çalışıyor.

İlk kez PlayStation oyunlarını iOS’ta doğrudan çalıştıracak emülatörün yakında yayınlanması bekleniyor. Apple, artık oyun emülatörlerine izin veriyor olsa da başka birçok kuralı olduğundan geliştiriciler App Store incelemesine sunmadan önce yeni kuralların araştırılması ve buna göre bazı iyileştirmelerin yapılması gerektiğini söylüyor.

Kaynak:https://9to5mac.com/2024/04/19/provenance-playstation-emulator-app-store/

• Android için en bilindik ve zamanında ios (ios 9-10 kullanırken) ile de kullandığım ve sonra dışarıdan uygulama yükleme olayı kaldırıldığı için kullanamadığım ppsspp var, hatta uzun zamandır android kullanmadığım için bilmiyorum ama android tarafında bir sürü var emulatör. Belli ki araştırmadığınız için bilmiyorsunuz ama ppsspp'yi kendi sitesinden indirebilirsiniz. Yine oyunlarını da ayrıca bulup indirmek gerekiyor.

Android için en iyi emülatörler:

PSP = PPSSPP (Playstore)

PS1 = DuckStation (Playstore)

PS2 = NetherSX2 (Youtube'dan bakın)

Gamecube/Wii = Dolphin (Playstore)

Nes/Snes/Sega/Commodore/DOS vs = Retroarch (Playstore)

Helio G99 işlemcili telefonda PES / WE serisi PS2 oyunlarını 2x çözünürlükte 60fps oynatıyor. Diğer oyunları denemeniz lazım oyuna göre değişiyor. Gamecube oyunları da aynı şekilde. PSP oyunları genelde akıcı, sorunsuz. PS1 oyunları da öyle, 1080p'de rahat oynatıyor. Telefonlar için bir tane bluetooth controller alıp telefonu PSP tarzı el konsoluna çevirebilirsiniz. Bu arada playstoredan indirilenler temizdir. Nethersx apk'sını indirdikten sonra virustotal'de taratıp öyle kurun. Eski PS2 emülatörü AetherSX2'nin yamalanmış hali.

• Niye android'e yok sırf iphone
  • Tr07Emre kullanıcısına yanıt
    Zaten düzgün güzel çalışan android emulatorleri var. Hatta Retro Arch ile çoğuna kolaylıkla tek uygulama üzerinden ulaşabiliyorsunuz.
    Android için en bilindik ve zamanında ios (ios 9-10 kullanırken) ile de kullandığım ve sonra dışarıdan uygulama yükleme olayı kaldırıldığı için kullanamadığım ppsspp var, hatta uzun zamandır android kullanmadığım için bilmiyorum ama android tarafında bir sürü var emulatör. Belli ki araştırmadığınız için bilmiyorsunuz ama ppsspp'yi kendi sitesinden indirebilirsiniz. Yine oyunlarını da ayrıca bulup indirmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 20 Nisan 2024; 14:21:11 >
    Android'de 7-8 yıldır var neredeyse :D
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Evet varmış daha önce internette bakmıştım da hep paralı gözüküyordu birde virüslü diye korkuyordum genelde de kurdum 1 tane şimdi.
  • Hehaje H kullanıcısına yanıt
    Reis valla sağol dediğin şeyi tahminimce buldum gow most wanted Mario ve cod mw3 indiriyorum da oynarken telefonu öldürmez değil mi fazla
    Kısaca Retro Arch emulatorlerin çekirdeklerini alır. Retro Arch'in içinde birdolu emulator var yani. Hangisinde iyi çalışır araştırıp bulman lazım. Wii emulatoru gibi emulatorler telefonunu zorlayabilir. Her oyun performanslı çalışmayabilir. Bir oyun iyi çalışır diğeri kötü.
    (Üst model telefonlarda switch emulatoru dahi kolay açılabiliyor ama)

Bide rom indirdiğin yer önemli. Viruslu olmaması lazım.
  • Android için en iyi emülatörler:

PSP = PPSSPP (Playstore)

PS1 = DuckStation (Playstore)

PS2 = NetherSX2 (Youtube'dan bakın)

Gamecube/Wii = Dolphin (Playstore)

Nes/Snes/Sega/Commodore/DOS vs = Retroarch (Playstore)

Helio G99 işlemcili telefonda PES / WE serisi PS2 oyunlarını 2x çözünürlükte 60fps oynatıyor. Diğer oyunları denemeniz lazım oyuna göre değişiyor. Gamecube oyunları da aynı şekilde. PSP oyunları genelde akıcı, sorunsuz. PS1 oyunları da öyle, 1080p'de rahat oynatıyor. Telefonlar için bir tane bluetooth controller alıp telefonu PSP tarzı el konsoluna çevirebilirsiniz. Bu arada playstoredan indirilenler temizdir. Nethersx apk'sını indirdikten sonra virustotal'de taratıp öyle kurun. Eski PS2 emülatörü AetherSX2'nin yamalanmış hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic.Storm -- 20 Nisan 2024; 15:56:1 >
  • iPhone 13 ve iPhone 14’ün grafik işlemcileri Playstation 4 gücünde şuanda oyunlarda sorun olmaz.
  • mystiery_ kullanıcısına yanıt
    Android tarafında sd8g2 emulatorde switch oyunları rahatlıkla açıp oynatıyordu. Redditte bir kullanıcın Sd7g2 ile elden ring açtığını gördüm.(Mobox emulator ile)

Şuanki telefonlara çoğu oyun gelebilir oynanabilir.
  • mystiery_ kullanıcısına yanıt

İşlemciden yana sorun olmaz ama bataryadan yana olur.

• Batarya zaten gidik şimdi naneyi yer
  • Android winlator ve mobox emülatörleri ile windows oyunlarını açıyor artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahsur kalan adam -- 22 Nisan 2024; 3:12:9 >
  • habere bak çay demle :S

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.