Şimdi Ara

PlayStation Cafe Açıyorum (Yardım Lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Allah izin verirse bu ay içinde PlayStation cafe açıyorum. Ama sormak istediğim birkaç hatta birçok soru var :D

İşyeri dekorasyonu ve koltuk sehpa vs işi kolay. Onu bir şekilde ayarlarız. Bilmek istediğim işin işleyişi. Bu konuda da PlayStation cafe sahibi arkadaşların bana tavsiyelerde ve uyarılarda bulunmasını rica ediyorum. Her bir öneri ve uyarı benim için ALTIN değerinde.

1) Kaç inch TV almalıyım? (Naçizane düşüncem büyük ekranlı TV ler olmalı ki keyif versin. (Müşteri olarak gittiğim cafelerde en büyük ekranlıyı seçiyordum şahsen).
    2) Hangi marka uygun olur? 3D olmalı mı? Gözlükle oyun oynama vs. ayrı bir keyif verir.
    3) 10 makinalı bir cafe düşünüyorum ama bunlar 3 adet PS4, 2 adet Xbox ve 5 adet PS3 olarak alsam daha mantıklı olur gibi. XBox konusunda hiçbir bilgim yok ama tutuluyor sanırım. PS4 ün talep durumuna göre zamanla PS3 leri 4 e çeviririm diye düşünüyorum.
    4) Oyun konusuna gelecek olursak orjinal oyunlar mı almalıyım yoksa makinayı kırdırıp oyun mu yükletmeliyim? Yasal olarak herhangi bir sakıncası olur mu? yada farklı herhangi bir durum?
    5) Cafede çay, kahve vs içecek satmayı da düşünüyorum. Yiyecek sokmalımıyım? Cips, tost vs.
    6) Bir PlayStation cafenin olmazsa olmaz oyunları nelerdir? (Ben sürekli PES oynamaya giderim başkasını tanımam :D) PES, FİFA, NEED FOR SPEED harici oyunları isimleri ile söylerseniz çok mutlu olurum.
    7) Koltukları tekli mi almalıyım, çiftli mi?
    8) Lise ve İlköğretime 200mt uzaklıkta ve +18 altı gençler için herhangi bir izin belgesi vs almam gerekli mi?
    9) PS4 lerde PS3ün tüm oyunları oynanabilir mi? yada PS3 CD ler çalışır mı?
    10) Bulunduğum civarda başka PS3 cafe yok, fiyatlarım ne kadar olmalı 3-4-5 TL?
    11) Kulaklık olayı da düşünüyorum, sizce nasıl? (herkes taksın kendi kulaklığını oyununun sesini duysun). Ben şahsen yanımdaki oyunun sesini duymaktan hoşlanmıyorum.

Şimdiden yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MayKiii -- 23 Temmuz 2014; 9:49:16 >

• Koltuklar çiftli olsun. Oyunların iyi bide street fighter al. Ekran olarak da 140 olabilir 3d olsun. Şahsen ben 3d seçerdim.
  • 3d olayına hiç girme.
    Tvlerin input lag değeri düşük olsun yoksa üzülürsün
    Bence bu saatten sonra ps3 e yatırım yapma tamamen ps4 kafe olarak aç , ilk intiba önemlidir farkın olur.
    En önemlisi pes 2015 in çıkmasını bekle.
  • Oyunlar orjinal olsun kesinlikle, ps4,ps3,xbox karma yapmak mantıklı. Tv'de 3dye gerek yok ama kaliteli olmalı. İlk ay çay bedava vs olursa müşteri çekmek adına iyi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyıldız

Oyunlar orjinal olsun kesinlikle, ps4,ps3,xbox karma yapmak mantıklı. Tv'de 3dye gerek yok ama kaliteli olmalı. İlk ay çay bedava vs olursa müşteri çekmek adına iyi olabilir.
    3Dye gerek yok bence.
    Yiyecek işlerine girmesen de olur bence.
    PS4 Xbox PS3 karışık olması mantıklı bana kalırsa. Ayrıca Xbox'ların bi tanesi Xbox One olursa ilginç olabilir.
    Oyun önerisi olarak da NBA 2K14 olmalı bence. 1 tane bile olsa bulunsun kafede. Oynayan çıkar illa ki.

Hayırlı olsun şimdiden bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

3Dye gerek yok bence.
    Yiyecek işlerine girmesen de olur bence.
    PS4 Xbox PS3 karışık olması mantıklı bana kalırsa. Ayrıca Xbox'ların bi tanesi Xbox One olursa ilginç olabilir.
    Oyun önerisi olarak da NBA 2K14 olmalı bence. 1 tane bile olsa bulunsun kafede. Oynayan çıkar illa ki.

Hayırlı olsun şimdiden bu arada.

Alıntıları Göster
    İçecek ısmarlayabilirsin.Kış ayı son paramızla girdiğimiz kafede sıcak şeftali ısmarlamaları efsane olmuştu

Edit: Ismarlamak değil ikram etmek diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 23 Temmuz 2014; 0:21:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vrataski

İçecek ısmarlayabilirsin.Kış ayı son paramızla girdiğimiz kafede sıcak şeftali ısmarlamaları efsane olmuştu

Edit: Ismarlamak değil ikram etmek diyelim

Alıntıları Göster
    Hepinize yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Ve devamını beklerim.

PS4 ü öneren çok olmuş ve internette araştırdığım kadarıyla PS4 yavaş yavaş baş gösteriyor. 3 PS4 2 XBox düşünüyordum ama sanırım 4 PS4 1 Xbox yapabilirim. PS3 ler ağırlıkta olsun şimdilik. Cafe tutar ve PS4 çok rağbet görürse zaten zamanla tek tek PS3 leri 4 e çeviririm.

İçecek olacak ama yiyecek konusunda kararsızım.

Aynı oyundan birkaç tane almam gerekecek mi yoksa tek CD nin işimi göreceği bir formül var mı?

Özellikle PES yada FİFA son 2 serisinden 5-6 tane almam gerek sanırım. Amerikan güreşi, NBA, Araba Yarışı gibi oyunlarda hangileri revaçta?

Kısacası bir PS Cafe nin olmazsa olmaz oyunlarını sıralar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: MayKiii

Hepinize yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Ve devamını beklerim.

PS4 ü öneren çok olmuş ve internette araştırdığım kadarıyla PS4 yavaş yavaş baş gösteriyor. 3 PS4 2 XBox düşünüyordum ama sanırım 4 PS4 1 Xbox yapabilirim. PS3 ler ağırlıkta olsun şimdilik. Cafe tutar ve PS4 çok rağbet görürse zaten zamanla tek tek PS3 leri 4 e çeviririm.

İçecek olacak ama yiyecek konusunda kararsızım.

Aynı oyundan birkaç tane almam gerekecek mi yoksa tek CD nin işimi göreceği bir formül var mı?

Özellikle PES yada FİFA son 2 serisinden 5-6 tane almam gerek sanırım. Amerikan güreşi, NBA, Araba Yarışı gibi oyunlarda hangileri revaçta?

Kısacası bir PS Cafe nin olmazsa olmaz oyunlarını sıralar mısınız?
    Yaklaşık 3km lik bir yürüyüş yolunun bir ucunda olacak dükkanım. Bulunduğu yerde potansiyel bir gençlik var ama PS3 severler mi göreceğiz :) 200mt ilerisinde Lise ve ilköğretim var ve yürüyüş yolunun diğer tarafında sadece 6-7 makinalı bir PS3 cafe var. Bana çok uzak. Fiyat sizce ne kadar olmalı? 3tl 4tl 5tl ?

Ayrıca -18 oyuncular için nasıl bir önlem almalıyım? İzin belgesi vs gerekli mi?

• quote:

Yaklaşık 3km lik bir yürüyüş yolunun bir ucunda olacak dükkanım. Bulunduğu yerde potansiyel bir gençlik var ama PS3 severler mi göreceğiz :) 200mt ilerisinde Lise ve ilköğretim var ve yürüyüş yolunun diğer tarafında sadece 6-7 makinalı bir PS3 cafe var. Bana çok uzak. Fiyat sizce ne kadar olmalı? 3tl 4tl 5tl ?

Ayrıca -18 oyuncular için nasıl bir önlem almalıyım? İzin belgesi vs gerekli mi?

Alıntıları Göster
    Güncel +++
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokayK--

Bu mesaj silindi.
    bunlar da önemli tabi ama bence en önemlisi müşteriye güler yüzlü olma muhabbet etme girince hoşgeldin deme vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Passenger47

bunlar da önemli tabi ama bence en önemlisi müşteriye güler yüzlü olma muhabbet etme girince hoşgeldin deme vb.

Alıntıları Göster
    PS Cafe ruhsatı için gerekli koşullar belediyeye göre değişirmiş. Belediyeye sorman gerekliymiş. Ama biri forumun tekinde şunları yazmış;

Dükkan büyüklüğünün en az 100 m2 olması,
    Dükkan yüksekliğinin 3,5 m üzeri olması
    Dükkan içerisinde 1 bayan 1 bay olmak üzere 2 adet wc bulunması,
    Dükkanın çevresinde 100 m içerisinde Cami veya Okul bulunmaması,
    Dükkanın bulunduğu apartman sakinlerinin %51 çoğunlu ile muvafakat belgesi almak.

Gereken evraklar da;

Dilekçe,
    Ruhsat için Başvuru Formu,
    İtfaiye Raporu,
    Aldığınız Yangın Tüpü Faturası,
    Belediyeden Numarataj Belgesi,
    Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği,
    Bağkur veya SSK Kayıt belgesi,
    Kimlik Fotokopisi(TC Numaralı),
    1 adet fotograf,
    Vergi Levhası,
    Esnaf Sicil tasdiknamesi,
    Esnaf Üye Belgesi,
    Tapu(Yeni Tarihli tapu kaydı),
    İşyeri Tapu Kütüğünden Mesken ise ; Kat Maliklerinden Alınacak Noter Tasdikli Muvafakat (Maliklerin oy birliği),
    Yapı Kullanma İzin Belgesi(İskan),
    Adliye’den Sabıka Kaydı,
    Sağlık Kuruluşlarından Sağlık raporu,

Bir de 18 yaşından küçüklerin bu tür cafelere girmesi kanunen yasaklanmıştı benim hatırladığım.

Yukarıdaki şartların ne kadarı doğru bilemiyorum. Tabi sen ruhsat işini hallettiysen bir sorun yok

• Hm 3 tl yeterlidir sanırim. Hadi hayırlısı inşallah tutar.
  • Ps4 icin fifa14 , 2k14 ve ufc alabilirsin ilk asamada. Zaten fifa pes ve nba'in yeni oyunlari geliyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trancenden

PS Cafe ruhsatı için gerekli koşullar belediyeye göre değişirmiş. Belediyeye sorman gerekliymiş. Ama biri forumun tekinde şunları yazmış;

Dükkan büyüklüğünün en az 100 m2 olması,
    Dükkan yüksekliğinin 3,5 m üzeri olması
    Dükkan içerisinde 1 bayan 1 bay olmak üzere 2 adet wc bulunması,
    Dükkanın çevresinde 100 m içerisinde Cami veya Okul bulunmaması,
    Dükkanın bulunduğu apartman sakinlerinin %51 çoğunlu ile muvafakat belgesi almak.

Gereken evraklar da;

Dilekçe,
    Ruhsat için Başvuru Formu,
    İtfaiye Raporu,
    Aldığınız Yangın Tüpü Faturası,
    Belediyeden Numarataj Belgesi,
    Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği,
    Bağkur veya SSK Kayıt belgesi,
    Kimlik Fotokopisi(TC Numaralı),
    1 adet fotograf,
    Vergi Levhası,
    Esnaf Sicil tasdiknamesi,
    Esnaf Üye Belgesi,
    Tapu(Yeni Tarihli tapu kaydı),
    İşyeri Tapu Kütüğünden Mesken ise ; Kat Maliklerinden Alınacak Noter Tasdikli Muvafakat (Maliklerin oy birliği),
    Yapı Kullanma İzin Belgesi(İskan),
    Adliye’den Sabıka Kaydı,
    Sağlık Kuruluşlarından Sağlık raporu,

Bir de 18 yaşından küçüklerin bu tür cafelere girmesi kanunen yasaklanmıştı benim hatırladığım.

Yukarıdaki şartların ne kadarı doğru bilemiyorum. Tabi sen ruhsat işini hallettiysen bir sorun yok

Bayan wc dusununce aslinda sart lakin suana kadar oyun cafelerinde hic bayana rastlamadim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: BaBoFaTaL11

Hm 3 tl yeterlidir sanırim. Hadi hayırlısı inşallah tutar.
    Yiyecek için tost ideal / sucuklu - kaşarlı - karışık. Fazla yiyecek olayına gerek yok. Ama o kuru tost ekmekleriyle yapmayın. Sosisli ekmeğinde tost ayrı güzel oluyor. Bir dolap da içecek olursa iyi olur. Kendi adıma söylüyorum arkadaşlarla Ps kafelere gittiğimde hararet basıyor bana. İçecek bir şey arıyorum.

Ps3'te ben yaşadığım bölgede ( Kocaeli ) orijinal oyunla oynatan yer görmedim PS4 haricinde. Ps3'te Multiman kullanıyorlar. PES oyunlarının çoğu yamalı ve kadroları güncel.

En küçük TV 42" olsun. Benim odamda olan tv'nin boyutu bayağı ideal.

Kulaklık olayı çok iyi düşünülmüş. Çünkü genelde spor oyunları oynandığından atmosfer sesleri çok yoğun oluyor. Hele ki her tv'nin sesi açık olunca, dayanılmaz oluyor.

Şimdiden hayırlısı olsun. Bölgede ilk olmak her zaman en iyisidir. Bol kazançlar dilerim.

Edit:

Koltuk için

Bunlarda oturmak çok keyifli.

Ayrıca Multi oynatacağınız konsol ve TV ayrı olsun. En büyük TV'yi mutli oyunlar için ayırın. oraya da 4 kişi oturabilecek kadar bir koltuk alın. Kimseyi ayrı gayrı ya da yerde oturtmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbaraiRenji -- 26 Temmuz 2014; 2:09:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AbaraiRenji

Yiyecek için tost ideal / sucuklu - kaşarlı - karışık. Fazla yiyecek olayına gerek yok. Ama o kuru tost ekmekleriyle yapmayın. Sosisli ekmeğinde tost ayrı güzel oluyor. Bir dolap da içecek olursa iyi olur. Kendi adıma söylüyorum arkadaşlarla Ps kafelere gittiğimde hararet basıyor bana. İçecek bir şey arıyorum.

Ps3'te ben yaşadığım bölgede ( Kocaeli ) orijinal oyunla oynatan yer görmedim PS4 haricinde. Ps3'te Multiman kullanıyorlar. PES oyunlarının çoğu yamalı ve kadroları güncel.

En küçük TV 42" olsun. Benim odamda olan tv'nin boyutu bayağı ideal.

Kulaklık olayı çok iyi düşünülmüş. Çünkü genelde spor oyunları oynandığından atmosfer sesleri çok yoğun oluyor. Hele ki her tv'nin sesi açık olunca, dayanılmaz oluyor.

Şimdiden hayırlısı olsun. Bölgede ilk olmak her zaman en iyisidir. Bol kazançlar dilerim.

Edit:

Koltuk için

Bunlarda oturmak çok keyifli.

Ayrıca Multi oynatacağınız konsol ve TV ayrı olsun. En büyük TV'yi mutli oyunlar için ayırın. oraya da 4 kişi oturabilecek kadar bir koltuk alın. Kimseyi ayrı gayrı ya da yerde oturtmayın.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun. umarım iyi kazanç elde edersin.
    sana pm atıcam cevaplarsan sevinirim.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Allah izin verirse bu ay içinde PlayStation cafe açıyorum. Ama sormak istediğim birkaç hatta birçok soru var :D

İşyeri dekorasyonu ve koltuk sehpa vs işi kolay. Onu bir şekilde ayarlarız. Bilmek istediğim işin işleyişi. Bu konuda da PlayStation cafe sahibi arkadaşların bana tavsiyelerde ve uyarılarda bulunmasını rica ediyorum. Her bir öneri ve uyarı benim için ALTIN değerinde.

1) Kaç inch TV almalıyım? (Naçizane düşüncem büyük ekranlı TV ler olmalı ki keyif versin. (Müşteri olarak gittiğim cafelerde en büyük ekranlıyı seçiyordum şahsen).
    2) Hangi marka uygun olur? 3D olmalı mı? Gözlükle oyun oynama vs. ayrı bir keyif verir.
    3) 10 makinalı bir cafe düşünüyorum ama bunlar 3 adet PS4, 2 adet Xbox ve 5 adet PS3 olarak alsam daha mantıklı olur gibi. XBox konusunda hiçbir bilgim yok ama tutuluyor sanırım. PS4 ün talep durumuna göre zamanla PS3 leri 4 e çeviririm diye düşünüyorum.
    4) Oyun konusuna gelecek olursak orjinal oyunlar mı almalıyım yoksa makinayı kırdırıp oyun mu yükletmeliyim? Yasal olarak herhangi bir sakıncası olur mu? yada farklı herhangi bir durum?
    5) Cafede çay, kahve vs içecek satmayı da düşünüyorum. Yiyecek sokmalımıyım? Cips, tost vs.
    6) Bir PlayStation cafenin olmazsa olmaz oyunları nelerdir? (Ben sürekli PES oynamaya giderim başkasını tanımam :D) PES, FİFA, NEED FOR SPEED harici oyunları isimleri ile söylerseniz çok mutlu olurum.
    8) Lise ve İlköğretime 200mt uzaklıkta ve +18 altı gençler için herhangi bir izin belgesi vs almam gerekli mi?
    11) Kulaklık olayı da düşünüyorum, sizce nasıl? (herkes taksın kendi kulaklığını oyununun sesini duysun). Ben şahsen yanımdaki oyunun sesini duymaktan hoşlanmıyorum.

1- Ekran 106 idealdir, daha büyük hem yer hem daha çok masraf yapar.
    2- Philips'in televizyonları saglam oluyor.
    3- Ps3 devri bitti, bence hiç ps3'e girmeyin.
    4- Bir sorun olmaz ama dediğim gibi hiç ps3e girmeyin.
    5- Yiyecek hoş oluyor ben arkadaşlarla gittiğimde patates kızartması filan yiyoruz
    6- Ps4 için Pes15, Fifa15, Wwe15 ile baslarsınız.
    7- Koltuklar çift kişilik olursa daha iyi
    8- Bildigim kadariyla gerek yok
    9- Çalışmaz
    10- Ps3 alacaksaniz ve civarda yoksa 5 TL iyi
    11- Ordaki adam gol kaçırınca ağlayacak kulaklık işi tutmaz.

Umarım başarılı olursun😊

• quote:

Orijinalden alıntı: onurr.611

quote:

Arkadaşlar merhaba,

1- Ekran 106 idealdir, daha büyük hem yer hem daha çok masraf yapar.
    2- Philips'in televizyonları saglam oluyor.
    3- Ps3 devri bitti, bence hiç ps3'e girmeyin.
    4- Bir sorun olmaz ama dediğim gibi hiç ps3e girmeyin.
    5- Yiyecek hoş oluyor ben arkadaşlarla gittiğimde patates kızartması filan yiyoruz
    6- Ps4 için Pes15, Fifa15, Wwe15 ile baslarsınız.
    7- Koltuklar çift kişilik olursa daha iyi
    8- Bildigim kadariyla gerek yok
    9- Çalışmaz
    10- Ps3 alacaksaniz ve civarda yoksa 5 TL iyi
    11- Ordaki adam gol kaçırınca ağlayacak kulaklık işi tutmaz.

Umarım başarılı olursun😊
    Vay Mahmut abim hayırlı olsun.Abi uzun boylular olarak koltuk tv arası mesafeyi iyi ayarlaman dileğiyle

Edit: Abi kapıya bide yumruk makinesi koy 1 TL 2 vuruş olanlardan

Gran turismo gibi bi oyun alacaksan masalardan birinde iki tane direksiyon seti fena olmaz abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werseveN -- 6 Ağustos 2014; 10:08:21 >

• MayKiii kullanıcısına yanıt
    kardeş ben şuan o işi yapıyorum yaklaşık 6 sene oldu. şu an elimde bir playstation @MayKiii kafe açıcak malzemede var eğer ilgilenirsen bana dönüş yap malzemeler sıfır ayarında
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Hocam bence yiyecek sokma türkler dengesizdir kola yiyecek kaçar al başa belayı birde xbox tutmaz bence

ama en önemlisi ps storeden al oyunları böylece tek oyun fiyatına 2 makinaya oyun yüklersin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.