Şimdi Ara

'''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU''' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.883
Cevap
67
Favori
219.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yzy.

bir yılı aşkın tv araştırmalarım sonucunda samsung D7000 almaya karar verdim tv yi almaya gittiğimde D7000 ile sony HX720 yanyana inceleme fırsatı buldum,ikiside egde led ve HX720 görüntü kalitesi olarak bariz öndeydi.fiyat konusunda aralarında 300 lira gibi sony pahalıydı ve tercihimi HX720 den yana yaptım.hergün tv ye baktığımda iyiki sony tercih etmişim diye kendime teşekkür ediyorum.
    tv de oyun modu kapalı lag olduğu açıkça belli oluyor oyun modu açık fps oyunlarında dahi hiçbir lag sorunu yaşamıyorum.şöyle de bir durum var hangi marka olursa olsun tv yi oyun moduna aldığınız zaman görüntü kalitesine dikkat edin bazı tv ler oyun moduna geçince görüntü çok bozuluyor hatta HERTZ düşüşüne bile geçen tv ler var.
    benim HX720 de ilk bir ay böyleydi sonra yeni yazılım yayınlandı ve bu sorun ortadan kalktı.
    ayrıca bir bilgi daha vereyim hangi markayı tercih edecekseniz giriş seviyesi serisininden uzak durun! orta seviyeyi iyice araştırın,üst seviye en sorunsuz olanıdır

Hertz düşüşü yapması tv nin kötü olduğunu göstermez. Zaten ps3 60hz da çalışmakta. Tv otomatik olarak ps3 ü açtığında kendini 60hz çeker. info kısmından bakabilirsin buna. Ben Samsung 40D6500 3D LED tv kullanıyorum. hertz im düşse dahi cam gibi bir görüntü alıyorum .bir ekran görüntüsü yüklemeye çalşırım birazdan.

'''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU''' '''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU'''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejderhalordu -- 27 Temmuz 2013; 3:59:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ejderhalordu

quote:

Orijinalden alıntı: yzy.

bir yılı aşkın tv araştırmalarım sonucunda samsung D7000 almaya karar verdim tv yi almaya gittiğimde D7000 ile sony HX720 yanyana inceleme fırsatı buldum,ikiside egde led ve HX720 görüntü kalitesi olarak bariz öndeydi.fiyat konusunda aralarında 300 lira gibi sony pahalıydı ve tercihimi HX720 den yana yaptım.hergün tv ye baktığımda iyiki sony tercih etmişim diye kendime teşekkür ediyorum.
    tv de oyun modu kapalı lag olduğu açıkça belli oluyor oyun modu açık fps oyunlarında dahi hiçbir lag sorunu yaşamıyorum.şöyle de bir durum var hangi marka olursa olsun tv yi oyun moduna aldığınız zaman görüntü kalitesine dikkat edin bazı tv ler oyun moduna geçince görüntü çok bozuluyor hatta HERTZ düşüşüne bile geçen tv ler var.
    benim HX720 de ilk bir ay böyleydi sonra yeni yazılım yayınlandı ve bu sorun ortadan kalktı.
    ayrıca bir bilgi daha vereyim hangi markayı tercih edecekseniz giriş seviyesi serisininden uzak durun! orta seviyeyi iyice araştırın,üst seviye en sorunsuz olanıdır

Hertz düşüşü yapması tv nin kötü olduğunu göstermez. Zaten ps3 60hz da çalışmakta. Tv otomatik olarak ps3 ü açtığında kendini 60hz çeker. info kısmından bakabilirsin buna. Ben Samsung 40D6500 3D LED tv kullanıyorum. hertz im düşse dahi cam gibi bir görüntü alıyorum .bir ekran görüntüsü yüklemeye çalşırım birazdan.

'''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU''' '''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU'''

ben ayrıntılı karşılaştırma yaptığım için karar verdiğim D7000 modelinden vazgeçtim.samsung D serisi başarılı bir seridir.fakat görüntü işleme çalışması HX720 nin xreality pro serisinden geride kaldığı için tercihimi değiştirdim.benim kullandığım tv de işlemci kaynaktan gelen görüntüyü iyileştirerek ekrana yansıttığı için fark burada ortaya çıkıyor yani engine stabil ve net bir görüntü sunabilmek için hertz ve diğer görüntü kalitesi değerlerinden fedakarlık etmiyor etse dahi D serisi gibi değeri 60 hertz e çekmiyor ki ben bu farkı satın almadan önce gördüm.
    ayrıca xreality pro da olan led dinamik kontrolu gerçekten başarılı iş çıkartıyor D7000 de siyahlar koyu lacivert beyaz sahnelerde patlama oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zala_

plazmaların en büyük handikapı elektrik tüketimi. sırf bu sebepten LED alacağım. ayda 110 tl elektrik faturası ne yahu

evimde 3 adet tv var. 2 adet plazma tv 1 adet led lcd tv. Tek söyleyeceğim salondaki plazma tv günde ortalama 10 saat kadar çalışır ( tv ile birlikte ev sinema amfimde açılır.Amfinin güç tüketimi 240 watt) Benim elektrik faturalarım 70-80 tl civarı geliyor. Plazma tv'lerin elektrik tüketimleri aşırı derecede abartılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

plazmaların en büyük handikapı elektrik tüketimi. sırf bu sebepten LED alacağım. ayda 110 tl elektrik faturası ne yahu

evimde 3 adet tv var. 2 adet plazma tv 1 adet led lcd tv. Tek söyleyeceğim salondaki plazma tv günde ortalama 10 saat kadar çalışır ( tv ile birlikte ev sinema amfimde açılır.Amfinin güç tüketimi 240 watt) Benim elektrik faturalarım 70-80 tl civarı geliyor. Plazma tv'lerin elektrik tüketimleri aşırı derecede abartılıyor.

Aynen öyle.Hep yazıyorum söylüyorum.Benim pc mdeki ekran kartı tek başına 360 w tüketiyor..

• Arkadaşlar konuyla alakasız olacak ama birşey sormak istiyorum.

Örneğin ben PS3'ümü açtım. Otomatik olarak TV açılıyor. Bunun sebebi nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

elektrık faturası cok gelen plazmadan sanıyo plazmanın yerıne led koyup 1 ay denese fatura yıne aynı gelır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak_YILDIZ -- 27 Temmuz 2013; 11:11:55 >

• quote:

quote:

2006 da aldığım panasonic viera plazma var.42" bir televizyon. Ben bunda oyun oynarim. Oturma odasında da 42" LCD Toshiba var. Lcd nin açık olduğu saatler akşam 20:00-0:30 arası..xbox veya ps3 ile plazma 22:30-01:00 arası , hafta sonları ise fazladan 5-6 saat açık. Diğer buzdolabı,çamaşır makinası vb. ürünler normal çalışma düzeninde. Bana gelen elektrik minimum 98 tl. Bu ay klima eklendi 115 tl falan geldi. Belki benim tv eski teknoloji olduğu içindir. Bildiğim tek şey oyuncu ve evli arkadaşlarla kiyasladigimda benim ödediğim elektrik gayet fazla :)

• arkadaşlar bende lg 32ld750 lcd televizyon var. bu tv ile ps3 ve ps4 te input lag olabilir mi, bir sorun yaşarmıyım oyun oynarken?
  • anladigim kadariyla ps4 2k ve 4k cozunurlukteki oyunlar icin gelecek.1080p icin zaten ps3 vardi evet 1080p oyun az yapildi, bence ps4 te genel olarak 2k, bazi iddiali veya exclusive oyunlar 4k gelebilir bende de lg 55" 3d 1080p 800hz tv var ps4 icin yeterli olur mu bilmiyorum, sonucta 1080p oyunlarda gelir ps4le ama esas olayi 2k ve 4k gibi duruyor, yaniliyor muyum acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: superjoint

anladigim kadariyla ps4 2k ve 4k cozunurlukteki oyunlar icin gelecek.1080p icin zaten ps3 vardi evet 1080p oyun az yapildi, bence ps4 te genel olarak 2k, bazi iddiali veya exclusive oyunlar 4k gelebilir bende de lg 55" 3d 1080p 800hz tv var ps4 icin yeterli olur mu bilmiyorum, sonucta 1080p oyunlarda gelir ps4le ama esas olayi 2k ve 4k gibi duruyor, yaniliyor muyum acaba?

kardeş pc yi takıp test edebilirsin.FPs oyunlarında vs lag olmuyorsa ps4 de olmaz.
  • quote:

quote:

quote:

2006 da aldığım panasonic viera plazma var.42" bir televizyon. Ben bunda oyun oynarim. Oturma odasında da 42" LCD Toshiba var. Lcd nin açık olduğu saatler akşam 20:00-0:30 arası..xbox veya ps3 ile plazma 22:30-01:00 arası , hafta sonları ise fazladan 5-6 saat açık. Diğer buzdolabı,çamaşır makinası vb. ürünler normal çalışma düzeninde. Bana gelen elektrik minimum 98 tl. Bu ay klima eklendi 115 tl falan geldi. Belki benim tv eski teknoloji olduğu içindir. Bildiğim tek şey oyuncu ve evli arkadaşlarla kiyasladigimda benim ödediğim elektrik gayet fazla :)

Bizim salonda pioneer 5080xa (360 watt) bu tv her açıldığında pioneer vsx 520 ev sinema amfisi de açılır (240 watt). Salonda ki tv günde ortalama 10 saat açık kalır. Kendi odamda ki pioneer 4280xa (290 watt) bu tv'yi sadece ps3 oynarken kullanıyorum. Bu tv günde ortalama en fazla 2 saat olur. Dolayısıyla her açık olduğunda ps3 açıktır. philips 46 pfl 5507'de babamların yatak odasında o da akşamları en fazla 1-2 saat çalışır. Zaten plazma tv'lerde elektrik tüketimi değişkendir bu verilen değerler max. tüketim değerleridir. Mesela genelde ortalaması alınsa bu güç değerlerinin ancak yarısını yada biraz daha fazlasını tüketir tv. Benim verdiğim rakamlarda genelde nisan. mayıs, eylül, ekim aylarında gelen faturalardır. Diğer aylarda klima kullanımı olduğu için bende de faturalar, klima kullanımına bağlı olarak 100-130 tl arası değişebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortal-Gamer

Arkadaşlar konuyla alakasız olacak ama birşey sormak istiyorum.

Örneğin ben PS3'ümü açtım. Otomatik olarak TV açılıyor. Bunun sebebi nedir acaba?

sony bravia tvlerde bravia sync ozelligi var. Tv kumandasiyla konsolu kontrol edebilmek gibi ozelliklerde bunun yaninda. Tvnin hdmi ayari kismindan duzenleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: aecgfb

quote:

sony bravia tvlerde bravia sync ozelligi var. Tv kumandasiyla konsolu kontrol edebilmek gibi ozelliklerde bunun yaninda. Tvnin hdmi ayari kismindan duzenleyebilirsiniz

Televizyonun markası Panasonic

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_YILDIZ

quote:

quote:

elektrık faturası cok gelen plazmadan sanıyo plazmanın yerıne led koyup 1 ay denese fatura yıne aynı gelır

Öyle sanmiyoruz dostum, gerçek bu. Zaten özellikle televizyonu aldığım seneyi belirttim. 2006' da aldim. 7 yıllık 1080i çözünurlukte bir tv. Eski model plazmalarin yeni nesil plazmalara oranla daha fazla elektrik tükettiği bir gerçek. Çeşitli makalalerde yazıyor. Eve gidince pc başında iken sana link atarım.
    Yeni nesil plazmalarda elektrik tüketim farkı çok ama çok aza inmiş.

• Beyler şöyle söyliyim o zaman 1500TL'ye en iyi TTV hangisidir oyun için ?
    (3D)
  • quote:

quote:

quote:

televizyonun hdmi cihazlara özel bir yazılımı vardır. televizyonu bilmiyorum, ps3'ün görüntü ayarlarında yanlış hatırlamıyorsam hdmi üzerinden kontrol gibi bir sekme olacak oradan kapatabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

televizyonun hdmi cihazlara özel bir yazılımı vardır. televizyonu bilmiyorum, ps3'ün görüntü ayarlarında yanlış hatırlamıyorsam hdmi üzerinden kontrol gibi bir sekme olacak oradan kapatabilirsiniz.

Yok ya sevdim bu özelliği. Kumandayı bin saat aramıyorum en azından DS3'ün home tuşuna basınca herşey bir anda açılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Flying Holland

Beyler şöyle söyliyim o zaman 1500TL'ye en iyi TTV hangisidir oyun için ?
    (3D)

Kaç inch olacak onu söylemen lazım ilk önce ama iyi bir tv olsun diyorsanı o limite 32" tv alabilirsiniz anca
    Demek istediğim 42" te alabilirsiniz ama istenilen kaliteyi alamazsınız almak istiyorsanız 700tl ekstradan çıkmanız lazım en aşağı

LG 32LA620S iyi gider size 1150tl Teknosa nette 950tl ye alan var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok ya sevdim bu özelliği. Kumandayı bin saat aramıyorum en azından DS3'ün home tuşuna basınca herşey bir anda açılıyor

ben otomatik kapatmayı sevmediğim için kapatmıştım. konsolu kapatıp tv'ye geçmeye karar veriyodum, tv o arada kendini kapatıyodu ayar olmuştum

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.