Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1678. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16761677167816791680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Digiturk playi browser üzerinden izleyebilen var mı arkadaşlar?
  • Hsm tr 84 kullanıcısına yanıt
    Fan temizliği aşırı fan sesini çözmese de yüzde 10 civarında bir iyileşme sağlıyor. Fan temizliği için bence 6 ay çok uzun süre. 2 haftada 1 , 3 haftada 1 yapılmasını öneririm. Blower ile yapılırsa daha sağlıklı olur.

Aşırı fan sesinin çözümü ise malesef makinenin içini açmadan geçmiyor. Termal macun ve termal pedlerin yenilenmesi ile fan sesini yüzde 90 oranında azaltmanız mümkün. Sırf yüksek fan sesinin verdiği rahatsızlıktan dolayı bir yıldır açmadığım oyunları açabiliyorum artık.

Termal macun önerim arctic mx4 veya noctua, termal ped için ise arctic ve thermal grizzly

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar makine nin power tuşu sanırım içeri girmiş makineyi oradan açamıyorum joystick in home tuşu ile açabiliyorum. Power tuşunu nasıl Düzeltebilirim??

• arkadaşlar benim cihaz 7116b versiyon gow oynarken fan sesi çok rahatsız ediyor, ekim 2020 de garantisi bitiyor eurasia garantili, garantiye göndersem değişim yaparlarmı 7226 serisi ile ve garanti için nasıl bir yol izlemeliyim, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flanker05 -- 15 Eylül 2019; 18:53:0 >
  • flanker05 kullanıcısına yanıt
    Fanın çalışmasında bir problem yoksa sadece sesinden dolayı bir değişim yapacaklarını sanmıyorum. Benim de aynı seri ama sene sonu garantisi bittiğinde kendim açıp macun ile pedleri yenileyeceğim.

• Bende ilk seri pro var 7016b modeli amazondan uyguna alan furyadanım cihaz bir çok oyunda uçacakmış gibi ses yapıyor macun olayını burdan çok okudum ama cesaret edemedim cihazı bozarım diye şurda 1 sene sonra yeni cihaz gelicek diye konuşuyoruz bana 1 sene için masraf çıkmasın diye deneyemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brigand35

Bende ilk seri pro var 7016b modeli amazondan uyguna alan furyadanım cihaz bir çok oyunda uçacakmış gibi ses yapıyor macun olayını burdan çok okudum ama cesaret edemedim cihazı bozarım diye şurda 1 sene sonra yeni cihaz gelicek diye konuşuyoruz bana 1 sene için masraf çıkmasın diye deneyemiyorum
    Garantisi bitmisse bence macun yapilabilir hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Bitik hocam garanti cihazı açarım yapamam bişey olur diye bulaşmak istemiyorum bi de benim seriye yapan bi kaç arkadaş fan sesinin biraz azaldığını yazınca 1 sene daha böyle uçak modunda kullanırım diye düşündüm artık ama sessiz bir pro fena olmazdı

• quote:

Bitik hocam garanti cihazı açarım yapamam bişey olur diye bulaşmak istemiyorum bi de benim seriye yapan bi kaç arkadaş fan sesinin biraz azaldığını yazınca 1 sene daha böyle uçak modunda kullanırım diye düşündüm artık ama sessiz bir pro fena olmazdı
    7216b var bende ve sessiz baya.

Bence macun ve termal ped isine bakin siz. Youtubeda sokum videolari var yavasca yaparsiniz. Macunu iyi alin. Cooler master mastergel nano vb gibi

Şu yazdığınızı okuyunca bi cesaret geldi açıkcası macunun önemli olduğunu okumuştum zaten

• quote:

Şu yazdığınızı okuyunca bi cesaret geldi açıkcası macunun önemli olduğunu okumuştum zaten
    Tabiki onemli. Once macunu ve termal pad alin. Sonra youtubedan izleyin sokme isini. Malzeme gelince islem yapin ve sonra sessiz ps4 pro keyfi yasayin

Bilgilendirme için teşekkürler 👍

• brigand35 kullanıcısına yanıt
    Ben de hep korkuyordum içini açmaya ama hafta sonu hallettim gitti. Macunu arctic mx-4 kullandım, noctua h1n1 daha iyimiş fakat tr de satışı yok. nanokatalogdan sipariş verdim 1 hafta tedarik edilemedi iptal ettim. Termal pedi de piyasada satılan ucuzlardan değil de biraz paraya kıyarak yine arctic markasının iletkenliği yüksek 1 mm olanını kullandım ve oh be dünya varmış dedim.

İçini açtığımda 2 yıllık makinemde toz yok denecek kadar azdı bütün parçalarında. fan ve heatsink neredeyse tertemizdi. Sorun malesef ki macunun işlemci üzerinden tamamen yok oluşundan kaynaklandığını anladım bir kez daha. Fanım Nidec modeli (İlk seride kullanılan deltaya göre daha sessiz olduğu iddia edilen model) olmasına rağmen, işlemci ısıyı iletemediğinden dolayı sesli çalışmak zorunda kaldığı besbelliydi. Ben fanımın ilk modellerdeki delta olduğunu düşünüyordum. Hatta nidec fan baktım içini açmışken değiştireyim diye iyi ki bulamamışım. Yurtdışı forumlarından yaptığım araştırmada konsolun serisine bakmaksızın kutusunu açar açmaz macun yenileyenlerin oldukça fazla sayıda olduğunu gördüm.

Söküp takma işlemine gelecek olursak power supply bağlantısının girişini çıkartmak tam bir eziyet, kırıldı kırılacak derken tam 20 dk uğraştıktan sonra sökebildim. Geri kalanı ise çocuk oyuncağı zaten. i-fixit sitesinde aşama aşama gösteriyor hangi vida nerenin diye.

• ilberhoca kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağol içimi rahatlattın en kısa zamanda bende bu işi yapayım kafaya koydum artık süper bilgiler vermişsin çok teşekkür ederim

• su macun termal pad olaylarini okuyunca aklima cocuklugumda ki PC gunleri geliyor 😂
    O zamanda ps2 im vardi (slim) ne boyle seyler bilirdik ne de konsolun temizlenmesi.

En fazla yaptigim sey de makine cd yi okumayinca oradaki goze kulakpamukcugunun uzerinde hafif kolanya batirarak o gozu silerdim. 2006 dan 2013 e kadar boyle kullandim.. (yani cok oynamiyordum 2009 dan sonra)

Ben de bi pro sahibiyim 7216b martta aldim. Makine yazin ucus moduna bagladi. Su aralar oynamiyorum ama boyle temizlik, termal macun , bir de pad falan hic alisik degilim. Ne proymus arkadas 😂

Adamlar 100 mil. Konsol satiyor bir de . Hani bozulan da tekrar almis heralde.

eski pc im de 3-4 sene icini acmayinca orumcek aglari falan vardi onu anlardim. Ama ps2 im de sly cooper Batman begins black gibi sahaserleri oynardim.hic temizlik nedir bilmezdim. Bu yazilanlari okuyunca bi garip oldum.

Buradan birileri soylemisti. Pro nun 10 senelik omru var diye.Bu elimizdeki prolar hep patliyacak o zaman? Seneye cikacak yeni makine gamestopta 100$ a saysalar ikinci elde alanin elinde patlayacak illaha.

Ya bu sony muhendisleri termal macunu surmeden mi bize satiyor anlamiyorum? Ne macunmus ne ise yarar hic fikrim yok. Ps1 den beri hep konsol kullandim. Arada 4 sene bir pc kullandim ondada 10 yaslarindaydim. Cok da bir sey hatirlamiyorum.

Bu pro Lanet olsun bir bilgisayar degil. Dijiturk play yok mesela . Ciddi ciddi yanina bir de gaming laptop almayi dusunuyorum

Ben simdi laptop yada pc toplasam macun surulu mu gelecek?

Pc ci arkadaslar aydinlatabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

Ben de hep korkuyordum içini açmaya ama hafta sonu hallettim gitti. Macunu arctic mx-4 kullandım, noctua h1n1 daha iyimiş fakat tr de satışı yok. nanokatalogdan sipariş verdim 1 hafta tedarik edilemedi iptal ettim. Termal pedi de piyasada satılan ucuzlardan değil de biraz paraya kıyarak yine arctic markasının iletkenliği yüksek 1 mm olanını kullandım ve oh be dünya varmış dedim.

İçini açtığımda 2 yıllık makinemde toz yok denecek kadar azdı bütün parçalarında. fan ve heatsink neredeyse tertemizdi. Sorun malesef ki macunun işlemci üzerinden tamamen yok oluşundan kaynaklandığını anladım bir kez daha. Fanım Nidec modeli (İlk seride kullanılan deltaya göre daha sessiz olduğu iddia edilen model) olmasına rağmen, işlemci ısıyı iletemediğinden dolayı sesli çalışmak zorunda kaldığı besbelliydi. Ben fanımın ilk modellerdeki delta olduğunu düşünüyordum. Hatta nidec fan baktım içini açmışken değiştireyim diye iyi ki bulamamışım. Yurtdışı forumlarından yaptığım araştırmada konsolun serisine bakmaksızın kutusunu açar açmaz macun yenileyenlerin oldukça fazla sayıda olduğunu gördüm.

Söküp takma işlemine gelecek olursak power supply bağlantısının girişini çıkartmak tam bir eziyet, kırıldı kırılacak derken tam 20 dk uğraştıktan sonra sökebildim. Geri kalanı ise çocuk oyuncağı zaten. i-fixit sitesinde aşama aşama gösteriyor hangi vida nerenin diye.
    Hocam şu termal pad linkini verirmisin .

• quote:

Orijinalden alıntı: XragRaZor

Arkadaşlar merhaba. Ps ile internetim arasında problem var. İnternet bağlantısı (wifi&lan) başarılı ama network giriş yapmıyor. Dns ayarlarını değiştiriyorum oluyor ama 2 dk. sonra kopma oluyor.telefondan wi fi kullandığım zaman ps app veya ps network çalışmıyor bide.
    Hocam makinayı sıfırlayıp tekrar güncelleme yaptınız mı? Benim de basıma benzer is geldi. Fakat benimki wifi ile bağlanıyordum. Lan kablosuyla bağlanamıyordum. Psn networke giriyormuydu hatırlamıyorum. En sonda sıfırlayıp tekrar güncellemistim. Sizde denersiniz.
  • Arkadaşlar merhaba,

Pazar günü ps4 konsolumu ps4 pro ile değiştirdim. Eski ps4 ümde RDR 2 şehirlerde fps düşüşü yapıyordu, Pro da öyle bir sıkıntı yok. 4k ve HDR modu açık.

Yalnız Fifa 19'da şöyle bir problemim var, online yada offline farketmeksizin maç sırasında özellikle gollerden sonra santrada ve köşe vuruşlarında FPS düşüşleri yaşıyorum 2-3 saniye kadar sonra düzeliyor. Böyle bir sıkınta yaşayan oldumu ? Diğer oyunları test etme şansım olmadı ama RDR 2 de hiç takılma vs olmazken fifada nasıl olurda böyle bir sıkıntı oluyor anlayamadım. Akşama youtebe a bununla ilgilide bir video koymaya çalışacağım.

TV Samsung 65 QE9FN. Oyun modu açık.
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    "Arctic Thermal Pad 50 x 50 x 1 mm" diye geçiyor ismi. Ben netten almadım. Fiyatı 50-60 TL civarı ama n11de. Et kalınlığının 1mm olması önemli. thermal grizzly bulabilirseniz o da çok iyi. Ben bulamamıştım.
  • Zaten termal macun olmadan etkin sogutma yapamazsin illaki var ciplerin uzerinde sogutucuya tam temas etsin hava boslugu olmasin diye. pc cipleri cok ısınırsa pc kendini korumaya alip yuksek sicakliga ulastiginda kapatir. Bir problem olupta kendini korumak icin kapatmazsa cipler yanar(kuzey koprusu,islemci,pch vb.) ne cipi varsa uzerinde artik

• 
Sayfa: önceki 16761677167816791680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.