Şimdi Ara

Plaka Değiştirmeme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımı değiştirmek ama plakamı yeni aracıma aktarmak istiyorum bunun bir yöntemi var mı acaba? Uzmanlardan cevap?

• Tabii ki var, aracınızı satarken plaka değişikliği yaparak satacaksınız, plakanız boşa çıkacak, yeni aracınızı da alırken plaka değişikliği ile alacaksınız (2.el ise), gidip emniyetten rica ederek o plakayla tekrar tescil ettireceksiniz. Belki biraz bağış isteyebilirler. Eski aracı satmadan önce gidip emniyet trafik tescille görüşmenizde fayda var. Büyükşehirde yaşıyorsanız ilçelere göre harf ataması yapıldığı için eski aracınızın harf kodu hangi ilçede ise, o ilçede ikametiniz olması gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 21 Ekim 2016; 14:23:46 >
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    O ilçede ikametimiz olmaz ise ne yapacağız hocam ? Biz zamanında özel plaka alırken bayi tüm işleri halletmişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

O ilçede ikametimiz olmaz ise ne yapacağız hocam ? Biz zamanında özel plaka alırken bayi tüm işleri halletmişti

Eskiden bu ikamet mevzusu yoktu diye hatırlıyorum, siz işlemlerinizi kaç yıl önce yaptırdınız bilmiyorum. Bir de bayiler muameleci vs kullanarak hallettiriyor. Sizin ikameti geçici olarak bir yere aldı gösterip tekrar eski haline getiriyorlar vs. Bu işlere koşturan muameleci denen adamlar var onlar da ücret karşılığı hallediyor herşeyi. Ama kendiniz uğraşırsanız her türlü daha ucuza veya bedavaya gelir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 21 Ekim 2016; 15:15:09 >
    Anladım hocam sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam belki bilginiz vardır diye soruyorum merakımdan. O bağış paraları nereye gidiyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Hocam belki bilginiz vardır diye soruyorum merakımdan. O bağış paraları nereye gidiyor??

Valla bilmiyorum detayını, bağışları emniyet vakfının banka hesabına yatırıyorsunuz, kaydı tutuluyor yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.