Şimdi Ara

PLAKA DEĞİŞİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
13.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. İl dışından araç alacağım ve ikamet ettiğim ilin plakası olsun istiyorum. Ama gelince kendim seçmek istiyorum. Bu nasıl olur. Noterde plakayı değiştireceğimi beyan edip o plakayla yola çıksam ve buraya gelince değiştirsem oluyor mu süresi içinde. Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• noterde plaka değişecek mi diye soruyorlar, evet deyip eski plakayı notere imha etmesi içih veriyorsunuz noter size şoförler odasından otomatik atanan yeni plakanızı almak için evrak veriyor. yeni plakayı almaya BAŞKA BİR ARAÇ ile gitmeniz lazım trafik görürse ceza keser. yeni sistem böyle, kenarda dursun.

kişiye özel plaka almak için ise bağış adı altında ücret ödemeni gerekiyor. bunlar da ekstra yeni ruhsat ücreti ödemeniz demek diye biliyorum.
  • noterde plaka değişecek mi diye soruyorlar, evet deyip eski plakayı notere imha etmesi içih veriyorsunuz noter size şoförler odasından otomatik atanan yeni plakanızı almak için evrak veriyor. yeni plakayı almaya BAŞKA BİR ARAÇ ile gitmeniz lazım trafik görürse ceza keser. yeni sistem böyle, kenarda dursun.

kişiye özel plaka almak için ise bağış adı altında ücret ödemeni gerekiyor. bunlar da ekstra yeni ruhsat ücreti ödemeniz demek diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal plaka alıp ikamet iline gidince değiştirsek nasıl olur? Daha mı masraflı oluyor?

• O plakayla yola cikamazsin cunku noter degisecek plakayi teslim aliyor size yeni plakanizi belirten belgeyi veriyor gidip soforler odasindan o plakayi aliyorsunuz. Emniyetten bir plaka tahsis ettirmemisseniz noter size siradaki plakayi veriyor. Plakasiz gelmeyi dusunmeyin cezasi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Normal plaka alıp ikamet iline gidince değiştirsek nasıl olur? Daha mı masraflı oluyor?
    Plakayi aldin mi değiştiremezsin artik. Ayni il icinde baskasindan bile alsan plaka degismez.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Peki o plakayla gelsek ve burda değiştirsek nasıl olur ?

• fangoso kullanıcısına yanıt

• fangoso kullanıcısına yanıt
    İkamet değişikliği sebebiyle yapmak istiyorum da 217 lira diyor toplam ücret 2019 için, şoförler odasına verilecek dosya ücreti hariçmiş. Toplam 300 lira civarı diyebiliriz o zaman.

Çok para değilmiş şükür, ruhsat değişimi falan deyince masraflı sandım ben de.

• Moonh M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de arabayı alırken senin istediğin gibi plaka seçimi yapmak istedim, aradım bizim trafik şubeyi sordum, buradan gelip bize parayı verip plakanı seçecek bir tanıdığın varsa yaparız dedi polis arkadaş. O plakayı ayırırım sana sen de noterde devir alırken seçersin dedi.

Sanırım ayırma süresi 24 saat, internette öyle yazıyor en azından. Aynı gün gideceksen ve kesin alacaksan, expertiz falan tamamsa sen de sabah gidip plakanı seçip devir sırasında söyler alırsın.

Şehirden şehire uygulama değişiyormuş ama. Mesela Eskişehir ise internetten bile seçilebiliyormuş. Arayıp sorun benim gibi ya da yakınsa uğrayın eğer telefonla ulaşamazsanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moonh

Noterin "plaka degistirecek misin" sorusuna hayir dedigin anda kalir o plaka. Maliyet sorun degilse esinle dostunla al sat yaparak degistirebilirsin tabi.

• quote:

Olmaz! Tekrar satış yapman lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç uğraşma plakaları sök pres makinesine at
    sonra gidip plakalarımı çaldılar diyosun
    oba
    tavsiye değildir !!
  • quote:

tanıdık ve çorba (!) varsa olur, yoksa hiç kendinizi zora sokmayın.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Şoförler odası 40 TL ye bastı geçenlerde klasik plakayı. Bilginiz olsun. 1 saate istanbulda hallettik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İliniz de bulunan trafik tescil şube müdürlüğüne giderek özel plaka satın almak istediğinizi beyan ediyorsunuz. Plakanızı seçtikten sonra bağış yapmanız talep edilecek. Bağış yaptıktan sonra plaka TC numaranız girilerek size rezerve yapılır. Satış yapılırken plaka değişikliği istiyorum demeniz gerekiyor sonra seçtiğiniz o plaka atanır.
    Not: Alacağınız aracın plakası ikametinizin olduğu ile aitse değiştiremezsiniz. Örnek Antalya da ikamet ediyorsanid aracın plakası 07 haricinde olmalıdır.

• Buz_Adam32. kullanıcısına yanıt
    Peki bu bağış adı altında geçen ödeme ne kadar aşağı yukarı

• Moonh M kullanıcısına yanıt
    Plakanizin özelliğine göre değişiyor. 1000 tl başlıyor. Genele hitap edenler daha yüksek.

• Bende özel plaka yaptırmak istiyorum. Bunun maliyeti ne kadar olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrttnhrn717372

Bende özel plaka yaptırmak istiyorum. Bunun maliyeti ne kadar olur acaba?
    bu biraz bulundugun ile, birazda istedigin plakaya gore degisiyor. mesela ismin burak olsun, plakada xx brk xx olsun istiyorsun, bu plaka her ilde farkli fiyata gelir. istanbulda en az 1000 - 1500 filan tutabilirken anadolu sehrinde 300-400'e bile alinabilir, fiyatlar uydurmadir son zamanda ne oldu bilmiyorum ama mantigi anlatmak icin yazdim.
    plaka fiyatlarinda standart yok diye biliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.