Şimdi Ara

Plaka değişikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar istanbulda ikamet etmekteyin 2.el alacağım bir araç var 34 plakalı lakin bu plaka geçmişte bir takım vukuatlara karışmış uzun yıllar olmuş ama aklıma takılamaması için alırken plaka değişikliği yapacağım.İşlem nasıl oluyor? noterde plaka değişikli yapacakmısınız diye soruyorlar işlem oradanmı yapılıyor yoksa daha sonra trafıktenmı yapılacak?

• İstanbulda ise ikamet adresin değiştiremezsin 34 plakayı. İkametini başka şehire alıp yapabilirsin yada arabayı başka şehirdeki bir eş dost akrabanın üstüne verirsin o plaka değişikliği yapar sonra tekrar senin üstüne verir o zaman sen istediğin plakayı alırsın yine. Başka çıkar yolu yok diye biliyorum araştırmıştım bir ara ben.
  • Aracın satışını noterden alırken plaka değiştirip değiştirmeyeceğinizi sorarlar. Değiştirmek istiyorum dersiniz o şekilde işlem yapılır. Sonrasında sigorta poliçesi işe birlikte trafiğe gittiğinizde size plaka tahsis ederler, gidip şöförler ve otomobilciler odasından plakayı bastırıp değişikliği yapabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augsburg

İstanbulda ise ikamet adresin değiştiremezsin 34 plakayı. İkametini başka şehire alıp yapabilirsin yada arabayı başka şehirdeki bir eş dost akrabanın üstüne verirsin o plaka değişikliği yapar sonra tekrar senin üstüne verir o zaman sen istediğin plakayı alırsın yine. Başka çıkar yolu yok diye biliyorum araştırmıştım bir ara ben.

Yanlış bilgi, araç devir esnasında dilediğiniz gibi plaka değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Noterde devir ederken belirtmek yeterli. Ondan sonra araca eski plakası üzerinden trafik sigortası yapıp, emniyet ve şoförler odasından yeni plakanızı alıp, sigortayı da yeni plakaya zeyil edeceksiniz.
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi diyorsunuz ama arabayı alırken aynı şehirde ikamet ettiğim için değiştiremeyeceklerini söylediler bana. Tabi olayın üstünden 1 yıl geçti araştırmıştım baya kime sorduysamda değiştiremezsin demişti. Şuan değişebiliyorsa bilemeyecem.
  • quote:

Yanlış bilgi diyorsunuz ama arabayı alırken aynı şehirde ikamet ettiğim için değiştiremeyeceklerini söylediler bana. Tabi olayın üstünden 1 yıl geçti araştırmıştım baya kime sorduysamda değiştiremezsin demişti. Şuan değişebiliyorsa bilemeyecem.

2 yıl önce 16 plaka olan aracımı 34 plaka olarak değiştirerek üstüme aldım. Sorun olmadı.
    Geçen sene de 34 plaka aracı değişiklik ile beraber üzerime alıp yine 34 plaka olarak bir süre kullandım.

Bu süreçte adresim değişmedi, İstanbul ikametli olarak 34 plakayı noterde plaka değişikliği ile beraber alıp yeni plaka ile kullandım yani önüme hiçbir engel sunulmadı.

Ekleme : İkamet değişikliği şartı noterden değil de daha sonra aracın plakasını değiştirmek istediğinizde önünüze çıkıyor. Noterden değişiklik talebi bulunmayıp aracı kullanıp 6 ay sonra plaka değiştirmek isterseniz önünüze engel çıkarırlar. Ama başka ile taşınırsanız oranın plakasını noter devri olmadan alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 27 Mart 2017; 22:37:18 >

• quote:

satış esnasında noter memuru sormadımı size 'plaka değişikliği varmı' diye ?
    2 aracım oldu 2 sinde de bu soruldu. istediğiniz plakanın harfleri felan bulunduğunuz semte göre değişiyor dendi hatta.
  • benım memleket ankara
    şuan mardınde yaşıyorum ıkamette mardın,
    plakayı nasıl 06 yaparım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Ya ikametı ankaraya alacaksınız ya da aracı ankara'da ikamet eden birine satacaksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.