Şimdi Ara

Plaka çıkartmak/yeniletmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
7.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün küçük çaplı bir kaza yaptım ve ön plaka malesef bükülüp kullanamayacak duruma geldi. Yeniden plaka çıkartmak gerekiyor..

Sormak istediklerim,

Araç Muğla plaka. Ben bunun işlemlerini Ankara'da yaptırabilir miyim?
    Nasıl bir yol izlemeliyim, yapacaklarım neler?
    Masrafı tahmini ne kadardır?

Herkese teşekkürler şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 26 Şubat 2010; 22:32:27 >

• çok geçmiş olsun.
  • Teşekkür ederim.. Bir taksicinin kendini bilmez hareketlerinden kaynaklandı malesef, keşke olmasaydı ama artık yapacak birşey yok..
  • bende yeni devir aldım plakam değişti 28Tl ödedim 2 plakaya belki yardımcı olur
  • böyle bir durum benim de başıma geldi. kaza sonrası ön plakam ikiye ayrıldı.

belki yol gösterici olur diye tecrübelerimi burada paylaşayım:

öncelikle kırık olan plakamı alarak, bağlı bulunduğum trafik şubeye gittim (istanbul-vatan caddesi üzerindeki). burada ehliyet ve ruhsat fotokopilerimi ve durumu anlatan bir dilekçe istediler. durumu anlatan dilekçeyi ve ehliyet-ruhsat fotokopilerimi görevli memura verdikten sonra, kırık plakamı aynı memura teslim ettim.

yazmış olduğum dilekçenin üzerine kaşe vuran memur, şoförler cemiyetine giderek, aynı dilekçe ile yeni plaka çıkarttırmam gerektiğini söyledi. ben de bağcılar ilçe emniyet müdürlüğünün hemen yanındaki cemiyete giderek yeni plaka bastırmak için geldiğimi söyledim. 8.75 lira (tek plaka için) verip makbuzumu aldıktan sonra, yarım saat içinde plakamın hazır olacağı söylendi.

yarım saat bekledikten sonra yeni plakam hazırdı. yeni plakamı alıp, tekrar trafik şubeye gittim ve yeni plakama mühür bastırdım. tüm bunlar da yaklaşık 2-2.5 saatimi aldı. öyle çok erken falan da gitmeye gerek yok. ben öğleden sonra 2 gibi trafik şubeye gittim ve saat 16.30 civarında yeni plakama mührü bastırmıştım bile.

• huawei bilgi paylaşımı için teşekkür ederim, bu gün ben düşüp kaybolan arka plakamı çıkarttırmak için gidip yenisini çıkarttıracağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.