Şimdi Ara

plak üzerinde iğne kolunun kayması(plak temizleme) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

pikap iğnesi belli bir yerden sonra durmadan plak sonuna kadar kayma yapıyor. Sorun pikapta sandım ama diğer plaklarda böyle bir sorun yok. Sadece tek bir plağın her iki yüzündede aynı sorun var. Plağın üzerinde çizik vs göremedim.

Bu neden olmuş olabilir. Plak temizleme gibi bir şansım olabilir mi yoksa çöpe mi gidecek plak?

• Sorununuz plaktan değil pikaptan kaynaklanıyor.
    Diğer plaklarda sorun yok diyorsunuz ama muhtemelen onları da hatalı, distorsiyonlu çalıyordur.

1. Düşey ağırlık ayarı
    2. Antiskating ayarı
    3. Manyetik kartuşu kola montajı doğru yapılmamış olabilir.

Bir plak üzerinde hiç bir çizgi olmasa, hatta plak ebadında bir cam disk kestirseniz dahi doğru ayarlı bir pikapta pikap iğnesi sonuna kadar kayma yapmaz.

Bir antiskating uygulaması:
    https://www.dropbox.com/s/gw99w7d345p7wz5/Blank%20Record%20Antiskate%20Setup.MOV?dl=0&utm_campaign

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler. Tek bir plakta yaptığı için ben sorun pikapta değil demiştim ama sizin dediğinize istinaden kontrol sağlayacağım. Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum pikapı ufak yiğen var, o geçen gün plağı çevirmeye çalışıyordu belki zorlamış olabilir. Gerçi kol kilitliydi onu ellemedi ama göbeğe bastırmış olabilir.

Bu düşey ağırlık ayarının doğruluğunu nasıl anlayabilirim?
  • jagatai J kullanıcısına yanıt
    Pikabınızın kullanma kılavuzunu incelemeniz gerekir.

Eğer çok detaylı kurulum bilgisi isterseniz:https://www.youtube.com/watch?v=WM-aIDwfrhc
  • jagatai J kullanıcısına yanıt
    Pikabın düşey ağırlık ayarını kontrol etmek için alış-veriş sitelerinden alabileceğiniz hassas bir tartı aleti ile de kontrol edebilirsiniz. Esasında böyle bir aleti bulundurmakta, son kontrolü yapmakta yarar var.

plak üzerinde iğne kolunun kayması(plak temizleme) sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.