Şimdi Ara

PİYASADAKİ EN İYİ F/P ORANINA SAHİP TELEFON V30+ (KARŞILAŞTIRMALARLA) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
9
Favori
17.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Nokia 8 tasarımı biraz iyi olsa kesinlikle alırdım ama cihaz çok kaba.Redmi Note 5 almayı düşünüyorum.A2 Lite işlemcide biraz geri kalıyor ileride sıkıntı yaratabilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temhemrime -- 8 Kasım 2018; 22:31:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • temhemrime kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun şimdiden. Band 20 desteği yok sanırım. Ben o yüzden tavsiye etmemiştim. Şehir içinde çok sorun olmuyor ama Vodafone kullanıyorsanız diğer telefonlara göre daha güçsüz bir çekimi oluyor yine de.

Bu arada dikkat edin isim karışıklığı olup da SD625'li gelmesin. Bazı siteler ismi yanlış yazabiliyorlar.
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yorumlarınız için.
    Bu arada bende farkındayım bazı sitelerde snapdragon 625'li modeller var.Mağazaya detaylı bir şekilde soracağım.
  • V40 da kronik sorun varmı

G4 kullanıcısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burda gördüm diye bir kaç arkadaşın mekana uğrayıp v30u inceleme fırsatı buldum. Ne yazıkkı arkadaşlar servis güvencesinden dolayı asla yanaşmamam gerektiğinin üzerinde durdular. Sanırım seçimi Xiaomi mi a2 128 gb yönünde kullancam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaXENeO -- 10 Kasım 2018; 0:24:8 >
  • MaXENeO kullanıcısına yanıt
    Servis güvencesi derken? KVK, Genpa ve Brighstar var bildiğim kadarıyla servisler arasında. "LG'ler sorunludur" tarzında bir yaklaşımları olduğundan bahsediyorsanız ön yargıları yıkmak zor maalesef. LG senelerce sorunlu telefonlar üretti fakat artık sorunsuz telefonlar üretiyorlar.

Kronik bir sorunu olsa niye tavsiye edelim? Niye başkasının parasını sorunlu ürüne harcatayım? Sorunlu cihaz olsa ben niye alayım? Şimdiye kadar bir çok cihazı sorunlu veya özellikleri bana uymadığı için pas geçtim. Bir sorunu olsa ben almazdım zaten.

Ana konuda sorun yaşayan 1 kişi bile yok. Sürekli Amazon'a 2564 liradan 20 civarı stok geliyor ve aynı gün bitiyor. Alanların çoğu forumdandır muhtemelen.

Hadi biz 1-2 aydır kullanıyoruz diyelim. Elimizin altında internetimiz var. XDA adından dünyanın en büyük Android forumu bulunuyor. Girin V30'un "Sorular ve Cevaplar" adlı forumuna ve oradan görün telefonun ne kadar sorunsuz olduğunu. Buraya Çinden de adam girip konu açıyor Amerikadan da. Buna rağmen sorun yok denecek kadar az. Bir sorun bulunuyorsa da oraya giren binlerce insan arasında tek tük kişi muzdarip. V30 diğer çoğu telefondan daha sorunsuz yani.

Ayrıca anladığım kadarıyla ilk partilerde karşılaşılan bazı bulunan sorunlar hep düzeltilmiş ve 2018'de üretilen telefonlar %100 sorunsuz.

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/help

• İşsizliğin bu kadarı.. İbretlik bir konu. İyi şanslar.

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Başlıkta mi a2'ye batarya süresi düşük ve bazı modellerinde güçlü çekirdeğin gereksiz yere yüksek frekansta çalışması ve bataryanın bu sebepten az gitmesinide yaz kronik bir sorun. Mi6'daki lg/sharp panel sıkıntısı gibi şansına çıkabilir alanın
    Bende inşallah 1/2 aya bir v30+ alıcağım hocam güzel cihaz millet ön kameraya takık sanki 2500 civarı bataryası,özellikleri buna yaklaşan, sorunsuz, ön kamerası iyi denecek bir rakibi var. Gm9 pro hariç ama o markada geçmiş kronik sorunlar ve malzeme kalitesinden kaybediyor, lgnin hatalarında snapdragonun alev topu yapan eski güçlü işlemcilerinin payı çoktu. Gm'de baktığında acemilik ve malzeme kalitesizliği vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithaunans -- 11 Kasım 2018; 2:57:15 >
  • şuan lg g4 kullanıyorum, cihaz leş , durduk yere ısanan bir telefon, sarjı hep %5 , cihaz şarjı yiyor ,wifi bağlantısı da keyfine göre bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor .
  • Amazonda 2600 küsür fiyat var hocam.

• Türkiyeyi Bootloop ve Ghostscreen gibi iki büyük kronik sorunla tanıştıran, sorunlu cihazları sokuşturup ardından şikayetlerin çok olması üzerine Türkiye pazarından çekiliyorum diye rest çeken bir firmanın telefonunu asla almam. İnsanlar hala başka marka telefon alırken bile aman haaa LG panel olmasın diye çırpınıyor (mi6 bazı versiyonları ve nokia8 faciaları). Biz tüketiciler bu cihaza değil markaya tavır almış durumdayız. Lg kendini Türkiyede artık zor düzeltir. Konuya emek verilmiş alacak olanlara faydası olur.

• g4'den sonra telefon düşünüyorum da lg'e bulaşmak istemiyorum hiç
  • Lithaunans L kullanıcısına yanıt
    1700 liraya Xiaomi mi A2 aldım.
  • Mate 20 lite ile arasında o kadar çok git gel yaşıyorum ki...

Bunu yaşamamın sebebi de geçmiş tecrübelerim...

Yenmek o kadar zor ki.

Alırım şimdi bunu sonra yine kandım LG ye derim, pişman olurum diye korkuyorum...

Benim için V30 plus artıları

OIS
    Kablosuz Şarj
    P-OLED
    Bluetooth 5.0
    IPX8

Mate 20 lite artıları

60 fps Video
    Ön kamera
    100-150tl daha ucuz
    Daha önce sorun yaşamadım
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    60 fps video dediğiniz ne? V30 1080p 60fps, 4k 30fps ve 720p 240fps çekebiliyor.

2018'de çıkmış bir telefonun 4K çekememesi bence kabul edilemez.

Ayrıca kamera farklarına sadece OIS olarak bakmamak lazım. Gcam çok daha büyük fark yapıyor.

2. kamera da 14mm'lik geniş açıya sahip. Mate 20 Lite 27mm ile çekiyor.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun memnunmusunuz. Batarya filan nasıl

• Lithaunans L kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Allah razı olsun.

Yıllardır Htc kullanan biri olarak ciddi manada rahatsız eden tek şeyi arayüzü oldu.

Telefonda galeri bile yok. Evet galeri yok. Fotoğrafları dosya yöneticisinden tek tek girip açıyorsunuz.

Excel dosyası indirmiştim, onu açacak program yok. Galeri olmayan telefondan böyle bir şey beklemek zaten çok abes olurdu.

Hava durumu da yok. Allahtan saat var onu koymuşlar

Htc klavyenin en sevdiğim özelliği olan klavyenin altındaki yön tuşları da yok. Ayarlardan açmayı denedim yok. Htc input kurmaya çalıştım desteklenmiyor dedi.

Onun dışında bataryası benim için yeterli, fakat hissettiğim kadarıyla yoğun uygulama kullananları üzer. Mesela haftaya Lüksemburga gideceğim sürekli harita kullanacağım bakalım yarı yolda bırakacak mı. Şahsi kanaatim bırakmaz, çünkü sabah 7 akşam 22:30'a kadar batarya bitmeden kullanabiliyorum. Oyun oynamıyorum. Instagram, Chrome, Bip, Whatsapp kullanıyorum.

Kulaklık girişinin olmaması problem olmaz diye düşünmüştüm nasılsa adaptör var diye, fakat biraz sorun oldu. Arabadayken aux kabloyu bağlayım derken kulaklık girişi olmadığı aklıma geldi. Bence halen çok ciddi bir sorun değil. Ali'den sipariş geçtim aux to usb c adaptör, hayatımda aux olan her yere bir tane koyacağım. Bence çok ciddi bir eksi değil ne olursa olsun. Halledilebilir bir şey.

Benim için tüm eksileri bunlar başka eksisi yok.

Öte yandan kamerası çok iyi. Kim eline alsa (2 tane profosyonel fotoğrafçı da var aralarında) bu fiyata nasıl bu kadar iyi olabilir yaa kamerası tepkisi veriyor. Ön kamerası da aynı şekilde çok başarılı.

Telefon hızlı. Baya hızlı. Yani chrome'da vs. arama yaparken insanı hiç yormuyor hep akıcı.

Ekranı güzel, tuşlarının tok hissi var. Parmak izi okuyucu hızlı çalışıyor.

Genel olarak 1700 liraya alınabilecek en güzel cihazlardan biri bence. Pişman değilim.

Son olarak ne yaptıysam pc'ye bağlayamadım. Bağlıyorum içindekileri görüyorum, içindekileri masaüstüne atıyorum, fakat pc den telefona bir şey atmak istediğimde müzik vb. donuyor. Farklı farklı usb portlarda denedim ama netice aynı. Haliyle müziklerimi google Drive'a attım ordan çekiyorum şimdilik. Bu bağlantı sorununu başka bir pc ile deneyeceğim bakalım.

Sorunuz varsa cevaplayayım.

• @VYC Majoris merhaba

Başka bir forumda amazon.com dan tlf alınmaması konusunda uyarı gördüm. Nedeni faturada imei yazmaması ve ileride olası bir kopyalamada ispat etme şansımızın olmadığı yönünde. Bu konudaki yorumunuz nedir?

Tşk

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.