Şimdi Ara

PİYASADAKİ EN İYİ F/P ORANINA SAHİP TELEFON V30+ (KARŞILAŞTIRMALARLA) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
9
Favori
17.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada şu V30 videosundan ne kadar iyi "surround" kayıt yaptığı duyulabilir. Rüzgarın olduğu kısımlarda yapacak bir şey yok tabii ki. Telefonlar için rüzgar kesici aparat var mı acaba?

• meeb kullanıcısına yanıt
    4G 2009 yılının teknolojisi bizim 1. Dünya ülkemize! Bu teknolojinin 2015 yılında gelmiş olması yeni bir teknoloji olduğu anlamına gelmez fakat bizim altyapılarımız 4.5g alyapısı olduğu için 5G geçiş süreci bundan çok daha kısa olacaktır. Ayrıca o kıysalamadakileri ayrıntılı inceleseydiniz Nokia iki telefonda default olarak olan bazı maddeleri. V30da yazılırken nokia 8de yazılmadığını göreceksiniz yani o 500tlyi 4 kere ekstradan yazılmış hi-fi ses kalitesine vereceksen o senin problemin. Glance screen için de şunu söyleyeyim benim ne dediğimi bi daha oku en başından ayrıntılı olarak özellikle işle konusundaki bölümü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Toedwarrior T kullanıcısına yanıt
    hocam sen 5 yıldan önce geleceğine inanıyorsan 5 g nin ne diyeyim size.

Hadi yazılımını ekstra özelliğini ergonomisini bırakalım ben ve bu cihazı alan kişiler o 500 lirayı güncel tasarım anlayışından veriyoruz diyelim konu kapansın.Ben o tuğla gibi telefonu almam.İsteyen istediğini alır siz aldınız mı alacakmısınız bilmiyorum güle güle iyi günlerde kullanın hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ürünü 2 kasım da amazondan aldım gümüş olanı ancak ekranda ölü piksel çıktığı için iade ettim.
    3 kasımda tekrar sipariş verdim. gümüş kalmadığı için siyah olanı.

Telefonu kayınvalide için almıştım.
    Kısaca inceleme ve video çekme fırsatım oldu kesinlikle şu an en iyi fiyat/performans telefonu üzerine bir cihaz daha olduğunu düşünmüyorum.
    Az kalsın eşim niyeti bozup el koyuyordu telefona zor aldık elinden. :D
    Keşke gündüz çektiğim videoları buraya koysaydım. Kedileri çekmiştim.
    Topiği geç gördüm. neyse almayı düşünen kaçırmasın.
    Zaten amazon stokları eridi gitti benim aldığım günlerde.
  • Hocam 1700-1800 liralarda önerebileceğiniz en iyi cihaz nedir?Maalesef V30+'ın fiyatlarına çıkamam beni aşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temhemrime

Hocam 1700-1800 liralarda önerebileceğiniz en iyi cihaz nedir?Maalesef V30+'ın fiyatlarına çıkamam beni aşıyor.
    1960 liraya çıkabilirseniz Nokia 8 Amazon'da bu fiyatta şimdi.

1800'ün altında olsun derseniz Xiaomi A2 Lite öneririm ama uzun süre kullanacaksanız bütçeyi biraz esnetip Nokia 8 almanızı tavsiye ederim. Alt taraftaki telefonlara göre gayet iyi.
  • Telefondan son derece anlamam fakat ; su LG denen marka aklima gelince bildigim kadariyla g2 den sonrasi bi muamma degil mi?

Bence evet.

Dusunun 3000 tl tel.e veriyosun.1-2 yil sonra kendi kendine kapaniyor.Cozum servis,anakart degisimi vs.

Ee ben simdi demez miyim seni de seni ureten fabrikayi da muhendisin de filan.

Noldu?Yeni bi model cikartmis.Cok iyiymis.Hadi alalim mi dicem.

Hayir.

Ben de mantik bu haci.Bu saatten sonra ucabilen tel. cikartsin.Napim?Once magduriyetimizi gidermek icin harakiri yapsinlar.Sonra devam.

Lg nin cok da umrunda di mi?

Bunlari da g2 mini den yaziyorum.Gayette memnunum.Bi sonraki tel.im Xiamio olacak :)

• Nokia 8i bu kadar eleştirmenize gerek yok. V30 ile arasında 500 liradan fazla fark var. İkiside kendi fiyatında en iyi f/p telefonları. 500 liralık farka değer mi değmez mi artıları ve eksileri kişiye göre değişir.Kimisi saf androidi sever kimisi sevmez.

Bazı arkadaşlar nokia 8e biraz haksızlık yapmış gerek kamera gerek ses kaydı olarak gerçekten başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karagece25 kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakma, bu yazacağım şey içinde kızma bana. Yazını 8 kere okudum anlamak için. Lg'yi seviyon mu dövüyon mu anlamadım :)
  • Lepton355 L kullanıcısına yanıt
    Ne haksızlığı yapılmış? Nokia 8'i eleştiren olmadı ki hiç.

OZO ile çok iyi ses kaydı yapabiliyor dendi ben de tamam ama V30 da yapabiliyor dedim.

Ayrıca V30 sadece videoda değil ses kayıt uygulamasında da bu kaliteyi sürdürüyor. Nokia 8 ise sadece video kamerada OZO kayıt yapıyor.

Ek olarak V30 142 desibele kadar çıkan seslerde bozulma olmadan kayıt yapıyor. Nokia 8'de bu da yok.

İş ses kaydı ise V30 daha iyi yani genel olarak.

Always on display'e bile muhalefet yaptı ve o özelliğin Nokia 8'de olmadığını belirttik. Glance çok daha farklı bir şey. Hem çok şarj harcadığı için sürekli açık tutulamıyor hem de çok az bilgi görüntülüyor.

İlk sayfada yazdığım diğer üstünlükler de ayan beyan belli şeyler. Burada hiç bir telefon haksızlığa uğramıyor yani.

Dediğiniz gibi 500tl farkı verip vermemek kişiye kalmış bir şey fakat 2000'e Nokia 8 almak mı yoksa 500 daha verip onca artısıyla V30+ almak mı derseniz F/P olarak V30 öne geçmiş oluyor. Konu bundan ibaret zaten.

Hocam burada Nokia 8 hakkında hiç kötü konuşma olmadı, hatta sizin yorumunuzun iki üstündeki mesajda tavsiye isteyen bir arkadaşa nokia 8 tavsiye edildi.

Yok kardeşim sen ağzınla kuş tutsan adamlar hala OZOdan daha iyi ses kalitesi var demeyi sürdürecek. 2 mikrofonlu telefonla 3 mikrofonlu telefonu karşılaştırıyorlar, insanın dayanabileceği db seviyesi de 110 yani 142db ne işine yarayacaksa

• Lgnin önceki telefonlarındaki panellerindeki ve anakarttaki sıkıntılarından(biraz garip oldu ) dolayı almak istemem açıkçası. Kim olmayacağının garantisini verebilir ki?

• karagece25 kullanıcısına yanıt
    Çevremde kac kisinin g4 u telef oldu sayamadim. Zamanında az para değildi g4 1800 e falan satılıyordu. Çoğu telefonun anakarti ya yandi ya da ekranı bozuldu. G3 de hakeza. Lg ye dikkat etmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Ne haksızlığı yapılmış? Nokia 8'i eleştiren olmadı ki hiç.

OZO ile çok iyi ses kaydı yapabiliyor dendi ben de tamam ama V30 da yapabiliyor dedim.

Ayrıca V30 sadece videoda değil ses kayıt uygulamasında da bu kaliteyi sürdürüyor. Nokia 8 ise sadece video kamerada OZO kayıt yapıyor.

Ek olarak V30 142 desibele kadar çıkan seslerde bozulma olmadan kayıt yapıyor. Nokia 8'de bu da yok.

İş ses kaydı ise V30 daha iyi yani genel olarak.

Always on display'e bile muhalefet yaptı ve o özelliğin Nokia 8'de olmadığını belirttik. Glance çok daha farklı bir şey. Hem çok şarj harcadığı için sürekli açık tutulamıyor hem de çok az bilgi görüntülüyor.

İlk sayfada yazdığım diğer üstünlükler de ayan beyan belli şeyler. Burada hiç bir telefon haksızlığa uğramıyor yani.

Dediğiniz gibi 500tl farkı verip vermemek kişiye kalmış bir şey fakat 2000'e Nokia 8 almak mı yoksa 500 daha verip onca artısıyla V30+ almak mı derseniz F/P olarak V30 öne geçmiş oluyor. Konu bundan ibaret zaten.
    Demek istediğim sizin 500 tl dediğiniz özellikler çoğu kullanıcı için önemli değil. Nokiayı eleştirmekten kastım v30 u çok üste çıkarıyorsunuz. Tabiki nokiaya göre artıları var. Ama aradaki fiyat farkını unutuyorsunuz. V30 un üstüne 500 tl koyarsanız mi8 gibi alternatifler çıkıyor. Yani her şey parasına göre. Kesinlikle v30 parasına göre çok çok iyi bir telefon. Lgnin yaptığı hatalar yüzünden zaten satılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Hocam kimseyle uğraşmak istemiyorum burası bir forum konuma gelip memnun olan , teşekkürlerini gerek konudan gerekse özel mesajdan atan duyuran çok kişi var ve o kişilerin teşekkürleri benim için yeterli.

Tekrar söylediğim gibi burası bir forum karşıt görüşlü arkadaşlar elbette olacaktır.

Fakat benim konuma alakasız demekle ne tarz bir kitleye bu telefonu aldırması gerektiğini anlamadım.

LG G2 - G3 - G4 - G5 - V10 - V20 modelleri ile kullanıcılarını hüsrana uğratmış bir telefon markasıdır kullanıcılar ellerinde telefonumun ekranı sarardı bataryası hızlı bitiyor kendiliğinden kapanıyor dediklerinde THH ye başvuru yapın diyen bir firma geçmişte bu kadar sorun yaşayan bir firmayı ben gözüm kapalı benden tavsiye isteyen kişilere nasıl önerebilirim ?

Bir kaç ay sonra telefonunda sorun yaşayıp tekrardan senin sözüne uyduk telefon aldık bozuldu diyen bir kişiye ben ne diyebilirim ?
    LG model marka telefonları konumda önermememin ana sebeplerinden birisi budur.

LG V30 + modelinde kullanılan ekran ile Google Pixel 2XL modelinde kullanılan ekran aynı ve kulanıcılar ekranla alakalı sorunları dile getirdiler.

TR ' de bir zamanlar F/P oranını belirleyen LG zamanla yaptığı hatalar ve kullanıcılarına yaptıkları yüzünden kendi ayağına sıktı ve oldukça büyük bir kullanıcı kitlesini kaybetti.

LG V30 modeli IFA 2017 de tanıtıldı 2018 Ocak ayında ancak TR ye giriş yapabildi ve yaptığı fiyat 4400 TL ' idi.

Bu telefonun konfigürasyonu içinde ki ses özellikleri kamerasının F/1.6 olduğu 6.0 P OLED ve bir çok özelliğe sahip olduğu biliniyordu neden o zaman bu kadar ses getirmedi bu telefon ? Hem fiyatı çok yüksekti hemde LG markasına güven kalmamıştı.

LG V30 + Ana konusunu inceliyorum almak isteyipte acaba bir sorun çıkarır mı düşüncesinde olan o kadar çok kullanıcı var ki ön kamerasının kötü olmasını hiç söylemiyorum bile ana ekranda gezerken yavaşlama olduğunu söyleyenlerde azımsanmayacak kadar mevcut.

Ben bir telefon aldığım zaman içerisine kamerası daha iyi olsun diye başka program , ana ekranında gezerken biraz daha hızlı olsun diye başka program , müzik dinlerken gerekli ayarlamaları yapmak için daha başka bir program yükleyeceksem üzgünüm o telefon olmamıştır eksikleri vardır tam değildir.

Bundan sonra benim konum ile alakalı bir yorumda bulunurken son atılan 4 veya 5 mesajı incelemek yerine biraz daha okursanız eski mesajları V 30 + modelini önerdiğimi görebilirsiniz. Bir kullanıcı konuya MAX. 2500 TL verebilirim diyorsa eğer 2500 TL nin 1 lira üzerinde bir telefon önermem.

Umarım konu sahibine açıklayıcı olmuştur dediğim gibi burası bir forum sitesi fikir uyuşmazlıkları elbette olacak fakat anlamadan dinlemeden bilmeden kimsenin uğraşına , emeğine laf etmeyin.

Teşekkürler.
    G4 çıktığında da efsane kamerası var , 2k ekranı var şöyle telefon böyle telefon derken 6 ay bekleme sonrasında tam 3 adet g4 almıştım ve hepsinde bootlop ,ghostscreen hatta hızlı şarj bitme sorunu oldu. Bundan dolayı yeni telefonlarını incelemiyorum bile .Servise gidince Ghostscreen den dolayı değişen ekranlarda da tepkisizlik sorunları yaşadık mesela ,değişen parçada sorunlu malesef. G4 e doğru düzgün yazılım bile vermediler. En son v 20 de de benzer sorunlar okumuştum yanlış hatırlamıyorsam . Hatta dün huawei mate 20 pro da lg den alınan ekranlarda yeşerme :D olduğu ortaya çıktı.

Malesef lg treni kaçırdı . Ha g4 deki sorunlarını müşterilerini mağdur etmeden para iadesi ya da bir üst model ile değişim vs de yardımcı olsaydı (ki g5 de benzer sorunlar malesef devam etti ) hala piyasada olurdu ama servisler yardımcı olmak yerine sorununuz varsa tüketici haklarına gidebilirsiniz diye sizi başından savıyorsa lg ağzıyla kuş tutsa bence değersiz. O kadar özellik olmasın . Biraz şarjı uzun gitsin bir de güncelleme desteği versin telefon üreticisi şu an için buna şükür derim . Kağıt üzerindeki verilerden ziyade kullanımda ne kadar az sorunsuz aslolan bu . G4 den aldığım ücret iadeleri ile iphone 6s aldım 2 senedir aynı performans ile kullanıyorum . Yukarıda bahsettiğiniz özelliklerin çoğunu da belki yılda bir kere ararım .

Ama ayrıntılı inceleme için söylenecek bir şey yok , harika olmuş .Ellerinize sağlık .

• quote:

Orijinalden alıntı: Hanbars

hocam kusura bakma, bu yazacağım şey içinde kızma bana. Yazını 8 kere okudum anlamak için. Lg'yi seviyon mu dövüyon mu anlamadım :)
    g2 den sonrasini dovuyorum hocam :)

Fiyat farkını mı unutuyorum? Bu konu tamamen fiyatlarla alakalı zaten.

"Çoğu kullanıcı" dediğiniz kişiler çok daha modern tasarım ve ekran/gövde oranı, daha iyi kamera, 2. kamera, çok daha iyi ses kalitesi, çok daha iyi şarj, ip68 gibi artıları istemiyorlar öyle mi?

Bunlar boş özellikler değil. İki telefon arasında segment ayıran tarzda özellikler.

İnsanlar sırf tasarım için bile 500tl farkı gözden çıkarıyorlar. O yüzden "çoğu kullanıcı"yı hesaba katacaksak dediklerinize hiç katılmıyorum.

V30'un 1-2 tane artısı olsa f/p olarak daha iyi demezdim fakat bu kadar özellik arasından herkes kendine göre bir şeyler seçebilir.

Bu arada ülke olarak satın alma gücümüz düşük olmasına çoğu kullanıcı 3000 lira üstünde telefonlara yöneliyorlar. Bu açıdan bakınca da "çoğu kullanıcı" için V30 daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 7 Kasım 2018; 13:30:23 >

• Ekran sorunları pixel cihazda çıkmaya başlamış bence bu büyük bir eksi puan onun haricinde telefon ön kamera hariç güzel. Birde bu telefonda snapdragon 800 serisi var ama snapdragon 660 günlük kullanımda gayet yeterli ama 636 yi bilmiyorum. İşlemciyide alacak kişi böyle değerlendirsin.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.