Şimdi Ara

Piyasa çok yüksek fakat bu araçlar satılıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasanın son hali çıldırmış durumda 40 50 liralik arabalar 85- 90 bandında seyrediyor,hatta 100 bin liranın üstüne çıkanlar dahi var..Piyasa bu kadar yüksekken bu ilanda ki araçlar gerçekten satılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Satılıyor ki ilana konuluyor. Bir de size göre niye o arabaların gerçek değeri 40-50 bin? Geçen seneye göre falan kıyaslıyorsanız sıfır araba fiyatları da yüzde 50 arttı.
  • Tabi ki de satılıyor

• Yüzde doksanı satılmıyor merakımdan favoriye aldığım araçlar öylece duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarısı satilmiyordur

Şuanki piyasada marka-model farksız hiç bir araç parasını hak etmiyor

Hepsinin fiyatı en az %10 inmeli

• Eskisi kadar olmasada evet satılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Satılıyor. Millet taktiği bulmuş. 159 a satılmayan aracı 162 den ilana koymuş adam. 160 a satar. Herkes şişiriyor iyi pazarlık yaptım diye sevinip alıyor millet.

• Bulunduğum sitede tam 2 yıl önce 500 bin TL olan dublex bugün 750 bin TL
    2 yıldan fazla süredir de satılmıyor
    Ne yapayım adama gidip 500 bin mi teklif edeyim bilemedim
    Yine 2 yıldır takip ettiğim ve satılmayan bazı gayrimenkuller 2 yıl önceki fiyatın TL cinsinden üzerinde ve hala satılmıyor
    Öyle salak bi piyasa

Bana göre satılık araç ve gayrimenkullerin hemen hemen yarısı ciddi satılık değil
    Yani adam 1 yıl önce 100 bin dolara denk gelen 550 binlik alışverişi bakayım bugün 100 bin dolara yani 700 bine satabilirmiyim diye olta atıyor

TL cinsinden kesinlikle kar edilmediğini en cahil bilgisiz kişi bile anladı artık
    Usd karşılığı ne ise oradan bakmak gerek kar zarara

Düşünsenize dolar 1.5 TL iken 2010 yılında 10-15 yıllık 3+1 daire Acıbadem de Beşiktaş’ta 300-400 bine satıldımı satılmadımı ?

Düşünsenize 250 bin usd !!
    Bugünkü parayla 1 milyon 750 bin TL

O daireler bugün 750-1 milyon arası ancak eder o da satılırsa

İşin sırrı döviz kuru ve eninde sonunda usd nin kar ettirmesi

• Bugün 420 bin teklif ettiğim g20 320i bir günde satıldı ilan sahibinin fiyatı da 429 bindi ölücülük de yapmadım

• Ortalama 60 bine kadar olan araçlar satılmıyor. Sahibinde ilan süresi dolan araçları facebookta, letgoda 3-5 bin aşağı fiyatta ilanda görüyorum.

• Cayır cayır satılıyor tl değer kaybettikce fiyatlar yükselir bu gayet normal araba zamlanmıyo tl eriyo..

• Almıyorum aldırmıyorum. Ya gider bayiden alırım ya da almam. Yok öyle biz daha arabayı yeni aldık 426 bine adam sarı siteye yazmış 450 insan Allah tan korkar kuldan utanır. Böyle ticaret olmaz bu kan emicilik. Çoğu insan almıyor bazı acelesi olan insanlar alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celal_55 -- 9 Mayıs 2020; 0:20:27 >
  • satılmıyor

sıfır fiyatlarının artmasıyla ikinci el fiyatlarının artması normal olması bir yana bu fiyat artışlarının en temel nedeni sosyal medya, ciddi ciddi özellikle de facebook otomobil gruplarında şu marka model araç bu parayı ediyorsa bizimki daha çok eder hadi herkes yüksek fiyattan ilana koysun diyen salaklar var, hatta ben ne zaman araç satacak olsam ve hızlı satılsın diye makul bir fiyat yazsam ilk arayanlar diğer ilan sahipleri oluyor, fiyat yükseltmem için ısrar ediyorlar

bir de diğer bir salak kitle var, bunlar da ilandaki fiyatı yükseltmezsen ve aracının fiyatı düşük kaldığında kesin bu araçta birşey var da ondan ucuz diye yüksek fiyatlara atlayanlar

satanı salak alanı salak olunca da piyasa böyle garip bir hal alıyor
  • Arabası olanı etkilemez bu durum çünkğ kendi aracıda değerleniyor.
    Benim gibi arabası olmayıp ilk defa alacak olanları cok fena zorluyor. 90k b segmenti mi olur

• Milletimiz araba sevdalısı olduğu sürece satılmaya devam edicektir.
    Bahsettiğin araçlar 200 bin olsun yine satılır yine satılır.

• özellikle de peugeotun satışları çok iyi gidiyor :D
  • Valla satılıyor hocam. Geçen sene mayısta 80 bine almadığım 2013 allure 508, aynı ayarda iki gün önce ilandaydı ve 140.000e opsiyonlanmistir yazıyordu.

• TL nin bir numarası kalmadı artık alışın bunlara altın dönem bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Yarısı satilmiyordur

Şuanki piyasada marka-model farksız hiç bir araç parasını hak etmiyor

Hepsinin fiyatı en az %10 inmeli
    Yüzde 10 mu ? 100 bin liralık araba 90’mı etmeli yani bence daha düşük olmalı hocam.

• TLnin üzerindeki tek değerli şey Atatürkün resmi...

Geldiğimiz hale bak, yazık. Ben bu hafta aldım, 3 sene ödeyeceğim. Seneye araba taksiti davulcu harçlığına döner.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.