Şimdi Ara

PIRELLI MODEM UBNT NANOSTATION2 AP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar IT'den anlayan arkadasların yardımına ihtiyacım var.
    benim sorunum Superonline'ın vermiş olduğu Pirelli modeme UBNT Nanosation2 yi AP olarak kablo ile bağladım.
    20 MB bağlantı hızım olan fiber internette speedtest.net te 20 MB lık sonucu pirelli modem üzerinden alabiliyorum.
    Nanostation üzerinden deneyince 2 MB lık sonuc alıyorum. Arada sadece 3 metrelik kablo var. acaba kabloda mı sorun var diye kabloyu direk bilgisayar baglayaral speedtest.net üzerinden test ettim yine 20 MB lık sonucu aldım. Buyuk ihtimal UBNT'nin ayarlarında bir yanlıskık yapıyorum. WAP şifreleme kullandım. sorun neden kaynaklanıyordur sizce ?
    Birde 350 metre ileride diğer bir evden nanostation ile Tplink tl-wa701nd router olarak kullanarak diğer taraftada interneti paylaştırmak istiyorum. UBNT ile Tplink i bağlaya bilen varmı daha önce ?
    yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar tesekkurler...

• Merhaba,

Öncelikle nanostation anladığım kadarıyla kablosuz bir cihaz. 20mbit dediğiniz hız zaten 2mb/sn olarak alabileceğiniz bir hız. Yani bilgisayarınızdan 2mb hız ile indirme yapıyorsanız bu sizin bağlantınızın son sınırı. Ancak başka birşeyi kastettiyseniz bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xander1982

arkadaslar IT'den anlayan arkadasların yardımına ihtiyacım var.
    benim sorunum Superonline'ın vermiş olduğu Pirelli modeme UBNT Nanosation2 yi AP olarak kablo ile bağladım.
    20 MB bağlantı hızım olan fiber internette speedtest.net te 20 MB lık sonucu pirelli modem üzerinden alabiliyorum.
    Nanostation üzerinden deneyince 2 MB lık sonuc alıyorum. Arada sadece 3 metrelik kablo var. acaba kabloda mı sorun var diye kabloyu direk bilgisayar baglayaral speedtest.net üzerinden test ettim yine 20 MB lık sonucu aldım. Buyuk ihtimal UBNT'nin ayarlarında bir yanlıskık yapıyorum. WAP şifreleme kullandım. sorun neden kaynaklanıyordur sizce ?
    Birde 350 metre ileride diğer bir evden nanostation ile Tplink tl-wa701nd router olarak kullanarak diğer taraftada interneti paylaştırmak istiyorum. UBNT ile Tplink i bağlaya bilen varmı daha önce ?
    yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar tesekkurler...

ubnt nin kanalını değiştirip başka kanala alın...en iyi hızı tek tek kanalları deneyerek bulun...hızınızı etkileyen diğer faktör cihazın çıkış gücü...eğer kanal değiştirme sonuç vermezse..ki yüzde yüz sonuç verir genelde...vermezse yinede arayüzden çıkış gücünüde kademe kademe düşürün..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.