Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
21
Favori
55.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vsx-520 için aktif subwoofer arayan varsa ilanıma bakabilir.

https://forum.donanimhaber.com/m_120308035//tm.htm#120308035
  • Merhaba bende aranıza Teknosa'dan Alınma Pioneer S-ES3TB Hoparlör seti ve buna eklediğim Pioneer VSX-520 AV ile katıldım
    Şimdi benim sorum şu LG-BP125 Bluray playerimi Amfiye Amfinin HDMI Out kısmını ise LG PA70G Projektörüme bağladım.
    Şimdi en iyi ses için hangi ayarı nereye basarak ayarlayayaım (Kullanma klavuzu bana göre boş bilgi içeriyor)
    ve Radyo'yu bir turlu ayarlayamadım Anten Takılı ve FM Stereodan hiç ses gelmiyor FM Mono dan ise sadece power FM den ses geliyor ve oda echolu geliyor.

Arkadaşlar birde VSX 520 Nin kumandası ile LG-BP125 Blu-Ray Playerimi kumanda edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cthax -- 20 Ekim 2016; 18:11:5 >
  • cthax kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam eğer mikrofon var ise cihaza takıp kurulumu yapabilirsin zaten otomatik olarak ayarları yapıyor radyo olayını tam hatırlamıyorum bildiğim kadarı ile kumanda başka cihazları kumanda etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

Merhaba hocam eğer mikrofon var ise cihaza takıp kurulumu yapabilirsin zaten otomatik olarak ayarları yapıyor radyo olayını tam hatırlamıyorum bildiğim kadarı ile kumanda başka cihazları kumanda etmiyor

Merhaba hocam sağolun,kalibrasyonu yaptım ama ne bileytim cihaza ısınamadım :(
    hocam amfi için konuşuyorum, ben başka hoparlör kullanıyorum;

amfi ile hiç dts müzik dinlediniz mi? ya da film izlediniz mi? ekran dts veya dolby digital yazısını görmeniz lazım.

ben dts müzik dinlerken gözlerimi kapatırsam sanki yanımda çalıp söylüyorlarmış gibi oluyor :)
  • M3phisto kullanıcısına yanıt
    Bluray film izlediğimde evet doğrudan dts vs diye algılıyor ama bu cihaz normal sesleride 5.1 yapmayacak mı.
    şuan standart ayarları kullanarak centeri -7db L ve R yi +2db surroundlarıda -4DB de dinliyorum ama sonuçta her yerden aynı ses geliyor.

eskiden amfimde bir 6.his filmini izlediğimde hastane sahnesinde sanki gerçekten o bekleme salonunda bekliyormuşum da doktorun sesi bir yerden kargaşa başka yerden gelirdi.bu amfide bunu sağlayamadım henüz.
    benim bildiğim şöyle, normal sesleri 5.1 yapıyor ama bu yapay oluyor, sağlıklı olmuyor.
  • M3phisto kullanıcısına yanıt
    aynen hocamda işte yapmıyor vallahi pencereden fırlatasım geliyor bu amfiyi
  • Arkadaşlar büyük bir problemim var; VSX 520 ile 2 adet Yamaha Ns-50F sürüyorum, smart tv den optik ile aktarım yapıyorum, fakat bundan 2 hafta önce ns 50f nin birinin tizi gitti, biraz önce de vol 65 lerdeyken diğerinin tizi gitti, genelde müzik dinliyorum smart tvden, vsx520 bu hop.lere güçlü mü geliyor, yoksa benim amfi setup ında mı bir sorun var? Aslında tweeter arizalanmasin diye tizi 0 da tutmama rağmen diğeri de gitti, sorun ne olabilir? Acil bi yardım..
  • aydinkaragoz A kullanıcısına yanıt
    Bende es3tb pioneer set var dediğiniz ses kademesinde bunlarda bozulup kendinden geçiyor. Bence hoparlörlere yüksek geliyor 520k.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyla biraz alakasız olacak ama sesten anlayan kişiler olarak size sormak istedim pioneer ev sinema sistemim var atıl bir vaziyette duruyordu bir işe yarasın diye sistemi odama kurdum fakat insan sesleri ve tiz sesler konusunda zayıf. Ses yüksek olmasına rağmen konuşulanları bazen anlamıyorum 60 w 8 ohmluk hoparlörler var sağ sol iki hoparlöre ucuz yollu mesala şuhttp://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/wondex-wd-t-120-25-mm-component-tweeter-280137021 tweeter takayım diyorum ama paralel bağlantı yapacağımdan ohm değeri düşecek acaba çıkışları yakarmıyım çok mükemmel bir ses almayı ummuyorum ses sistemi projeksiyona bağlı gece kullanılacağı için sesi çok fazla açamam düşük ses seviyesinde insan seslerini ayırt edebilmek ve ne konuşulduğunu anlamak istiyorum

• teco1095 T kullanıcısına yanıt
    O ucuz tweter ları tavsiye etmem, ayrıca sistemi gece kullanıyorsanız Midnight moda alabilirsiniz. Orta sesler ve basları dengeliyor. Çok fazla uğultu yapmadan net ses alıyorsunuz.
  • Merhaba bende de vsx 520 var buna technich sh 70 eklemek istiyorum müm kün mü acaba birde nasıl ola bileceğine dair fikri olan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratozgecer M kullanıcısına yanıt
    Eklemek istediğiniz technics dsp analog.
  • Olmaz mı diyorsunuz yani technich sh 90 da olabilir

• muratozgecer M kullanıcısına yanıt
    Varsa hdmi veya optik giriş çıkışlı cihaz lazım size

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

bir gecelik kullanmak için MCACC kalibrasyon mikrofonunu ödünç verebilecek istanbul'lu bir arkadaşım var mıdır acaba?

Teşekkürler, selamlar.
  • Merhabalar aranıza yeni katıldım. Naçizane bir sistem kurmak için kolları sivadim. Bir vsx 520 + 2 sony SS-MB215 ve birde yine sony SA-WM5 (AKTIF BAS ) almis bulundum. Amacım Samsung TV m den internetten film izlerken bu ampliden ses almak ve yine yine çoğu zaman youtube dan ve harici kaynaktan muzik dinlemekti. Ancak sanıyorum kabolamayi yanlış yapıyorum, bir türlü ses alamıyorum. Baglanti konusunda yardimlariniz bekliyorum. konu hakkında fazlaca amatorum. Ampliyi TV out tan , HDMI ile TV nin HDMI in girişine bağladım.bass hoparlörü, yine amplinin preouttundan , basın IN ucuna girdim. Diğer iki hoparlorude amplinin front çıkışlarından hoparlörler girdim.

• Whitelions W kullanıcısına yanıt
    Tv de optic ses çıkışı varsa amfide optical yazan kısma girebilirsin. Yoksa diğer girişlere tv den ses girmen gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.