Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
21
Favori
55.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 4k hdmi çoğaltıcı alsa 1 cikis tv ye diger cikisi avr ye verse, avr den hdmi cikis almasa ses gelir mi ? cunku optikten ses alinca avr nin bir onemi kalmiyor, dd true hd dts hd master optikle tasinamiyor hdmi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak0308 -- 12 Şubat 2018; 21:47:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu

s.a. arkadaşlar. bende vsx 520 kullanıcısıyım 2013 ten beri. uzun süredir bluetooth ile kullanıyorum. sizede örnek olur kullanırsınız diye paylaşayım dedim. ilk yapmanız gereken elektriğe bağlanınca direk çalışmaya başlayan sterio bluetooth satın alın.

https://urun.n11.com/fm-transmitter/mini-usb-kablosuz-41-bluetooth-alici-35mm-ses-kulaklik-stereo-i-P224967291?gclid=EAIaIQobChMI-5S919H72gIVjcmyCh36agxCEAQYAiABEgKuOvD_BwE&gclsrc=aw.ds

linkteki ürün oldukça başarılı. aliexpreste daha ucuz.

vsx 500 ün içini açın ama önce elektriği kesmeyi unutmayın. bluetooth modülüne 2 adet kablo grubu bağlı. birisi 4 pinli diğeri 8 pinli. 8 pinli olanın ilk kablosu beyaz. beyaz olan 1 numaralı kablo. sağa doğru sayıp 4 ve 5 numaralı kabloları kesin resimdeki gibi. 4 numaralı bacak +5 volt. 5 numaralı bacak gnd. sıra usb bluetooth u açmakta. içini açın. usb nin metal kısmını 5 numaralı kabloya lehimleyin. resimdeki gibi ilk bacağınıda 4 numaralı kabloya lehimleyin.

bunları yaparak şunu elde ettik= sistemi açınca bluetooth ta devreye girecek, sistemi kapatınca bluetooth ta kapanacak.

bluetooth un ses çıkışını sistemin istediğiniz aux girişine takın.

açıkta kablo kablo kalmayacak şekilde bantlayın. sistemin kapağını kapatıp elektriği bağlayın ve çalıştırın. hangi aux girişine taktıysanız kumanda ile onu seçin. telefon, tablet, pc ile bluetooth a bağlanın ve dilediğiniz gibi müziklerinizi kablosuz olarak sisteminize aktarın.

pioneer in 350 tl değerindeki bluetooth adaptörüne çok iyi ve ucuz bir alternatif

umarım faydalı olmuştur.

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    Güzel paylaşım, bluetooht soketinde neresi + neresi - oluyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    usb bluetooth ta metal kısım - dir

4 tanede bacak var onları gözle kontrol edin 1 tanesi bir dirence bağlıdır diğerleri boştadır. dolu olan (dirence bağlı olan) bacak + dır.

ama bu bahsettiğim durum sadece enerjisini usb den alan bluetooth lar için geçerli. veri aktarımı yapabilen yada sesi usb üzerinden alıp aktaranlar için geçerli değil
  • Merhabalar bu avr 4k görğntü desteği sağlıyor mu? Televizyonum 4k

• Satmak isteyen olursa ulaşsın lütfen :) ben de bir vsx520 istiyorum.

• lucabalo kullanıcısına yanıt
    0530 069 7852 650 tl sıfır kadar temiz
  • Herkese merhaba. Acaba Yamaha 777 hoparlörler vsx 520 için uygun bir seçenek midir?
  • Elinde turkce kullanim kilavuzu olan varsa upload yapip link atabilir mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak0308 kullanıcısına yanıt
    vsx-520 türkçe kılavuz
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Cok sagolun, tum linkler ölmüştü.

• Banada bu pioneer vsx-520 cihazından lazım Ankara içi satan arkadaş varsa ilgileniyorum saygılar.

• arkadaşlar merhaba, ilan da açacağım fakat buradan da yazayım dedim. temiz kullanılmış vsx 520-k model cihazımı satıyorum. kadıköy civarı elden olabilir. tamir vs görmemiş temiz kullanılmıştır.

forumdan alanlara logitech bluetooth adaptörü de hediye edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kut -- 28 Aralık 2018; 14:18:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kut

arkadaşlar merhaba, ilan da açacağım fakat buradan da yazayım dedim. temiz kullanılmış vsx 520-k model cihazımı satıyorum. kadıköy civarı elden olabilir. tamir vs görmemiş temiz kullanılmıştır.

forumdan alanlara logitech bluetooth adaptörü de hediye edeceğim.
    fiyat nedir hocam
  • Elinde vsx520 kalibrasyon mikrofonu olup satmak isteyen olursa bana dm den mesaj atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak0308 -- 5 Şubat 2019; 18:4:53 >
  • Bi cevap alabileceğimi düşünüyorum inşallah. :)
    Mediakarkt'tan aldığım Harman Kardon AVR 151 vardı, arızalandı, tamir ettiremedim ucuza sattım. Bilirsiniz, giriş seviyesinde. Daha çok tv'ye bağlayıp film izliyorum. Şimdi Harman Kardon hkts 5 hoparlörlerim elimde kaldı. İkinci el 700 tl civarı Pioneer VSX-520 alayım diyorum. Ne dersiniz arkadaşlar?
  • umutsen U kullanıcısına yanıt
    Neyse bir arkadaşın önerisiyle sıfır Denon AVR-X550 BT alarak çözdük.
  • Merhaba arkadaşlar. Evimde 5.1 harman kardon hkts 9 ve vsx 520i var. Laptopumda da optik çıkış olmadığı için harici ses kartı aldım. Asus xonar u5. Dts film ve müzik açtığımda ses hep 2.1 geliyor. Her türlü ayarı denedim. Avrden Hoparlörlerin ses çıkış güçlerini değiştirerek arkadaki hoparlörlerden de ses aldım. Ama ayrı bi kanal değil. Bildiğin öndeki hoparlörlerden ne ses geliyorsa arkalardan da geliyor. Ayrı ayrı bütün hoparlörlerden farklı ses gelmesini istiyorum. Çözüm önerileriniz inşallah vardır. Çünkü birkaç gündür kafayı yiyorum

• silver_storm S kullanıcısına yanıt
    MPC-HC ve LAVFilters kur sonra mpc-hc ayarlardan dahili süzgeçler bölümüne gel işaretli olan ne varsa kaldır uygula de sonra harici süzgeçler kısmına gel sağ üst köşede süzgeç ekle kısmına gir Lav Audıo Decoder yazacak süzgeç seçiminde tıkla tamam de süzgeç ekle kısmında lav audıo decodere tıkla ve tercih et de ve lav audıo decodere çift tıkla bistreamıng seçenegi var altta bulunan dolby dts hd true hd seçeneklerinin hepsine evet de uygula deyip çık şimdi dts bir film açtığında mpc ile opticten sesi direkt olarak amfiye göndereceksin dts ve diğer sesleri duyacaksın tabi amfi ve ses kartı ayarların doğru yapılıysa bilgisayarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odesy -- 22 Şubat 2019; 15:50:58 >
  • silver_storm S kullanıcısına yanıt
    Laptopta hdmi çıkış varsa direkt oradan Avr’ye bağlantı yapın. Bu sayede dts-hd ve dolby HD sesleri de amfinizden alabilirsiniz.

Tabii ayrıca bir önceki arkadaşın dediği programı indirip anlattığı ayarları da yapmanız gerek.

Bu sayede ses kartını boşa çıkartıp geri iade edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.