Şimdi Ara

PİONEER HPM-100 EFSANESİ 1976-∞ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
535
Cevap
1
Favori
21.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Memnunum abi iyiki almışım yalnız kolon üstündeki tiz ve mid potanslarını çevirirken cızırtılar geliyor sanırım oksit yapmış. Bunlar yağsız kontak sprey sıkılarak temizlenir mi?

PİONEER HPM-100 EFSANESİ 1976-∞ PİONEER HPM-100 EFSANESİ 1976-∞

• bama_boyy kullanıcısına yanıt
    Sanırım potansiyometreyi açmışsın veya açmışlar
    Potansiyometreyi dikkatlice aç , İzoprpil alkol ile sil ,Tiner aseton ,kolonya kullanma sakın . omaj değeri yanılmıyorsam 8 ohm ,bu değerde potans bulmak çok zor ,tel dirençli potans olsa gerek , izopripille silersen bastırmadan daha iyi sonuç alırsın . Kontakt sprey bazen işe yaramıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 11 Kasım 2016; 2:47:58 >
  • klonajinsky kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı anlamama gibi sorun var . 72 yaşındaki mühendis arkadaşım bana soruyor diye bir cümle yok . kendisi bile araştırıyor bilgi tazelemek için kitaplara başvuruyor , bazen şakadan benden çok şey biliyorsun diyor dedim , ondan çok şey bilmediğimi bende biliyorum .
    Gerçekten okuduklarınızı anlamıyorsunuz .
    Lafı uzatmayalım kardeşim siz haklısınız kabul ettim . tamam . Saygılar Hürmetler .
    https://www.youtube.com/watch?v=8--qp_j-l40
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Tamamdır Uğur abi teşekkür ederim bu arada resimleri netten buldum daha ellemedim kolonları :)
    Özür dilerim dikkatli bakınca ayrıntılar gördüm ,8,5 ohm gibi yanıtımı değiştirdim . bilgin olsun !. Onu tamir etmeye bilgin yeterli , takıldım sana
    Valla kelimesi kelimesine ne yazmışsınız odaklanmıyorum.Sonuç olarak kendi reklamınızı yapan postlarınız mevcut yazmıştım.Sizde "72 yaşındaki Elektronik mühendisi ,yurtdışında yurtiçinde önemli firmalarda çalışmış dostum bile aklına takılan bir problem olduğunda dur bir bakayım kitaplarıma deyip ,bilgi tazelemesini biliyor ,bazı şeyleri benden iyi biliyorsun diye espri yapıyor" yazmışsınız.Bu yazdığınızda benim yazdıklarımı doğrular nitelikte.

Ayrıca "Yazdıklarımı anlamama gibi sorun var" diyerek benimle ilgili bir sorun olduğu imanız da gözümden kaçmadı.Sizin de her fırsatta dediğiniz gibi "herkes herşeyi çok iyi biliyor"
    Odaklanamama sorunuzu çözmeniz lazım .
    Çok mühim bulmadığım konulara odaklanmakta zorluk çekiyorum.Lakin mühim bulduğum pool bilardo turnuvalarında Türkiye şampiyonluğum vardır.Asıl sizin ego sorununuzu çözmeniz lazımHer postunuzun içinde kendinizi överken "herkes herşeyi biliyor","eline 3 kuruşluk havya alan ustayım diyor","72 yaşında teknisyen bile bana sen benden iyi biliyorsun diyor" tarzı söylemler komik duruyor.
    Dostlarımdan özür diliyorum !.Bu konu gereksiz olmaya başladı ve uzadığı için

Bak sayın arkadaşım altta yazılan yazıları iyi okuyun !.

1) 72 yaşında olan arkadaşım Reşit bey teknisyen değil Yüksek elektronik mühendisi
    2) Kendisi ile konuşmalarımda (espri) ile benden daha iyi biliyorsuun diye şakalaşıyoruz .
    3) kendimi öven cümlem yoktur ,beni tanıyan burada bulunan tüm değerli dostlarım arkadaşlarım tanır , gerektiğinde kendilerinden fikir alışverişinde çok bulunmuşumdur ,hepsine saygı duyarım . ego ile sorunum yoktur bulunduğum noktayı bilirim .
    Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz ..

Bu kadar açık ve net yazdım ,bundan sonra anlamadıklarınızdan siz sorumlusunuz .

saygılarımla

Edit : imla hatası düzeltmesi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 11 Kasım 2016; 15:15:54 >
  • Yahu ha teknisyen,ha elektrik muhendisi bana ne?Ben bu anilarini buraya tasimanla alakali konusuyorum.Yani baska bir olaydan bahsediyorum.sende bunu anlamiyorsun.Ama ben sana "odaklanamama problemin var","okudugunu anlama sorunun var" gibi inceden hakaret etmiyorum.Bunlar ucuz söylemler ve cocuk yok karsinizda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Uğur abinin avukatı değilim dediğim gibi ona iş yaptırıyorum hatta bugun bir l-3807 gönderdim... Sanırım konu tayf idi sizde herhalde işlerinizi oraya yaptırıyorsunuz ki konu böyle uzadı. Bence bir işinizi de bu adama yaptırın bir tayf tan birde burdan fiyat alın. Emin olun ben bu söylediğimi yaptım. Ayrıca tartıştığınız adam kadar hatta fazlası kibirli ve aşağılayıcı bir uslubunuz var yok ciddiye almam odaklanmam vs bırakın bunları madem konu restorasyon ortaya koyun cihazları elektronik konuşsun bırakın sizi ciddiye almam ben bilardo şampiyonuyum muhabbetlerini. Saygılar...

• stakanar S kullanıcısına yanıt
    Alicim rica ediyorum ,bu nahoş sohbeti sonlandıralım . uzasın istemiyorum ,ne bana ne arkadaşa cevap hakkı doğsun istemiyorum .
    herkese saygılar sevgiler .
  • stakanar S kullanıcısına yanıt
    Üslup ayri hakaret ayridir.Ben kimseye hakaret etmedim ama bana edildi.Bilardo sampiyonuyum lafi da Ugur beyin bana "odaklanma sorununuz var" lafina istinaden soylendi.Takdir edersiniz ki odaklanma problemi olan bir adam bu seviyede bilardo oynayamaz.O zaman odaklanma sorunum yok,Ugur bey de yaniliyor demektir.Aslinda ben fikirlerimi anlatmaya calisirken yazdiklarimin cogunu bana gelen ithamlari savusturma maksatli yazdim.Bunlar da rahatsiz ettiyse insanlar yazdiklarina biraz daha dikkat etmeli diye dusunuyorum.Neyse bu konuyu fazla uzatmanin kimseye fayda saglamayacak.Herkes bildigi dogrudan gidecek :) Belki bir gün kendisiyle tanisma firsati buluruz.Burada sadece harfler konustugu icin yanlis anlasilmalar olabiliyor.Saygilar benden...

Değerli Büyüklerim ve küçüklerim hepinize ayrı ayrı selam ederim.

bana sorarsanız iki güzel insan gücendi birbirine restleşiyorlar ha upgradde ha restoration. yemişim ikisinide.

bir kere bu inadı bırakalım ki Uğur Bey ustadımızda bırakmış. @Sn. Klonajinsky kardeşimizde yenidir; hoş görelim.

iki parlak insan.

başlangıç güzel mesajla yapılmıştı. o kaldığı yer güzel. temiz bir muhabbet açılması dileğimle. ortada hiiç sorun yok. ben
    şahsen iki tarafta iyi niyet görüyorum birbirimize inatlaşmaya gerek yok.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

bana sorarsanız iki güzel insan gücendi birbirine restleşiyorlar ha upgradde ha restoration. yemişim ikisinide.

bir kere bu inadı bırakalım ki Uğur Bey ustadımızda bırakmış. @Sn. Klonajinsky kardeşimizde yenidir; hoş görelim.

iki parlak insan.

başlangıç güzel mesajla yapılmıştı. o kaldığı yer güzel. temiz bir muhabbet açılması dileğimle. ortada hiiç sorun yok. ben

saygılar.

• Günaydın güzel insanlar :)

Sizce yamaha ns-6490 raf tipi hoparlör 1978 model sony str-v5 receiver ile uyumlu olurmu
    Bu hoparloru almak istiyorum amazon sitesinde buldum fakat turkiyeye kargo yapmiyorlarmis
    Sizce hoparlor almaya deger ise,nasil nerden bulabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

iki parlak insan.

saygılar.

Selamlar uzman kardeş.Saygılar bizden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enverrss

Günaydın güzel insanlar :)

Sizce yamaha ns-6490 raf tipi hoparlör 1978 model sony str-v5 receiver ile uyumlu olurmu
    Bu hoparloru almak istiyorum amazon sitesinde buldum fakat turkiyeye kargo yapmiyorlarmis
    Sizce hoparlor almaya deger ise,nasil nerden bulabilirim.

Tünaydın kardeş.2 japon anlaşır diye düşünüyorum ama bahsettiğin speaker low-end bir speaker.Ben senin yerinde olsam onun sıfırını almak yerine daha iyi bir vintage hoparlöre yönelirdim ki amplifikatörün de vintage.Ama illa sıfır olsun diyorsan da kötü bir seçim olmaz.Zira nette fiyatına göre iyi bir seçim olduğu konusunda birçok yorum mevcut.Herkese iyi bir haftasonu dilerim...
    Cevabin icin tesekkur ederim. Bu konularda cok cahilim hoparlor konularinda hic bir fikrim yok. Yamaha hoparlorleri de youtube videolarinda sesini begendigim icin almak istedim. tabi kullandiklari anfi vintage degildi. Ben her muzigi dinleyen biri olarak baska nasil bir hoparlor alabilirim tam olarak onuda bilmiyorum aslinda :) ama cok buyuk birsey olmasini istemiyorum tv'nin yanlarina koymayi dusunuyorum cunku.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.