Şimdi Ara

Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
3
Favori
8.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece Bose 251 ler icin bahce amacli anfi alacagim, bu Piccolo N4 komple sistem. Gucu de 251'ler icin biraz dusuk geldi bana.
  • Burda bir şey göz ardı ediliyor. Audiophile sınıf üretim kalitesi.

Bilindiği gibi bir cihaz ne kadar ayrık tasarımsa o kadar iyi sonuç alma imkanı var. Mesela integrated den ise pre,power cok daha iyidir. Ondanda iyisi pre ve ayrı ayrı monoblok power seklindedir.

A-70 te Audiophile sınıf uretim kalitesi mevcut. Hifide en onemli kriterler neyse audiophile cihazlar ona odaklı üretilir. Mesela kasa durumu. Bir cihazda kasa titreşimlere karşı tedbirli üretilmemişse olay baştan biter. Buda kg dan anlaşılır zaten. Hoparlorlerde oyle. Kasa rezonansa geliyorsa hifi biter. Ayrıca giriş çıkşı temas noktaları hep altın kaplamadır. Trafolar açık değil manyetik olumsuzluklara karsı ekstra korumaya alınır. Güç ve pre katları için mutlaka ayrı trafolar, beslemeler olur. Devre tasarımları birbirini en az etkileyecek şekilde tasarlanır ve yerleştirlir. Ses en kısa yoldan hoparlore ulastırılır. Komponentler (Kondansatorler, diodlar, röleler, transistörler, potlar vs vs) ozenle secilir. İç kablolama mumkun oldugunca az olur. Daha bunun gibi seyler var. Bu detaylarda toplam kaliteyi etkiler ve audiophile cihazlarda olmazsa olmazlardandır. Cihazları bu yöndede ele almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 7 Nisan 2016; 10:17:34 >

• A-70 serisi 5 model ve aşağıda alt modellerinin görüntüsü mevcut.
    Bahsettiğim A-70 audiophile ürün farkı konusu, aşağıdaki alt 2 modelin iç yapısı ile kıyaslanınca çok net anlaşılıyor.

Bu mesaja eklenen görseller:

Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model)
  • Sanat eseri. ( tabiki bence )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pioneer A-70 amplifikatöre uygun sınıfta N-70 Network player modeli.

Yine audiophile standartlara göre üretilmiş cihaz. Analog ve dijital katlar için ayrı tasarlanmış izoleli trafolar. Cift Sabre ES9016S dac chip tasarım. Dac bordunda opamp ve dac için ayrı beslemeler. Titreşimlere karsı saglamlaştırılmış 11.5 kg lık şase. Yine titreşimlere karsı ekstra tasarlanmış 3 ayak tasarım. Manyetik koruma için ayrık 3 alan tasarım şase. Ayrık tasarım boardlar. Altın kaplama giriş ve çıkış terminalleri. Odyofil komponentler. DSD desteği. USB dac olarakta kullanılabilme yeteneği. Ön ve arkada usb girişleri. 2.5 inç Hdd kullanılabilir. Android telefonlarla yönetilebilir kolay yazılım desteği.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 7 Nisan 2016; 15:43:56 >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Olmaz bu Tuğrul çok kablolu bunun içi baksana heryeri kablo

• http://tr.aliexpress.com/store/product/Upgrade-Version-Assembled-ES9018-XMOS-U8-MUS8920X2-AD797X2-Op-amp-TCOX-0-1PPM-4-Layer-DAC/802369_32383764276.html

yanlış anlaşılmasın lafım ortaya kimse hedef değil ama yok odyofil komponent falan çok fena kandırılıyoruz beyler benden söylemesi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

http://tr.aliexpress.com/store/product/Upgrade-Version-Assembled-ES9018-XMOS-U8-MUS8920X2-AD797X2-Op-amp-TCOX-0-1PPM-4-Layer-DAC/802369_32383764276.html

yanlış anlaşılmasın lafım ortaya kimse hedef değil ama yok odyofil komponent falan çok fena kandırılıyoruz beyler benden söylemesi..

Neye göre üstat ?

:)

• neye göre?şuna göre.
    arkadaş anlatıyor işte öyle parçalar kullanılıyor odyofildi bilmemneydi binlerce dolara satıyor,bakıyorsun elin çinlisinin 150-250 dolarlık dacinde kullandığından farkı yok.diyot aynı diyot kondansatör aynı kondansatör potans aynı potans ,felan filan...
    bu işte bir yanlış var bence.ha siz hala bu konuda kendinizi kandırmaya devam edecekseniz onu bilemem..
  • quote:

neye göre?şuna göre.
    arkadaş anlatıyor işte öyle parçalar kullanılıyor odyofildi bilmemneydi binlerce dolara satıyor,bakıyorsun elin çinlisinin 150-250 dolarlık dacinde kullandığından farkı yok.diyot aynı diyot kondansatör aynı kondansatör potans aynı potans ,felan filan...
    bu işte bir yanlış var bence.ha siz hala bu konuda kendinizi kandırmaya devam edecekseniz onu bilemem..

Üstat cin de bmw de yapılıyor Almanya'da da bmw yapılıyor ikisinde de motor direksiyon fren disk teyp Balat'a her sey var.

Siz bu iki araba ayni diyorsanız siz kendinizi kandırmaya devam edin

İnsan da kulak var ve iki ürün arasında ki farkı 3 sn de anlar siz bunu anlamıyorsanız Yada anlayamıyorsanız zaten o ornek verdiğiniz ürünler den alıp Mutlu olun bırakında biz de beğendiklerimi zi alalım zira kimse kimsenin kesesinden alım yapmıyor

Her birey özgür
    Bmw alanda var dmw alanda var

Sizin doğrunuz hepimizin dogrusu olmak zorunda degil
    Bizimkide size uymak zorunda degil

Dediğim gibi hepimiz farklıyız gerek bütçe gerek keyf gerek oda yapısı gerek hanım korkusu gerek dinlediğimiz tur gerek bu hoby nin Hayatınız da ki yeri

Baska bir ornek vereyim

Oturduğum sitede iki daire var karşılık li

Ayni mt 2 ama ikisi arasında 2 kat fiyat farkı var sizce iki katını verip alan salak mi
    Bence hayır içindeki donanım çok baska iki daire de de ciddi fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 8 Nisan 2016; 0:18:42 >

• anlatmaya çalıştığım aşağıdaki mesajda çift mesaj olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Nisan 2016; 0:26:31 >
  • quote:

abi sorun çinde yapılması değil uçtu kaçtı denen cihazlarda çinde yapılanla aynı parçaların olması.çinde yapılan araçta bmwde aynı motor aksamı fren sşistemi vs mi var veya mercedeste?bunların bir anlamı var baktığında farkı dışarıdan bile hissedebiliyorsun kullanmayı bırak,ama hifi denen olay bence yüzde 90 kandırmacadan ibaret.ha alan memnun veren memnun ben buna birşey demiyorum sadece kendimce bir yanlışlık var bu işte diye uyarıyorum...

Oda bir düşünce saygı duyarım

• abi sorun çinde yapılması değil çinde yapılan ile hemen hemen aynı parçaların kullanılıp ya bak bu uçuyor kaçıyor deyip anormal fiyatlar istenmesi.sonra yok kabloydu yok spikedı altına mermer koy daha iyi çalar diye psikolojik etki yaratacak şeylerle insanların kandırılması.tabi alanın da ulan o kadar para verdim tabiki fark olacak deyip kendini kandırması.
    yoksa bmw de aynı motor aksamımı kullanılıyor fren sistemi?yada mercedeste sürüş kontrolü bilmemnesi adamlar arge için milyar dolar harcıyor.buna anlam verebiliyorsun bmwnin çin malı araçla farkını görmen için sürmene bile gerek yok dışardan teknolojiden bile hissediyorsun.benim anlatmaya çalıştığım bmwdeki fark ile hifi denen olaydaki fark aynı değil.kendimce bunu anlatmaya çalışıyorum,yoksa parası olan adam gitsin dolarla euro ile kcını silsin tuvalette bana ne bundan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Nisan 2016; 0:27:39 >
  • quote:

abi sorun çinde yapılması değil çinde yapılan ile hemen hemen aynı parçaların kullanılıp ya bak bu uçuyor kaçıyor deyip anormal fiyatlar istenmesi.sonra yok kabloydu yok spikedı altına mermer koy daha iyi çalar diye psikolojik etki yaratacak şeylerle insanların kandırılması.tabi alanın da ulan o kadar para verdim tabiki fark olacak deyip kendini kandırması.
    yoksa bmw de aynı motor aksamımı kullanılıyor fren sistemi?yada mercedeste sürüş kontrolü bilmemnesi adamlar arge için milyar dolar harcıyor.buna anlam verebiliyorsun bmwnin çin malı araçla farkını görmen için sürmene bile gerek yok dışardan teknolojiden bile hissediyorsun.benim anlatmaya çalıştığım bmwdeki fark ile hifi denen olaydaki fark aynı değil.kendimce bunu anlatmaya çalışıyorum,yoksa parası olan adam gitsin dolarla euro ile kcını silsin tuvalette bana ne bundan?

Anlatmaya çalıştığınız şeyi ben çok iyi anladım bunda bir sıkıntı yok

tek sıkıntı bunun sadece siz ve sizin gibi insanların düşünenleri olması yani benim gibi ve benzeri insanlar icin saygı duymak dışında hic bir anlam ifade etmiyor olması.

Çünkü ben neyle ne duyduğumu ve neyi değişinCe neyle karşılaşacağımı biliyorum buna sizde sadece saygı duyun gitsin

İnanmanıza gerek yok üstad'ım dediğimiz gibi hepimiz in her şeyi farklı

Bir coax kablonun hatta bir hifi sigortanın bile neler yaptığını duyunca ben bu görüşlere sahip oldum

Sizde demek bunu daha duymadınız görmediniz veya sevmediniz buda baska mevzu

• kablonun farkını bende bizzat gördüm hoca tam anlamamışsın demek istediğimi.neyse uzatmaya gerek yok.çünkü tartışma uzadıkça sanki direkt onu hedeflemişim gibi kişiselleştirmeye başlıyor insanlar neden bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Nisan 2016; 1:11:56 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Aynı tip ekipmanlar kullanılmış olabilir yada yakın kalitede ekipmanlar. Ama önemli olan o ekipmanların uyum içinde olup dışarıya verdiği sestir. Ne kadar güzel ses verirse o kadar f/p ürünü olur cihaz kendi bütçesinde. Haliyle alan kişide o kadar mutlu olur. Siz fiyatlar yüksek diyorsunuz bu ekipmanlarla yapılan cihazlara tamam orda haklısınız da her şey böyle kazık.

• @ilkerinanç verdiğin örnekteki DAC'ta kullanılan komponent yapısına bakarsak; giriş seviyesi satılan birçok marka/modele göre açık ara önde. Tabi olay mühendislik tarafında yatıyor, iyi kurgulanmış bir devre ve üzerine eklenmiş kalıpların üstünde yeni bir formül bütün bu algıları altüst edebilir, malzeme kalitesi aslında verimliliği/kararlılığı arttırır. Bazen çok basit ve sıradan bir devre kurgusunun, inanılmaz işler başardığına şahit olmuşuzdur. Mesela BOTS AV-711'de, 3rd part komponentler kullanılmıştır fakat verdiği sonuç iyidir; sonra mükemmel olur mu acaba diye modlama yapar/yaptırırsın sonuç sadece daha stabil omasıdır, daha iyi değil. Çünkü cihazın mühendislik tarafı son seviyededir, ileri gitmez. Bu işlerden iyi anlayan bir adamsanız, kurguda değişikliğe gitmeniz gerekir ki, fiyasko ile sonuçlanması muhtemeldir.

Sonuç bu tip DIY kitlerinin altında mutlaka referans alınan bir markanın iyi bir cihazı vardır. Alınan 100-200$'lık kit, 3-5k $ emsal bir cihaza eşdeğer de çıkabilir. Klonlanan, yada referans alınan cihazların mühendislik tarafında harcadığı para ne kadardır ona da bakmak lazım. Eğer bu kitler yeni icat olmuş olsa eminim 3-5 binden aşağı olmazdı. Çinlinin kurnazlığı işte..işimize gelmiyor da değil.

• ha bide şu var tabi.acaba çinliler mi bu işi ayağa düşürdü?bu iyi birşey mi kötü birşey mi?
    ben hala en baştaki fikrimin arkasındayım.insanlar çok daha ucuza çok daha kalitelisini alabilir.kapitalizmin doruk yaptığı bir sektör bu bence.1 koy 10 hatta 100 al.oh ne güzel.ondan sonra bunu yapan çinli kör oldu.ver eline ayda 100 doları hadi yallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Nisan 2016; 9:45:57 >
  • AR-GE kurup bu isi yapıp parçalarin üzerine AR-GE masrafını da ekleyip. Birde kar ini koyup satan bir urunu yapan firmadan alım olmaz ise o firma batar ise o chin li fikir hırsızı sonra neyi çalıp kopyalayacak onu da Cidde'n merak ediyorum

• ar-ge derken?amerikayı yeniden mi keşfediyorlar?amfi = amfi işte.ha en baştan yapan adamın hakkı yeniyor derseniz eyvallah.,hiç emekharcamıyorlar demiyorum 1 koy 100 al mantığı yanlış diyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.