Şimdi Ara

Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
3
Favori
8.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Benim bulduğum ürün teknik spek olarak AYRE den üstün

O spec lere bakarsak definitive sub 16 hz mis

Gercekte 30 bile yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Orijinalden alıntı: stakanar

Hocam yanlış düşünüyorsunuz bu iş tamamen mühendislik işi. Olay komponent kondansatör direnç falan değil. Biz sıradan amfilere restorasyon yaptık hatta Uğur abi forumda bunları paylaştı. En kaliteli parçaları kullandık iş sizin dediğiniz gibi olsaydı bizim bots av711 jadis olurdu ama olmadı. Kaliteli komponentler fark yaratıyormu evet çok fark ettiriyor ama kullandığımız hiend komponentlerle cihaz hiend ses vermiyor.

hocam siz verdiğim linke bakmamışsınız.bots jadis farkı yok verdiğim linkte.neyse dediğim gibi uzatmaya gerek yok.ben sadece böyle de birşey var dedim.ben 10 lira vermek varken 100 lira vermekten memnunum diyorsanız sizin bileceğiniz iş ,ben memnun değilim.

Anlamak istemediğiniz Yada Oyle tercih ettiğiniz sey 100 liralık urunu 10 liraya ne üretebiliriz ne alabiliriz

Madem oyle Dac almak istiyorum AYRE 4000 USD fiyatı var hadi bunu bana bulun 400 USD ye 3 sn sonra almis olacağım

ben zaten fiyatın 4000 usd olmasını sorguluyorum.4000 dolarlık ürünü 400 dolara alabilen varsa bize de yol göstersin bizde alalım.elma ilearmut sap ile saman şu anda konuştuğumuz.

Bulun alalım demiş sin ya iste tam olarak bizde onu diyoruz yok zaten oyle birşey

hoca boşver ayrı frekanslardayız şu an.
  • çin markaları hifi mağazası açsak da şu millet nasiplense diyorum
    var mısınız?
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    işin komik tarafı malzeme kalitesi ve işçilikte daha iyi görünüyor.peki bu da belirleyici değilse ne abi bunlarda? yapan okuyup üfleyip mi yapıyor? bu mu belirliyor kaliteyi?nasıl anlayacağız iyisini her önümüe geleni dinleyip kulağımıza hangisi iyi gelirse onu alıp gidecek miyiz hiç fiyata bilmemneye bakmadan?nasıl iştir abi insanı müzik dinlediğine dinleyeceğine pişman ediyorlar.cihaz mı dinliyoruz müzik mi?

https://www.google.com.tr/search?q=ayre+dac&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6jLXUov_LAhViG5oKHc97D4AQ_AUIBigB&dpr=1#imgrc=_
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    ben kafayı bozdum abi diy olayına giricem.dandikse de ben yaptım düzgün yapamamışım dandik olmuş deyip kendimi avuturum artık
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Bu sektorde kucuk farkliliklar bile buyuk para ediyor. Simdi 4.000 euroluk DAC in uretecegi farki tartisiyoruz ama dac tek basina ne yapacak ? 20.000 euroluk hoparlorun var 15.000 euroluk amfin kalkip 300 euroluk dac baglar misin? Gece uyuyamazsin bak...
    Saka bir yana bu isler tabiki parayla olculmez ama sistemin en degerli parcasi hoparlor olmali keza en zor olan o ...oradan geriye dogru amfi kaynak kablo gibi geriye gidildiginde uygun parcalari bulmak lazim.
    Simdi butcem dahilinde bir hoparlor edindiysem 1.000 euro gibi kalkip da ondan tam performans cikaramayacak 10.000 euroluk veya 4.000 euroluk dac baglamam. Gider bu çin dac ini alirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Gustard da büyük kloncu saygım sonsuz Violectric klonu olabilir bu cihazda

• HI-DEF-MAN çok doğru bir söz yazmış . Kolonlar işin yapı taşı . birleşenlerinize ister ev parası harcayın hoparlörleriniz kötüyse kötü ses alırsınız .
    öncelik dinlediğiniz müzik türüne ,kulağınız hangi seslerden hoşlanıyorsa o yönde tercih edip alabileceğinizin en iyisini almalısınız . geri kalan sistemi kurmak daha kolay .
    4000 dolar euro her neyse bir cihazı klon olanı 400 olmasada 800 -900 almak olası ,birebir .

çünkü bu emek hırsızlığı ,teknoloji hırsızlığı , adam tesis kurmuş ,milyon dolarlar harcamış ,adam mühendisler çalıştırıyor ,AR -GE milyonlar gömüyor . herşeyin en ince ayrıntısına kadar hesap ediyor ,günlerce aylarca test ediyor , piyasada tutuluyor , marka olmak için reklam veriyor , kaliteden ödün vermemeye çalışıyor , mutlaka kompenant malzeme ederi 4000 değil ama bu saydıklarım için hesaba katılıyor .
    Biri çıkıyor birebir kopya yapıyor internet sitelerinde 400 -800 her neyse şakır şakır satıyor , alanda memnun
  • bu aliexprese merak sardıktan araştırdıktan sonra çinlilerden 2 tane marka dikkatimi çekti.biri xindak diğeri winner (veya tonewinner neyse).adamların tasarımlarına bakıyorum o yüzbinlik cihazlarda yok.isteyen baksın.illa klon veya emek hırsızı olmaları gerekmiyor.gayette güzel cihazları 1500-2000-3000-5000 dolar fiyat aralığında satıyorlar.şıkır şıkır cihazlar.
    ben matbaa makinaları sektöründeyim.adamlar yıllarca bilgisayardan kalıp pozlama makinasını taklit ede ede daha iyisini yaptı şimdi cron diye bri marka var dünyada en fazla satan marka.bir sürü de patenti var kendine ait.cron olmasaydı şu an türkiyede bu makinaların kodak fuji olanlarını insanlar yüzbinlerce euro verip alacaklardı.şu an yarı fiyatına satamıyorlar.bu kime yarıyor peki?olaylara değişik açılardan bakmayı deneyin.
    Şiödi asıl soruyu sorayım.
    Arcam R-DAC mı alırsınız yoksa bu Gustard ı mı?

bu soruyu ben sorardım.

yani diyelimki ikisi aynı kalitede ama biri 500 dolar öbürü 1000 dolar.sırf markaya niye 500 dolar daha fazla vereyim beni ilgilendiren kısım bu.arada büyük fark varsa param da varsa tabiki arcam.
  • Benim sorduğum sorudaki cihazlar aynı fiyat....
    Hangisi?

aynı kalitede cihazlar mı peki öyle sorayım ben de?yoksa mesela gustard 1 tık daha iyi ise onu alırım tabiki.
    Bilmem ben , bilsem sormazdım zaten...

• ben de sormuyorum o zaman.
    şaka bi yana aynı kalitede cihazlar ise aynı fiyata ise tabiki tanıdık bilindik olanı.benim başından beri bahsettiğim bu değil yalnız.
  • valla şöyle bir düşündüm de ben fikir değiştirdim.direkt gustardı alır işime bakardım.belki yanlış kara bilemem ben içgüdüme göre karar verdim.

Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model)  Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model)  Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model)
  • Tasarlayan adamın tuning i ve bileşenlere para veriliyor. Saf gümüş kablo kullanılan, elle sarılan bir trafonun esavabı mucizesi 100k usd tutyor olabilir, ürettiği seste o seviyede.

Sevgili Altuğ herhalde rasyonel, ekonomik karar alan ve bu işte biraz tecrübeli biri daha sonra teknik destek ve servis alabileceği bir ürünü tercih eder. Bahsi geçen çin üretimi dac bu kapsamda ise, sonik başarımıda fiyatı ile orantılı ise alınabilir. Tabi konu Arcam diye başladığında bu soruların bir tanesi hariç hepsi sorulmadan ortadan kalkıyor, marka olmak böyle bir şey. Çin mallarına hiçbir ön yargım yok, hatta consumer electronic büyük bir pazar olsa, eminim çat diye markaların canına okuyacak kalitede ürün yaparlardı, ama pazar ufak. High End ürün, bambaşka bir konu, tasrımcının kulak zevki, kullanılan malzeme, el işçiliği vs çin in bunların yakınından geçmesi mümkün değil.
  • .

• edit:telefonu geçelim iyi bir örnek değil.

adamlar yakınından bile geçememişler...valla bence direkt sollayıp gitmişler.dua edin dediğiniz gibi pazar küçük.
    illaki benden daha tecrübelisiniz bu konuda iddiam yok ama bu tür tasarımları gryphon,krell,accuphase gibi cihazlarda gördüm onları da alana yanında araba hediye ediyorlar.

http://tr.aliexpress.com/item/New-Xindak-PA-1-2-pure-End-stereo-power-amplifier-Xindak-PA-1-upgraded-version-hi/32366502619.html?spm=2114.010208.3.1.Dx6dOd&ws_ab_test=searchweb201556_6,searchweb201602_1_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_508_10032_10020_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=3fb75b32-975d-47f9-85cc-d7a4fba4eb08

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Nisan 2016; 20:59:17 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.