Şimdi Ara

Pioneer A-70DA Stereo Amfi (Yeni Model) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
3
Favori
8.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence Çinlilerin ayağa düşürdükleri bir şey yok, sadece ürettikleri çoğu üründe emek hırsızlığı yapıyorlar. Birçok sağlam markanın üretimlerini Çin'de yaptırması, klon sektörünü de beraberinde getirdi. Adamlar kopyalıyor hatta bazen orjinalinden bile iyi yapıyorlar. Bir de komponentlerin çoğu Çin'de üretiliyor. Ben 2 adet Elna Silmic II kondansatörü 5$ alırken, adamlar o paraya 100 adet alabiliyor. Yani kendimiz kaliteli bir devre üretmeye kalksak yine maliyet yüksek çıkıyor.
    Dediğin gibi daha ucuza alabilirdik. Bizim sıkıntımız TR'ye giren bu tip ithal ürünlerde; KDV, ithalatçı ve bayi payları derken 300$ lık bir ürünün 1000$ seviyelerine çıkması. Birde buna paramızın ederi ve alınan ortalama maaşlar girdiğinde alım kapasitesi hayli azalıyor.
  • gümrük vergi vs işin diğer ayağı.o ayrı bir tartışma konusu zaten.
    iyi güzel arge vs yatırım yapıyorlar da neden çinde yaptırıyor çünkü malzeme ucuz hepsinden öte işçilik ucuz.peki bu adamın emeği var da bunu üreten işçinin emeği yok mu?nereden baksan bir yerde hata var.bir de insanların üzerine alınması da gereksiz tekrar söylüyorum ben sizin yanınızdayım ticaretini yapan adamdan bana ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Nisan 2016; 10:10:22 >
  • İşçiliğin ucuz olması hiçbir zaman tasvip etmediğim bir olaydır orası ayrı bir mevzu. Artı çinlilerin üretim emeklerinden dolayı hak sahibi olmaları diye birşey olamaz. Fikri bir eser/icat bu hangi kategoride olursa olsun sahibine aittir, hiçbir gerekçe bedavadan/izinsiz kullanma hakkı vermez.

Son kullanıcı olarak sevdiği bir markanın pazarlama politikaları neticesinde üretimini Çin'de yaptırmasından memnun olan yoktur sanırım.

Alınganlık yapmıyoruz Sayın @ilkerinanç, senin bazı olaylara bakış açınla bizim anlattıklarımız arasında küçük farklar var sadece, yoksa hepimiz de son kullanıcıyız ve f/p istiyoruz ;)
  • ben çinlilerin emek hırsızlığı yapmasını savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.istersen bu fiyatlara yapılabiliyor bunu anlatmaya çalışıyorum.sen emek harcadıysan 250 dolara satma da 500 dolara sat.hadi 750 dolara sat.ama 250 dolarlık ürünün birebir benzerine 2500-3000 dolar isteme.fiyatları örnek verdim sadece.
  • Merhaba,

Konu nerelere gitmiş. Audiophile cihazlarda seviye seviyedir. Giriş seviyesi audiophile cihazda var, arac yada ev fiyatı audiophile cihazda var.

Pioneer ın bu cihazlarıda sıradan degil audiophile odaklı üretimdir. Bunlar nedir, aynı seyleri yazacagım ama;

1. Kasa ekstra ek alt kalın sac, ön ve yan paneller aluminyum takviyelidir. Amac kasanın rezonansa gelmemesi. Sıradan cihazlarda bu kalitede kasa olmaz.
    2. Cihazların tum giriş cıkışları altın kaplamadır. Sıradan cihazlarda olmaz.
    3. Kondansatorler sıradan degil ESR leri dusuk özel üretim yada Nichicon gibi markalardır. Sıradan cihazlarda olmaz.
    4- Cihazınların guç, sürücü yada analog dijital kısımları hep ayrı trafolarla beslenir. Sıradan cihazlarda olmaz.
    5- Trafolar özel bir metalle izole edilir ve içi epoksi ile mühürlenir. Bu hem trafo sesini engeller hemde manyetik alan sorununu çözer. Sıradan cihazlarda olmaz.
    6- Derveler birbirini etkilemesin diye ayrık tasarım yapılır. Sıradan cihazlarda olmaz.
    7- Dac kısımları cift dac chip ile yapılır ve yine opamp ile dac chip beslemeleri ayrık beslenir. Sıradan cihazlarda olmaz.

Dediğim gibi audiophile sınıfta 5.000 tl yede amfi var 100.000 TL yede. Yada 10.000 TL yede hoparlor var 250.000 TL yede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 8 Nisan 2016; 10:38:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Olmaz bu Tuğrul çok kablolu bunun içi baksana heryeri kablo

Slm,

Lambalı cihazlarda aksi mümkün mü. 50-100 volt dolasmıyorki cihazda. Tüm komponentler pcb degil tek tek kablo ile bağlanıyor.

Fazla uzun yada fazla dolaşan kablo her zaman sıkıntıdır. Hem yol uzar, hemde etkileşimi daha fazla olur. En kısa yoldan en az etki ile sinyal tasınmalıdır.
  • Bizim Milletçe kronik rahatsızlığımızdır bu;hafife alma,basit görme,kolay sanma,Anne gel yemek yiyelim köfte ısmarlayayım sana,kaç para oovvv o paraya 1kg.kıyma alırız evde hep beraber yeriz hep Anne mantığı.En ufak bir işin arkasındaki o büyük emeği hep görmezden gelmek isteriz buna makabilde kendimiz bir b.k yapamayız yapanada b.k atarız.Konumuza gelirsek alsın vatandaş bu ucuzdan parçaları birleştirsin güzel bir Amp.yapsın adınıda mesela Küheylan koysun bizde alalım ucuzdan Hop.larımızı şaha kaldıralım,elin Japonunun yaptığı enaz 10 yılını devirmiş Amp.lilere 5000TL vermeyelim,sıfırına ulaşmak zaten mümkün değil 20binlerde fiyatları.Tabiki fiyatlar şişmesin ama herşeyide bu kadar basite indirgemeyelim.Bunun gibi bir mevzu Hop.lar konusundada olmuştu ne varki bu Hop.ların içinde 10-20-30-40bin vb.fiyattalar falan,yani bu mevzu hamur gibi çok su kaldırır.Herkezin düşüncesine saygı duymak lazım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış düşünüyorsunuz bu iş tamamen mühendislik işi. Olay komponent kondansatör direnç falan değil. Biz sıradan amfilere restorasyon yaptık hatta Uğur abi forumda bunları paylaştı. En kaliteli parçaları kullandık iş sizin dediğiniz gibi olsaydı bizim bots av711 jadis olurdu ama olmadı. Kaliteli komponentler fark yaratıyormu evet çok fark ettiriyor ama kullandığımız hiend komponentlerle cihaz hiend ses vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: stakanar

Hocam yanlış düşünüyorsunuz bu iş tamamen mühendislik işi. Olay komponent kondansatör direnç falan değil. Biz sıradan amfilere restorasyon yaptık hatta Uğur abi forumda bunları paylaştı. En kaliteli parçaları kullandık iş sizin dediğiniz gibi olsaydı bizim bots av711 jadis olurdu ama olmadı. Kaliteli komponentler fark yaratıyormu evet çok fark ettiriyor ama kullandığımız hiend komponentlerle cihaz hiend ses vermiyor.

+1

• Tasarım işi çok önemli. Mesela dac chip leri piyasada belli. Aynı DAC chiple yapılan bir suru cihaz var. Ama sınıfları ve sonucları cok farklı. Çok basit tasarımda olabiliyor, çok komplikede olabiliyor.
    Yine aynı mosfet transistörle yapılmış seviye seviye bir suru farklı amfi çıkış katı görürsünüz. Aynı çalmazlar.
    Daha farklı örnek verirsek İNTEL CPU belli. Aynı CPU yu 50 usd lik anakartta da kulanırsınız, 300 usd lik anakarttada. Sonucta ona göre olur. Olay burda.

Önemli olan altyapı, tasarımdır. Upgradelerde o ölçüde netice verir.
  • quote:

hocam siz verdiğim linke bakmamışsınız.bots jadis farkı yok verdiğim linkte.neyse dediğim gibi uzatmaya gerek yok.ben sadece böyle de birşey var dedim.ben 10 lira vermek varken 100 lira vermekten memnunum diyorsanız sizin bileceğiniz iş ,ben memnun değilim.
  • Ayda 23 USD maaş vererek işçi çalıştırdıklarını düşünürsek ...pahalı bile...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

hocam siz verdiğim linke bakmamışsınız.bots jadis farkı yok verdiğim linkte.neyse dediğim gibi uzatmaya gerek yok.ben sadece böyle de birşey var dedim.ben 10 lira vermek varken 100 lira vermekten memnunum diyorsanız sizin bileceğiniz iş ,ben memnun değilim.

Anlamak istemediğiniz Yada Oyle tercih ettiğiniz sey 100 liralık urunu 10 liraya ne üretebiliriz ne alabiliriz

Madem oyle Dac almak istiyorum AYRE 4000 USD fiyatı var hadi bunu bana bulun 400 USD ye 3 sn sonra almis olacağım

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Sen parayı bana yolla bizim Ali Expres kargoyla yollayacak sana

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Sen parayı bana yolla bizim Ali Expres kargoyla yollayacak sana

Tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

quote:

Anlamak istemediğiniz Yada Oyle tercih ettiğiniz sey 100 liralık urunu 10 liraya ne üretebiliriz ne alabiliriz

Madem oyle Dac almak istiyorum AYRE 4000 USD fiyatı var hadi bunu bana bulun 400 USD ye 3 sn sonra almis olacağım

ben zaten fiyatın 4000 usd olmasını sorguluyorum.4000 dolarlık ürünü 400 dolara alabilen varsa bize de yol göstersin bizde alalım.elma ilearmut sap ile saman şu anda konuştuğumuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

quote:

ben zaten fiyatın 4000 usd olmasını sorguluyorum.4000 dolarlık ürünü 400 dolara alabilen varsa bize de yol göstersin bizde alalım.elma ilearmut sap ile saman şu anda konuştuğumuz.

Bulun alalım demiş sin ya iste tam olarak bizde onu diyoruz yok zaten oyle birşey

• Benim bulduğum ürün teknik spek olarak AYRE den üstün

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.