Şimdi Ara

Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
5.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

öncelikle, HiFi konusunda yeniyim o yüzden sorularım saçma olabilir. kusura bakmayın şimdiden.

müzik ağırlıklı bir sistem kurmayı seçtim
    önümde iki seçenek vardı.
    ya çok kanallı bir sinema amfisi
    yada 2 kanallı stereo amfi seçecektim. 2 kanallı amfiler daha pahalıydı ancak müzik için en doğrusu bu seçim olduğunu düşündüm.
    o yüzden tercihim segmentide çok başarılı olduğunu öğrendiğim

Pioneer A-30 Stereo Amfi oldu.

http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-a-30-stereo-amfi_130.aspx?CatId=133

tabi bu amfi neye ses verecekti?

o da bu

Magnat Monitor Supreme 202 Raf Tipi Hoparlör

https://www.youtube.com/watch?v=a9Uj5l_fjeo

http://gsaelektronik.com/urun/magnat-monitor-supreme-202-raf-tipi-hoparlor_709.aspx?CatId=229

sistemi bağladım benim düzeneğe.

ilk izlenimlerim müziklerin muhteşem ötesi olduğu. müzik 2 kanal HiFi de dinlenmeliymiş bunu kulaklarımla anladım.

amfiyi özellikle övdüler. bakalım göreceğiz. tercihler konusunda yorumlarınızı alabilirmiyim?

• Birde resim eklesen tam süper olur
  • Bilgisayar üzerinden kullanılıyor ve onboard ses kartından analog çıkış alınıyorsa ilk tavsiyem kesinlikle ortalama bir DAC edinmen olur, ses kalitesi ciddi şekilde farkedecektir.
  • Pioneer A-30K Stereo Amplifier
    Magnat Supreme 202 Bookshelf Monitor
    HRT MusicStreamer II Digital to Analog Converter DAC
    Black Rhodium Twist RCA - RCA Direct Amlifier - DAC Ara Kablo
    Wire World Starlight USB Cable
    Black Rhodium Twist Speaker Cable 2x

Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202  Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202  Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202

Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202  Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202  Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202

Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202  Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202 Pioneer A-30 Stereo Amfi ve Magnat Monitor Supreme 202

Ayaklar tamamen el yapımıdır.
    Şuan Amfinin bulunduğu Stand dan küçük bir kare. Burada da biraz tasarım söz konusu tabi sunum açısından :) İleride yeni cihazlar eklenirse ciddi anlamda güzel bir sunum olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 5 Mayıs 2014; 18:55:38 >

• mageji kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    ben de inşallaj a-70 almayı planlıyorum.

iyi günlerde kullanmanız dileğimle.
  • Divide By Zero kullanıcısına yanıt
    hocam, ilave DACın tam olarak fonsksiyonu ne oluyor? ampliler içinde zaten bir dönüştürüüc olmuyor mu?
  • mageji kullanıcısına yanıt
    iyi günlerde kullanın, ağız tadıyla dinlemek nasip olsun.
  • Tesekkur ederim arkadaslar. Merak ettiginiz bir soru olursa sorabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

hocam, ilave DACın tam olarak fonsksiyonu ne oluyor? ampliler içinde zaten bir dönüştürüüc olmuyor mu?

Amplide sayısal giriş varsa (örn: coax ya da optik) ve ses bağlantısı bunun üzerinden yapılırsa sesi analog sinyale çevirme işini ampli yapıyor. Öte yandan eğer onboard ses kartından analog çıkış alınıyorsa bu durumda çevrimi bilgisayar yapıyor. O/B ses kartlarının bu yeteneği sınırlı olduğundan bu durum ses kalitesine olumsuz anlamda etki ediyor.

DAC burada devreye giriyor. DAC'a bilgisayardan optik kabloyu bağlayıp, analog çıkışından amplinin tos girişine giriyorsunuz, dolayısıyla ses işleme işini dac yapmış oluyor. Elbette kullanmakta olduğunuz amplinin sayısal girişi olmadığı senaryolar için geçerli bu durum. 300 liraya alacağınız bir DAC ile hali hazırda av receiver sahibiyseniz bir fark yaratmanız pek mumkun olmaz. Buna gerek de yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Divide By Zero

quote:

Amplide sayısal giriş varsa (örn: coax ya da optik) ve ses bağlantısı bunun üzerinden yapılırsa sesi analog sinyale çevirme işini ampli yapıyor. Öte yandan eğer onboard ses kartından analog çıkış alınıyorsa bu durumda çevrimi bilgisayar yapıyor. O/B ses kartlarının bu yeteneği sınırlı olduğundan bu durum ses kalitesine olumsuz anlamda etki ediyor.

DAC burada devreye giriyor. DAC'a bilgisayardan optik kabloyu bağlayıp, analog çıkışından amplinin tos girişine giriyorsunuz, dolayısıyla ses işleme işini dac yapmış oluyor. Elbette kullanmakta olduğunuz amplinin sayısal girişi olmadığı senaryolar için geçerli bu durum. 300 liraya alacağınız bir DAC ile hali hazırda av receiver sahibiyseniz bir fark yaratmanız pek mumkun olmaz. Buna gerek de yok.

Tsk ederim. Arkadasin aldigi amplide gerek var mi peki? Bn de ilerde pio a serisi ya da harman kardonun stereo amplisini dusunuyorum da.

• quote:

quote:

quote:

Tsk ederim. Arkadasin aldigi amplide gerek var mi peki? Bn de ilerde pio a serisi ya da harman kardonun stereo amplisini dusunuyorum da.

Merhaba
    benim kullandığım Stereo Amfidir. Stereo amfilerin genelinde dahili DAC bulunmaz. dolayısıyla bir stereo amfi harici DAC çözümü gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 11 Mayıs 2014; 14:11:20 >

• Uzun bir süre dinleme şansiniz oldu, ayni magnat 202 ler bende de mevcut ben avr ile kullaniyorum, ne dersiniz odyofil olmayan birisi bu cihazdan almali mi avr nin yanina ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mageji

quote:

quote:

quote:

Merhaba
    benim kullandığım Stereo Amfidir. Stereo amfilerin genelinde dahili DAC bulunmaz. dolayısıyla bir stereo amfi harici DAC çözümü gerekmektedir.

A70de var diye biliyorum mesela. Usb.

• cok begendim sistemi, bende pioneer a9 kullaniyorum. hoparlorlerim ise triangle antal ex, sisteme gore dac cok up olmus sanki, bende bu aralar dac almayi planliyorum da =) memnunmusunuz?
  • Peki sesi çok yukselttiginizde boğulma oluyormu.Bende marantz 5005 var. Magnat 202 leri onunla kullanıyorum. Ses seviyesi yarıyı bira, geçtiğinde bassalar coşuyor bende.

• magnat basları nasıl bir video çekebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

magnat basları nasıl bir video çekebilir misin?

Aynı hoparlörü ben kullanıyorum bir raf tipine göre oldukça yüksek bir kule hoparlöre görede oldukça düşük bası. Sesi açtıkça coşuyor alt ve üst komşu çok rahat rahatsz olur. Duvar ve yeri titretiyor bası

Kalite olarak her türlü multimedya sisteminden çok daha kaliteli basları mevcut. Elimde z2300 var yıllarca bunu kullandım bassları ile nam yapmış bir set fakat magnat 202 leri dinledikten sonra o baslar kuru gürültü geldi kulağıma kutulayıp kaldırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox90 -- 1 Mayıs 2015; 15:31:15 >
  • Pioneer A 70-K da usb dac var ve mükemmel çalışıyor...24 bit 192 khz...ama amplifikatörün ses karakteri de muhteşem...özellikle panç dediğimiz tokatlı bas ve genel müzik pasajlarında, gevrek tabir edeceğimiz bazı pirinç nefesliler ve yine orta baslarda...çzellikle klasik müzik dinleyenler orkestra ataklarındaki berraklığa hayret edecekler...bir de muhteşem korolar seslendiriyor...hani kafa kafa sesleri görebiliyorum dersiniz ya..işte öyle...ama A 70 alacak olanların 4 ohm ve üstü(2 çift olarak 16 ohm a kadar) hoparlör kullanmaları şart..çünkü class d...yani op-amp preamplifier ve mosfet entegrelerden güç üretmekte...en uygun hoparlörler genelde 90 dB ve üzeri 6 ohm dirençli hoparlörler...gerçekten muhteşem sesler ürettiğini gördüm...hatta ben ön yükseltici tüplü olsun diye Magnat MA 600 ü ısrarla aldım....ama PIONEER A 70-K ya daha sonra hayran kalarak dinledim...şimdi bir de bu amplifikatöre sistem kurmaya bakıyorum...belki de JBL 4307 Control monitörlerle...Magnat lı sistemim salonda kalacak, dinleme odama da bu sistemi koyacağım...tabii JBL 4307 ler gelirse...bir ağabeyimizin evinde A 70, 43 YAŞINDA BİR ÇİFT JBL L65 SÜRÜYOR...ORADA DİNLEYİNCE ZATEN HAYRAN KALMIŞTIM...YANLIŞ ANLAMAYIN BU AĞABEYİMİZİN EVİNDEKİ ASIL SİSTEM 200 000 DOLAR MALİYETTE...ama o sürekli bilgisayar üzerinden usb bağlantıyla aldığı "google jazz radio" u bu basit sistemde dinliyor... PIONEER A 70 ve bir çift JBL L 65 le...haklı da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hifiadviser -- 2 Mayıs 2015; 17:53:38 >

• Fox90 kullanıcısına yanıt
    Peki bu magnat 202 ler sadece stereo için bookshelf mi? İleride kule + center ekleyerek sinema sistemi surround hop olarak kullanılılır mı?
  • shockwave error kullanıcısına yanıt
    Stereo için çok giris ürünler. SinemadA arkada kullanmak için daha iyi olur tabi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.