Şimdi Ara

pioneer 2100-2150 arasındaki fiyat farkı neden? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
6.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iki adet SONY CDX-GT 480 oto teyp i cuma günü yeğenim ist. aldı ürünler bugün geldi
    ürünlerin kutusunda garanti kağıdı var ve içindeki küçük kitapçığıda satıcı imzalamış iki yıl garantili diye yazıyor. inş. doğrudur.
    yalnız bir yeri dikkatimi çekti malum teyp in kafası çıkıyo bu çıkan kafanın arka tarafında kabartma yada oyma şeklinde sony yazması gerekmezmi bunda öyle bişi yazmıyo yoksa çakma ürünmü aldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: crepis

Arkadaşlar iki adet SONY CDX-GT 480 oto teyp i cuma günü yeğenim ist. aldı ürünler bugün geldi
    ürünlerin kutusunda garanti kağıdı var ve içindeki küçük kitapçığıda satıcı imzalamış iki yıl garantili diye yazıyor. inş. doğrudur.
    yalnız bir yeri dikkatimi çekti malum teyp in kafası çıkıyo bu çıkan kafanın arka tarafında kabartma yada oyma şeklinde sony yazması gerekmezmi bunda öyle bişi yazmıyo yoksa çakma ürünmü aldık

Firma garantisinde, yani distribütör garantisinde değil. Çok da birşey farketmez. Ben de sony ana ünite kullanıyorum. Benim aldığım yer de satıcı firma garantisi veriyordu.

Kabartma sony yazısına dikkat etmedim. Ürünün sony olup olmadığı kutuyu açar açmaz anlaşılır zaten.

• valla ilk defa sony kullanacağım dün bir arkadaşın aracında sony vardı ondaki teyp in çıkan kafanın arkasında oymalı şeklinde sony yazıyordu bunda yok ondan kafam karıştı ama ürün güzel görünüyo gerçi daha taktırmadım sesi nasıl çıkacak acaba
  • Pioneer 2150 çok iyi fiyat verilen siteden alışveriş yapan varmı güvenilir bir yer mi acaba banada çok cazip geldi fiyat.
  • ben de 2150 veya 2100 almayı düşünüyorum ama şu rds olayı kafamı karıştırdı. bu 2 modelin özellikleri arasındaki tek fark rds mi? 2150 modelinde cd'den veya usb'den müzik çalarken şarkının adı ekranda yazıyor mu? şarkıyı açarken klasör seçebiliyor muyuz? şöyle sorayım fm radyo dinleme dışındaki fonksiyonlarda tamamen birbirlerinin aynısı mı bunlar?
  • Evet aynı.
    xx50 li seri almak en mantıklısı.
    Ama almışken, 4150 ya da 5150 alın.
    Ben genelde en düşük 7000 serisi alırım mesela.
  • arkadaşlar bugün sony 480 us modelini araca monte ettirdim aracım dacia logan önler sanırım 13 cm lik orjinal blaunkbut arkalar ise sony haoparlör aracın kendi teybinde sesi biraz fazla açınca hoparlörler cızırtı yapıyordu bugün son ses 50 ye kadar açtım en ufak bir cızırtı yada hoş olmayan bir şey olmadı teybin görünümü de çok hoş radyosunu fazla denemedim ama usb si çok güzel parçaları çok hızlı okuyo yalnız ilk açılış biraz uzun geldi bana bir 30 saniye sürüyo sanırım ama sesi bence süper çıktı klassör seçme olayı sony den başka modelde yok pioneer in eşdeğer modelinde klasör seşme özelliği yok
    bu arada teyp garantili içinde garanti kağıdı imzalanmış
  • 50li seriler ile 00seriler arasındaki yüksek fiyat farkı bir nebze de döviz kurundan dolayıdır... örnek vermek gerekirse 50li seriler avustralya japonya amerika gibi yerlerden kaçak gelebilmekte ve bu nedenle döviz kuru 1,3-1,5tl gibi olmaktadır. garantili satılan modeller ise yalnızca avrupa bölgesi için üretilen ve euro olarak fiyat etiketi alan cihazlardır yani kafadan minimum kur nedenli 0,7tl fark oluşmakta bu da en ucuz üründe bile 75-90tl kadar fark demektir. geri kalan fiyat farkı da arkadaşların bahsettiği gibi trt bandrolü distribütör hizmetleri vs gibi farklardır.

cihazlara gelirsek yıllardır kullanan alan ve satan biri olarak kalite farkı veya tüm 00ların orjinal tüm 50lerin çakma pioneer olma durumu kesinlikle olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim

xx50li modellerde RDS olmama sebebi RDS sisteminin avrupa bölgesi için olmasıdır amerikada ise rds alternatifi SIRIUS ve supertuner sistemleri 50li cihazlarda vardır (daha anlaşılır olması için avrupanın PAL diğer bölgelerin NTSC olması gibi düşünebilirsiniz)

RDS sistemi yalnızca radyo dinlerken radyo istasyonunun adı telefonu şarkı adı yayın türü vs gibi yayınladığı bilgileri teyp ekranında görmenizi etkiler bunun dışında hiçbir etkisi yoktur yalnız xx50 modelleri alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var bazı bölgelerde satılan xx50li modellerde radyo frekansları bizdeki gibi .10 şeklinde atlamaz .05 atlar bu nedenle türkiyede frekanslar tutmamakta ve radyo kullanamama sorununuz olabilir hiç korkulacak şey değildir yapılması gereken satın alırken dükkanda test ederken radyoyu da denemeniz bu sorunu yaşamanızı engeller

bunların dışında hiçbir fark yoktur kalitesi mp3 okuması klasörü vs aynıdır umarım yardımcı olabilmişimdir satın alırsanız güle güle kullanmanız dileğiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: K.A.A.S

50li seriler ile 00seriler arasındaki yüksek fiyat farkı bir nebze de döviz kurundan dolayıdır... örnek vermek gerekirse 50li seriler avustralya japonya amerika gibi yerlerden kaçak gelebilmekte ve bu nedenle döviz kuru 1,3-1,5tl gibi olmaktadır. garantili satılan modeller ise yalnızca avrupa bölgesi için üretilen ve euro olarak fiyat etiketi alan cihazlardır yani kafadan minimum kur nedenli 0,7tl fark oluşmakta bu da en ucuz üründe bile 75-90tl kadar fark demektir. geri kalan fiyat farkı da arkadaşların bahsettiği gibi trt bandrolü distribütör hizmetleri vs gibi farklardır.

cihazlara gelirsek yıllardır kullanan alan ve satan biri olarak kalite farkı veya tüm 00ların orjinal tüm 50lerin çakma pioneer olma durumu kesinlikle olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim

xx50li modellerde RDS olmama sebebi RDS sisteminin avrupa bölgesi için olmasıdır amerikada ise rds alternatifi SIRIUS ve supertuner sistemleri 50li cihazlarda vardır (daha anlaşılır olması için avrupanın PAL diğer bölgelerin NTSC olması gibi düşünebilirsiniz)

RDS sistemi yalnızca radyo dinlerken radyo istasyonunun adı telefonu şarkı adı yayın türü vs gibi yayınladığı bilgileri teyp ekranında görmenizi etkiler bunun dışında hiçbir etkisi yoktur yalnız xx50 modelleri alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var bazı bölgelerde satılan xx50li modellerde radyo frekansları bizdeki gibi .10 şeklinde atlamaz .05 atlar bu nedenle türkiyede frekanslar tutmamakta ve radyo kullanamama sorununuz olabilir hiç korkulacak şey değildir yapılması gereken satın alırken dükkanda test ederken radyoyu da denemeniz bu sorunu yaşamanızı engeller

bunların dışında hiçbir fark yoktur kalitesi mp3 okuması klasörü vs aynıdır umarım yardımcı olabilmişimdir satın alırsanız güle güle kullanmanız dileğiyle

arkadaşım kafamı kurcalayan her şeyi cevaplamışsın. teşekkürler.

• K.A.A.S kardeş verdiğin bilgiler için sağol.

yalnız son bir sorum var teyp in kafası çıkıyo bu çıkan kafanın arka tarafında kabartma yada oyma şeklinde sony yazması gerekirmi yoksa kabartmalı yada oymalı sony olasına gerek yokmu
  • rica ederim okuduğunuz için ben sizlere teşekkür ederim... sizin kullandığınız sony cihazı daha önce kullanmadım ama genelde kafanın arkasında veya kafa çıkınca teybin görünen yerinde ben de pek rastlamadım
  • 1 cihazı orjinalliği 5 dk da anlaşılır.
    İlk olarak görünüşüne bakarsın.
    Sonra menülerini falan kurcaladın mı, çözersin olayı.
  • arkadaşlar daha önce hiç orjinalliğinden emin olduğumu geçin hiç sony oto teybi kullanmadım
    yalnız arkadaşın aracında var bir kaç yıl önce almış cd çalar usb si yok onun teybin kafasının arkasında oymalı şekilde sony yazıyo
    birde hoparlör görmüştüm çok 7-8 yıl önce onun arka tarafındaki mıknatısın arkasındada oymalı bir şekilde sony yazıyodu.

ancak şunu belirteyim teyp gerçekten güzelmiş sesi görüntüsü süper aracın orjinal teybi 4*15 di sesi 32 ye kadar çıkıyordu ama 24 den sonra cızırtı lar başlıyodu ses boğuluyordu.
    bu teyp 50 ye kadar çıkıyo ve 50 ye getirince bile ses çok net ve berrak
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.A.A.S

50li seriler ile 00seriler arasındaki yüksek fiyat farkı bir nebze de döviz kurundan dolayıdır... örnek vermek gerekirse 50li seriler avustralya japonya amerika gibi yerlerden kaçak gelebilmekte ve bu nedenle döviz kuru 1,3-1,5tl gibi olmaktadır. garantili satılan modeller ise yalnızca avrupa bölgesi için üretilen ve euro olarak fiyat etiketi alan cihazlardır yani kafadan minimum kur nedenli 0,7tl fark oluşmakta bu da en ucuz üründe bile 75-90tl kadar fark demektir. geri kalan fiyat farkı da arkadaşların bahsettiği gibi trt bandrolü distribütör hizmetleri vs gibi farklardır.

budur

acıklama ıcın tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: crepis

arkadaşlar daha önce hiç orjinalliğinden emin olduğumu geçin hiç sony oto teybi kullanmadım
    yalnız arkadaşın aracında var bir kaç yıl önce almış cd çalar usb si yok onun teybin kafasının arkasında oymalı şekilde sony yazıyo
    birde hoparlör görmüştüm çok 7-8 yıl önce onun arka tarafındaki mıknatısın arkasındada oymalı bir şekilde sony yazıyodu.

ancak şunu belirteyim teyp gerçekten güzelmiş sesi görüntüsü süper aracın orjinal teybi 4*15 di sesi 32 ye kadar çıkıyordu ama 24 den sonra cızırtı lar başlıyodu ses boğuluyordu.
    bu teyp 50 ye kadar çıkıyo ve 50 ye getirince bile ses çok net ve berrak

mustanggt39 arkadaşımın da dediği gibi orjinal cihaz kolayca anlaşılır ki zaten siz de ses kalitesinden bahsediyorsunuz menüdeki ses ayarlarını kurcalarsanız bas tiz ayrımını ses filtreleri vs. varsa ve cihaz başarıyla yapabiliyorsa kaliteli ses işlemcilerine ve içyapıya sahip demektir, usb ve cdden dosyaları okumaları iyi, takılma atlama yapma falan çok zor koşullar dışında olmuyorsa, bir de özellikle ekranının kalitesi de iyiyse bence orjinaldir... bunlar olduğu halde o cihaz sahte çıkarsa orjinalden farksızdır o sahteyi üretenin elini öpmek gerekir o logo yazı kabartma olayı modellere yıllara göre falan da değişebilmekte üreticiler her üründe bunu yapmayabiliyorlar sizin cihazın aynısından birkaç tane baktım bugün onlarda da yoktu...

bir de şahsi fikrim alt modeller dışında ve pioneer dışında pek sahteye girmezler usb-amfi çıkışlarıayırt edilebilme ihtimali çok yüksek olur ancak en alt serilerde özellikler falan az fiyat da ucuz olduğu için yerse diye bazen denerler...

• KARDEŞ BİLGİLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

ben de 2150 veya 2100 almayı düşünüyorum ama şu rds olayı kafamı karıştırdı. bu 2 modelin özellikleri arasındaki tek fark rds mi? 2150 modelinde cd'den veya usb'den müzik çalarken şarkının adı ekranda yazıyor mu? şarkıyı açarken klasör seçebiliyor muyuz? şöyle sorayım fm radyo dinleme dışındaki fonksiyonlarda tamamen birbirlerinin aynısı mı bunlar?

ben dün 2150 modelini aldım.2150tayland malı imiş,2250 modelide aynı fiyattı ama o çin malı imiş o yüzden 2150 tercih ettim.bugün montajını yaptım ve sonuç çok iyi.cd,usb okuma hızı çok iyi.klasör seçilebiliyor,cd ve usb de parça adı ekranda gösteriyor.ayrıca ekolayzır seçenekleri,bas,medium,tiz ayarları var.2 seviyeli loudnes v.s var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: receppal

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

ben de 2150 veya 2100 almayı düşünüyorum ama şu rds olayı kafamı karıştırdı. bu 2 modelin özellikleri arasındaki tek fark rds mi? 2150 modelinde cd'den veya usb'den müzik çalarken şarkının adı ekranda yazıyor mu? şarkıyı açarken klasör seçebiliyor muyuz? şöyle sorayım fm radyo dinleme dışındaki fonksiyonlarda tamamen birbirlerinin aynısı mı bunlar?

ben dün 2150 modelini aldım.2150tayland malı imiş,2250 modelide aynı fiyattı ama o çin malı imiş o yüzden 2150 tercih ettim.bugün montajını yaptım ve sonuç çok iyi.cd,usb okuma hızı çok iyi.klasör seçilebiliyor,cd ve usb de parça adı ekranda gösteriyor.ayrıca ekolayzır seçenekleri,bas,medium,tiz ayarları var.2 seviyeli loudnes v.s var.

kardeş bende pıoneer 2150 ile sony 480 arasında çok gidip geldim sonyde klasör seçme özelliği hig browse diye yazıyo ama pıoneer de yazmıyodu bu özelliğin olduğunu kesin bilseydim pıoneer alırmıydım bilmiyorum neyse güle güle kullan
    bu arada sorması aayıp olmazsa kaça aldın

• sağol dostum.eğer sony almadıysan kesinlikle tavsiye ederim.180 tl nakit.aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: receppal

sağol dostum.eğer sony almadıysan kesinlikle tavsiye ederim.180 tl nakit.aldım.

180 tl nakit nereden aldın dostum. istanbul da mı? 2150 alacağım lakin güvenilir bir yer bulamadım şu ana kadar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.