Şimdi Ara

Ping

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç gündür oyunlarda zaman zaman pingim normalden fazla çıkmaya başladı. Bu durum uzun süreli olmaz iken bugün işten eve geldiğimden beri ping hiç düşmedi.

Modem arayüzden bakınca değerler düzgün gözüküyor.

İstanbul anadolu yakasında oturuyorum.

Benzer sorunu yaşayan var mı?

Not: Sonbahar aylarındaki türkiye geneli sorundan beri böyle bir durum olmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F_u_R_K_a_N -- 22 Mayıs 2017; 22:4:21 >

• speedtest sonucunu atarmısın.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F_u_R_K_a_N -- 22 Mayıs 2017; 23:28:48 >
  • Ping değerin güzel , bir problem varsa bile oyunun serverından yada yurtdışı çıkışlarında bir problem olabilir.
  • Zaten ping temiz olunca, modem arayüzünde de garip bir durum göremeyince foruma bir konu açayım dedim.

Benzer durumu gözlemleyen var ise yazar diye düşünüyordum ancak ses çıkmadı kimseden.

Tek oyunda ping fazla çıkınca farklı oyun denedim, onda da benzer durum var.

Gerçi telekomun sağı solu belli olmaz, bölgesel çalışma muhabbeti var diye netin yerlerde süründüğünü gördüm zamanında..

Bir gün daha bekleyip mh arayacağım geçmez ise..
  • F_u_R_K_a_N kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende vardı. yurtiçi pinglere bakmayın. yurtdışı pingler uçuşta. yaklaşık 50 ms fazla alıyorum daha önce sürekli ölçüm yaptığım sunucularda. 50 mbit abonesiyim ve altyapım taş gibi 50 mbit hız alıyorum normalde. ama bu akşam yurtiçi sunucularda 25 mbit gördüm en yüksek. yurt dışı ise tam facia 5-6 mbit gördüm en yüksek (normalde bu yurtdışı sunucusunda 50mbit hız görüyordum). youtube da 4k video izleyen ben bir anda 144p'leri bile zor açar oldum. zurnanın zart dediği yer ise turktelekom'un kendi websitesinin 20 saniyede açılmasıydı. sonra aradım müşteri hizmetlerini zaten bir şeyden anladıkları yok. zar zor arıza kaydı bıraktım ama arızalık bir durum yok altyapıda. nasıl çözecekler bilmiyorum ama uzunca bir süredir her akşam aynı şey.
  • Türk telekomun yurt dışı kaynaklı pop noktları yoğunluğundan dolayı oluyor ! özelikle akşam 4-5 den gece 12:30 a kadar sürer geceden sabaha kadar ise normal değerlerine geri döner !

Yurt içinde pinginiz ise normaldir ! Dogal olarak türk Telekom dan bununla ilgili bir şey talep edemezsiniz..
    Bu sorunu bende yaşıyorum forumda birçok konular açıldı bununla ilgili , forum dışında da konularda gördüm

Yapacak tek birşeyiniz var türk Telekom yatırım departmanına mail atın bu konuyla alakalı öneride bulunun Avrupa ile türkiye arası ping - latency sürelerinin kısalmasını talep edinki , yeni proje geliştirsinler , gerçi genel kullanıcıların çoğu bu durumu yaşadığı için herhalde projeleri vardır diye düşünüyorum
  • Dün 2 tane splitter alıp evdekileri değiştirdim..Ancak durum pek değişmedi yine rastgele zamanlarda dalgalanma oluyor..( daha önce bu yolla benzer sorunu çözmüştüm )

Artık mh arayıp bir şekilde arıza kaydı bıraktıracağım..

Not : Tüm cevapları okudum, 10 yıldan uzun süredir türk telekomdan internet alıyorum. 56k vardı, adsl cıktı telekomla girdik bu yola. Dönem dönem bu şekilde sorunlar yaşadım, bazısı benden kaynaklıydı bazısının sebebini onlar bilir artık..Ancak hiçbir şekilde yıllardır aldığım hizmet kötüleştiğinde, artık yoğunluk fazla alt yapı kaldırmıyor yaklaşımım olmadı. Bu konuyu da diğer durumlarda olduğu gibi bir şekilde netliğe kavuşturacağım. En son benzer durumu yaşadığımda bağlı olduğum santralde bu olaylara bakan adamın cebine kadar ulaşmıştım Haliyle mh bişey anlamadığından ancak onlara anlatabiliyorsunuz derdinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F_u_R_K_a_N -- 24 Mayıs 2017; 21:4:17 >

• ping durumu türkiyede kronikleşmiş sorun,

yaklaşık 10 yıllık internet kullanıcısıyım,

hiçbir zaman pingim düşük çıkmadı,

hawkende 150 ping gördüğümde seviniyorum, keza killing floor 2 içinde öyle 100 yaklaştıkça sevincim artıyor, o derece....
  • Büyük ihtimal yurtdışı çıkışları ile alakalı, OverWatch oynuyorum 18:00-23:00 arası 85-90 ms.

Gece yarısından itibaren 65'e kadar düşüyor.
  • Arkadaşlar selam sizlere bir durumu paylaşacağım ben izmir karşıyakada telekomun santraline 40 metrelik mesafede oturuyorum binaya yeni taşındım sizlere sorum şu apartmanda ttnet fiber yok süperonline fiber var şimdi ben telekoma gittim fiber yok sana vdsl verebiliriz dediler

Ben online oyun oynayan biriyim ttnet vdsl mi almalıyım yoksa süperonline fiber mi hangisinde ping sorunu daha az olur beni bilgilendirebilirseniz sevinirim ona göre kadar vericem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hermo35 H kullanıcısına yanıt
    superonline fiber varsa başka hiç bir seçeneği düşünme.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.