Şimdi Ara

Pilot olmak için neler gerekli? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
18
Favori
179.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Deathulazam

toefl seviyesinde ingilizce
    göz bozuklugun 3 numaradan fazla olmamalı
    sağlık sorunun olmamalı
    askerlik bitmiş olmalı vsvs

Hoooleey Ben Havaci Yuzbasi ya da Binbasi olacaktim Ama Askeri okula girmedim gozlukten almicaklar diye benimki 2.5 Gidebilirim yani. saglik sorunmda yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen biri cewap yazabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynameisviktorreznov

quote:

sağlık sorunun olmamalı

Hoooleey Ben Havaci Yuzbasi ya da Binbasi olacaktim Ama Askeri okula girmedim gozlukten almicaklar diye benimki 2.5 Gidebilirim yani. saglik sorunmda yok

havayolları bilotları ıcın gecerlı numara sınırı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mynameisviktorreznov

quote:

sağlık sorunun olmamalı

havayolları bilotları ıcın gecerlı numara sınırı

Yaa Ben Hava Kuvvetlerinde olmak istiyorm. Havayolları değil. Lazer Yaptırsam geçerli oluyor mu?

• hagva kuvvetleri ile hava yollarının arasında ki eğitim farkı ne ? lütfen bu işi bilen biri cevap yazabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gülbiye Ceren

hagva kuvvetleri ile hava yollarının arasında ki eğitim farkı ne ? lütfen bu işi bilen biri cevap yazabilir mi ?

Biri askeri biri ticari
  • ben birşey sorcaktım şimdi ben uçak teknolojisi okuyorum 3 yıllık okulum ben 1.sınıftayım.pilot olmak için şimdi ben napıcam tam olarak eğer olabilme ihtimalim varsa şimdiden deli gibi dgs kasmaya başlıcam.
  • Çocukluğumun hayali ve hala hayalim olan pilotluk için bende araştırmalar yapıyorum. İşletme okuyorum, acaba işletme mezunlarından hala alım yapılıyor mu ? Büyük ihtimalle 2015 yılında okulum bitiyor.
    TOFL için özel bir kursa gidip ingilizcemi daha da geliştiricem TOFL'dan yüksek puan alabilmek için. Sanırım bir kaç sınava giriliyor. THY'de eğitime başlayabilmek için.
    THY'de bu eğitimi alan arkadaşlar varsa burda şunu sormak istiyorum, kaç kişiden 20 kişi seçiliyor.
    Ben bu hayalimi gerçekleştirmek için elimden geleni yapıcam. Aşırı param olsa bir dakika bile düşünmeden özel pilot eğitimi veren kurslara giderim ama öle bir para mevcut değil.
    Ama eğer THY Academy olmazsa bile şekilde para ayarlayıp, borça harca girip ben bu eğitimi alıcam. Çocukken oturup o geçen uçakları kaybolana kadar takip ederken bende olabilir miyim acaba dedim hep, üniversitesini kazanamadık ama hayal bu peşi bırakılmaz.

• cok iyi konu eve gidince ayrintili inceliyip bende bilgilerimi paylasicam acilen pilot olmam lazim
  • bana cevap veren arkadaşa çok teşekkür ediyorum.
    ben bu uçuş okullarına 50.000 tl den fazla bir para yatıramam.o yüzden yapabileceğim tek tercih thy.anladığım kadarıyla thy'na girebilrsen, zaten seni 15 yıl çalışmakla zorunlu tutmuyor.arkadaşlar iş bulma sorunu üzerinde durmuşlar.zaten 15 yıl thy de çalışmak zorunda değilmiyiz ? eğer hatam varsa biri düzelte bilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gülbiye Ceren

bana cevap veren arkadaşa çok teşekkür ediyorum.
    ben bu uçuş okullarına 50.000 tl den fazla bir para yatıramam.o yüzden yapabileceğim tek tercih thy.anladığım kadarıyla thy'na girebilrsen, zaten seni 15 yıl çalışmakla zorunlu tutmuyor.arkadaşlar iş bulma sorunu üzerinde durmuşlar.zaten 15 yıl thy de çalışmak zorunda değilmiyiz ? eğer hatam varsa biri düzelte bilir mi ?

15 yıl boyunca THY 'da çalışıyorsunuz zaten THY Türkiye'nin en büyük hava yolu şirketi herkes THY'de olmak istiyor, işden çıkmazsınız. 15 yıl sözleşmeniz olduğu için herhangi bir hatanız olmazsa 15 çalışırsnız.
    Ama siz 10 yıl çalıştınız başka bir şirketden teklif geldi daha çok para veriyolar. O zaman THY ile olan sözleşmenizde eğer işden ayrılırsanız ne kadar para ödiyecekniz onu ödeyip ayrılırsınız.

• Arkadaşlar, en son ne zaman THY alım yaptı akademi için? Araştırdığım kadarıyla 2010 diye görüyorum. Bundan sonra ne zaman alım yapılacak bilen var mı?
  • Napalım biz de Hindisitan'da kaptan oluruz

http://www.dnaindia.com/mumbai/report_21-year-old-marol-girl-youngest-commander-in-the-world_1490437

Şaka bir yana, hakikaten bu ülkede insanın istediği işi yapması bu kadar zor mu (Üstelik parayı bastırıp lisans alsan bile).
    Peki madem vaziyet böyle, bir sürü ATPL lisanslı pilot iş bulmaıyor da. niye o zaman memlekette yeterli yerli pilot yok,
    yüzde bilmemkaçı yabancı pilot geyikleri dönüyor? ''Yeterli'' derken bahsedilen nitelik mi, nicelik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 28 Kasım 2011; 17:51:47 >

• ATPL ticari, askari her pilot için gerekli mi yoksa sadece askari mi ?
  • Bu ne yaa içim karardı. Pilotluğa girmem olanaksız ama ümidi olanların da harbi işi bitik. Astımlı olan bile kaptan olmak istiyor.
  • dostum iyice arastir bir yer degil bir cok yerde arastirma yap ...bu arada hasretle THY pilot okulunu bekliyorum
  • Konuyu takipteyim
  • Öncelikle herkese iyi akşamlar;
    Son mesaja kadar herkesin yazdıklarını okudum ve baya bilgi aldım bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Ben istanbul üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde 2.sınıf ögrencisiyim. Harbiyeye girmek istiyodum fakat göz bozukluğu nedeniyle mülakatlarda elendim. Şimdi mezun olduktan sonra THY'ye başvurmayı düşünüyorum TOEFL IBT'den 99 almış bir inglizcem var yani dil konusunda sorunum yok. Sağlık olarakta sadece gözlerde 1-1.5 miyopluk var sizce bu engel olurmu?
    Kariyer konusunda bi karar aşamasındayım ve eğer olmaz ise pek kasmak istemiyorum baska alanlara yönelmek istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbt

Öncelikle herkese iyi akşamlar;
    Son mesaja kadar herkesin yazdıklarını okudum ve baya bilgi aldım bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Ben istanbul üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde 2.sınıf ögrencisiyim. Harbiyeye girmek istiyodum fakat göz bozukluğu nedeniyle mülakatlarda elendim. Şimdi mezun olduktan sonra THY'ye başvurmayı düşünüyorum TOEFL IBT'den 99 almış bir inglizcem var yani dil konusunda sorunum yok. Sağlık olarakta sadece gözlerde 1-1.5 miyopluk var sizce bu engel olurmu?
    Kariyer konusunda bi karar aşamasındayım ve eğer olmaz ise pek kasmak istemiyorum baska alanlara yönelmek istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler

Göz dereceniz limitler dahilinde. Başka herhangi bir rahatsızlığınız yoksa elverişli raporu alırsınız.

• Ben de gelecek sene Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden mezun olacağım,İngilizcem çok iyi,göz bozuk değil,torpil de var,THY uçuş akademisine alırlar mı sizce beni? =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb_emir -- 17 Aralık 2011; 1:16:29 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.