Şimdi Ara

Pilot olmak için neler gerekli? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
18
Favori
179.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Facebookdan araya araya bi tane pilot buldum. Bayağı bir soru sordum 1ay sonra cevabını yolladı. Sorum şuydu özel olarak pilotluk lisansı atpl alsam iş bulurmuyum. Cevap Şuanda yüzlerce pilot adayı var boşda bekliyen atpl lisanslı. Eskiden tip eğitimini firma verirdi şimdi pilotlar kendisi 25bin euro verip kendileri özel olarak alıyolar yine iş bulamıyolar. Aynı zamanda işler karıştı .Şimdi Thy için belli bir firmadan mezun olman lazım mesala Thk dan. Atlas jet için Ayjetten mesala. Tabi 3 4 sene sonra ne olur bilemem size bu yolda başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IamEwiL

Facebookdan araya araya bi tane pilot buldum. Bayağı bir soru sordum 1ay sonra cevabını yolladı. Sorum şuydu özel olarak pilotluk lisansı atpl alsam iş bulurmuyum. Cevap Şuanda yüzlerce pilot adayı var boşda bekliyen atpl lisanslı. Eskiden tip eğitimini firma verirdi şimdi pilotlar kendisi 25bin euro verip kendileri özel olarak alıyolar yine iş bulamıyolar. Aynı zamanda işler karıştı .Şimdi Thy için belli bir firmadan mezun olman lazım mesala Thk dan. Atlas jet için Ayjetten mesala. Tabi 3 4 sene sonra ne olur bilemem size bu yolda başarılar.

Ayjet 20. dönem öğrencisiydim okulu yeni bitirdim ve type rating için pgs'ye başvurdum üstüne birde type parası vereceğim.
    Sizin yerinizde olsam hiç bulaşmam bu işe çok sevmiyorsam deli gibi aşık olmalısınız.
    Atlas artık ayjetten dahil kimseden öğrenci almıyor, ya gidip f-4 veya f-16 pilotlarını alıyorlar yada kendi kurdukları afa flight academyden mezun olacak yeni pilotları bekliyorlar. thy yaklaşık 6 aydır kimseyi işe almıyor. onur air 4 aydır 2 kişi işe aldı pegasus şubat ayına kadar kimseyi işe almayacak şu anda sadece sunexpress işe alım yapıyor artık gerisini siz düşünün nasıl bir problem var ortada..

• quote:

Orijinalden alıntı: merdo33

quote:

Facebookdan araya araya bi tane pilot buldum. Bayağı bir soru sordum 1ay sonra cevabını yolladı. Sorum şuydu özel olarak pilotluk lisansı atpl alsam iş bulurmuyum. Cevap Şuanda yüzlerce pilot adayı var boşda bekliyen atpl lisanslı. Eskiden tip eğitimini firma verirdi şimdi pilotlar kendisi 25bin euro verip kendileri özel olarak alıyolar yine iş bulamıyolar. Aynı zamanda işler karıştı .Şimdi Thy için belli bir firmadan mezun olman lazım mesala Thk dan. Atlas jet için Ayjetten mesala. Tabi 3 4 sene sonra ne olur bilemem size bu yolda başarılar.

Ayjet 20. dönem öğrencisiydim okulu yeni bitirdim ve type rating için pgs'ye başvurdum üstüne birde type parası vereceğim.
    Sizin yerinizde olsam hiç bulaşmam bu işe çok sevmiyorsam deli gibi aşık olmalısınız.
    Atlas artık ayjetten dahil kimseden öğrenci almıyor, ya gidip f-4 veya f-16 pilotlarını alıyorlar yada kendi kurdukları afa flight academyden mezun olacak yeni pilotları bekliyorlar. thy yaklaşık 6 aydır kimseyi işe almıyor. onur air 4 aydır 2 kişi işe aldı pegasus şubat ayına kadar kimseyi işe almayacak şu anda sadece sunexpress işe alım yapıyor artık gerisini siz düşünün nasıl bir problem var ortada..

çok haklısınız hocam sadece atpl lisans size ne kadar mal oldu?? bunu merak ediiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: merdo33

quote:

çok haklısınız hocam sadece atpl lisans size ne kadar mal oldu?? bunu merak ediiyorum

Atpl kurs ücreti 46.000 euro
    Diğer masraflar ortalama 10.000 euro (sınav-harç-kitap-dosya-defter-çalışmak için bristol hesabı-yol masrafı)

• Bizdeki yaygın espri pilot olmak için pilot babası olmak isteyen baba lazımdı... Parayı hazırladıktan sonra pek sorun yoktu.

Ama iş bulma konusu şimdi çok karmaşık. Türkiye'de kalmak zorunda değilseniz bir daha düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviator007 -- 25 Ağustos 2011; 14:55:59 >
  • denildiği gibi lisanslı bir çok pilot iş arıyor ancak hava yolu firmaları da kendi okullarını açtığı için açıkta kaldılar..
    emirates'e bakın bir çok ilan var.
  • Niyet ve heves çok ama kimse yetenekten bahsetmemiş. İşte size bir test.

http://www.nitex.nl/apst/ adı üstünde "initial" yani ilk adım.

Herkese kolaylıklar.

Ek : test hk. bazı görüşler.http://www.pprune.org/professional-pilot-training-includes-ground-studies/462424-aptitude-tests.html Özellikle Ryan Bell i iyi okuyunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 3 Eylül 2011; 14:44:46 >

• Arkadaşlar yazılanları baştan sona okudum.Öncelikle sunu söyleyeyim pilot değilim fakat aşırı derecede bu işin aşığıyım diyebilirim
    50.000dolar ver sag koltuk senin laflarına inanmayın böyle birşey kesinlikle yok.Şu günün şartlarına göre type rating eğitimi almamış birkişinin pilotluk başvurusunun kabul edilmesi mümkün değil desem yeridir.Hatta ve hatta type rating eğitiminizi(yani hangi uçağın pilotu oldugunuzun eğitimi) tamamlamanız dahi direk olrak iyi bir yerde iş bulmanız zor çünkü pegasus,thy,sun express gibi büyük firmalar belirli bir uçuş saati istiyor
    Özel bir uçuş okulundan mezun oldun iş bulma ihtimalin daha düşük,shyo mezunlarını alırlar senin yüzüne bakmazlar gibi bir olay sözkonusu değil sonuc olarak ikiside atpl sınavını geçmek zorundalar aynı lisansı almak zorundalar.Thyde vs bu şekilde bir ayrım kesinlikle yok
    Thy şu en son alımlardaki kabul ettiği pilot adaylarının bir kısmı istanbulda floryada bir kısmını ise floridaya eğitim için gönderdi
    Hva harp okulu mezunlarının çok büyük bir kısmı pilot olamaz, pilot olanlarında içindende f-4 ve f-16 pilotu daha sonraki aşamalarda seçilir.En gözdesi f-16 pilotu olmaktır
    Yukarda bir arkadaş doğru yazmış ama şurasını düzeltmektede fayda var.Kapta pilot olmak için lisans öğrenimini tamamlamış olmak gerekiyor.
    Şuda kendi fikrimdir ki; mühendislik mezunu kişiler almasını çok yerinde bir karar oldugunu düşünüyorum.Sadece ikiside sıfırdan u eğitime başlıyor gibi bir dayanak göstermek hiç mi hiç mantıklı gelmiyor

• Bu arada DLR sınavının içeriğine baktınız mı bilmiyorum ama çok iyi derecede ingilizce bilmeniz gerekiyor çünkü sınav tamamen ingilizce.Fizik,mantık ve matematik vb.. sorular mevcut

Buda Thy için başvuru şartları;

THY, Yetiştirilmek Üzere Pilot Adaylarında Aranan Koşullar
    1. T.C. uyruklu olmak.
    2.Üniversitelerin Uzay Mühendisligi, Uçak Mühendisligi, Matematik Mühendisligi, Makine Mühendisligi, Isletme Mühendisligi, Fizik Mühendisligi, Endüstri Mühendisligi, Elektrik Mühendisligi, Elektronik Mühendisligi, Bilgisayar Mühendisligi, Elektrik Elektronik Mühendisligi, Elektronik ve Haberlesme Mühendisligi, Havacilik ve Uzay Mühendisligi, Meteoroloji Mühendisligi, Mekatronik Mühendisligi bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak.
    3. Ortaklık tarafından yapılacak yabancı dil (Ingilizce) sınavında başarılı olmak. Son 2 yıl içinde asagıda belirtilen sınavların herhangi birinden, TOEFL (Test Of English As A Foreign Language) sınavından asgari 530 (normal sınav), 197 (Bilgisayar ortamında yapılan sınav) veya 71 (Internet ortamında yapılan sınav) puan, IELTS (International English Language Testing System) sınavından asgari 6.0 (Akademik) puan veya KPDS için (Kamu Personeli Dil Sinavi) 80 ve üstü puan almış oldugunu belgeleyen adaylar yabanci dil sınavından muaf tutulacaktır.
    4. Alım ilanında belirtilen tarihler arasında doğmuş olmak.
    5. Boy 1.65 cm'den kısa, 1.90 cm'den uzun olmamak ve boy-kilo oranı beden/kitle endeksine uygun olmak.
    6. Saglık sartları, Uluslararası Sivil Havacılık Teskilatı'nin (ICAO) ANNEX- 1 ve JAR-FCL 3 'e göre Class 1 havayolu nakliye pilotu sartlarına uygun olmak, (Aday bu raporu, THY A.O.'nca daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanlari ile temin eder.)
    7. Daha önce THYA.O., Silahli Kuvvetler ve diger havacılık kuruluslarındaki görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizligi ve saglık nedenlerinden ayrılmiş olmamak.
    8. Adli sicil kaydi olmamak. (Taksirli trafik suçlari hariç)
    9. Ortaklıktaki pilot temel egitimi süresi sonundan itibaren baslamak üzere, Türk Hava Yolları'na 15 yıl mecburi hizmet yükümlülügünü ve egitim masraflarının ücretlerinden tahsilini kabul etmiş olmak.

http://www.turkishairlines.com/tr-CY/services/training_services/flight_academy/giris_kosullari.aspx

• para gerekli , gerisi tamam
  • Peki uçak mühendisliğinden pilotluğa geçiş de makine mühendisliği ile aynı mı?
  • Malesef ayni degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratocfil

Peki uçak mühendisliğinden pilotluğa geçiş de makine mühendisliği ile aynı mı?

Geçiş derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?Biraz daha açabilmeniz mümkün mü acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalper1987

quote:

Geçiş derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?Biraz daha açabilmeniz mümkün mü acaba?

Uçak mühendisliği mezunlarını pilot olabilme koşullarından bahsediyorum
  • quote:

quote:

quote:

Zaten para vermeden,kredi çekmeden eğitim masrafını şirketinin ödemesini isteyipte,sivil pilot olmak istiyorsanız tek bir seçenek var oda Thy Uçuş Akademisi ve Thy Uçuş Akademisindede öğrenci pilot alınırken makine mühendisi ile uçak mühendisinin bir farkı yok

2.Üniversitelerin Uzay Mühendisligi, Uçak Mühendisligi , Matematik Mühendisligi, Makine Mühendisligi, Isletme Mühendisligi, Fizik Mühendisligi, Endüstri Mühendisligi, Elektrik Mühendisligi, Elektronik Mühendisligi, Bilgisayar Mühendisligi, Elektrik Elektronik Mühendisligi, Elektronik ve Haberlesme Mühendisligi, Havacilik ve Uzay Mühendisligi, Meteoroloji Mühendisligi, Mekatronik Mühendisligi bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten para vermeden,kredi çekmeden eğitim masrafını şirketinin ödemesini isteyipte,sivil pilot olmak istiyorsanız tek bir seçenek var oda Thy Uçuş Akademisi ve Thy Uçuş Akademisindede öğrenci pilot alınırken makine mühendisi ile uçak mühendisinin bir farkı yok

2.Üniversitelerin Uzay Mühendisligi, Uçak Mühendisligi , Matematik Mühendisligi, Makine Mühendisligi, Isletme Mühendisligi, Fizik Mühendisligi, Endüstri Mühendisligi, Elektrik Mühendisligi, Elektronik Mühendisligi, Bilgisayar Mühendisligi, Elektrik Elektronik Mühendisligi, Elektronik ve Haberlesme Mühendisligi, Havacilik ve Uzay Mühendisligi, Meteoroloji Mühendisligi, Mekatronik Mühendisligi bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak.

Çok sağol hocam

• http://www.turkishairlines.com/tr-CY/services/training_services/flight_academy/giris_kosullari.aspx

şartlar açık 7 sene sonra burası beni bekler :)

torpil o kadar önemli deil şartlar arasında ingilizce zor sadece 15 yıllık anlaşama yapıosun. yabancı kurumlar 40 milyar alıyo thy ücretsiz eğitim veriyo. ama maaşından azar zar alıyo bu parayı. aylık maaşları 10.000 lira istersen özelden konuşabiliriz olanakları :) bana mesaj at:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: baryen

http://www.turkishairlines.com/tr-CY/services/training_services/flight_academy/giris_kosullari.aspx

şartlar açık 7 sene sonra burası beni bekler :)

torpil o kadar önemli deil şartlar arasında ingilizce zor sadece 15 yıllık anlaşama yapıosun. yabancı kurumlar 40 milyar alıyo thy ücretsiz eğitim veriyo. ama maaşından azar zar alıyo bu parayı. aylık maaşları 10.000 lira istersen özelden konuşabiliriz olanakları :) bana mesaj at:)

hehehe sen çok akıllısın. O sadece başvuru için gereken. Sen onların Mantık fizik matematik ingilizce refleks dikkat psikoloji sağlık sınavına gireceksin mülakatlara giricen. Senin gibi binlerce kişi başvuracak sadece belli sayıdaki kişiler alınır. +Torpil lazım.Sen kolay sanıyorsun.mühendislik kazanabilmen bile meçhul ya neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metamfetamin Elması -- 20 Ekim 2011; 21:02:55 >

• merhaba ! ben 13 yaşında 7. sınıf öğrencisiyim . pilot olmayı çok istiyorum fakat genetik astımım var düşük düzeyde . ve bu üniversitelere 50.000 tl den fazla para yatırabileceğimi zannetmiyorum . acaba bu konuyla bilgisi olan biri bana astımımın pilotluğu ne kadar engellediği ve burslu pilotluk okulları hakkında cevap yazabilir mi ?birde pilotlukla ilgili girmem gereken özel bi lise var mı , pilot olduktan sonra bunun şartları nelerdir :)
  • peki thk ya kabul edilip 2 sene eğitimin ardından almanyada testlere girildiği doğrumu?

ımkanım olursa hala ufak bir uçak ve ticari olmayan lisans ile hayalımı gerçekleştirmek istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.