Şimdi Ara

Pıc 16f84a stop butonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • assembly dili ile sonsuz döngüde çalışan proğmınnı stop butonuna basıldığında proğmın sonunda durmasını istiyorum.
    Proğmın çalışıyorken orta yerinde stop butonuna basıldığında proğram kendini tamamlayıp döngüden çıkacak şekilde nasıl yapa bilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Butonu interrupt ayarlayıp interruptta bir değişkeni değiştirip kodun sonunda da bu değişkeni kontrol ederek durdurabilirsiniz. Örneğin kod_aktif diye bir değişkeniniz var initial olarak 0 ayarlanmış. Buton interruptta basıldığında bunu 1 yapıyor. Kodun sonunda da bu değişkeni while veya if ile kontrol edip kodun durup durmayacağına karar verebilirsiniz. Tabi assembly e uyarlamak size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MalıArapFaiktenAlıyoduk -- 10 Nisan 2018; 8:36:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MalıArapFaiktenAlıyoduk

Butonu interrupt ayarlayıp interruptta bir değişkeni değiştirip kodun sonunda da bu değişkeni kontrol ederek durdurabilirsiniz. Örneğin kod_aktif diye bir değişkeniniz var initial olarak 0 ayarlanmış. Buton interruptta basıldığında bunu 1 yapıyor. Kodun sonunda da bu değişkeni while veya if ile kontrol edip kodun durup durmayacağına karar verebilirsiniz. Tabi assembly e uyarlamak size kalmış.
    Teşşekür ederim fikrimin pratikte yapıla bieceğini anlamış oldum, bunu assembly nasıl yapa bileceğimi bulmam gerekiyor.

• yakaza01 Y kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. C varken neden assembly de yazıyorsunuz ?
  • MalıArapFaiktenAlıyoduk kullanıcısına yanıt
    Programlamaya assembly ile başladım. Sanırım arduino da c ile programlanıyor.

Gömülü sistemi c ve c++ ile programlayabilirsiniz. Naçizane tavsiyem c ile programlamaya başlayın assembly ciddi külfet.

• Assembly eziyet hocam. Arduino ile programlayın. Arduino C benzeri bir dil kullanıyor. Programlamak çok kolay oluyor.
    İstediğinizi yapmak da kolay. tüm komutları if(devam==1) döngüsü içine yazın. Butona basıldığında devam=0 yapın. Sonra kod bloklarının aralarına if(devam==1) eklemelerini yaparak butona bastığınızı anlamasını sağlayın.
  • quote:

Gömülü sistemi c ve c++ ile programlayabilirsiniz. Naçizane tavsiyem c ile programlamaya başlayın assembly ciddi külfet.
    Ccs c ile c , c++ birbirinden farkları nedir.

Ccs c serder çiceğin kitabını aldım.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın istediği şekilde olması için butonun interrupt olması gerekiyor sayın hocam.

• MalıArapFaiktenAlıyoduk kullanıcısına yanıt
    Evet gayet mantıklı. Ben yazdığım şekilde yapıyordum ve biraz amatörce oluyordu haliyle
    Bildiğim kadarıyla ccs web sayfalarının görsellik kodunun yazılmasıyla ilgili. C ve C++ temel farkı da: C, fonksiyonel olarak C++ ise object oriented dediğimiz şekilde kodlanır. C ile başlamanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Bildiğim kadarıyla ccs web sayfalarının görsellik kodunun yazılmasıyla ilgili. C ve C++ temel farkı da: C, fonksiyonel olarak C++ ise object oriented dediğimiz şekilde kodlanır. C ile başlamanızı tavsiye ederim.
    Arkadaşların CCS'den kastı bu:
    Pıc 16f84a stop butonu

Sizin dediğiniz ise CSS (Cascading Style Sheets).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.