Şimdi Ara

PHP4 ü destekleyen sanal sunucu lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben wampserver kullanıyorum ve memnunum çalışıyor.Ancak elimde çok eski zamandan kalma script var.Scriptte yazıyor php5 ve sonrası sürümünü desteklemez diyor.Ben haliyle wampserverda çalıştırdığımda hata alıyorum.Size sorum:
    Php4 sürümünü destekleyen bir sanal sunucu programı var mı bildiğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 16 Ekim 2018; 12:4:27 >

• desteği bitmiş Php sürümünü kullanma. Yenilliklerden mahrum kalmak mesele değil, güvenlik açıkları düzeltilmiyor demektir, o yüzden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkuaz999 ın sözlerine katılmakla birlikte eski scriptleri çalıştırmaya devam mecburiyetin var ise
    yapacağın ancak şu şekilde olabilir

bir linux vds alırsın ve bunun içinde xampp gibi bir yazılımın eski paketini indirip kurarak yapabilirsin

veya vds i almayı düşündüğün firma/kişiden bu konuda kesin söz alarak kurulum yaparsın... ama burda sorun şu... vds de tabiki bir cpanel gibi bir host/mail kontrol işlemleri de yapacak isen, server/host destek bilgisi çok iyi birisinden yardım alman gerekecek ki bu tür destek veren tabiki vardır ama önerebileceğim biri yok maalesef
    sadece çözüm mantıklarından birini yazdım

diğer çözüm ise...
    eğer cpanel gibi script kurulumunu biliyor isen... kendi pc inde bir linux kurarsın. centos/debian genelde terch ediliyor. base kurulum yaparsın.. desktop olmayan. akabinde cpanel gibi bir script i trial olarak kurup, kurulum aşamasında listede direk gelmez ama belki.. çok zor bir belki... diğer versiyon seçeneklerinden eski bir php yi kurma adımı olabilir. bu sırada sana defalarca desteğimiz yoktur. sorun çıkarsa tek başınasın.... gibi mesajlar çıkabilir
    bu tür deneme de yapabilirsin. sonuçda evdeki ip in değişeceği için trial süreyi aşmamış da olursun... dabikine; internet hızın ve kotan burda etkili

diğer bir adım...
    pc inde sanal sistem de bir linux kurarsın.. yine base kurulum olur. lamp kurulum adımları için eski php kurulum kodları için bilen birinden yardım istersin ki.. ben yazmış idim.. bana olmadık cevablar geldi... bende 5.2.9 kurmak istemiş idim... bu şekilde de denemeler yapabilirsin..
    linux lerin webhost kurulum adımında php nin versiyon seçimi yok diye biliyorum. ama yine de inceleyebilirsin. genelde güncel versiyon yükletirler... o kısmıda detaylı inceleyebilirsin.

nasıl bir işlem yapıp, istediğin olsa da olmasa da burda paylaşırsan diğer arkadaşlar.. başta ben.... yardımcı olmuş olursun

başarılar

• digitaloceandan veya arubaclouddan al bir vm içine ne istiyorsan kur
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

turkuaz999 ın sözlerine katılmakla birlikte eski scriptleri çalıştırmaya devam mecburiyetin var ise
    yapacağın ancak şu şekilde olabilir

bir linux vds alırsın ve bunun içinde xampp gibi bir yazılımın eski paketini indirip kurarak yapabilirsin

veya vds i almayı düşündüğün firma/kişiden bu konuda kesin söz alarak kurulum yaparsın... ama burda sorun şu... vds de tabiki bir cpanel gibi bir host/mail kontrol işlemleri de yapacak isen, server/host destek bilgisi çok iyi birisinden yardım alman gerekecek ki bu tür destek veren tabiki vardır ama önerebileceğim biri yok maalesef
    sadece çözüm mantıklarından birini yazdım

diğer çözüm ise...
    eğer cpanel gibi script kurulumunu biliyor isen... kendi pc inde bir linux kurarsın. centos/debian genelde terch ediliyor. base kurulum yaparsın.. desktop olmayan. akabinde cpanel gibi bir script i trial olarak kurup, kurulum aşamasında listede direk gelmez ama belki.. çok zor bir belki... diğer versiyon seçeneklerinden eski bir php yi kurma adımı olabilir. bu sırada sana defalarca desteğimiz yoktur. sorun çıkarsa tek başınasın.... gibi mesajlar çıkabilir
    bu tür deneme de yapabilirsin. sonuçda evdeki ip in değişeceği için trial süreyi aşmamış da olursun... dabikine; internet hızın ve kotan burda etkili

diğer bir adım...
    pc inde sanal sistem de bir linux kurarsın.. yine base kurulum olur. lamp kurulum adımları için eski php kurulum kodları için bilen birinden yardım istersin ki.. ben yazmış idim.. bana olmadık cevablar geldi... bende 5.2.9 kurmak istemiş idim... bu şekilde de denemeler yapabilirsin..
    linux lerin webhost kurulum adımında php nin versiyon seçimi yok diye biliyorum. ama yine de inceleyebilirsin. genelde güncel versiyon yükletirler... o kısmıda detaylı inceleyebilirsin.

nasıl bir işlem yapıp, istediğin olsa da olmasa da burda paylaşırsan diğer arkadaşlar.. başta ben.... yardımcı olmuş olursun

başarılar
    Hocam eski sürüm xampp yada başka bir yazılım bulamadım.Hepsi minimum php5 destekliyor.Php4 destekleyen bir sana sunucu biliyorsan link koyar mısın?

• turkuaz999 T kullanıcısına yanıt
    https://sourceforge.net/projects/xampp/files/XAMPP%20Windows/

linkinden gerekli kontrolleri yapabilirsin

ben hangi versiyonda hangi php var bilmiyorum... 1.7.4 den öncekilere bakmanda fayda var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.