Şimdi Ara

PHP-SQL Update Sorunu;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ufak bir örnek ile anlatayım sorunumu;
    index.php guncelle.php guncelle1.php sayfaları olan bir sayfam var . index.php' de "ad ve soyad" , guncelle.php 'de "yaş" , guncelle1.php ' de "şehir" inputları var.

---
    Şimdi HASAN isimli arkadaş geldi, tüm sayfalarda ki verileri doldurdu ve işlemi tamamladı . SQL Tarafıda şöyle oldu:

HASAN AHMET 30 ISTANBUL Buraya kadar problem yok.. Şimdi ikinci arkadaş MUSTAFA geldi tüm verileri girdi diyelim. Normal şartlarda çıktı şu şekilde olmalı MUSTAFA MURAT 35 ANKARA . Fakat böyle olmuyor, AD SOYAD kısmında sorun yok, YAŞ ve ŞEHİR girişleri hep yeni gelen kişinin girdiği bilgiye göre değişiyor hemde tüm kayıtların ki değişiyor. Sorun ne, nasıl ilerlicem bilmiyorum. Kafam çok karıştı.. Sayfamın bu şekilde olmasını istiyorum, tüm girişleri bir sayfaya ekle önerisinde bulunmayın lütfen.
    Her kişinin post gönderilerinin ayrı ayrı sql da tabloda görünmesini sağlayamıyorum.
    Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatt34 -- 30 Eylül 2017; 1:0:39 >

• UPDATE ederken id göndermiyorsun. yani form ile post ederken hidden field da o formun hangi satıra ait olduğu (ilk satır herzaman primary auto int olmalı) bilgisi de gitmeli.

"UPDATE hede SET isim='".$_REQUEST['isim']."' WHERE id = ".$_REQUEST['id']." LIMIT 1";

Temeli bu tabi direkt böyle yaparsan SQL injection olur. ona karşı da ayrıca önlem alman lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.