Şimdi Ara

Photoshop CS4 64Bit - CS5 64Bit Donma Sorunu!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar. sistemin genel özelliklerini yazayım. detaylara inmeye gerek yok...

i7 870 CPU - Asus H55 çipset anakart - 8GB Ram - E.Kartı Ati 5770 1GB - 2TB WD Caviar HDD - PSU 500w...

sistem çalışmasında sıkıntı yok. çok net bir şekilde hızını fark ediyorsunuz. ancak photoshop ta işlem yapmaya gelince problem başlıyor. takribi 100MB lik bir dosya da 10 tane layer açık. bu layer lardan birinde işlem yapmaya gelince yani taşıma küçültme büyültme yazı tipi değiştirme gibi işlemlere gelince muntazam bir takılma yapıyor. bunun sebebini bilen veya aynı bunun gibi sıkıntı yaşayan arkadaşlar varmıdır acaba aramızda ?? problemi bir türlü çözemedim. yardımlarınızı bekliyorum.. bu arada bilgisayar üzerinde yaptığım donanımsal ve yazılımsal değişiklikleri de belirteyim...

anakart değiştirdim gigabyte kullandım, ram 16GB yaptım (4 adet 4GB ram taktım) (şu anda 4x2 lik var), ekran kartı 1GB 9800GT vardı değişti 5770 takıldı o da olmadı sapphire 6870 emanet alındı değişti ama olmadı. psu 500 700w olarak değiştirildi olmadı ... her parçada sistem optimize edildi program performans ayarlarına baktım ama yine aynı takılmalar devam ediyor...

işletim sistemi olarak, windows 7 enterprise, ultimate, professional... hepsinde x64 yüklendi. problem devam ediyor...

bir de can sıkıcı nokta Q8200 işlemci - foxconn anakart - 4gb ram - 320gb hdd - ati 4350 1GB vga - standart psu lu - windows xp ve photoshop cs2 kurulu bilgisayarda aynı dosyayı bu sistemde açıyorum inanmazsınız çok az bir takılma var ve rahatsız etmeyecek şekilde çalışıyor. sisteme CS2 kurdum ram olarak tamamını görmedi ama yine de çalışmadı..

evet sıkıntı bu arkadaşlar. bakalım siz bir şey anlayabilecekmisiniz. 2000tl ye yakın masraf yapıldı sadece kasaya ama ben anlayamadım.

belki bir bilen rastlayan arkadaşa vardır diye son çare sizden bekliyorum..

haa unutmadan CS5 serisinde i7 işlemcilerde işleme problemi olduğunu öğrendim. adobe türkiyeden. bunun da güncellemesini çıkarmışlar onuda yükledim...

• yukarı
  • yukarı yokmu yardım edecek olan
  • aynı probleme sahibim. cs5 x64 kullanıyorum. bilgisi olanlar paylaşırsa...
    sistemim i7 3770K - msi z77a g43 - 4x4gb 1600 mhz ram - 120 gb teamxtreme ssd - 2x750 gb raid 0 hdd - amd hd 6850 - 550w power.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicrea -- 24 Ağustos 2012; 14:56:14 >
  • cs5 x64 kullanıyorum bende de var aynı sıkıntı.
    i5 2500k- msi z77a gd55, corsair vengeance 8gb 1600mhz, ocx vertex 4, msi tf3 hd 7850.
  • cs6 kurdum. bu yaşadığım sıkıntılar cs6 da mevcut değil. cs4 ve cs5 için çözüm olursa...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.