Şimdi Ara

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir. (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.445
Cevap
124
Favori
355.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Menu - Uygulama ayarları bunu bulamıyorum. Menu tuşuna basınca orada yok. Android arayüzdr sağ üste ayarlar var orda da bulamadım. Yanlış yerde mi arıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Her tv de bu risk var. Son Amazon indirimi ile alan ben dahil bu sorunlar çıkmadı. Çıkarsa iade edersin.

Alıntıları Göster

Bu TV alırsam amazon dan almayacağım. Arçelik bayileri Philips ürünleri satıyor ve tanıdık 2-3 bayi var onlar ucuza verirlerse oradan almayı düşünüyorum. Aslında eskiden 1 bayi vardı orası kapanmamış olsa bayiye geliş fiyatından bile alabilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 21 Kasım 2020; 23:3:50 >
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    Uygulamaları yönet sanırım adı. Ben ayar demişim😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alien2000a

Chansort programıyla istediğiniz gibi kanal listesini değiştirip tv'ye yükleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster

Arkadaşım benim telefonda m3u linki var ama bunu iptv programına nasıl yüklücem ya, şuana kadar o linki tek tek harfleti tıklaya tıklaya yazıyorum daha kısa yolu yok mu, ne yaptıysam tv de kopyala yapıştır yapamadım:((( Linki mailime atıyorum ama koplaya işlevi çıkmıyor. Nasıl yapacam acaba:((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • filexxx F kullanıcısına yanıt
    m3u dosyasını bilgisayara indirip flash belleğe atın. Tvirl programı ile kanal kurulumu yapın, ayarlarken “ana ekrana ekle” seçeceğini kapatın. Kurulum bitince kaynaklardan Tvirl seçin, artık kumandadan TV tuşuna basınca iptv listenize geçecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: filexxx

Arkadaşım benim telefonda m3u linki var ama bunu iptv programına nasıl yüklücem ya, şuana kadar o linki tek tek harfleti tıklaya tıklaya yazıyorum daha kısa yolu yok mu, ne yaptıysam tv de kopyala yapıştır yapamadım:((( Linki mailime atıyorum ama koplaya işlevi çıkmıyor. Nasıl yapacam acaba:((

Alıntıları Göster
    Android TV remote control uygulamasını indirin. En güzel o işe yarıyor. Uzun yazıları kopyalamaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philips PUS8505 Artılarını ve eksilerini bana yazacak arkadaşlar olursa sevinirim. Sorunları varsa ne gibi sorunlar olabiliyor. İki TV markası ve modeli arasında kaldım. Hangisi fiyat olarak uyguna gelecekse onu alma durumu olacak bir de tanıdık mağazalar olduğu için ailem Philips al diyor.

• Televizyonun ayakları kaç cm ölçebilecek varmı ona göre alacağım 50" olani

• Tv'nin görüntü ayarlarında hdr plus inaktif görünüyor, bunu nasıl aktifleştirebiliriz?

• mrkaraburc kullanıcısına yanıt
    Hdr sinyali varken açılıyor hocam, hdr upscale gibi aç kapat yapılmıyor. Daha doğrusu hdr sinyali gelince plus ayarı açılıyor, ölçekleme kapanıyor.

• Denizinbabası kullanıcısına yanıt
    Normal Hdr ayarını kapatıp açabiliyoruz ama hdr plusda yok bu durum.

Bir de Dolby vision ve hdr ikisi birden varsa görüntü ayarlarında ya dolby ya da hdr seçebiliyoruz ikisi birden seçilmiyor değil mi? Hdr daha iyi gibi dolby visiona göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkaraburc -- 23 Kasım 2020; 14:35:11 >
  • dead311 kullanıcısına yanıt

bu bilgiler her sitede mevcut en kötü ihtimalle markanın kendi sitesinde var her boyut için

• Boyutlar
    • Kutu genişliği
    • 1240,0 mm
    • Kutu yüksekliği
    • 785,0 mm
    • Kutu derinliği
    • 160,0 mm
    • Set Genişliği
    • 1119,8 mm
    • Set Yüksekliği
    • 658,8 mm
    • Set Derinliği
    • 125,2 mm
    • Set genişliği (stand ile)
    • 1119,8 mm
    • Set yüksekliği (stand ile)
    • 681,0 mm
    • Set derinliği (stand ile)
    • 253,6 mm
    • Stand derinliği
    • 240,0 mm
    • Stand yüksekliği
    • 22,2 mm
    • Stand genişliği
    • 750,0 mm
    • Ürün ağırlığı
    • 13,9 kg
    • Ürün ağırlığı (+stand)
    • 16,9 kg
    • Ambalajla birlikte Ağırlık
    • 20,3 kg
    • VESA duvara monte edilmeye uygun
    • 300 x 200 mm
  • mrkaraburc kullanıcısına yanıt
    Bende ps4 hdr sinyali verince plus ayarı açılıyor hocam.

• jagatai J kullanıcısına yanıt

Ayakları belirtilmiyor ,bir uçtan diğer uca verilmiş bilgiler , bana ayak ölçüsü lazım ünitem dar

• dead311 kullanıcısına yanıt
    • Set derinliği (stand ile)
    • 253,6 mm

ayak olarak değil stand olarak geçiyor ki çok kaliteli bir ayak tasarımı var hem ürün hem dizayn olarak çok başarılı siz fazla fazla düşünün 27-28 hesaplayın ucu ucuna kalmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Philips PUS8505 Artılarını ve eksilerini bana yazacak arkadaşlar olursa sevinirim. Sorunları varsa ne gibi sorunlar olabiliyor. İki TV markası ve modeli arasında kaldım. Hangisi fiyat olarak uyguna gelecekse onu alma durumu olacak bir de tanıdık mağazalar olduğu için ailem Philips al diyor.

Herkese merhaba. Birkaç gündür kullandığım Philips 58PUS8505 modeli ile ilgili olarak bazı değerlendirmelerimi paylaşmak istedim. Yotube üzerinden bir video inceleme yapmayı da düşünüyorum yakın zamanda. Almayı düşünenler için eksileriyle artılarıyla fikir vermeye çalışayım.,

Artılar:

- Öncelikle Philips'in bu modeli ile ilgili zaten internette bulabileceğiniz özelliklerine (dolby atmos, HDR 10, direct led ...vs.) değinmiyorum. benim bu tv'yi tercih etmemin en büyük sebebi 4 metre civarında bir izleme açısı için 65" tv'leri fazla büyük bulmamdan kaynaklanıyordu. Zaten tv'min eni 130 cm, stantlı yüksekliği de 83 cm. Dolayısıyla 58" bu açıdan tam aradığım büyüklükteydi.

- Görüntü çok güzel ve renkler oldukça canlı. Ama bu canlılık Samsunglardaki gibi yapay bir canlılık değil. Mağazalarda Sony ve Philips'in ekranları nedense diğer tüm tv'lerden daha güzel görünüyordu. Özellikle 4K içerikleri izleyince eski televizyonum olan LG 42SL9000'in ne kadar eskidiğini daha net anladım.

- Amblight özelliği film izlerken gerçekten çok keyifli oluyor. Sanki görüntüyü daha derin ve ekranı daha büyükmüş gibi gösteren bir ilüzyon yaratıyor. Bu arada cihazda amblight özelliğinin farklı versiyonları var. Sese göre yada videoya göre ışık yansıtması verebiliyor. Ayrıca lounge light ve bayrağı takip et diye 2 versiyon daha var. Ancak bunlarda sürekli kırmızıya yakın bir ışık çıktığı için tercih etmedim. Son olarak amblight'ı kapatabiliyorsunuz. 

- İnternette okuduğum bir iki şikayetten dolayı korksam da, cihazımda ışık sızması yada ölü piksel yok.

- Philips tv'lerde menü can sıkıcı derecede karmaşık olsa da (anneme geçen sene aldığım tv'den biliyorum), bu modelde daha yalın ve anlaşılır bir menü tercih edilmiş.

- Bazı 55" ve üstünde büyüklüğe sahip modellerde sabit ayak tercih edilirken, bu modelde döner stand olması pratiklik katmış.

- Cihazın kumandası premium hissi veriyor. Google sesli asistan desteği için ayrıca kumanda da tuş var.

- Android ara yüzü son derece hızlı ve akıcı. Kıyaslama yapmam gerekirse Xiaomi Mibox S 4K'dan daha hızlı. Zaten bu sebeple android box'ı mı sattım.

- Netflix üyesi değilim ancak amazon prime üyeliğim var. Stremio Apk'sını da yükledikten sonra uygulamaların Mibox'dan daha performanslı çalıştığını fark ettim. (Ram farkı sanırım)

Eksiler:

- Siyahlar Oled ekranlardaki gibi tam siyah olmasa da, eski televizyonum ile karşılaştırdığımda gayet tatmin edici diyebilirim. Ancak karanlıkta film izlerken bu konuya takıntılı olanlar ve bütçesi yetenler için Oled'ler tercih sebebi olabilir.

- Bu modeli almadan önce 100 hz bir televizyon almayı çok istemiştim. Ancak bütçeyi 10.000 TL üstüne çıkarmayı da pek mantıklı bulmamıştım. Cihazın 50hz olmasından mı, yoksa sadece bu modelin bir sorunumu bilmiyorum ama hareketli sahnelerdeki dalgalanma benzeri bulanıklık göze fazlaca çarpıyor. Daha doğrusu belki dikkatsiz birisi için pek önemli olmayabilir. Ancak ben bu 50hz/100-120 hz olayını fazla araştırdığım için sanırım, benim gözüme fazlaca batıyor.

- Dahili uydu alıcılı televizyonlarda kanal geçişi yavaştır tamam. Ama bu televizyonda bir kanaldan diğerine geçerken internette gazete okuyabilirsiniz. Süre tutuyorum 4,5 saniyede ancak diğer kanala geçiyor. Zira harici bir receiver takmak istemem. Ama bu durum gerçekten sinir bozucu.

- Keşke kumanda tuşları ışıklı olsaymış. Karanlık ortamda tuşları görmek zor oluyor. Kumanda da sadece "amblight" tuşunu ışıklı yapmışlar.

Birkaç günlük tecrübemden sonra paylaşacaklarım bu kadar. Ancak bütçemi daha üst bantlara çıkarabilseydim, kesinlikle 100hz bir oled tvalmak isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 25 Kasım 2020; 11:11:21 >

• Hepsiburada da 58" 6.879 TL ilgilenenler için

• 50PUS8505 ilk kullanıcılardan biriyim, benim sorunum bu, yeni gözüme çarptı, siyah ve beyaz ekranlarda görünüyor genellikle, ama izlemeye engel değil. ayrıca p5 motorunu motion olarak "pürüzsüz" seçeneğini açtığımda ise bu karelenmeler oluyor. Sorunumu anlatabilmek için ayarı açtım, tv'den hızlı bir sahne açtım ve telefondan ağır çekim yaptım.

BEYAZ LEKE SORUNU:

MOTION SORUNU (KARELENME)

ALT PANEL AÇIKLIĞI:

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

ALT FOTOĞRAFTAKİ MORLUK FOTODA ÖYLE ÇIKMIŞ, PANELİ ÇEKERKEN PARLAMIŞ SANIRIM AMA ALT PANEL BÖYLE

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeklikYasin -- 24 Kasım 2020; 10:46:29 >

• KeklikYasin kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce de yazdım ama 29 fps içerik için pürüzsüz ayarı çok fazla. 24 fps film ya da iptv, beinconnect, dsmart yayını gibi işlerde pürüzsüz iyidir ama uydu yayını ya da DVD, Bluray film gibi işlerde mümkün olduğunca düşük bir ayarda tutun.

• Denizinbabası kullanıcısına yanıt
    Valla netflix olsun youtube olsun veya chromecast ile vlc ile film yayınlama olsun hareketli sahneler böyle maalesef, hatta kamera sahne geçişlerinde 1 sn kadar takılıyor sonra devreye giriyor, anlık devreye girse keşke, onum videosunu çekemiyorum tarif edemiyorum, sesi ve görüntüsü genel olarak mükemmel bu tv nin o konuda hakkını yiyemem

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.