Şimdi Ara

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir. (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.436
Cevap
125
Favori
354.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan işte olduğum için link atamıyorum ama Hadise küçük bir yol şarkısının girişi ilk o karanlık sahne, transient diye geçen yıldırım videosunu oynatırsan hora geçer referans olmuş olur.

@Denizinbabası ben 32" tv de denedim şarkıyı ondada oldu boyut küçük olduğu için tabi daha derli toplu gözüktü. Canlı ve film modu arasında dediğin gibi çok fark var. Canlıda renkler doğal değildir kabul ediyorum ama nedense göz zevkime daha hoş geliyor benim. Film izlerken parlak siyahlar, oyuncunun yüzündeki en ufak kırışıklık falan bunları görmek istiyorum. Ha o şekilde saatlerce izlemiyor o kesin ekran büyüdükçe daha iyi anladım gözü aşırı yoruyorum. Şuan normal tv ayarımı dediğin gibi keskinliği 2 ye almış şekilde kullanıyorum haftasonu maç izlerken 1-2 ufak ayar daha yapıp renk konusunu kapatacağım nasipse. Renk demişken her hdmi için sıfırdan ayar gerekiyor acaba kopyalayamaz mıyız?

• merhaba 3 gün önce samsung 65tu8000aldım paneli arızalı çıktı iadeye gitti.Konuyla çok alakası olmasa da tu8000 yerine samsung Qled 65Q60R ile philips 8505 arasında kaldım.1000 lira kadar samsung pahalı.Bilgili arkadaslar yardımcı olabilir mi?

• svenni sterki S kullanıcısına yanıt

bilgili olarak değil okuduklarımdan yardımcı olayım q60T değil R olarak bahsediyorsan philips 50hz q60r 100hz bildiğim kadarıyla 65" te panel değişiyor olabilir ona bakmak lazım en temel fark bu eğer T modeli diyorsan farka bence değmez istiyorsan detaylı yazarım R çok bulunmadığı için detay bilgim yok R konusunda

• svenni sterki S kullanıcısına yanıt

Sizin dediğiniz R modeli bildiğim kadarıyla geçen senenin ürünü zaten. Tavsiye grubunda çok önerildi hatta geçen sene benimde almayı düşündüğüm modeldi. Öncelikle teşhir ürün olmamasına dikkat edin. Bütçe meselesi fiyat uygurdur değildir sizin kararınız yorum yapamam. Ben kendim 50 ve 55 in. düşündüğüm için boyut bazlı ışık sızması vs varmı bilmiyorum. Burda tercihler önemli ben amblight sevdiğimden hep 2 puan önde oluyor. Ama oyun ağırlıklı kullanıcaksanız hz nin yüksek olması çok avantaj. Ayrıca büyük ekranda hz nin 100 ve üzeri olması gerektiğide söyleniyor. Özetle aradaki 1000tl fark R modeli için değer. 2 tv nin kendi içinde artısı eksisi vardır muhakkak.

• hocam tesekkür ederim.Oyun ile hic alakam yok netflix ,futbol nadiren youtube.Bende çok begendim philipsi ama o kadar eleştiri var ki sogutmuyor degil.

• Şu ana kadar kronik diyebileceğim bir sıkıntısı yok Philips in bu forumda yazılan ben görmedim en azından. Başlarda 3gb ram mi 2gb ram mi tartışması oldu orda Philips bilgisi şuan düzeldi 2gb olarak. Birde kayıtla ilgili bir sıkıntı var ama bir kişi dışında o işlemi deneyebilen olumlu olumsuz bilgi veren olmadı. Deneyen arkadaşın dediğini doğru kabul etmek lazım. Kağıt üzerinde uydudan kayıt olur bilgisi olmasına rağmen olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svenni sterki

hocam tesekkür ederim.Oyun ile hic alakam yok netflix ,futbol nadiren youtube.Bende çok begendim philipsi ama o kadar eleştiri var ki sogutmuyor degil.

Teknolojiyi takip eden bir kişiyim. 15 yıldır foruma üyeyim. Bu 15 yıl içerisinde dönem dönem bu foruma hem katkı verdim hemde çok şeyler aldım. Fakat özellike bu tv tavsiye bölümü tam rezalet. Sürekli bir tartışma var. Kararı verirken kafandaki tv'nin konusuna gir. Orada kronik bir sorun var mı yok mu gör. Lg,samsung,philips,sony bunlar zaten tvde iyi firmalar. Normal bir kullanıcı bu markalarda büyük sıkıntı yaşamaz. Öncelikleri belirleyip ürünü alacaksın. Amazon'dan almaya çalış. Baktın aldığın tvde senin kabul edemeyeceğin bir sorun var iade edersin. Yoksa aylarca buralarda takılıp tv almadan kararsızlık içerisinde dolaşırşın

• quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Teknolojiyi takip eden bir kişiyim. 15 yıldır foruma üyeyim. Bu 15 yıl içerisinde dönem dönem bu foruma hem katkı verdim hemde çok şeyler aldım. Fakat özellike bu tv tavsiye bölümü tam rezalet. Sürekli bir tartışma var. Kararı verirken kafandaki tv'nin konusuna gir. Orada kronik bir sorun var mı yok mu gör. Lg,samsung,philips,sony bunlar zaten tvde iyi firmalar. Normal bir kullanıcı bu markalarda büyük sıkıntı yaşamaz. Öncelikleri belirleyip ürünü alacaksın. Amazon'dan almaya çalış. Baktın aldığın tvde senin kabul edemeyeceğin bir sorun var iade edersin. Yoksa aylarca buralarda takılıp tv almadan kararsızlık içerisinde dolaşırşın

Alıntıları Göster

katılıyorum size.Zaten aldım şansıma arızalı çıktı:( iadeyi bekliyorum.O esnada bilgi alayım dedim.

• Bu tv nin androidine alışamadım. Ayarlar - android ayarlarına geliyorum fakat bir ayara girilmiyor. Chrome yüklü gözüküyor fakat ben bunu uygulamada bulamıyorum.

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 20 Kasım 2020; 20:17:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Bu tv nin androidine alışamadım. Ayarlar - android ayarlarına geliyorum fakat bir ayara girilmiyor. Chrome yüklü gözüküyor fakat ben bunu uygulamada bulamıyorum.

chrome isim olarak yok ama tv nin tarayıcısı chrome tabanlı ondandır .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ek olarak yüklemediyseniz tgezer in dediği gibidir ayarlar çok kısıtlı servis menüsüne girince belki daha detaylı görülebilir. Mi box var mesela aynı sistem ama orda gördüğüm çoğu ayar yok burda.

Dsmart go kullanan var mı? İki üç gündür kanal açmıyor uygulama TV de. Telefonda yada mi box ta sorun yok ama TV de izleyemedim. Malum haftasonu geldi s sport u ordan açarım diyordum ama şuan olmuyor.

• jagatai J kullanıcısına yanıt
    Android webview güncellemesini kaldırınca çalışıyordu Dmart go.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sabah erken kalkınca philips android ile ilgili biraz araştırma yaptım. Öğrendiklerimi sizinle paylaşıyorum

1- APK yükleme : Usb flash disk ile yapabileceğiniz gibi "SEND FILES TO TV" uygulamasını hem tv ye hemde telefona kurun, telefondan send deyip tv den receive deyince anında tv download kısmına geliyor. Uygulama çok başarılı, bence usb diske gerek yok.

Philips PUS8505 kullanıcıları grubu (ilk mesaj güncelleme 30.09.2023) Android tv 11 yükseltilebilir.

2- Gelen dosya açmak için bir dosya yöneticisine ihtiyacınız var. Ben bunun için "File Explorer" indirdim. Buradan televizyonun local-Download kısmına gelip, gelen apk dosyanızı çalıştırabilirsiniz. Yada usb diski ile yüklemek isterseniz de buradan diski ve dosyayı Seçebilirsiniz.

3- Gelelim bu kurduğunuz uygulamayı görmeye. Beni uğraştıran bu oldu. Google playden indirmediğiniz uygulama menüde çıkmıyor. Bunun içiin "Launcher" uygulamasını indirin. Kurduğunuz uygulamayı bunun içinden bulup çalıştırabilirsiniz. Kaldırmak için de uygulama üzerine gelip basılı tutun sonra açılan menüden kaldırabilirsiniz

Yanlız android ayarları yapabileceğim yeri tam anlamıyla bulamıyorum. Mesela uygulama üzerince çalışmaya izin vermek için uygulama ayarlarını bulamıyorum. Youtube da olanlar genelde eski versiyonlar. Bu andorod ile çekilmiş video bulamadım. Bu yüzden dik olan uygulamaları yan olarak çalıştırmaya yarayacak "Control Screen Orientation" programının çalışması için gerekli "diğer uygulama üzerinde göster" ayarını yapamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 21 Kasım 2020; 7:32:36 >
  • Denizinbabası kullanıcısına yanıt

Işe yaradı teşekkürler.

@chemsul uygulama izinleri içinde Bi yer vardı varsayılan tercihi mi ne onu deneyebilirsiniz belki istediğiniz olur

• chemsul kullanıcısına yanıt
    Güzel bilgiler için teşekkürler. Kurduğunuz uygulamayı yine file Explorer dan çalıştırabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @chemsul dostum menu-uygulama ayarları-özel izin erişimi(yada böyle bişey en altta) diğer uygulamaların üzerinde göster. Aradığın ayar bu.

Renk olarak gözü yormayan en doğal maç ayarları aşağıdaki şekilde bence:

Renk:65
    Arka ışık Kontrast:85
    Keskinlik:2
    Parlaklık:50
    Renk geliştirme kapalı
    Renk sıcaklığı normal
    Kontrast modu: görüntü optimasyonu
    Hdr video ölç. :açık
    Video Kontrast :, 95
    Dinamik kontrast : kapalı
    Keskinlik ultra resolution açık
    Görüntü temizleme içindeki hepsi maks.
    Hareket pürüzsüz

İşin ilginç yanı dsmart go da gelişmiş ayarların hiç etkisi yok ilginç. Ayrıca para verip aldığımız yayınların kalitesinin kaçak yayından iyi olmaması neredeyse kötü olmasıda büyük bir rezillik.

Edit: parazit azaltma kapalı yada minimum daha iyi diğer türlü çim çok bulanık oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jagatai -- 21 Kasım 2020; 17:0:21 >
  • reklamsız Youtube keyfi için,

https://smartyoutubetv.github.io/

Features

• 4K support
    • runs without Google Services
    • designed for TV screens
    • stock controller support
    • multilingual search keyboard
    • fully localized
  • Arkadaşlar bu TV'de panel açıklığı ve ekrana toz kaçma mevzusu okudum bu tür sorun cidden var mı. Bir de ölü piksek çıkıyor mutlaka diye yazanlar gördüm.

TV alma arifesindeyim ve aklımda iki model var biri Philips PUS8505 diğeri başka marka. Ama bu dediğim mevzuları okuyunca Philips PUS8505 biraz uzaklaşı verdim.

Nihai karar vermem lazım çünkü pazartesi bir çok yerde malum indirimler başlayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar bu TV'de panel açıklığı ve ekrana toz kaçma mevzusu okudum bu tür sorun cidden var mı. Bir de ölü piksek çıkıyor mutlaka diye yazanlar gördüm.

TV alma arifesindeyim ve aklımda iki model var biri Philips PUS8505 diğeri başka marka. Ama bu dediğim mevzuları okuyunca Philips PUS8505 biraz uzaklaşı verdim.

Nihai karar vermem lazım çünkü pazartesi bir çok yerde malum indirimler başlayacak

Her tv de bu risk var. Son Amazon indirimi ile alan ben dahil bu sorunlar çıkmadı. Çıkarsa iade edersin.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.