Şimdi Ara

Philips PUS8204 / PUS8804 Deneyim Grubu (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
12
Favori
42.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Cevap için teşekkürler sorunu hala çözemedim. 4k remuxlarda donma ve takılma devam ediyor. Vlc falanda yükledim takılma azaldı ama tam geçmedi. Kodi yükleyip birde onu deneyeceğim olmaz ise mecbur mesiaplayer almak lazım. Bu kadar para ver tv mkv 4k remux oynatamasın akıl almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    Maalesef 2 usb çıkışında 3 farklı hdd de ve nas cihazından bağlatıda sonuç aynı donma ve takılma

• 1 TB portable hdd üzerinden (kablosu üzerinde 3.0 yazıyor) denemek amacıyla 260 MB'lık 2160p görüntü dosyası oynattım. Sekerek gösterdi. TV'nin sol yan tarafındaki usb girişini kullandım sadece. Diğerlerini denemedim. Ama anladığım kadarıyla kullandığım hdd 3.0 gibi görünüyor. Bunu gerekirse mediaplayer ile de çözerim ki zaten film izlerken muhtemelen 1080p mkv dosyaları tercih edeceğim, daha fazlasına gerek kalmayacak gibi. Ulusal kanal yayınlarında 4K yayın nasıl sonuç verir şimdilik bilemiyorum. Ancak burada yazılan sorunların şimdiye kadar keşfedebildiğim kadarıyla çoğu bende yok. Sizler yazdıktan sonra panele yukarıdan baktım ama panelin alt kısmında bir açıklık göremedim, yani bundan neyi kast ediyorsunuz onu da anladığımı söyleyemem. Panelin herhangi bir yerden içini görüyor da değilim yukarıdan bakınca. Gürüntüde titreme, dalgalanma olmadı ama henüz 4K yayın da izlemiş değilim. 5O HZ görüntü akışında şimdilik sorun yaratmış değil. Eğer görüntü ayarlarını maksimuma çıkarırsanız eve bir miktar hissettiriyor özellikle hızlı çekimlerde. Altyazıda takılma vb bir problem de yok. Ölü piksel görebildiğim ve yapılan test itibarıyla yok gibi. Bulutlanma yok. Ama panelde ışık sızması var. Çerçevenin alt kısmında 3 bölgede. Biri belirgin sayılır. Görüntü ayarlarını düşürünce (dinamik kontrastı kapattım, parlaklığı azalttım, ışık sensörünü açtım) alt taraftaki ışık sızmaları iyice azaldı. Yalnız kafama takılan şöyle bir problem var. Tv izlerken kişisel ayarları kullanıyorum. Renk 50'de, kontrast 70'de, renk geliştirici kapalı, aslında bütün ekstralar kapalı vs. Ama bu ayarlar tv yayını izlerken ve media player üzerinden film izlerken, Netflix izlerken gayet iyi performans verirken, hdd'yi doğrudan tv'nin usb girişine bağlayıp oradan film izlemeye kalktığımda aşırı bir noktaya varıyor aynı ayarlar. Örneğin ekranda resmen renk patlaması yaşanıyor izlenemeyecek kadar ve parlaklık farklı reaksiyon veriyor (mesela karakterin saçları tamamen karanlıkta kalıyor, saç telleri belirsizleşiyor). Yani ekranın parlaklık performansı da dengesini kaybediyor ayarları değiştirmediğim halde. Ve ekrandaki ışık sızmaları tavan yapıyor. Sadece alt taraftaki 3 ışık sızması belirginleşmekle kalmıyor sağ ve üst taraftan da kendini gösteriyor. TV'nin usb girişini kullandığımda neden böyle oluyor anlamış değilim. Kişisel ayarlarla da sürekli oynamak istemiyorum. Sonuç olarak, bende şimdilik bir buçuk sorun (4K yayın belirsiz) olmasına rağmen burada okuduğum onca şeyden ve alt paneldeki ışık sızmasından ötürü haliyle bir güven kaybı oluştu. Tek tesellim 65" tv'yi 6149 TL'ye almış olmam ve ışık sızmasının bütün ıps panellerde (markalarda) olası bir sorun olması. Ama bu tv Vatan Bilgisayar'da 6149 liraya indiği gece bütün bunları okumuş olsaydım fırsat bu fırsat deyip siparişi vermezdim. Dahası OLED olmayan bütün panellerden uzak dururdum. Lakin 55" OLED TV'ler bile 13 bin liradan başlarken de haliyle tv filan alamazdım. Öyle bir kilitlenme işte. Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

• Özgür Balmumcu Ö kullanıcısına yanıt
    Karasal yayın 4k olarak trt 4k tv ye bakabilirsiniz.
    Alt panel boşluğa şöyle bakmalısınız. Ekranın alt çerçeveye yakın kısmından ekrana doğru parmağınızla ittirin hafiften. Açılma oluyorsa sorun var bence. Çünkü diğer tv ler milim oynamıyor. Eğer bu sorun varsa iade yoluna başvurulabilirsiniz.
    Lg oled tv lerden b9 9 bin tl fiyat segmentinde. Çok iyi tercih olurdu bütçe elveriyorsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 31 Mayıs 2020; 3:32:15 >
  • Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz şekilde parmağıma bir peçete sararak, panelin çerçeve ile birleştiği yerlere parmağımla hafif baskı uyguladım. Sadece alt çerçeveye değil, tamamına. Periyodik olarak açılma var. Yani parmak ile ittirdiğimde panel çerçeveden ayrılıyor ve geriye doğru esniyor. Lakin her yerde değil. Periyodik olarak dememin nedeni şu; Bir 20 cm kadar çerçeve ve panel arasında bir açılma olmuyorken baskıya rağmen, takip eden 20 cm'lik bölgede oluyor. Sonra tekrar olmuyor, sonra tekrar oluyor. Periyodik olarak bütün çerçeve devam ediyor. İşin ilginç yanı özelikle alt çerçevede açılmanın olduğu yerler aynı zamanda panelde ışık sızmasının olduğu yerler. Hemen led tv'si olan arkadaşlara yazdım deneyin diye. Philips tv'si olanların hepsinde o esneme yer yer bende de var geri dönüşü oldu. Farklı markalarda da evet var diyen oldu. Sadece LG'de olmadı çünkü onlarda zaten panelin önünde ek olarak bir koruyucu tabaka varmış. O yüzden ekran hiç esnemiyor. Sonuç olarak panel ile çerçeve birleşim yerine uygulanan baskı benim yazdığım bütün philips tv'si olan arkadaşlarda benzeri sonuç verdi. Sanırım Philips böyle üretiyor ya da esneme payı bırakıyor. Bilemiyorum. Lakin özellikle sağ alt köşeye yakın yerde en belirgin ışık sızmasının olduğu bölgede parmağımla baskı uyguladığımda panel çerçeveden araya bozuk para girecek kadar açılıyor.
    TV için 9 bin liraya çıkmam da mümkün değil ne yazık ki. Ben baştan beri 4500 lira civarı bir 55" düşünüyordum yakalayabilirsem bu fiyata diye. Ama hem onlarla ilgili çok eleştiri okuyunca hem de bu 65" 6149 liraya inince şartları zorladım. Bu arada bugün yazıştığım 3 arkadaşta da ışık sızması sorunu var. Aldıklarından beri olduğunu ve kabullendiklerini söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendall

Maalesef 2 usb çıkışında 3 farklı hdd de ve nas cihazından bağlatıda sonuç aynı donma ve takılma
    Dostum büyük ihtimal indirdiğin sunum kaynaklı olabilir ben genelde remux tercih ediyorum ama onunda bir çözümü var googleplayden televizyonunuza VLC player indirin ondada aynı takılma meydana geliyormu merak ettim ? Evet philipsin malesef biraz codec desteği zayıf bende ilk defa kullanıyorum.. Daha önce LG 3D smart tv kullanıyordum hiç bir zaman codec sorunu donma vesaire çalışmamazlık yaşamadım.. Televizyonun artısı android olduğu için vlc player ile deneyin en azından VLC nin codec sistemi hep güncel..

Bu arada Dolby vision remuxlarıda deneme şansım oldu kalite muazzam oluyor artık 1080p indirmeye gerek kalmıyor.. Tüm 4k filmlerdede HDR olduğu için HDR yi görüntü ayarlarından extra Canlı ayarını seçiyorum mükemmel oluyor tavsiye ederim..
    https://4kmedia.org/lg-dolby-vision-uhd-4k-demo/

Burda Demolar var bunlarla test yapabilirsiniz

Bu arada dün aksiyonlu bir film izledim aşırı aksiyon sahnelerinde görüntüde bozulma meydana geliyor.. Sanırım 50 hz olmasından dolayı olabilir.. Sadece aşırı aksiyon sahnelerinde az gözümüze çarpıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 31 Mayıs 2020; 15:54:51 >

• bu gün servis geldi tv nin atkasındaki flexi kabloları taktı alkolle temizle omladı. mvm güncelledi olmadı teknik birime yazacağız şikayeti onay gelirse tutanak tutarız dedi onay gelmesse tüketici haklarına başvurabilirsiniz dedi.yüksek ihtimalle tüketici hakları yolu göründü.sorunu onlarda gördü.
  • philips tv kullanmamım üstünden yaklaşık 10 gün geçti ve pişmanlıklar keşkeler başladı alırkende bir kaç arkadaşım uyarmıştı pişmanolursun o ışıklarına kanma dedi ama aldık bi kere.
  • Arkadaslar merhaba 65pus7304 buldum 2gunluk daha 5750 tlye alabliyorum sizce almalimiyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail0344

Arkadaslar merhaba 65pus7304 buldum 2gunluk daha 5750 tlye alabliyorum sizce almalimiyim
    aman kardeşim uzak dur :) o daha sorunlu bir model illaki alacam diyorsan 65PUS8505/62 modelini bekle en azından sorunları giderildi filan denmiş
  • Aynen sorunlarindan cok gordm sikayetciler samsung q60 satip deymez almak bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: kendall

Genelde Remux tercih ediyordum fakat bugün indirmiş olduğum 4k HDR filmlerde bende donma takılma sorunu yaşadım.. Gerçekten çok can sıkıcı.. VLC player uygulamasınla izlemek zorunda kaldım altyazı istediğim gibi çıkmıyor malesef VLC de

Artık gerçekten can sıkıntı olmaya başladı bu ürünü iade etmek istiyorum ne yapmak lazım toplanıp davamı açsak napsak?
  • mfo1905 M kullanıcısına yanıt
    merhaba bu gün servis aradı ve faturamın fotosunu istedi sorunun donanımsal olduğunun istersem tamir edilip 3 ay ek garanti yada deiğişim teklif ettiler ben değişim dedim form verceklermiş bundan sonra ki süreci nasıl yaptın vatanlamı konuşmam gerekiyor.teşekkürler
  • Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    İade kararı ürünü teslim almadan arayıp sormuştum beğenmezsem alıyor musunuz diye ve evet demişlerdi buna istinaden çıktı. Israrla o konuşmanın dinlenmesini talep ettim. (Bu arada ölü piksel, açıklık vs farketmeden ürünün genel kalitesini beğenmediğim için, ki uzun yıllar dayanacak kalitede olduğunu sanmıyorum hala, iade talebi oluşturmuştum kurulum yapıldığı günün ertesinde) Daha önce de belirttiğim gibi o kadar hataya NORMAL dedi gelen servis elemanı ve değişim / iade raporu tutmadı. O şekilde iade edebilen var mı bilmiyorum.

2 gündür bakıyorum ürünlere, LG ve Samsung almam sanırım, 65 inç sony fiyatları da son 2-3 ayda almış başını gitmiş 15 bin tl fiyatlar duyuyorum hep (LG ve Samsung da aynı) o yüzden ya bekleyeceğim uzun bir süre ya da bu cihazın yeni serisini bekleyeceğim.

65pus8204 modeline dün Vatan'da birmez daha bakma şansım oldu, ekran içine doğru esnemiyordu bana gelen kadar ve altta öyle bir boşluk yoktu. Bu serilerin Vatan'dan başka yerde satılmaması ve 65pus8204'ün 65pus7304'ten daha ucuza satılması da aklımı karıştırıyor.

Yoksa ben televizyonun görüntü performansından oldukça memnundum. Tabii ki kusurları var ama, bu kusurların olmayacağını düşündüğüm cihazlar da 10 bin tl üstünde.

• ubee U kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benimki iade olacağı için Vatan ile görüştüm. Sizin durumda nasıl olur bilemiyorum.
  • Ben 62pus8204 alalı 3 hafta oldu. Ben çok memnunum fiyat fayda oranı bence harika. Bende sadece 1 ölü piksel var ve bence gayet normal.

• Piaget18 P kullanıcısına yanıt
    Kişiye göre değişir bu piksel olayı, beni rahatsız etti ekranın tam ortasında ve de izleme açımdan da çok net görülüyordu.

Ama şöyle düşünün araba alıyorsunuz, sol kapıda çizik var. Araba hala süper ama buna takmaz mıydınız? "Bu teknolojide bu hatalar normal" yorumlarını anlamıyorum, satarken belirtilsin o zaman ben de bunu göze alarak alayım. Dün gittiğim Vatan mağazasındaki satıcı hala "Bu modellerde öyle problemler olmaz" diye çok rahat müşterileri yönlendiriyordu.

• Sıfır araba ve 6500 TL lik TV karşılaştırması bence çok doğru değil. Ben herkesin fikrine saygı duyuyorum siz 1 piksel için iade isteyebilirsiniz sizin hakkınız. Ben istemem ve forumda dikkat ediyorum sanki herkes birbirine geri gönder geri ver, iade et vs tavsiyesinde bulunuyor. Ve 1 pikseli normal şartlarda kabul edebilecek insanlarda iade yoluna gidiyor gibi hissetmeye başladım. Herkes şikâyetini paylaşıyor bende memnuniyetimi paylaşmak istedim.

• Piaget18 P kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırmanın neresi yanlış anlamadım, ikisi de para vererek aldığınız ve sıfır olduğu için "hatasız" olmasını beklediğiniz ürün. Ben önceki yorumlarda zaten memnuniyetimi belli ettim, tekrar edeyim görüntü kalitesi bence çoğu markadan daha güzel.

İnsanların birbirine iade et tavsiyesi bence şundan kaynaklanıyor, böyle problemler ile karşılaşınca ister istemez aldığınız yer ve servis ile iletişime geçiyorsunuz ve hiçbir şekilde sizi sallamıyorlar, böyle olunca da insanlar haklı olarak sinirleniyorlar ve belki normalde buraya gelip yazmayacak kişiler için bile motivasyon oluyor bu durum. Yoksa Philips olsun başka marka olsun bizene kim ne almış.

Burada 1 ölü pikselle mutlu / mutsuz olma olayı tüketiciye kalmış, bu üreticilere ve satıcılara "normal bir durum" deme hakkı vermemeli, ben ondan bahsediyorum.

Ki bendeki ölü piksel 2.5 metreden net görünüyor veya tam ortada olmasaydı, ben de iade etmezdim. (Bilmiyorum bu durum ölü pikselinden mutsuz olan insanı rahatlatır mı)Genel olarak memnundum tvden.

• aynen katılıyorum tv nin amacı zaten göstermek değil midir. en önemli parçası ekran değil midir ben sıfır tv nin ekranında olan hatalara çok takık bir insanım .araba alıpta motoru bozuk olması gibi bir durum golf yerine panda alıpta pandanın sorununa nasılsa bir golf değil olur mu diyorsunuz hakkınızı aramıyor musunuz
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.