Şimdi Ara

Philips PUS8204 / PUS8804 Deneyim Grubu (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
12
Favori
42.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ezio test olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Phlips web sayfasından şikayet talebi oluşturdum az önce dönüş bekliyorum sonucu ve aşamaları burada paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gokhn64 G kullanıcısına yanıt
    Tv nizde dalgalanma haricinde sorun var mı ?

Işık şızması , bulutlanma, ekran ile alt panel arasında boşluk, ekranda toz vb diğer sorunlar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 29 Mayıs 2020; 0:7:24 >
  • Işık sızmasının olduğu Olduğu yerde boşluk var tozlanma bulutlanma yok sanırım. Kanal geçiş hızı 4sn civarında. Uydu yayınlarında titreme mevcut.

• Herkese merhaba. Kullanım tecrübem arttıkça yazıyorum. Bugün yeni şeyler fark ettim. Ama buna geçmeden önce burada bir arkadaşın sorusuna cevap vereyim. Dark media player kullanıyorum. Maksimum 1080p gösteriyor. 4K özelliği yok yani. Torrent üzerinden 2160p görüntü dosyası indirdim mkv olarak. Denemek için kısa bir video indirdim. Tv'nin yan tarafındaki usb girişini kullandım. 2160p görüntü dosyasını seke seke oynattı. Daha doğrusu oynatmadı. Sanırım tv'nin usb girişleri 4K için uygun değil. Benim fark ettiğim şeye gelince: Bugün Dark media player üzerinden değil de tv'nin usb girişi üzerinden dizi izleyeyim dedim hard disk'imi kullanarak. Burada daha önce yazmıştım, benim aldığım 65" tv'de de panelin alt çerçevesinde üç bölgede ışık sızması vardı. İkisi belirsiz, sol köşeye yakın olanı biraz belirgindi. Bunlar media player kullanırken yaptığım tespitlerdi. Bugün ilk defa tv'nin usb girişini kullandım. Bir, görüntü performansı çok arttı. İki, ışık sızmaları da çok arttı. Evet, tv'nin alt çerçevesinde ışık sızmaları üç bölgede de çok belirginleşti. Çerçevenin sağ tarafında ve üst tarafında da ışık sızmaları az da olsa ortaya çıktı tv'nin usb girişini kullanınca. Aynı görüntü dosyasını media player üzerinden açtım, ışık sızması yine tek bölgeye düştü. Tabii görüntü performansı da yine çok iyi olmakla birlikte usb performansına göre geriledi. Youtube'da ışık sızması üzerine bir video izlemiştim:https://www.youtube.com/watch?v=fQrw6o5jC94
    Burada sorunun olağan bir sorun olduğu ve kabullenilmesi gerektiği ima ediliyor, belki ben yanlış anladım ama mesela Sony web sayfasında da şöyle bir açıklama var:https://www.sony.com.tr/electronics/support/articles/00125848
    Bu linkte sorunun nasıl azaltılabileceği anlatılıyor ve değişim ya da iade sebebi değildir deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Balmumcu -- 29 Mayıs 2020; 2:13:40 >

• Fiyat şuan 7.500 vatan da, indirim gelirse alacağım fakat bu ışık sızması olayı 65 lerde can sıkıcı, hele ki benim gibi takıntılı biri için. Sırf bu sebepten istemeyerek de olsa va panele yöneleceğim sanırım.
  • Gokhn64 G kullanıcısına yanıt
    Boşlukta bir iade nedenidir.
    Bu boşluk diğer markalarda yok. Üretim hatası.
    55 ve 65 lerde kronik sorun.
    Forumdaki arkadaşlar kontrol etmediler sanırım.
    Hepsinin tv sinde boşluk var ama farkında değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: justery

Fiyat şuan 7.500 vatan da, indirim gelirse alacağım fakat bu ışık sızması olayı 65 lerde can sıkıcı, hele ki benim gibi takıntılı biri için. Sırf bu sebepten istemeyerek de olsa va panele yöneleceğim sanırım.
    Titiz birisi iseniz bu model sizi üzer.
    Sıkıntılar fazla.
    Anlamayanlar için zaten sorun yok.
    Kronik sorunların yanında, 50 mhz hız hareketli sahnelerde vasat performans ile kendini belli ediyor. Özellikle YouTube ve netflixte.
    Amblight özelligine kanıp birçok kişi alıyor ama tv leri iyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 29 Mayıs 2020; 2:25:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Balmumcu

Herkese merhaba. Kullanım tecrübem arttıkça yazıyorum. Bugün yeni şeyler fark ettim. Ama buna geçmeden önce burada bir arkadaşın sorusuna cevap vereyim. Dark media player kullanıyorum. Maksimum 1080p gösteriyor. 4K özelliği yok yani. Torrent üzerinden 2160p görüntü dosyası indirdim mkv olarak. Denemek için kısa bir video indirdim. Tv'nin yan tarafındaki usb girişini kullandım. 2160p görüntü dosyasını seke seke oynattı. Daha doğrusu oynatmadı. Sanırım tv'nin usb girişleri 4K için uygun değil. Benim fark ettiğim şeye gelince: Bugün Dark media player üzerinden değil de tv'nin usb girişi üzerinden dizi izleyeyim dedim hard disk'imi kullanarak. Burada daha önce yazmıştım, benim aldığım 65" tv'de de panelin alt çerçevesinde üç bölgede ışık sızması vardı. İkisi belirsiz, sol köşeye yakın olanı biraz belirgindi. Bunlar media player kullanırken yaptığım tespitlerdi. Bugün ilk defa tv'nin usb girişini kullandım. Bir, görüntü performansı çok arttı. İki, ışık sızmaları da çok arttı. Evet, tv'nin alt çerçevesinde ışık sızmaları üç bölgede de çok belirginleşti. Çerçevenin sağ tarafında ve üst tarafında da ışık sızmaları az da olsa ortaya çıktı tv'nin usb girişini kullanınca. Aynı görüntü dosyasını media player üzerinden açtım, ışık sızması yine tek bölgeye düştü. Tabii görüntü performansı da yine çok iyi olmakla birlikte usb performansına göre geriledi. Youtube'da ışık sızması üzerine bir video izlemiştim:https://www.youtube.com/watch?v=fQrw6o5jC94
    Burada sorunun olağan bir sorun olduğu ve kabullenilmesi gerektiği ima ediliyor, belki ben yanlış anladım ama mesela Sony web sayfasında da şöyle bir açıklama var:https://www.sony.com.tr/electronics/support/articles/00125848
    Bu linkte sorunun nasıl azaltılabileceği anlatılıyor ve değişim ya da iade sebebi değildir deniyor.
    Öncelikle TV nin usb 3.0 girişine 3.0 usb destekli Portable hdd takmanız lazım düşük usb ile malesef bu sorun oluyor yüksek boyutu hızlı aktaramadığından.. Çözümü budur harici mediaplayera hiç gerek yok..

indirdiğiniz filmler dolby vision veya HDR ikisinide destekliyor.. Otomatik Devreye giriyor

Yalnız tek kötü yanı Ne kadar dolby atmos sesi desteklediğini özelliklerde belirtsede malesef Codec desteğini vermemişler şaka gibi..!

• Yayın izlerken belirli bir süre sonra şu sorun oluyor sizlerde mevcutmudur veya bu ne sorunudur ?

Video Linki :https://drive.google.com/file/d/16y2g5sO4OnDBaT6bnUxTb0dN524q9s13/view
  • SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    55 mi 65 inç mi.
    Değişim isteyin.
    Kimsede böyle bir sorun yok.

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    Hocam Dolby Atmos konusunda yazılımsal sıkıntılar olduğunu, bunu gelecek güncellemeler ile giderileceğini söylemiş Philips. Bir yerde okumuştum ama tam olarak anımsamıyorum.
  • pashamurat kullanıcısına yanıt
    Herkese Merhaba,

Ürün kurulduktan sonra ekranın sağ üst köşesinde mavi bir yarım halka ve halkanın ortasında mavi bir nokta mevcuttu. Servis farketmeden gidince whatsapp üzerinden iade talebimi ilettim. Sağolsunlar ilgilendiler, talebimi merkeze ilettiler. Çarşamba günü iadem onaylanmış. Gittim iade onay yazımı aldım. Vatan I aradım gelip alacaklar.

Biz iade raporu vermiyoruz diyen servise inanmayın arkadaşlar. Hatalı ürüne iade raporunu biz veremiyoruz diyen servis işi yokuşa sürüyordur.

Değişim değil iade istedim. Ürünü 10 gündür kullanıyorum. Belki benim panel arızası sebebiyle de olabilir ama cihazdan genel anlamda memnun kalmadım. Gelecek olan cihazda da başka sıkıntılar olma olasılığını da riske atmak istemedim. Ne güzel 6,150 TL ye aldım diye seviniyordum ama şans işte.

Bu arada, 65 inç cihaz, ışık sızması sağ alt köşede çok hafif var. Hiç yok değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• pashamurat kullanıcısına yanıt
    Bana da servis bugün geldi. Işık sızması, bulutlanma, üstten bakıldığında alttaki ledlerin bariz bir şekilde görünmesi ve bariz açıklık, ekrana özellikle üstten dokunulduğunda (özellikle silerken) bariz bir şekilde içeri doğru hareket etmesi ve 5 taneye kadar ölü piksele NORMAL dedi. Rapora sadece izleme açısı ve uzaklığından ölü pikselin net görüldüğünü yazdırabildim.
  • mfo1905 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. İnşallah sizin iade de onaylanır.

• 65pus8204 vatan da 6500 e dusmus, ama bu kronik sorunlar sebebiyle lg 70um7100 almak durumunda kaldim

• Aldığım fiyata düşmüş şuan 6.500tl alanlara hayırlı olsun 2 haftadır günde 15-16 saat açık digitürk netflix youtube yardırıyorum sorunsuz devam ediyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfo1905

Bana da servis bugün geldi. Işık sızması, bulutlanma, üstten bakıldığında alttaki ledlerin bariz bir şekilde görünmesi ve bariz açıklık, ekrana özellikle üstten dokunulduğunda (özellikle silerken) bariz bir şekilde içeri doğru hareket etmesi ve 5 taneye kadar ölü piksele NORMAL dedi. Rapora sadece izleme açısı ve uzaklığından ölü pikselin net görüldüğünü yazdırabildim.
    Hocam siz fabrikasyon hatanın üstüne gitmemişsiniz.
    Üstten bakınca alt paneldeki ledleri görüyorsanız açıklık var demektir.
    Size normal derler büyük ihtimal.
    Ama bu ciddi üretim hatasıdır.
    Sırf bu nedenden iade etmelisiniz. Diğer sorunlar devede kulak kalır.
    Gidin bir teknoloji mağazasına tv leri inceleyin. Kaçında bu sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Aldığım fiyata düşmüş şuan 6.500tl alanlara hayırlı olsun 2 haftadır günde 15-16 saat açık digitürk netflix youtube yardırıyorum sorunsuz devam ediyoruz
    Sizde hiç sorun yok mu.
    Yoksa süper.
    Herkeste 55 65 farketmeksizin ciddi sorunlar var.
    Işık sızması
    Ölü piksel
    Ekran ile alt panel arasındaki boşluk
    Titreme
    Alt yazı takılma sorunu vs...

• Merhaba arkadaşlar
    55 inçlik cihazımda ilk zamanlar sorun yok diye seviniyordum.
    Taki ekran ile alt çerçeve arasındaki boşlugu fark edene kadar.
    Bu boşluktan toz sinek su damlacığı vs girer diye araştırdım.
    Mağazalardaki tv leri inceledim.
    Anladım ki bu bir sorun.
    Yetkili servis geldi. Esneme payı falan deyip beni kafalamaya çalıştılar.
    Ben direttim.
    1 tl yi aldılar ve boşluğa soktular. 1 tl girdi ve fotoğrafını çektiler.
    Merkeze ilettiler. Haber bekliyorum.
    İade veya değişim yapılmasını bekliyorum.
    Bu sorun hepinizde olabilir.
    Sonuç gelince size de bilgi veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Hocam Dolby Atmos konusunda yazılımsal sıkıntılar olduğunu, bunu gelecek güncellemeler ile giderileceğini söylemiş Philips. Bir yerde okumuştum ama tam olarak anımsamıyorum.
    Bu konuyu baştan sona okudum.
    Siz tv konusunda bilgilisiniz anlaşılan.
    Bu alt çerçeve boşluk sizde var mı. Çok merak ettim :)

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.